Dlaczego zapotrzebowanie na umiejętności Blockchain rośnie w 2020 r

Blockchain stał się obiecującą technologiczną alternatywą dla przedsiębiorstw na całym świecie. Okazała się obiecującą technologią do rozwiązywania złożonych problemów. W rezultacie obietnice technologii blockchain dla przedsiębiorstw przekładają się również bezpośrednio na popyt na umiejętności blockchain. Z drugiej strony można również znaleźć różne punkty danych do weryfikacji wzrostu popytu na specjalistów zajmujących się blockchainem.

Według Glassdoor popyt na miejsca pracy w technologii blockchain wykazał w 2019 roku wzrost o 300% w porównaniu z rokiem poprzednim.

Opierając się na swojej wiedzy na temat środowiska blockchain, być może poznałeś niektóre z obiecujących opcji kariery w łańcuchu bloków.

Jednak to, co dokładnie sprawia, że ​​blockchain jest jedną z najbardziej pożądanych umiejętności w 2020 roku, jest jednym z głównych problemów. Jeśli chcesz poznać powody, dla których blockchain jest jedną z najbardziej pożądanych umiejętności w 2020 roku, to trafiłeś we właściwe miejsce.

Poniższa dyskusja poprowadzi Cię przez niektóre ważne statystyki pokazujące dominację blockchain w różnych sektorach. Ponadto możesz wskazać konkretne motywy, które napędzają popyt na blockchain jako jedną z najlepszych umiejętności technicznych. Ponadto możesz również uzyskać wiarygodne i autentyczne informacje o możliwościach kariery dzięki technologii blockchain.

Zarejestruj się teraz: bezpłatny kurs Podstawy Blockchain

Blockchain i potencjał wzrostu

Wielu czytelników musiało zdobyć podstawową wiedzę na temat technologii blockchain. Pojawienie się kryptowalut zwróciło uwagę świata na blockchain. Od 2009 roku technologia blockchain przeszła dość długą drogę, stając się jednym z często wymawianych terminów na spotkaniach zarządów firm. Dlatego zapotrzebowanie na umiejętności blockchain nie jest tylko wynikiem wprowadzenia nowej przełomowej technologii. Przedsiębiorstwa potrzebują specjalistów z zakresu blockchain, którzy mają umiejętności, które pomogą im wykorzystać większość technologii blockchain do realizacji ich celów biznesowych.

Wiele firm badawczych nieustannie wskazywało na możliwości wielokrotnego zwiększenia inwestycji w technologię blockchain. Do 2023 roku światowe wydatki na rozwiązania blockchain miałyby wynieść prawie 15,9 miliarda. Począwszy od 2019 roku, światowe wydatki na technologię blockchain wyniosły 2,7 ​​miliarda dolarów, przy obiecujących zakłóceniach w sektorze finansowym.

Ponadto wartość blockchain dla przemysłu spożywczego i rolniczego wynosi 41,9 mln USD, pokazując tym samym potencjał technologii blockchain poza sektorem finansowym. Według Global Blockchain Survey firmy Deloitte z 2020 r., Prawie 39% kadry kierowniczej wyższego szczebla i praktyków wdrożyło blockchain do produkcji.

Jeśli weźmie się pod uwagę firmy o przychodach przekraczających 100 milionów dolarów, udział adopcji blockchain wzrasta do 41%. Dlatego potencjał wzrostu w branży blockchain jest głównym powodem zwiększonego zapotrzebowania na umiejętności blockchain.

Jeśli nadal masz jakiekolwiek pytania dotyczące rozwoju i przyszłości technologii Blockchain, przeczytaj teraz, jaka jest przyszłość Blockchain!

Powody rosnącego zapotrzebowania na umiejętności Blockchain

Co więc dokładnie zapewnia blockchain przedsiębiorstwom, które zwiększają swój popyt? Blockchain to najlepsza umiejętność technologiczna w 2020 r., Z rosnącym naciskiem na transformację cyfrową. W przypadku niedawnego kryzysu pandemicznego przedsiębiorstwa musiały zreformować swoje łańcuchy dostaw i konwencjonalne operacje. Mając klientów w domu, firmy chcą rozwiązań, które dotrą do nich tam, gdzie się znajdują. W tym przypadku blockchain może służyć następującym zaletom, udowadniając w ten sposób, że jest niezbędny jako umiejętność w 2020 roku.


  • Blockchain i bezpieczeństwo idą w parze z przechowywaniem informacji w całej sieci komputerów w porównaniu z pojedynczym serwerem. Zdecentralizowane przechowywanie informacji i brak jednej własności eliminuje wszelkie zagrożenia związane z włamaniem do danych transakcji.
  • Zapotrzebowanie na umiejętności blockchain w 2020 r. Również rośnie w dużej mierze ze względu na przejrzystość, którą ułatwia technologia blockchain. Zmiana jakichkolwiek rekordów w łańcuchu bloków jest praktycznie niemożliwa bez wiedzy innych uczestników sieci. Jedna niewielka zmiana w dowolnym rekordzie może odbijać się bezpośrednio na całym łańcuchu, zapewniając w ten sposób przejrzystość wszystkich rekordów w łańcuchu bloków.
  • Kolejny ważny aspekt, który może odpowiedzieć na pytanie „czy blockchain jest umiejętnością”, odnosi się do szybkości transakcji w łańcuchu bloków. Blockchain eliminuje potrzebę pośredników, zapewniając tym samym szybsze negocjacje, rozliczenia i rozliczenia. Wszystkie rekordy są przechowywane w jednej cyfrowej księdze, eliminując w ten sposób wszelkie obawy o przerwy.
  • Blockchain umożliwia uprawniony dostęp wszystkim uczestnikom sieci do niezmiennych danych w łańcuchu bloków. Nie dochodzi więc do wtargnięcia pośredników, co daje wiarygodne perspektywy obniżenia kosztów transakcji o prawie połowę.
  • Co najważniejsze, zapotrzebowanie na umiejętności blockchain rośnie ze względu na korzyści związane z identyfikowalnością blockchain. Technologia Blockchain obejmuje ścieżkę audytu, która pozwala ustalić pochodzenie zasobu i wszystkie kamienie milowe, przez które przeszedł. Ścieżka audytu przedstawia tożsamość użytkowników zaangażowanych w modyfikację zasobu w łańcuchu bloków wraz z sygnaturą czasową.

Można wyraźnie zauważyć, że wyżej wymienione korzyści mogą pomóc wielu przedsiębiorstwom w osiągnięciu efektywności kosztowej i poprawy wydajności w dłuższej perspektywie. Korzyści z technologii Blockchain stanowią podstawę jej popytu wśród organizacji, co przekłada się na zapotrzebowanie na wykwalifikowanych specjalistów w dziedzinie blockchain.

Przeczytaj także: Najważniejsze cechy technologii Blockchain

Jak wygląda teraz rynek pracy Blockchain?

Przyjrzyjmy się teraz statusowi rynku pracy w branży blockchain, aby wzmocnić nasze wrażenie, że blockchain jest jedną z najbardziej pożądanych umiejętności w 2020 r. Niedawny raport LinkedIn umieścił blockchain jako jedną z najlepszych technologii umiejętności na rok 2020. Raport prezentuje unikalne odstępstwo od raportu z 2019 roku, w którym nawet nie było wzmianki o technologii blockchain.

To tak, jakby technologia blockchain z dnia na dzień wskoczyła na szczyt umiejętności technicznych! Jednak tak nie jest, ponieważ praktycy technologii blockchain w przedsiębiorstwach stopniowo zaczęli przenosić nacisk z udowodnienia użyteczności i zgodności technologii blockchain na tworzenie nowych rozwiązań opartych na łańcuchu bloków dla różnych praktycznych zastosowań..

Innym kluczowym tematem, który zdefiniował wzrost popytu na umiejętności blockchain, jest zastosowanie blockchain w zarządzaniu. Kraje takie jak Stany Zjednoczone, Szwajcaria i Chiny zatwierdziły użycie technologii blockchain. Z drugiej strony kraje, które stopniowo nadążają za falą transformacji cyfrowej, również postrzegają blockchain jako obiecującą platformę do opracowywania rozwiązań w zakresie zarządzania. Na przykład krajowe systemy rejestracji tożsamości oparte na blockchain są jedną z możliwych perspektyw wykorzystania blockchain do wspierania zarządzania.

Konieczne jest również zastanowienie się nad tematem rosnących możliwości integracji blockchain z innymi powstającymi technologiami. Na przykład sieć IoT rośnie, podobnie jak dane z niej generowane. Wraz ze wzrostem ilości danych IoT, obawy o przechowywanie i przetwarzanie danych IoT z zabezpieczeniami stają się wyraźne. Teraz blockchain może zapewnić obiecujący wzrost bezpieczeństwa, przejrzystości i szybkości przy opracowywaniu rozwiązań IoT. Możesz więc zidentyfikować wyraźne możliwości dla obiecujących ról zawodowych dzięki doświadczeniu w technologii blockchain.

Czytaj teraz: Jak działa Blockchain?

Role zawodowe w Blockchain

Różne dostępne obecnie opcje kariery w blockchain są również świetnymi wskaźnikami rosnącego zapotrzebowania na umiejętności blockchain. Blockchain z powodzeniem ugruntował swoją reputację jako technologia głównego nurtu. Jednak wiele opcji kariery w blockchain pozostało do tej pory niezbadanych. Ponieważ blockchain zyskuje uznanie jako jedna z najwyższych umiejętności technicznych w 2020 r., Uwaga na dostępne opcje pracy również wyraźnie wzrasta.

Aspirujący specjaliści od technologii blockchain muszą odejść od konwencji, aby robić karierę w blockchain. Jest to stale rozwijająca się technologia, która wymaga eksperymentowania i wprowadzania innowacji. Jeśli chcesz zaangażować się w rozwijanie swoich najlepszych umiejętności związanych z blockchainem, możesz skorzystać z korzyści zawodowych wynikających z następujących ról opartych na łańcuchu blokowym,

  • Programista Blockchain

Jedną z najważniejszych ról, która poprawiła popyt na umiejętności związane z blockchainem, jest programista blockchain. Deweloper Blockchain jest jedną z najlepiej płatnych ról zawodowych i ponosi odpowiedzialność za projektowanie i rozwój rozwiązań i aplikacji opartych na łańcuchu bloków. Potrzebowałbyś doskonałych umiejętności programowania i analizy na serwerze, aby zbadać tę ścieżkę kariery.

  • Blockchain Web Designer

Startupy i duże firmy chcą opracować zrozumiałe i zorientowane na klienta interfejsy UI w celu rozwijania świadomości na temat produktów blockchain. Tak więc profesjonaliści z doświadczeniem w JavaScript, HTML, CSS i narzędziach do projektowania mogą kontynuować karierę jako projektanci stron internetowych typu blockchain. Podstawowym obowiązkiem projektantów stron internetowych opartych na technologii blockchain jest tworzenie spójnych interfejsów użytkownika wraz z portalami i witrynami internetowymi dla różnych rozwiązań opartych na łańcuchu bloków..

  • Inżynier Jakości Blockchain

Kolejną ważną rolą opartą na blockchain, która ostatnio zyskuje na popularności, jest rola inżyniera jakości blockchain. Podstawową odpowiedzialnością w tej roli byłoby zajęcie się kwestiami analizy jakości oraz planowania i realizacji projektów blockchain. Ważne jest również, aby upewnić się, że nowa infrastruktura blockchain zachowuje zgodność z predefiniowanymi standardami QA.

Inżynierowie jakości Blockchain muszą również pisać skrypty i wdrażać automatyzację testów w celu ulepszenia testów wydajności obciążenia. Kandydaci muszą upewnić się, że biegle posługują się podstawami środowiska blockchain i standardami testowania.

Certyfikacja Blockchain może przenieść Twoją karierę w Blockchain na wyższy poziom. Dowiedz się teraz, jak zostać certyfikowanym ekspertem w dziedzinie technologii Blockchain.

Słowa końcowe

Z powyższej dyskusji można więc wyraźnie zauważyć siłę technologii blockchain, różnorodność ról zawodowych i potencjalny wzrost inwestycji w blockchain. Wyraźnie określa podstawowe precedensy leżące u podstaw wzrostu popytu na umiejętności blockchain. Jeśli chcesz zbudować swoją karierę jako profesjonalista blockchain, wybierz stanowisko, które chcesz realizować.

W następnym kroku musisz znaleźć idealne platformy, które pomogą Ci zdobyć umiejętności i wiedzę. Możesz wybrać platformy, które oferują wszechstronną wiedzę branżową wraz z dogłębną wiedzą na temat różnych aspektów technologii blockchain i pomagają zdobyć najwyższe umiejętności w zakresie blockchain.

Tak więc, jeśli jesteś początkującym i masz zamiar rozpocząć karierę w technologii, Blockchain może być dla Ciebie doskonałym wyborem. Naucz się podstaw Blockchain dzięki darmowemu kursowi Podstawy Blockchain i przygotuj się na świetlaną przyszłość!

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
Adblock
detector
map