Blockchain Project: Enterprise Blockchain Solutions

Obecnie wiele przedsiębiorstw pracuje nad projektem blockchain, aby ulepszyć świat biznesu. Ale w rzeczywistości praca nad projektem blockchain jest stosunkowo trudna, jeśli nie masz odpowiedniej bazy wiedzy na jej temat.

Musisz więc wiedzieć, jak pracować nad projektem blockchain, dość łatwo będzie również opracować własne rozwiązania.

Aby Ci pomóc, omówię wszystko, co musisz wiedzieć o projektach blockchain. A więc zacznijmy, dobrze?

12 najlepszych projektów Blockchain do wyewidencjonowania

 • TradeLens

Tradelens to jeden z najnowszych trendów w ekosystemie projektów blockchain. W rzeczywistości jest to wynik współpracy kilku dużych przedsiębiorstw na rzecz zarządzania łańcuchem dostaw.

Ten projekt ma na celu wyłącznie zrewolucjonizowanie tego sektora i pozbycie się wszystkich problemów na raz. Oczywiście wykorzystuje blockchain i jest otwarty dla każdego.

Obecnie w tym ekosystemie projektów blockchain jest połączonych ponad 100 firm korporacyjnych. Obejmuje również różnych operatorów terminali, spedytorów, porty, przewoźników, 3PL, spedytorów i tak dalej.

Możesz go użyć, aby uzyskać dostęp do globalnej sieci logistyki i łańcucha dostaw. Co więcej, tworzenie nowych projektów lub zarządzanie łańcuchem dostaw nigdy nie było łatwiejsze.

W rzeczywistości projekt oferuje wiele funkcji, takich jak bezpieczne struktury uprawnień, wysoki poziom prywatności i niezmienności, zaufana sieć, nowy model danych, otwarte interfejsy API itd..

Jak widać, pomysły na projekty blockchain są dobrze przygotowane do radzenia sobie z każdą sytuacją w branży zarządzania łańcuchem dostaw.

 

 • Marco Polo

Marco Polo to jeden ze wspaniałych pomysłów na projekty oparte na łańcuchu blokowym na żywo na rynku. Zasadniczo ten projekt jest przeznaczony specjalnie dla branż finansowych tradev. W związku z tym projekt obejmuje wiele korporacji, instytucji finansowych, dostawców technologii i tak dalej.

Najwyraźniej instytucje finansowe muszą borykać się z wieloma problemami związanymi z zarządzaniem ryzykiem i potrzebują ciągłych zmian, aby nadążyć za cyberatakami.

Jednak w cyfrowym świecie największe firmy biorą na siebie ciężar płacenia za wszelkie problemy po drodze, ale nadal muszą korzystać z przestarzałych procesów.


W ten sposób TradeIX i R3 oficjalnie wprowadziły projekt na rynek, aby rozwiązać wszystkie te problemy. Co więcej, aby oferować lepsze aplikacje działające w czasie rzeczywistym dla handlu i sektora finansów obrotowych. W związku z tym jest obecnie jednym z najlepszych w ekosystemie projektów blockchain.

 

 • Kontur

Wcześniej projekt ten był znany jako Voltron, ale niedawno zmienił nazwę na Contour. W rzeczywistości jest to jeden z popularnych pomysłów na projekty blockchain. Przede wszystkim projekt jest bardziej skoncentrowany na sektorach finansowych. Ponadto do tworzenia kopii zapasowych wykorzystuje technologię R3 Corda.

Przede wszystkim przekonasz się, że celem projektu jest zaoferowanie zdigitalizowanej metody zabezpieczania wszystkich dokumentów finansowych. W rzeczywistości jest to jeden z głównych problemów tego sektora, ponieważ ręczne dokumenty papierowe są bardziej podatne na korupcję.

Dzięki temu projektowi bardzo łatwo będzie je zabezpieczyć i zapewnić, że żadna osoba trzecia nie uzyska do niego dostępu. Obecnie projekt ten ma w swoim ekosystemie 10 banków.

Ponadto mają tendencję do oferowania wielu funkcji korporacji, banków i partnerów. Na przykład w przypadku korporacji uzyskasz wydajność, obsługę transakcji importowych i eksportowych, elektroniczny list przewozowy itd..

 

 • Barclays

Tak się składa, że ​​Barclays jest jednym z największych banków w Wielkiej Brytanii. Ponadto ta firma jest więcej niż chętna do pracy z technologią blockchain. Dlatego wraz z innymi głównymi graczami na rynku pracuje teraz nad projektem o nazwie

Pomysły na projekty Blockchain Fnality. Wcześniej projekt ten nosił nazwę Utility Settlement Coin / USC. Głównym celem tego projektu jest opracowanie opartej na blockchain wersji pięciu głównych walut – dolara kanadyjskiego, dolara amerykańskiego, jena japońskiego, funta brytyjskiego i euro..

Ponadto projekt ma na to duży budżet ze strony 14 banków udziałowców. Korzystając z tego, chcą usprawnić transfery środków i procesy KYC również w zdecentralizowanym systemie.

Poza tym bank pracuje również nad swoim własnym, spersonalizowanym projektem i również na nie zgłosił patenty.

 

 • HSBC

Kolejnym fajnym pomysłem na projekt blockchain jest ścieżka, którą podąża bank HSBC. W swoim projekcie pracują nad przeniesieniem aktywów o wartości ponad 20 miliardów dolarów na nową wewnętrzną platformę blockchain.

W rzeczywistości HSBC jest jedną z największych organizacji świadczących usługi finansowe i bankowe na świecie. Co więcej, jest to poważna zmiana w firmie, ponieważ korzysta ona z systemów papierowych i ostatecznie przejdzie na bardziej zdigitalizowaną wersję wszystkich dokumentów.

W każdym razie wykorzystanie technologii blockchain, aby pomóc inwestorom zaoszczędzić czas przy dokonywaniu czeków lub utrzymywaniu transakcji, jest również ogromnym plusem.

Dlatego HSBC wykorzysta projekt blockchain o nazwie Digital Vault, aby zaoferować swoim inwestorom dostęp w czasie rzeczywistym do ich danych, bezpieczny przed wszystkimi innymi.

 

 • Walmart

Walmart wykorzystuje całkowicie innowacyjne pomysły na projekty blockchain, aby napędzać swoją platformę. W rzeczywistości firma jest bardziej niż chętna do korzystania z technologii blockchain w celu zapewnienia identyfikowalności żywności. Ale po co sięgać tak daleko tylko ze względu na jedzenie?

Cóż, właściwie, ponieważ w ostatnich latach było wiele skandali związanych ze znajdowaniem szkodliwych chemikaliów w spożywanej przez nas żywności. W ten sposób ludzie stają się coraz bardziej chorzy i padają ofiarą nadużywania chemikaliów w przetworzonej żywności.

W związku z tym Walmart wykorzystuje Hyperledger Fabric do tworzenia kopii zapasowych swojego projektu identyfikowalności żywności. Obecnie zrealizowali już dwa duże projekty proof of concept ze swoją platformą.

Według nich metoda pochodzenia każdego pokarmu, który zajmuje im głównie siedem dni, zajmuje teraz tylko 2,2 sekundy! Czy możesz sobie wyobrazić, jak wydajna może stać się firma? Ponadto oferuje konsumentom możliwość sprawdzenia swojej żywności przed jej zakupem.

 

 • Anheuser Busch InBev

Obecnie Anheuser Busch InBev jest jednym z największych producentów piwa na świecie. Ale są również bardzo zainteresowani byciem częścią ekosystemu projektów blockchain. W tym celu współpracują ze startupem BanQu i korzystając ze swojej platformy, próbują śledzić ich łańcuch dostaw.

Według firmy skupiają się obecnie na głównym łańcuchu dostaw w Afryce. W rzeczywistości chcą połączyć się ze społecznością, która produkuje ich surowce. Ale oni nie chcą żadnych pośredników.

Dlatego teraz używają blockchain do łączenia się z ponad 2000 lokalnymi rolnikami i ulepszania ich stylu życia oraz zarządzania nielegalnym spożywaniem alkoholu.

Prowadzili już projekt pilotażowy w Zambii dla hodowców manioku. I to był ogromny sukces. Jak więc widać, firma kontynuuje swój projekt.

 

 • De Beers

Pomysły na projekty blockchain firmy De Beers naprawdę działają obecnie. W rzeczywistości De Beers jest jedną z popularnych firm diamentowych na świecie. Wiedzą jednak również, że nawet jeśli przestrzegają surowej polityki w łańcuchu dostaw, diamenty mogą zostać skradzione lub wymienione.

Dlatego, aby upewnić się, że wszystkie diamenty kupowane przez ich konsumentów są w pełni autentyczne i doskonałej jakości, używają łańcucha blokowego do ich śledzenia..

W tym celu mają nową platformę o nazwie Tracr. Korzystając z tej platformy, oznaczaj każdy diament po wydobyciu. Co więcej, zachowują również każdą interakcję z diamentami na księdze.

Obecnie nie są jeszcze w stanie śledzić każdego diamentu, ale w przyszłości dostosują platformę do obsługi wszystkich procesów łańcucha dostaw.

 

 • Muszla

Shell to wiodąca firma w branży energetycznej. W rzeczywistości oni również dołączyli do ekosystemu projektów blockchain. Obecnie pracują nad projektem blockchain, który pomoże im usprawnić blockchain w handlu ropą naftową.

Ponadto wcześniej pracowali nad sposobami ulepszenia tej branży, ponieważ wydaje się, że w ich ogólnym procesie jest wiele błędów. Ale bez odpowiedniej platformy nie mogliby nic zrobić.

Ale teraz, z pomocą Komgo, wreszcie pracują nad zrewolucjonizowaniem tego sektora na dobre. W rzeczywistości platforma oferuje wiele funkcji, takich jak dostęp zdalny, proces uwierzytelniania, wdrażanie i wdrażanie.

Szybsza i lepsza prędkość oraz zwiększona efektywność ich systemu finansowania handlu. Oferują również audyt każdego dokumentu na platformie, aby uzyskać większe zaufanie.

 

 • FDA

Kolejnym wspaniałym pomysłem na projekt blockchain jest wykorzystanie go do celów medycznych. I to jest dokładnie to, co robi FDA (Food and Drug Administration). Obecnie firma pracuje obecnie nad projektem blockchain o nazwie DSCSA, w którym będzie śledzić leki na receptę.

W rzeczywistości kwestia podrabianych leków staje się ogromnym obciążeniem dla branży opieki zdrowotnej. W rezultacie wielu pacjentów choruje, a nawet umiera z powodu stosowania fałszywych leków.

W ten sposób, korzystając z tego projektu, mogą wreszcie śledzić każdy lek od swoich domów produkcyjnych do klienta. Dlatego współpracują z IBM, Merck, KPMG i Walmart.

W każdym razie pracują również nad innym projektem, w którym będą używać tej platformy do ochrony różnych danych medycznych, takich jak informacje o pacjencie, dane EMR i tak dalej..

 

 • MetLife

MetLife pracuje również nad wieloma pomysłami na projekty blockchain, a jeden z nich jest również projektem pilotażowym. Obecnie korzystają z publicznego łańcucha bloków Ethereum, aby zwiększyć wydajność i przejrzystość procesu roszczeń ubezpieczeniowych.

W każdym razie za ten nowy projekt odpowiada głównie firma LumenLab, będąca inkubatorem MetLife w Singapurze. Co więcej, mają już platformę o nazwie Lifechain do szybkiego audytu i rozpatrywania roszczeń z tytułu ubezpieczenia na życie.

Obecnie współpracują z NTUC Income i Singapore Press Holdings (SPH) nad tym projektem blockchain.

Jeśli projekt odniesie sukces, może zmienić całą branżę i stworzyć nowe możliwości. Co więcej, planują również zaoferować swoim klientom niższe ceny, aby zaoferować więcej opcji.

 

 • Coldwell Banker

Coldwell Banker jest również na drodze do wykorzystania technologii blockchain w celu ulepszenia branży. W rzeczywistości branża nieruchomości boryka się z wieloma problemami. Po pierwsze, branża w ogóle nie ma płynności.

W rezultacie ceny nieruchomości rosną w szybkim tempie i wymyka się to z rąk ludzi z klasy średniej. W związku z tym branża również staje się niestabilna. Aby temu zapobiec, Coldwell Banker używa innej metody.

Obecnie współpracują z Propy, platformą dla branży nieruchomości. Zasadniczo wykorzystuje blockchain do automatyzacji całego procesu zakupu nieruchomości. Tym bardziej, że oszczędza 10 godzin przy każdej transakcji.

Możesz sobie to wyobrazić? Muszę powiedzieć, że jest to obecnie zdecydowanie jeden z najlepszych pomysłów na projekt blockchain.

 

Cykl życia rozwoju projektu Blockchain

Zbudowanie projektu blockchain nie jest łatwe, jeśli nie wiesz, jakie kroki wykonać. Aby Ci pomóc, jestem tutaj, aby pomóc Ci krok po kroku przeprowadzić Cię przez cały proces tworzenia rozwiązania opartego na łańcuchu bloków. Zobaczmy więc, czym one są –

 

Krok 1: Weź udział w kursie Blockchain, aby poszerzyć swoją bazę wiedzy

Problem występuje w prawie wszystkich przypadkach, wielu z was nie ma nawet odpowiedniej bazy wiedzy do pracy nad projektami blockchain. Dlatego, aby rozpocząć swoją przygodę z blockchain, musisz najpierw wziąć udział w kursie blockchain, aby poznać technologię.

W rzeczywistości kurs blockchain jest naprawdę korzystny, ponieważ obejmuje wiele różnych aspektów i przypadków użycia technologii. Jednak skąd wiesz, które kursy blockchain są najlepsze na rynku?

Aby Ci pomóc, mamy szeroką kolekcję kursów blockchain. Na przykład, jeśli jesteś na stanowisku programistycznym, z pewnością powinieneś sprawdzić nasz certyfikat Certified Enterprise Blockchain Professional dla Ciebie.

Nie tylko pomoże Ci na różnych etapach cyklu życia rozwiązania blockchain, ale także pomoże Ci wybrać odpowiedni przypadek użycia dla Twojej firmy..

W każdym razie mamy również specyficzne branżowe kursy blockchain. Na przykład, dzięki naszym firmowym łańcuchom blokowym i zarządzaniu łańcuchem dostaw, a także kursom w zakresie łańcucha bloków przedsiębiorstw i finansowania handlu, uzyskasz wgląd w obie te branże.

Mamy również szablony, które mogą pomóc w opracowaniu strategii dotyczącej projektu łańcucha blokowego.

Dlatego w pierwszym kroku należy podnieść poziom swojej wiedzy na dany temat, a następnie przejść do kolejnego etapu.

 

Krok 2: Wybierz odpowiedni przypadek użycia Blockchain dla Twojej firmy

Jest to znacząca część projektu budowy łańcucha blokowego. Tutaj musisz przeanalizować potrzeby swojej firmy i jaką ścieżkę chcesz podążać w przyszłości. Co więcej, musisz dowiedzieć się, w jaki sposób możesz wykorzystać blockchain, aby ulepszyć swoją firmę, aby nawet doświadczenie konsumenckie.

W rzeczywistości blockchain ma wiele zastosowań, które możesz sprawdzić. Ale pamiętaj, aby pozostać na bieżąco z Twoją branżą. Na przykład, jeśli spróbujesz włączyć przypadki użycia specjalnie dla opieki zdrowotnej do łańcucha dostaw, to nie zadziała?

Musisz także ograniczyć swój przypadek użycia do minimum. Dlaczego? Cóż, ponieważ opracowanie rozwiązania opartego na łańcuchu bloków jest dość złożone. Więc im więcej do tego dodasz, tym bardziej będzie to skomplikowane i podatne na błędy.

Dlatego staraj się ograniczać rzeczy do minimum.

Jeśli nie jesteś pewien, jakie przypadki użycia wybrać, możesz sprawdzić nasze kursy blockchain, ponieważ nasz zespół ekspertów zasugeruje prawdopodobne rozwiązanie Twoich problemów.

I tak tworzysz najlepsze projekty blockchain na rynku.

 

Krok 3: Wybierz idealny algorytm konsensusu dla swojego projektu

Następnie wybiera się algorytm konsensusu. Wiesz, że nie ma możliwości korzystania z rozwiązania opartego na łańcuchu bloków bez żadnego działającego procesu konsensusu. W rzeczywistości algorytmy konsensusu są niezwykle potrzebne, aby łańcuch blokowy był łańcuchem blokowym.

Chodzi mi o to, że jest to sedno tego, do czego służy ta technologia. Bez odpowiedniej metody konsensusu jakakolwiek zgoda węzłów jest nieważna i nie można jej ufać.

Zwykle konsensus pozwala zaoferować sposób na osiągnięcie porozumienia między węzłami w zaufany sposób. Możesz więc ufać, że wszystkie dane w księdze są rzeczywiście prawdziwe i nikt ich nie zmienił.

Musisz jednak wiedzieć, jakie algorytmy konsensusu wybrać, ponieważ muszą one również zsynchronizować się ze strategią biznesową.

Dlaczego? Cóż, ponieważ nie każdy z nich jest odpowiedni dla Twojej branży lub konkretnego rozwiązania blockchain, które próbujesz zbudować. Więc upewnij się, że wiesz, co robisz.

 

Krok 4: Wybierz idealną platformę Blockchain przedsiębiorstwa dla rozwiązania

Następnie platformy Enterprise Blockchain w etapach tworzenia projektów blockchain. Tutaj będziesz musiał ustalić, jaką platformę blockchain przedsiębiorstwa wybrać jako podstawę swojego projektu. Praca na platformie od podstaw może zająć wiele miesięcy, a nawet lat.

Nie wspominając o tym, że będziesz potrzebować doświadczonych programistów blockchain, którzy mogą rozpocząć pracę na zupełnie nowej platformie. Może to stać się dużym kłopotem w zmieniających się czasach. Tak więc istnieje już wiele platform dostosowanych do wszelkiego rodzaju zastosowań korporacyjnych.

Na przykład Ethereum, Corda, Hyperledger, IOTA i tak dalej.

 

Krok 5: Rozpocznij projektowanie architektury

Tworzenie projektu blockchain może być trudnym zadaniem, jeśli nie możesz prawidłowo przejść fazy architektury. W rzeczywistości ten krok jest jak dotąd jednym z najważniejszych. Gdy już wiesz, jakiej platformy użyć lub jakiego rodzaju konsensusu użyć, musisz również rozpocząć pracę nad podstawową architekturą.

Nawet jeśli możesz wybrać istniejącą platformę korporacyjną, w większości przypadków będziesz musiał wprowadzić w niej zmiany, aby dopasować ją do swoich potrzeb.

W związku z tym zobaczysz, że najlepsze projekty blockchain mogą używać Hyperledgera, ale wprowadził również wiele zmian.

Nie zapomnij też popracować nad interfejsami API, panelem administracyjnym, interfejsem użytkownika i tak dalej. Upewnij się, że dobrze przemyślisz uwzględnienie również inteligentnych kontraktów. Może się to wydawać świetną funkcją, ale jeśli jej nie potrzebujesz, nie dołączaj jej niepotrzebnie.

 

Krok 6: energicznie przetestuj projekt Blockchain

Wiesz, jeśli nie przetestujesz swojego projektu przed uruchomieniem, zbudowanie projektu blockchain będzie dla Ciebie stratą czasu. Dlaczego? Cóż, prawdopodobnie nie myślisz, że twoje rozwiązanie będzie idealne od samego początku, prawda??

Ponieważ będziesz modyfikować, a nawet budować swój projekt blockchain od zera, tu i tam pojawi się wiele błędów. Błędy te mogą poważnie zagrażać bezpieczeństwu Twojej sieci. Aby więc dowiedzieć się, czy projekt działa wydajnie i bez błędów, spróbuj go energicznie przetestować przed uruchomieniem.

Gdy dowiesz się, jakie problemy występują, możesz szybko je naprawić i uczynić z niego idealne rozwiązanie do uruchomienia.

 

Step-7: Make It Future Proof

Zrobiłeś wszystko, co musiałeś zrobić, aby opracować najlepsze projekty blockchain na rynku. Ale nie pozostanie taki sam, jeśli nie będziesz mieć pewności, że Twój projekt będzie ewoluował w miarę upływu czasu. Będziesz więc musiał również zabezpieczyć swój projekt w przyszłości.

Co to znaczy? Oznacza to, że upewnij się, że Twój projekt może się rozwijać. Nie możesz przyciągnąć konsumentów tą samą funkcją przez wiele lat. W przyszłości zawsze będą też inne rewolucyjne technologie.

Musisz upewnić się, że Twoje rozwiązanie może również je zintegrować.

Teraz jesteś gotowy, aby uruchomić swój własny, kreatywny projekt blockchain.

 

Na końcu

Teraz wiesz, jak możesz pracować nad projektem blockchain. W rzeczywistości istnieje wiele ścieżek, którymi można obrać, aby osiągnąć ważniejszy rezultat. Jak już wiesz, przedsiębiorstwa już pracują nad wieloma projektami.

W tym przewodniku zebrałem już niektóre z najlepszych projektów blockchain, aby pomóc Ci uzyskać wgląd w ten temat. W każdym razie, jak widać, na razie blockchain nigdzie się nie wybiera. To bardzo sprytne posunięcie, aby rozpocząć przygodę z blockchainem, kiedy tylko będzie to możliwe, zanim będzie za późno.

Ponieważ technologia ma stać się w przyszłości główną branżą, najwyższy czas, abyś zabezpieczył sobie w niej swoją pozycję.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
Adblock
detector
map