Zapewne słyszałeś o tym niezliczoną ilość razy – technologia blockchain zastąpi starsze metody transakcji. Ale jakie są te starsze metody? Dlatego planujemy dać lepszy wgląd w najpopularniejszą starszą metodę transakcji pieniężnych. Prawdopodobnie słyszałeś tę nazwę niezliczoną ilość razy, to SWIFT! Niech więc rozpocznie się debata między blockchain a SWIFT!

Blockchain vs SWIFT: czy starszy system bankowy upadnie?

Jak pojawił się SWIFT?

SZYBKI oznacza „Towarzystwo Światowej Międzybankowej Telekomunikacji Finansowej”. Zasadniczo jest to sieć organizacji finansowych na całym świecie służących do wymiany informacji o transakcjach finansowych. Można to nazwać medium komunikacyjnym wszystkich banków i instytucji finansowych. Wszyscy użytkownicy w sieci posiadają Business Identifier Code lub SWIFT, których używają do komunikacji.

Platforma została założona przez belgijską firmę Telecommunications w 1973 r. Obecnie większość banków korzysta z tej sieci do utrzymywania i przeprowadzania transakcji pieniężnych z banku do banku na całym świecie..

Z siecią połączonych jest ponad 11 000 organizacji finansowych na całym świecie. SWIFT z dumą twierdzi, że każdego dnia w sieci przechodzi prawie 15 milionów wiadomości. Można więc śmiało powiedzieć, że nowoczesna bankowość jest w dużym stopniu uzależniona od sieci. Ale z wielką mocą wiąże się wielka odpowiedzialność.

Faktem jest, że wielka władza zawsze się degeneruje. W ciągu ostatnich kilku lat miało miejsce wiele wydarzeń, które wywołały pytania dotyczące integralności i przejrzystości sieci.

Co jest nie tak z siecią SWIFT?

W systemie jest poważna wada. Przede wszystkim jest podatny na zagrożenia i cyberataki. Światowe finanse zostały zaalarmowane, gdy hakerzy włamali się do banku centralnego Bangladeszu i zabrali 81 milionów dolarów. Po tych licznych atakach na sieć ludzie zaczęli kwestionować integralność sieci.

Dlaczego atakujący atakują sieć SWIFT? Cóż, społeczność hakerów zawsze miała problemy z systemem. Chcą zmienić system, ponieważ wierzą, że SWIFT gra monopol na pieniądze każdego zwykłego człowieka. To ich etyczna walka, a także sposób na zgarnięcie dużej ilości pieniędzy.

Scentralizowane centra danych sprawiają, że jest to dość intrygujące dla hakerów. Jeśli ktoś zdoła rozbić jedno centrum danych, może zarobić fortunę.

Jest też kwestia niewystarczającej przejrzystości procesu. Księga nie jest otwarta dla oczu publicznych. Organ zarządzający zawsze zachowuje tajemnicę handlową. Po prostu daje zbyt dużo władzy prywatnej firmie.

Jak Blockchains ratują dzień?

Blockchain Save the Day


Technologia blockchain prawie eliminuje wszystkie negatywne strony sieci SWIFT. Przede wszystkim technologia blockchain ma zdecentralizowaną sieć. Oznacza to, że nikt nie ma mocy manipulowania lub kontrolowania łańcucha bloków na swoją korzyść.

Ponieważ sieć blockchain jest zdecentralizowana, nikt nie może włamać się do całego systemu. Dlaczego? Hakerzy nie znajdą bazy danych, ponieważ jej nie ma. Wszystkie dane są rozprowadzane między węzłami sieci.

W rzeczywistości Ripple to firma, która sprawiła, że ​​SWIFT wyglądał jak dinozaur. Możesz dokonywać transakcji w ciągu kilku sekund, podczas gdy sieć SWIFT potrzebuje średnio 5 dni, aby wysłać pieniądze do Ciebie, więc ripple jest znacznie szybszy niż 40-letni SWIFT.

Łańcuchy bloków mają również cyfrową, zdecentralizowaną i otwartą księgę, w której wszystkie transakcje są przechowywane i otwarte dla publiczności, aby zobaczyć, jak działa biznes wokół handlu.

Ripple wspomniał już o wielu zwykłych i ogólnych ludziach. Ripple wziął na swój rynek ponad 100 głównych instytucji finansowych, które mogą korzystać z zalet kryptowaluty, a także z bardziej praktycznego i typowego systemu bankowego.

Chociaż SWIFT wymyślił idealnego potwora, który może zniszczyć nowsze łańcuchy bloków. Nie jest to jednak duże zagrożenie dla technologii blockchain. Może dlatego technologia GPI SWIFT nie zyskała tak dużej popularności. Tak więc łańcuchy bloków wyprzedzają debatę Blockchain vs SWIFT.

Wniosek

Jest teraz 2018 rok, 40-letnia technologia powinna już przegrać bitwę. Wygląda jednak na to, że tradycyjna waluta wciąż jest w wyścigu i być może GPI zebrał więcej entuzjastów kryptowalut dzięki swoim genialnym funkcjom. Sieć SWIFT jest bardzo wykonalna i praktyczna w porównaniu z nowymi i mistycznymi kryptowalutami. Wybierz więc mądrze, zanim wydasz pieniądze i komu możesz najbardziej zaufać – blockchain czy Swift. Wybór nalezy do ciebie.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me