Dlaczego potrzebujemy technologii Blockchain? Spojrzenie na 5 kluczowych problemów

Dlaczego potrzebujemy technologii blockchain? cóż, odpowiedź leży w rosnącym zapotrzebowaniu na rozwiązania, które są w stanie zagwarantować bezpieczne przechowywanie danych w Internecie i potrzebie powstrzymywania szpiegowania agencji rządowych. Zapotrzebowanie na szybkie, bezpieczne i niedrogie systemy przekazów pieniężnych również przeszło długą drogę w rzucaniu światła na potrzebę nowej technologii.

Oczekuje się, że szum wokół technologii blockchain będzie nadal wzrastał, gdy ludzie będą mieli jasny obraz tego, czym ona jest i do czego jest zdolna..

Szereg przypadków użycia technologii blockchain na wysokim poziomie już się połączyło, dotykając różnych sektorów gospodarki. Miliony dolarów wydaje się również na badania i liczne testy, ponieważ ludzie próbują znaleźć rozwiązania problemów, które nękają ludzi od dziesięcioleci.

Instytucje finansowe nie są jedynymi, które potrzebują technologii blockchain, aby umożliwić natychmiastowe płatności transgraniczne. Poniżej znajduje się kilka sposobów, w jakie technologia jest używana z wielkim sukcesem.

5 przykładów, dlaczego potrzebujemy technologii Blockchain?

1. Weryfikacja kwalifikacji

Pracodawcy potrzebują technologii blockchain, aby zweryfikować ważność poświadczeń edukacyjnych, zwłaszcza tych uzyskanych podczas studiów online. Fakt, że fałszywe certyfikaty i kwalifikacje można kupić w ciemnej sieci za orzeszki ziemne, nie pozostawił pracodawcom innego wyjścia niż szukanie sposobów na powstrzymanie imadła..

Dlaczego potrzebujemy technologii blockchain do weryfikacji

Kredyty obrazkowe: NTOK.io

NTOK.io to startup, który dobrze wykorzystał technologię blockchain w celu wykrycia oszustów twierdzących, że są doskonałymi nauczycielami i tutorami online. Firma zakodowała oceny i recenzje w łańcuchu bloków, umożliwiając identyfikację i weryfikację każdej recenzji wydanej na temat konkretnego nauczyciela lub korepetytora.

2. Głosowanie cyfrowe

W przyszłości rządy mogą potrzebować technologii blockchain, aby zagwarantować wolne i uczciwe wybory. Głosowanie cyfrowe w systemie opartym na łańcuchu bloków jest jednym z przełomów, nad którym obecnie trwają prace, ponieważ technologia dowiodła, że ​​można na niej polegać, aby zapewnić bezpieczne i anonimowe głosowanie.

Głosowanie cyfrowe przez Internet w obecnej postaci jest podatne na manipulacje. Jednak fakt, że technologia blockchain jest weryfikowalna, pozwoliłby każdemu na audyt łańcucha bloków, zweryfikowanie autentyczności głosów na podstawie znaczników czasu.

Dlaczego potrzebujemy technologii Blockchain do głosowania cyfrowego


Zachodnia Wirginia w USA prowadzi obecnie dodatkowe testy na system głosowania w technologii blockchain po zezwoleniu personelowi wojskowemu na użycie systemu pilotażowego do głosowania, w dwóch okręgach, w prawyborach 8 maja.

Sierra Leone to kolejny kraj, który już to zrobił przeprowadzone wybory w systemie blockchain, który umożliwiał zapisywanie głosów w 70% lokalu wyborczego do łańcucha blokowego.

3. Rozproszone przechowywanie

Obecnie ludzie polegają m.in. na usługach Google Drive i Dropbox do przechowywania danych. Problem z tymi usługami polega na tym, że firmy oferujące te usługi są czasami zmuszane przez rządy do przekazywania danych osobowych.

Jednak dzięki usługom pamięci masowej opartym na technologii blockchain ludzie mogą nie martwić się, że rządy będą szpiegować ich dane. Blockchain umożliwia przechowywanie danych na różnych komputerach w sieci z wysokim szyfrowaniem, do którego ma dostęp tylko jedna osoba.

Zapotrzebowanie na rozproszone usługi pamięci masowej oparte na technologii blockchain już zrodziło się Storj, usługa przechowywania danych oparta na technologii blockchain.

Dlaczego potrzebujemy zdecentralizowanej pamięci masowej Blockchain?

Kredyty obrazkowe: Storj

ClearCenter i SiaCoin nawiązały współpracę, aby pracować nad Blockchain zabezpieczony ClearShare zdecentralizowana platforma pamięci masowej. Rozwiązanie będzie oferować proste, ale mocne i skalowalne zaplecze zdecentralizowanej usługi pamięci masowej.

4. Ochrona własności intelektualnej

Firmy potrzebują technologii blockchain, aby chronić swoją własność intelektualną, biorąc pod uwagę niebezpieczeństwa stwarzane przez hakerów, którzy atakują nawet najbardziej skomplikowane sieci. Dzięki cyfryzacji swoich adresów IP firma powinna być w stanie chronić swoje inwestycje, jeśli chodzi o kreacje i innowacje.

Blockchain jako niezmienna technologia działa jako idealne miejsce do przechowywania, sprawdzania i weryfikowania własności intelektualnej. Chociaż prawa autorskie mają na celu ochronę pracy i innowacji ludzi, nie ma ostatecznego systemu rejestracji, na którym ludzie mogliby polegać, aby udowodnić własność.

Jednak z wykorzystaniem technologii blockchain jest nadzieja na rozwój systemów, z których ludzie będą korzystać w przyszłości, aby udowodnić własność swoich dzieł..

5. Cyberbezpieczeństwo

Firmy i firmy prowadzące działalność online potrzebują technologii blockchain, jeśli mają pozostać o krok przed cyberatakami. Kradzież danych wartych miliony dolarów stała się powszechnym zjawiskiem, biorąc pod uwagę duże zapotrzebowanie na takie informacje w ciemnej sieci.

Technologia Blockchain już okazała się skuteczna w rejestrowaniu danych w przejrzysty, bezpieczny i odporny sposób. Systemy oparte na technologii Blockchain stały się strefą zamkniętą, ponieważ nie można się do nich włamać bez pozostawiania śladów.

Hackowanie jest głównym problemem, przed którym stają przedsiębiorstwa, a technologia blockchain zapewnia rejestr transakcji finansowych, których nie można zhakować. Fakt, że technologia jest niezmienna, czyni ją również idealną podstawą cyberbezpieczeństwa, ponieważ gwarantuje, że obie strony transakcji są przejrzyste i nieprzekupne.

Wniosek

Firmy, firmy, a nawet rządy potrzebują technologii blockchain, aby przetrwać erę, w której hakerzy nieustannie poszukują wrażliwych systemów w poszukiwaniu cennych danych. To powiedziawszy, Blockchain zaczyna mieć taki sam wpływ, jaki miał Internet na początku 2000 roku, gdy ludzie i firmy szukają sposobów ochrony swoich interesów.

Dowiedz się więcej, czy Blockchain jest odpowiedni dla Twoich potrzeb biznesowych?

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
Adblock
detector
map