Kiedy internet wyszedł na jaw, ludzie zostali zahipnotyzowani. Wtedy był to tylko sposób na publikowanie dokumentów w nowy sposób. Ludzie bawili się skomplikowaną i dziwnie wyglądającą siecią stworzoną w C lub C +++. Internet ewoluował z czasem i stał się gigantyczną siecią danych. Łańcuchy bloków i ICO wywołały podobny szum, jak Netscape podczas debiutu IPO w 1995 roku. Jak więc są podobne, a nawet jak są ze sobą połączone? Trzymaj się artykułu, aby dowiedzieć się wszystkiego o blockchain kontra internet.

Wielka debata: Blockchain vs Internet

Zanim zaczniemy temat, powinieneś wiedzieć wady tradycyjnego internetu.

3 problemy z Internetem


Cyber

1. Kontrolowane przez osoby trzecie

Kiedy Internet wyszedł na jaw, ludzie myśleli, że będzie całkowicie wolny od regulacji i będą mogli z niego korzystać bez jakichkolwiek regulacji i nadzoru. Cóż, teraz wiemy, że tak nie jest. Rząd i wielkie nazwiska w branży trzymają się ostrych wszystkich zachowań i bardzo ograniczają.

2. Brak przejrzystości

Kontrolują, co będzie dostępne dla opinii publicznej, a co nie. To właśnie sprawiło, że technologia była nieco „spreparowana”, podczas gdy w prawdziwym sensie miała być wolna.

3. Cyberataki i zagrożenia

Ponadto widzimy plik cyberataki i cyberterroryzm prosperuje na świecie. Zwykli ludzie chcą sabotować strony internetowe i informacje zamożnej klasy, a także rządów i banków.

Ludzie uważają nawet, że hakerzy są jak wyjęci spod prawa z zachodniej opowieści. Internet rozwiązał setki problemów naszego życia. Jednak nie można powiedzieć, że jest to prawdziwie otwarte medium dla zwykłych ludzi.

Wszystkie dane osobowe są przed nami ukrywane, przechowywane w różnych znanych i nieznanych lokalizacjach. A co, jeśli wszystkie centra danych ulegną awarii. Utracisz wszystkie poufne informacje w mgnieniu oka.

Ludzie już widzieli, jak informacje z Facebooka wyciekają do stron trzecich i są wykorzystywane jak marionetki. Dla kontrolerów jesteśmy niczym więcej jak konsumentami. Coś trzeba było zmienić. Coś trzeba było zrobić.

Blockchains: świat nieskończonych możliwości!

Zalety Blockchain

Technologia blockchain ma wiele zalet, które sprawiają, że debata na temat Blockchain vs Internet jest opłacalna.

1. Zdecentralizowane!

Kiedy Satoshi wynalazł technologię blockchain, otworzyły się nowe drzwi. Ludzie patrzyli na wizualizację nowych możliwości. Po raz pierwszy przyszła nam do głowy idea „nowego i otwartego internetu”.

Blockchain to prawdziwie zdecentralizowana i otwarta technologia. Po pierwsze, plan zakładał użycie go tylko do cyfrowego systemu kasowego peer to peer, który nabrał nowego znaczenia po tym, jak Ethereum przeniósł technologię na nowy poziom.

2. Innowacyjne technologie

Ethereum wynalazł technologię o nazwie DApp, bardziej przypomina zdecentralizowaną aplikację. Może to być również baza danych, taka jak tradycyjne serwery. Ale główna kluczowa różnica polega na tym, że serwery nie są zlokalizowane w określonej przestrzeni, a wszystkie dane są rozproszone między węzłami sieci. Wszystkie kropki łączące działałyby jak mała baza danych.

Ma dwie główne zalety – po pierwsze, nikt nie może go włamać ani zamknąć, ponieważ nie ma jednej bazy danych, która mogłaby go wyłączyć. Po drugie, bazy danych nie są podatne na uszkodzenie ani poza punktem manipulacji. Jeśli ktoś próbuje manipulować systemem, sam system go odrzuca. Nie ma możliwości manipulacji.

3. Nowe organizacje!

Co więcej, DAO to nowy rodzaj organizacji. Taka organizacja nie ma ani jednego lidera, który miałby władzę nad innymi. Raczej członek organizacji pracuje razem, aby osiągnąć wspólny cel. Kiedy cel zostanie osiągnięty, organizacja rozpada się automatycznie.

Ludzie nieustannie próbują ukształtować nowy internet. Inteligentny kontrakt, inteligentna gospodarka jest tutaj dla poprawy biznesu i samej ludzkości.

Wszystkie te i bardziej innowacyjne technologie ożywają dzięki potędze blockchain. Rewolucja jest prawie taka sama, jakiej doświadczamy, gdy powstawał internet. Co więcej, technologia blockchain zmienia kształt internetu, usuwając z niego negatywne strony, jakie znamy.

Końcowe przemyślenia

Blockchain rozwiązuje również niezliczone problemy dotyczące starszego systemu transakcyjnego i modeli biznesowych. Zmieni to sposób, w jaki prowadzimy lub kiedyś prowadziliśmy interesy. To właśnie napędza debatę na temat Blockchain vs Internet.

Najwyższy czas, abyśmy zmienili stary sposób prowadzenia biznesu. Świat przeżywa erę informacji, a nie epokę przemysłową. Nowe możliwości pojawią się, podobnie jak technologia blockchain. Tylko czas może powiedzieć, o ile dalej może zabrać ludzkość, tylko czas może powiedzieć!

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me