Bitcoin został uruchomiony w 2009 roku i istnieje od ponad dekady. Jest to prawdopodobnie powód, dla którego istnieją inne kryptowaluty. Jednak Bitcoin (BTC) ma pewne wady, które są rozwiązywane przez inne kryptowaluty, takie jak Ethereum (ETH).

Ethereum pojawiło się znacznie później po Bitcoinie i jest prawdopodobnie jedną z najlepiej prosperujących monet cyfrowych na rynku. Jego blockchain został zaprojektowany w celu ułatwienia większej liczby funkcji niż Bitcoin, co czyni go jeszcze bardziej atrakcyjnym. Na przykład blockchain Ethereum może ułatwić inteligentne kontrakty, a transakcje w sieci są tańsze niż transakcje Bitcoin.

Dlaczego więc cena Ethereum nie jest lepsza niż cena Bitcoina?

Pierwszą główną przyczyną wyższych cen bitcoinów jest fakt, że była to pierwsza kryptowaluta, która została stworzona. Dlatego ludzie uznają, że jest to wysoce uzasadnione, a Bitcoin wypadł bardzo dobrze, jeśli chodzi o adopcję. Jest to widoczne w przytłaczającym wzroście cen bitcoinów w 2017 r., Kiedy jego wartość przekroczyła 19000 USD w grudniu..


Nie oznacza to, że inne kryptowaluty nie zyskały. Ethereum również odnotował znaczny wzrost, ale nie tak duży, jak w przypadku Bitcoin. Pomimo lepszej sieci i większej liczby funkcji, jego cena i kapitalizacja rynkowa wciąż nie są zbliżone do Bitcoina. Ten ostatni nadal ma wyższy wolumen obrotu, co oznacza, że ​​więcej osób handluje Bitcoinem niż Ethereum. Różnica w cenie wynika również z potężnego efektu sieciowego Bitcoina, a także ze względnej słabości Ethereum.

Dodatkowo na wyniki Ethereum negatywnie wpłynął atak DAO, który miał miejsce na początku tego roku, a fundusze warte 53 miliony dolarów zostały prawie skradzione. Doprowadziło to do utraty zaufania inwestorów korporacyjnych do sieci, w wyniku czego Ethereum nie był w stanie od tego czasu odzyskać. Kryptowaluta nie była również w stanie osiągnąć poziomu 900 USD od grudnia ubiegłego roku, kiedy osiągnęła szczyt powyżej 1300 USD, zgodnie z Worldcoinindex.

Czy sytuacja zmieni się w przyszłości?

Rynek kryptowalut był w przeszłości bardzo niestabilny i dopiero niedawno jego tempo zaczęło zwalniać. Jeśli chodzi o przyszłość, istnieje wiele niepewności, ale programiści Ethereum nadal są bardzo optymistyczni co do swojej sieci, a także kryptowaluty.

Ethereum wciąż ma duży potencjał, zwłaszcza że jest silnie wspierane przez programistów, a jego sieć ma wiele zastosowań dzięki inteligentnym kontraktom i fakt, że jego sieć jest uważana za lepszą niż Bitcoin. Społeczność kryptowalut stara się zachęcić do przyjęcia walut cyfrowych do użytku w codziennych transakcjach i płatnościach. Niestety, wiele osób postrzega kryptowaluty jako okazję do zarabiania pieniędzy na handlu, co częściowo wyjaśnia ekstremalną zmienność, jaka panowała na rynku kryptowalut..

Jednak programiści i firmy blockchain pracują nad ulepszeniem zachęcania sprzedawców detalicznych i usług handlowych do rozważenia przyjmowania płatności kryptowalutowych, aby w większym stopniu wykorzystać kryptowaluty. Jeśli tak się stanie, może się to dobrze sprawdzić w przypadku Ethereum, ponieważ jego opłaty transakcyjne są znacznie tańsze niż opłaty transakcyjne za Bitcoin. Jak dotąd nastąpił pewien postęp. Na przykład Agnes Water, miasto położone w Australii niedawno ogłosiło, że jest pierwszym miastem, które przyjmuje płatności kryptograficzne.

Czynniki wpływające na cenę Ethereum

Cena ETH

Członkowie społeczności Ethereum uważają, że cena Ethereum znacznie się poprawiłaby, gdyby miała miejsce masowa adopcja. Dodatkowo wydaje się, że sytuacja regulacyjna poprawia się, a programiści pracowali nad rozwiązaniami, które miałyby rozwiązać problemy, które miały wpływ na rynek kryptowalut. Obejmuje to bezpieczeństwo i integralność systemów blockchain, a także giełd kryptowalut.

Nakłonienie ludzi do korzystania z kryptowalut zamiast walut fiducjarnych do przeprowadzania transakcji nie jest tak łatwe, jak się wydaje, i prawdopodobnie zajmie trochę czasu, zanim nastąpi masowa adopcja. Nie jest jasne, czy Ethereum pokona Bitcoin pod względem ceny, chociaż nie jest to niemożliwe.

* Zastrzeżenie: artykuł nie powinien być traktowany jako i nie ma na celu zapewnienia żadnych porad inwestycyjnych. Roszczenia przedstawione w tym artykule nie stanowią porady inwestycyjnej i nie powinny być traktowane jako takie. Przeprowadź własne badania!

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me