Blockchain the new Internet to dyskusja, która nie chce odejść, biorąc pod uwagę szum wokół powstającej technologii. Porównanie nie jest zaskoczeniem, biorąc pod uwagę, że blockchain okazał się więcej niż zdolny do zmiany sposobu życia ludzi i nadal być w stanie zrewolucjonizować różne branże.

Podobnie jak Internet na początku 2000 roku technologia Blockchain zaczęła wzbudzać zainteresowanie dużych firm technologicznych, a także instytucji finansowych i rządów. Chociaż wpływ internetu na życie ludzi jest prawie całkowity, nie można tego samego powiedzieć o technologii blockchain.

Pozostaje ważne pytanie, czy blockchain to nowy internet? Biorąc pod uwagę wpływ, ma on wpływ na życie ludzi i różne branże?

Blockchain Nowy Internet: opis i cel

Blockchain nowy internet nabiera kształtu, gdy przyjrzymy się bliżej, czym są te dwie technologie i ich cel

Jeśli chodzi o opis i cel, blockchain, podobnie jak internet, zapewnia łatwy sposób na dostęp do informacji niezależnie od lokalizacji. Podczas gdy wszelkie informacje udostępniane na stronach internetowych można zmienić, informacje dodane w łańcuchu bloków są nieprzekupne.

Internet to globalna sieć komputerów i innych urządzeń elektronicznych. Sieć opiera się na liniach telefonicznych, kablach, satelitach i połączeniach bezprzewodowych do łączenia urządzeń elektronicznych na całym świecie. Internet umożliwia ludziom na całym świecie dostęp do prawie wszystkich informacji i komunikowanie się ze sobą niezależnie od lokalizacji.

Technologia Blockchain to nowy Internet

Z drugiej strony Blockchain to zdecentralizowana zdecentralizowana księga publiczna. Można go również wyobrazić sobie jako platformę oprogramowania dla zasobów cyfrowych. Składa się z rosnącej listy rekordów zwanych blokami, połączonych i zabezpieczonych za pomocą kryptografii, do których każdy może uzyskać dostęp bez względu na lokalizację.

Użytkowanie i kontrola

Blockchain i internet znalazły wielkie zastosowanie w sektorze finansowym. Jednak ich użycie różni się, jeśli chodzi o to, kto kontroluje każdą z technologii. Blockchain w tym przypadku wydaje się być ulepszeniem Internetu, ponieważ daje ludziom całkowitą kontrolę, jeśli chodzi o udostępnianie informacji.

W sektorze finansowym banki wykorzystują Internet do oferowania różnych usług bankowych. Na przykład są właścicielami serwerów, których klienci używają do uzyskiwania dostępu do kont. Fakt, że instytucje są właścicielami serwerów i kontrolują je, oznacza, że ​​zawsze wiedzą, gdzie jest klient, ilekroć uzyskują dostęp do jego kont za pośrednictwem bankomatów lub sprawdzają saldo i przeprowadzają różne transakcje online..

Korzystając z Internetu, banki mogą zamrozić konta za jednym naciśnięciem przycisku lub zmienić cokolwiek na serwerze bez zgody klientów.


Technologia Blockchain przedstawia zupełnie inną sytuację, w której nikt nie ma całkowitej kontroli. Chociaż łańcuchy bloków są szeregiem serwerów, żadna osoba nie jest właścicielem ani nie kontroluje serwerów. Transakcji przeprowadzanych na blockchain nie można prześledzić, skąd pochodzą ani dokąd zmierzają.

W przeciwieństwie do banków, nie jest możliwe wyodrębnienie danych z transakcji przeprowadzonych na blockchainie. Awaria jednego serwera w żaden sposób nie wpływa na działanie sieci zasilanej przez blockchain, ponieważ istnieje wiele innych serwerów z dokładnymi informacjami.

Rozmiar i zakres

Mimo że Blockchain to nowy internet, wciąż ma przed sobą długą drogę, jeśli chodzi o zasięg i zakres użytkowania.

Internet ma przewagę nad technologią blockchain, jeśli chodzi o rozmiar i liczbę korzystających z niego osób, po części dlatego, że działa od wielu lat. Internet jest uniwersalny i ma do niego dostęp ponad 3 miliardy ludzi.

Z drugiej strony, Blockchain jest technologią niszową, która powstała dopiero w 2008 roku. Biorąc pod uwagę, że dopiero teraz ludzie zaczynają rozumieć, o co w tym wszystkim chodzi i co potrafi, wyjaśnia jej ograniczony zakres..

Szerokie rozpowszechnienie Internetu wiąże się z faktem, że jest on łatwy w użyciu dzięki technologiom takim jak www. Z drugiej strony, Blockchain nie zyskał jeszcze przyczółka w życiu ludzi, po części dlatego, że wciąż ewoluuje jako uniwersalny przyjazny interfejs.

Blockchain Nowy Internet: Wniosek

Blockchain the nowy Internet to porównanie, które powinno nadal zyskiwać na popularności, biorąc pod uwagę podobieństwa, które cieszą się nimi, ponieważ nadal wpływają na styl życia ludzi. Oczekuje się, że technologia Blockchain w żaden sposób nie zniszczy Internetu, ale zamiast tego go komplementuje, ułatwiając ludziom wykonywanie różnych operacji online.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me