Technologia rozproszonej księgi (DLT), znana również jako blockchain, jest cudem tej dekady. Zaczynając jako technologia leżąca u podstaw bitcoinów i innych kryptowalut, DLT przebija się teraz przez prawie wszystkie branże. W związku z tym, ponieważ DLT nadal zmienia przemysł, staje się konieczne, aby przedsiębiorstwa mogły zdobyć tę wiedzę. To właśnie informuje tę masterclass blockchain.

Blockchain jako wyzwalacz cyfrowej transformacji

Świat biznesu opiera się na zaufaniu między dostawcą a konsumentem. To zaufanie spaja rynek i przy pomocy różnych zasad i przepisów. Co więcej, konsumenci i ich oczekiwania w dość dużym stopniu determinują główne trendy rynkowe. Jednak nierzadko zdarza się, że światowy rynek jest pełen nadużyć zaufania, wygórowanych opłat i chronicznych opóźnień w świadczeniu usług. Niestety, wszystko to działa na szkodę klienta, który powinien być wyznacznikiem tego, jak biznes się dzieje.

  • Blockchain eliminuje pośredników finansowych i zabezpiecza ekosystem IoT

W sektorze finansowym pośrednicy finansowi, tacy jak giełdy i sieci płatnicze, są źródłem niesprawiedliwości konsumentów. W szczególności 45% tych pośredników cierpi z powodu przestępstw i oszustw, co powoduje utratę konsumenta. Na szczęście technologia blockchain obiecuje przyspieszyć operacje biznesowe, obniżyć koszty i zwiększyć zaufanie na rynku. Na przykład technologia blockchain całkowicie eliminuje pośredników w sektorze finansowym. Oznacza to, że rówieśnicy są w stanie ufać sobie nawzajem bez potrzeby egzekwowania zaufania przez stronę centralną.

Co więcej, trwa transformacja cyfrowa, która obejmuje Internet przedmiotów (IoT). W szczególności jest to rewolucja, która rozpoczęła się wraz z nadejściem technologii chmury. Co ciekawe, technologia IoT umożliwia ludziom wykorzystanie inteligentnych urządzeń do wykonywania różnych zadań. Jednak taka wszechobecna obecność w Internecie stwarza niebezpieczeństwo utraty danych przez hakerów. Dlatego jasne jest, że chmura jest niewystarczająca, jeśli chodzi o bezpieczeństwo użytkowników.

Na szczęście blockchain stanowi genialną alternatywę, która zapewnia użytkownikom bezpieczeństwo w Internecie. Jedną z podstawowych właściwości blockchain jest to, że ekosystem jest odporny na włamania. W związku z tym programiści integrują technologię blockchain z IoT, aby zapewnić bezpieczeństwo urządzeń. Aby poradzić sobie z dryfem, na całym świecie jest obecnie ponad 6,4 miliarda urządzeń IoT, a ponad 25 milionów łączy się codziennie. Uzyskanie blockchaina w celu zabezpieczenia wszystkich tych gadżetów to ogromna odpowiedzialność po stronie technologii. Co ciekawe, to jest tak, jakby blockchain to kolejna wielka rzecz po technologii chmury.

  • Inteligentne kontrakty

Być może kolejną właściwością blockchain, która osłabi starą strukturę biznesową, są inteligentne kontrakty. Funkcja inteligentnych kontraktów jest tak rewolucyjna, że ​​podmioty, które nie mają pojęcia o swojej tożsamości, mogą zawierać transakcje bez obawy o oszustwa. Inteligentne kontrakty egzekwują umowy w sposób, w jaki zawiodły wszystkie istniejące mechanizmy.

Warto zauważyć, że funkcja ta wywołuje rewolucję w sektorze bankowym, w wyniku czego instytucje finansowe starają się wdrożyć tę technologię. pokazuje to, jak ważna jest ta technologia. Co więcej, instytucje są świadome konsekwencji technologii, tak że ryzykują wyginięcie bez jej przyjęcia.

Inteligentne kontrakty i inne funkcje blockchain prowadzą do transformacji na rynek cyfrowy ze zdecentralizowanymi strukturami. Co ciekawe, rodzaj transformacji cyfrowej, który będzie wynikał z tej technologii, może spowodować przesunięcia w sferze politycznej i kulturowej. Wynika to ze znaczenia umów i roli, jaką odgrywają w usprawnianiu interakcji w sferach.

Kluczowe statystyki dotyczące łańcucha bloków

DLT znajduje przypadki użycia we wszystkich branżach na całym świecie. W szczególności przedsiębiorstwa mogą dużo zaoszczędzić w zakresie kosztów obsługi podstawowej działalności. Podobnie, technologia zapewnia firmom wydajność, o której w przeszłości nikt nie słyszał. Co ciekawe, badania wskazują, że do tej pory firmy osiągnęły wartość do 2,5 miliarda dolarów w wyniku przyjęcia technologii blockchain. Co więcej, firmy mogą osiągnąć do 2 bilionów dolarów wartości biznesowej blockchain do 2030 roku, jeśli nadal będą wdrażać tę technologię.

Rynek kryptowalut może nie być zauważalny dla różnych CIO, którzy określają kierunek technologiczny firmy. Należy jednak pamiętać, że blockchain wkroczył na globalną scenę dzięki bitcoinowi i innym kryptowalutom. Warto zauważyć, że rynek kryptowalut na początku 2017 roku był wart około 16 miliardów dolarów. Co ciekawe, rynek zamknął rok z kwotą ponad 600 miliardów dolarów. Ta magiczna transformacja jest jednym z powodów, dla których blockchain jest dziś popularny.

  • Przestrzeń blockchain szybko się rozszerza

Według Netscribes przestrzeń blockchain rozszerza się dość szybko. W szczególności firma oszacowała, że ​​powierzchnia będzie rosła o 42,8% rocznie, przy czym rok 2018 będzie kluczowy. Według firmy ta ekspansja prawdopodobnie potrwa do 2022 r. Co ciekawe, to stwierdzenie zgadza się z raportem Światowej Organizacji Handlu (WTO), który przewiduje, że blockchain zrewolucjonizuje handel..


Według raportu, blockchain umożliwi do 2030 r. Dodanie wartości do 3 bilionów dolarów w światowym handlu. Warto zauważyć, że technologia ta może zwiększyć tempo automatyzacji w przemyśle wytwórczym, a tym samym zwiększyć wydajność. Technologia umożliwi ponadto przedsiębiorstwom obniżenie kosztów produkcji i świadczenia usług. Ponadto technologia jest liderem kampanii dzięki nowym technologiom, takim jak sztuczna inteligencja i uczenie maszynowe, aby usunąć bariery w światowym handlu. Od samego blockchaina WTO oczekuje, że usunięcie barier doprowadzi do nowych możliwości handlowych o wartości 1 biliona dolarów.

  • Więcej pieniędzy przeznaczanych na rozwiązania typu blockchain

Co więcej, International Data Corporation (IDC) przewidziała, że ​​światowe wydatki na rozwiązania blockchain będą gwałtownie rosły od 2018 roku. Warto zauważyć, że do 2022 r. Wydatki prawdopodobnie osiągną poziom 11,7 mld USD. W okresie prognozy (2017–2022) firma IDC ustaliła, że ​​złożona roczna stopa wzrostu (CAGR) wydatków na rozwiązania blockchain prawdopodobnie spadnie do 73,2%. Tylko w 2018 r. Wydatki hipotetycznie wyniosłyby 1,5 mld USD. Co ciekawe, jest to dwukrotność kwoty, jaką podmioty wydały na rozwiązania blockchain w 2017 roku.

W tych samych szacunkach IDC przewidywał, że Stany Zjednoczone będą liderem w inwestowaniu w tę technologię. Według korporacji, pomimo globalnego entuzjazmu związanego z blockchainem, Stany Zjednoczone prawdopodobnie zapewnią ponad 36% całkowitych wydatków. Niemniej jednak istnieją dowody na globalną adopcję, ponieważ rządy również wkraczają na pokład.

Znaczenie edukacji kadry zarządzającej blockchain

Ta klasa mistrzowska dotycząca technologii blockchain skupia się na osobach, które mają rzeczywistą władzę określania, w jaki sposób organizacja współdziała z nowymi technologiami. Jak wspomniano wcześniej, przestrzeń biznesowa już przechodzi fundamentalne zmiany z powodu technologii blockchain. Co więcej, jasne jest, że pierwsi użytkownicy mogą odnieść duże korzyści, wyprzedzając konkurencję.

Co ciekawe, blockchain ma wpływ na prawie wszystkie sekcje organizacji. Dlatego konieczne jest, aby jednostki przyjęły międzyorganizacyjne podejście do tej technologii. Warto zauważyć, że korporacyjna masterclass blockchain obejmuje kluczowe aspekty blockchain, a także spostrzeżenia i badania. W szczególności uczestnicy dowiedzą się o różnych sieciach blockchain i ich działaniu.

  • Dlaczego dyrektorzy powinni zdobyć certyfikat łańcucha bloków przedsiębiorstwa

Kurs blockchain dla przedsiębiorstw pomaga kierownictwu korporacji uzyskać krytyczny wgląd w różne przypadki użycia technologii blockchain. W szczególności te spostrzeżenia ułatwią sformułowanie odpowiednich modeli biznesowych uwzględniających tę technologię. Na przykład dyrektorzy przedsiębiorstw dowiedzą się, jak wykorzystać blockchain, aby zwiększyć zaufanie do swojego łańcucha dostaw, a także walczyć z problemem podrabiania. Co więcej, zdobycie certyfikatu łańcucha bloków przedsiębiorstwa umożliwi kadrze kierowniczej dostrojenie usług, tak aby jak najlepiej służyły swoim klientom.

Innym ważnym celem certyfikatu enterprise blockchain jest udział kadry kierowniczej w warsztatach, które uczą projektowania i strategicznego myślenia w odniesieniu do technologii blockchain. Nie jest tajemnicą, że każda pojawiająca się technologia ma bogate możliwości, jeśli podejdzie się do niej w sposób strategiczny. Co ciekawe, prezesi, dyrektorzy techniczni, dyrektorzy ds. Informatyki i inni dyrektorzy zarabiają na swoim wynagrodzeniu, oferując strategię i projektując podejścia, które najlepiej integrują nowe technologie.

Jest jednak jasne, że niewiele jest informacji na temat zakresu potencjału, jaki niesie ze sobą blockchain. W szczególności blockchain jest bardziej popularny w kręgach kryptowalut ze względu na dramatyczny wzrost i upadek branży. Kierownictwo zdaje sobie sprawę, że technologia ma znacznie więcej do zaoferowania poza kryptowalutą, niż początkowo sądzono. Jest to kolejny powód, dla którego menedżerowie decydują się na szkolenie korporacyjne w zakresie blockchain, aby dostosować swoją wiedzę do powstającej technologii.

  • Masterclass przedsiębiorstwa blockchain to również niezbędne podmioty publiczne

Co ciekawe, blockchain nie jest tylko domeną sektora prywatnego. Warto zauważyć, że dane przechowywane na platformie blockchain są niezmienne i mogą trwać przez wieki. W związku z tym technologia staje się krytyczna w zarządzaniu tożsamością dla agencji rządowych. Ponadto różne podmioty badają przydatność blockchain jako sposobu głosowania. Biorąc pod uwagę poziom przejrzystości i integralności danych nieodłącznie związanych z siecią blockchain, możliwe byłoby przeprowadzenie wolnych i uczciwych wyborów, co jest dość nieuchwytne w dzisiejszych demokracjach.

Po zastosowaniu w zarządzaniu tożsamością i ułatwianiu wolnych i uczciwych wyborów jest oczywiste, że blockchain jest również ważny dla rządów. Oznacza to, że agencje rządowe mogą wykorzystywać platformę do efektywnego pobierania podatków, zarządzania tożsamością i robienia o wiele więcej. W związku z tym organizacje rządowe powinny zapewnić, że ich pracownicy przechodzą kurs mistrzowski dotyczący technologii blockchain dla przedsiębiorstw.

Ponadto organizacje handlowe muszą zrozumieć tę technologię. W szczególności, gdy nastąpi fundamentalna zmiana w krajobrazie światowego handlu, wpłynie to na wszystkich interesariuszy. Uczestnictwo w masterclassie blockchain zapewni, że ludzie wyprzedzą zmiany. Co więcej, wiedza zdobyta podczas kursu blockchain dla przedsiębiorstw pozwoli uczniom docenić potencjał blockchain, a także zidentyfikować związane z nim zagrożenia.

Branże transformacji blockchain

Pojawia się wiele branż powiązanych z technologią blockchain. Co ciekawe, technologia stopniowo odchodzi od branży kryptowalut, która wdarła się na scenę globalną. Udział w kursie mistrzowskim blockchain zwiększy wiedzę kadry zarządzającej na temat tych branż. Co więcej, dyrektorzy ds. Informatyki, dyrektorzy techniczni, a nawet dyrektorzy ds. Strategii i wiceprezesi będą w stanie lepiej zrozumieć, jak wykorzystać tę technologię..

  • Transport biznesowy

Tradycyjnie transport biznesowy jest jednym z głównych źródeł strat dla przedsiębiorstw. Istniejące środki do śledzenia i śledzenia podróży służbowych i ścieżek nie sprostają wyzwaniu. W szczególności źli pracownicy skutecznie okradają firmy bez wiedzy kierownictwa firmy.

Technologia Blockchain umożliwia kierownictwu monitorowanie podróży i ścieżek do ostatniego szczegółu. Gdy firma zintegruje rozwiązania blockchain, które śledzą i śledzą łańcuch dostaw, wszystkie dane związane z łańcuchem dostaw są łatwo dostępne i łatwo dostępne.

Istnieją inne branże, takie jak handel detaliczny, opieka zdrowotna, ropa & gaz, usługi rządowe, inteligentne miasta, podróże, edukacja i tak dalej, gdzie blockchain jest bardzo krytyczny. Uzyskanie dogłębnej wiedzy na temat różnych branż jest bardzo ważne dla kadry kierowniczej. Warto zauważyć, że przejście korporacyjnego szkolenia dotyczącego technologii blockchain jest ważnym krokiem w kierunku zdobycia tej wiedzy.

Platformy blockchain dla przedsiębiorstw

Biorąc pod uwagę zainteresowanie korporacji / przedsiębiorstwa obietnicą związaną z blockchainem dla przedsiębiorstw, istnieje kilka platform, które powstały, aby zaspokoić popyt. Niektóre z platform to Corda, Hyperledger Fabric, Ethereum, Stellar i Tezos. Chociaż wydaje się, że oferują podobne usługi, ważne jest, aby przyznać, że różnią się one podstawowymi, ale krytycznymi aspektami.

W szczególności uczestnictwo w masterclassie blockchain umożliwi kierownictwu zróżnicowanie platform na podstawie właściwości technicznych, takich jak bezpieczeństwo, prywatność, konsensus, wydajność transakcji, inteligentne kontrakty i finalność transakcji.

  • Kryteria strategiczne dla odpowiednich platform blockchain dla przedsiębiorstw

Ponadto ci, którzy dotrą do certyfikatu blockchain przedsiębiorstwa, docenią strategiczną stronę blockchain przedsiębiorstwa. W ramach masterclass dla przedsiębiorstw, uczestnicy dowiedzą się o strategicznych kryteriach, które pomogą wybrać najbardziej odpowiednią platformę blockchain dla przedsiębiorstw. W szczególności uczący się zrozumieją, że platforma musi mieć na uwadze wykorzystanie w przedsiębiorstwach, czego dowodem jest współpraca branżowa i podstawowa strategia.

Dobra platforma powinna również zawierać niezawodne narzędzia programistyczne i musi dobrze integrować się z innymi systemami przedsiębiorstwa. Ponadto platforma powinna oferować skalowalne i kompetentne usługi innych firm, które są klasy korporacyjnej. Wreszcie, idealna platforma blockchain dla przedsiębiorstw musi wykazywać wysiłki w celu uzyskania certyfikacji zgodnie ze standardami, a także zgodności z przepisami w różnych branżach.

Niestety kryteria wyboru najlepszej platformy są w tej chwili niejasne. Na szczęście ta masterclass blockchain poprowadzi uczestników przez krytyczne kroki, jak opisano powyżej. W szczególności uczniowie, którzy przejdą do certyfikatu blockchain przedsiębiorstwa, uzyskają możliwość wyboru platformy, która może wyjść poza etap pilotażowy. Jest to potwierdzenie faktu, że tylko platformy, które osiągną rzeczywistą akceptację, będą oferować użytkownikom niezwykle ważną przewagę konkurencyjną.

Dlaczego ważne jest, aby poświęcić jeden lub kilka pełnych dni na szkolenie osobiste

Przestrzeń blockchain dopiero dojrzewa i brakuje jej ustalonych standardów, które mogłyby kierować adopcją. Co więcej, jest tak wiele nowych terminologii i logiki biznesowej, które mogą okazać się problematyczne dla każdego, kto nie ma jasnego pojęcia, czym one są. Osobiste szkolenie korporacyjne w zakresie blockchain wypełnia tę lukę i tworzy najbardziej solidną podstawę dla ucznia. W ciągu kilku pełnych dni uczniowie opanują terminy i specyficzne procesy, które definiują technologię blockchain.

Ponadto samodzielne nauczenie technologii blockchain zajęłoby zbyt dużo czasu. Jak wspomniano wcześniej, w tej dziedzinie brakuje ustalonych standardów, co oznacza również, że informacje są rozproszone. Można zgubić się w labiryncie nietypowych informacji rozsianych po całym Internecie. Ostatecznie można zostać zbyt błędnie poinformowanym, aby w ogóle zdyskredytować całą koncepcję blockchain. Osobisty kurs mistrzowski dotyczący technologii blockchain gromadzi wszystkie informacje w jednym miejscu i przekazuje je uczniowi w najbardziej odpowiedni sposób.

Ponadto szkolenie osobiste grupuje rozproszone informacje w smaczne bloki wiedzy. Taka podział danych ułatwia uczniom zrozumienie podstawowych pojęć masterclass blockchain. To również wypełnia niedostępność kursu blockchain dla przedsiębiorstw, który jest aktualny i odpowiedni.

Kariera osobista

Ta masterclass blockchain nie ma na celu jedynie podania fragmentu technologii blockchain. Zamiarem jest raczej przekazywanie wyczerpujących informacji, tak aby uczniowie mogli zdobyć certyfikat łańcucha blokowego przedsiębiorstwa. W związku z tym można równie dobrze stworzyć osobistą karierę na podstawie przekazanej wiedzy.

Więc zarezerwuj teraz nasze masterclass na blockchain i ucz się od jednego z najlepszych w branży.

Połączmy się i dowiedzmy się, jak możemy pomóc Ci zwiększyć wartość Twojej organizacji

Możesz również wypełnić poniższy formularz, a my skontaktujemy się z Tobą tak szybko, jak to możliwe

[contact-form-7 404 "Not Found"]
Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me