Z 7 najważniejszych wyzwań stojących przed blockchainem, tylko jedno z nich jest oparte na technologii. Prawdziwymi wyzwaniami związanymi z przyjęciem technologii blockchain są ludzie. Od doświadczenia użytkownika, przez edukację, po odpychanie od istniejących struktur władzy i moralne niebezpieczeństwa ego wielkości bloków miejskich w ekosystemie blockchain – prawdziwe wyzwania związane z przyjęciem łańcucha blokowego są skoncentrowane na człowieku. Ponieważ z niecierpliwością czekamy na przyszłość zdecentralizowanej technologii księgi, prawdziwy konsensus jest taki, że ludzki konsensus dotyczy wspólnego postępu.

Ponieważ ostatecznie blockchain sam w sobie nie rozwiązuje ludzkich problemów związanych z zaufaniem, równością i uczciwością. Blockchain to po prostu najnowsze z długiej linii narzędzi opracowanych przez ludzi, które mogą być używane do rozwiązywania problemów ludzi. Podobnie jak wtedy, gdy internet połączył świat, co zrobił, aby rozwiązać ludzkie problemy? W jaki sposób ludzie korzystali z sieci WWW? Czy ludzie wykorzystali nasze istniejące możliwości technologiczne do rozwiązania problemu nierówności dochodów, kryzysu żywnościowego lub jakiejkolwiek liczby systemowych niesprawiedliwości, które nękają nasz gatunek? Czy ludzie byli w stanie dojść do konsensusu co do tego, w jaki sposób czwarta rewolucja przemysłowa w dziedzinie technologii i transformacja cyfrowa zajmie się bolączkami trzeciej rewolucji przemysłowej, w szczególności zmianą klimatu??

Blockchain musi stawić czoła wielu wyzwaniom, zanim wejdzie do głównego nurtu. Najwspanialsi z nich to ludzie. Jak często to, co najbardziej zagorzali zwolennicy i fanatycy jakiejkolwiek technologii uważają za wyzwania technologiczne, nie ma natury technicznej. Zaufanie, przejrzystość, uczciwość, sprawiedliwość i równość są zakorzenione w ludzkiej kondycji. Tak, można je rozwiązać w drodze konsensusu. Jednak przyszłość Human Consensus nie jest technologiczna, to konsensus serca, umysłu i ludzkiego ducha. Czy blockchain pomoże nam osiągnąć konsensus, to nie jest pytanie, które powinniśmy sobie zadawać. Powinniśmy zadawać sobie pytanie: „Czy ludzkość może się zjednoczyć, aby zgodzić się na ocalenie siebie od siebie samego?”

7 najważniejszych wyzwań związanych z Blockchain, które wejdą do głównego nurtu w 2019 roku7 najważniejszych wyzwań związanych z BlockchainKiedy zastanawiasz się nad powyższym, wraz z przyszłością blockchain, oto 7 głównych wyzwań związanych z przejściem blockchain do głównego nurtu:

Budżet & Inwestycja – Rządowe rozwiązania blockchain muszą być finansowane. Prywatne łańcuchy bloków muszą zarabiać. Zdecentralizowane łańcuchy bloków nie zarabiają pieniędzy. Aby blockchain zyskał masową akceptację, rządy na całym świecie muszą zdecydować, że inwestowanie w blockchain stanie się priorytetem. Następnie rządy muszą dojść do pewnego konsensusu w sprawie interoperacyjności łańcuchów bloków. W przeciwnym razie blockchainy, które nie komunikują się ze sobą, tworzą nowe silosy informacji i danych, nie będą lepsze ani wydajniejsze niż obecne modele. Te same wyzwania dotyczą prywatnych / dozwolonych łańcuchów bloków. W jaki sposób organizacje prywatne będą zachęcane do udostępniania danych, przychodów i kapitalizacji rynkowej?

Prosty interfejs użytkownika – Internet, Wi-Fi i aplikacje (Whatsapp, Tinder, Google Maps itp.) Są łatwe do zrozumienia, ponieważ każdy może z nich łatwo korzystać. Blockchain potrzebuje prostych, łatwych w dostępie i użytkowaniu aplikacji. Obecnie przeciętne „wrażenia użytkownika łańcucha bloków” są podobne do doświadczeń użytkowników internetu przed GUI (graficzne interfejsy użytkownika, czyli przeglądarki internetowe).

Edukacja – Sprawienie, by blockchain był tak łatwo akceptowalny i „zrozumiały” jak wifi. Niewiele osób naprawdę wie, jak działa Wi-Fi, ale każdy jest ekspertem w korzystaniu z Wi-Fi. Prawdziwe przyjęcie (i edukacja) blockchain wynika ze zdolności konsumentów do codziennego, bez zastanawiania się, narzędzi i aplikacji blockchain. Na przykład, kiedy ostatnio myślałeś o tym, jak korzystać z Wi-Fi? #WhatsTheWifiCode

Infrastruktura – stary sprzęt należy zaktualizować i wymienić nie tylko na blockchain, ale także na IoT, 5G i Nowa generacja technologie jako całość; jak głosowe i neuronowe sieci uczenia się (pomyśl o Alexie i Siri, ale do wszystkiego). Wymaga to znacznych inwestycji ze strony partnerstw publiczno-prywatnych; co jest sprzeczne z założeniami decentralizacji i przedstawia filozoficzną debatę między innowatorami a urzędnikami.

Osoby zasiedziałe – Ci, którzy polegają na nieefektywności w generowaniu przychodów, walczą o utrzymanie swoich strumieni dochodów. Ten plemienność dochodowa jest szczególnie dotkliwy w sektorach rządowym, bankowym i finansowym. Bez udziału operatorów zasiedziałych, którym można pokazać, zobaczyć i przyjąć wartość technologii blockchain, zdecentralizowana technologia księgi będzie nadal stawiać czoła ciężkiej walce o przyjęcie do głównego nurtu / przedsiębiorstwa.

Ego wielkości mojego własnego – Ego w blockchain od ewangelistów, entuzjastów, obecnych i FUDers (Fear Uncertainty & Wątpliwości) sprawiają, że każda ze stron jest głucha Ego w łańcuchu bloków tworzy sentyment „oni” kontra „my”, który uniemożliwia prawdziwą współpracę i konsensus. Krótko mówiąc, Plemię Decentralizacji nadal będzie masakrowane w obliczu apatii zmian, żądań akcjonariuszy dotyczących dochodów i normalności Królestwa Centralizacji.

Decentralizacja – Pod wieloma względami decentralizacja jest spokrewniona z chaosem. W populacjach ludzkich decentralizacja działa bardzo podobnie do Władcy much. Decentralizacja hiper-motywuje system zwycięzca bierze wszystko. Tam, gdzie mogą wkroczyć nowi użytkownicy i adoptujący, pompuj ekosystem, rozdrabniając z niego wszystkie przychody / wartość i pozostawiając pustą grę dla szybkich obserwujących i innych późno wdrażających. To drapieżne zachowanie było szczególnie dotkliwe w środowisku początkowej oferty monet (ICO) w latach 2017/2018. Ze względu na ludzkie zachowanie, chciwość i decentralizacja kapitalizmu nie są obecnie trwałym modelem. Również decentralizacja czegoś w żaden sposób nie demokratyzuje dostępu, przystępności ani włączenia do tego ekosystemu. Ostatecznie rozwiązanie ludzkich problemów nie jest rozwiązaniem technicznym, ale ludzkim. Blockchain nie rozwiązuje problemów ludzkich. To po prostu daje ludziom kolejne narzędzie do zajęcia się ludzkimi warunkami niesprawiedliwości, niesprawiedliwości, sztucznego niedoboru i prawdy. Czy ludzie to zrobią? Czy możemy to zrobić w sposób zdecentralizowany? Historia mówi nam „nie”, a natura ludzka się z tym zgadza.

Treść autorstwa 101 Ambasadora Blockchain, Samson Williams. Chcesz podzielić się swoją wiedzą ze społecznością 101 Blockchain? Dowiedz się więcej tutaj.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me