Jak Blockchain to przyszłość technologii!

Rosnąca rola automatyzacji w prawie każdym aspekcie codziennego życia powoli staje się widoczna. Minęły już czasy, kiedy trzeba było zapamiętywać długie listy rzeczy do zrobienia lub zapisywać je na kawałkach papieru i walczyć o umieszczenie ich tam, gdzie można było je znaleźć. To dużo wysiłku, który został złożony w prostą listę rzeczy do zrobienia. Przejdź do teraźniejszości; mamy technologię, która wykonuje to za nas, bez konieczności zapychania naszego umysłu mnóstwem informacji.

Postęp technologiczny zapewnił nam lepsze sposoby przechowywania, przetwarzania i uzyskiwania dostępu do danych, których potrzebujemy do określonych celów. Jednym z godnych uwagi postępów technologicznych w tym przypadku byłaby technologia blockchain. Blockchain to przyszłość przechowywania danych w Internecie, a innowacja w blockchain stanowi odpowiedni dowód na to.

Blockchain obejmuje unikalną technikę dokumentowania danych użytkownika w sieci systemów lub maszyn bez przekazywania prawa własności do danych pojedynczej jednostce. Najlepsze czynniki dotyczące blockchain i jego przyszłego potencjału odnoszą się do systemów bezpieczeństwa i niezmienności danych w łańcuchu bloków.

Bliski związek blockchain z kryptowalutą był znaczącym aspektem przewidywania przyszłości blockchain. Technologia Blockchain wykazała obiecujący potencjał w przekształcaniu systemów monetarnych i nadal przyciąga uwagę innych sektorów. Ponieważ technologia blockchain powoli zdobywa uznanie głównego nurtu, przyjrzyjmy się, jak blockchain jest przyszłością technologii.

Zarejestruj się teraz: bezpłatny kurs Blockchain

Znaczenie technologii Blockchain

Aby zrozumieć przyszły potencjał technologii blockchain, ważne jest, aby najpierw zrozumieć tę technologię. Na przykład klienci wykazują różne zachowania i po bliższej refleksji mogą popaść w te same wzorce. Możliwości sztucznej inteligencji w nowoczesnej technologii umożliwiają przechowywanie i analizowanie danych wejściowych w celu renderowania wyników, które odpowiadają typowym wzorcom konsumpcji klientów.

W przypadku aplikacji do wypożyczania samochodów, takich jak Uber, nie musisz zawsze podawać regularnego miejsca odbioru. Możesz więc zauważyć, że witryny eCommerce, takie jak Amazon, i aplikacje do wypożyczania, takie jak Uber, wykorzystują dane klientów i wykorzystują je do nakłaniania klientów do dokonywania wielokrotnych zakupów. Teraz blockchain jest przyszłością, ponieważ całkowicie zmienia ten mechanizm i pozbawia pośredników, takich jak Uber czy Amazon.

Wręcz przeciwnie, zapewnia użytkownikom możliwość przechowywania informacji, do których usługodawca miałby dostęp bez pośrednika. Technologia Blockchain w zasadzie wprowadza demokrację w procesie udostępniania i uzyskiwania dostępu do danych na całym świecie. Możesz myśleć o łańcuchu bloków jako o łańcuchu bloków w dosłownym tego słowa znaczeniu, z blokami służącymi jako repozytoria informacji.

Użytkownicy wprowadzają informacje do bloków i są aktualizowane w bloku jako węzły lub rekordy po sprawdzeniu bloku przez każdy komputer w klastrze. „Łańcuch” w technologii blockchain zapewnia bezpośredni kontakt między dostawcami usług a użytkownikami. W rezultacie dane pozostają unikalne i bezpieczne, jednocześnie nakładając zerowe opłaty transakcyjne. Można więc wyraźnie zauważyć potencjał blockchain w poprawie przejrzystości i zmniejszeniu ogólnych kosztów. To wystarczające powody, aby odpowiedzieć „dlaczego blockchain jest przyszłością”.

Aby zrozumieć znaczenie technologii Blockchain, musisz najpierw poznać „Kluczowe cechy technologii Blockchain”.

Jak działa Blockchain?

Kolejnym ważnym aspektem technologii blockchain, który może wyjaśnić jej potencjał jako futurystycznej technologii, jest jej działanie. Pomyślmy o tym jako o sieci baz danych ze wspólną własnością lub arkuszami kalkulacyjnymi. Arkusz kalkulacyjny jest powszechnie zarządzany i ma uprawnienia dostępu do wielu sieci z autoryzacją. W przypadku blockchain musisz udostępniać arkusze kalkulacyjne wybranym odbiorcom, podczas gdy właściwi interesariusze mają wspólną własność arkusza kalkulacyjnego.


Jeśli wprowadzisz jakiekolwiek zmiany w arkuszu kalkulacyjnym, inne strony w sieci będą musiały je zweryfikować. Dzięki temu nie musisz narażać się na niepotrzebną utratę danych lub manipulację na wszystkich kanałach. Technologia Blockchain umożliwia również hosting bazy danych na wielu komputerach w sieci. Dlatego blockchain to przyszłość technologii oparta na decentralizacji, oprócz niezmienności i przejrzystości.

Technologia Blockchain obejmuje wykorzystanie sieci peer to peer do łączenia bloków danych w łańcuch, aby umożliwić bezpośredni dostęp klient-serwer. Kiedy wprowadzasz informacje do bloku, węzły zbierają dane i zabezpieczają je za pomocą funkcji skrótu. Węzeł dystrybuuje również informacje i związane z nimi zadania w różnych sieciach, promując w ten sposób zbiorową własność pomiędzy blokami w sieci.

Dowiedz się więcej o tym, jak działa Blockchain!

Inny tradycyjny przykład działania łańcucha bloków może również dostarczyć dodatkowych informacji na temat przyszłości technologii blockchain. Banki są tradycyjnymi instytucjami zajmującymi się transakcjami finansowymi. Aby przelać pieniądze, musisz odwiedzić bank, wypełnić wymagane formularze, a następnie przelać pieniądze ze swojego konta na konto odbiorcy za pośrednictwem banku.

W erze cyfrowej długotrwałe procesy zostały zastąpione kanałami płatności, takimi jak Google Pay czy PayTM. Technologia Blockchain eliminuje potrzebę przyjmowania płatności przez banki lub portale i pomaga w dokonywaniu bezpośrednich przelewów pieniężnych. Taka wygoda w zawieraniu transakcji finansowych z zaufaniem byłaby głównym czynnikiem napędzającym popularność blockchain w przyszłości.

Blockchain Future Trends

Mówiąc o przyszłości, lepiej jest oprzeć się na jakiejś prognozie, aby zrozumieć, jak blockchain jest przyszłością technologii. Oto niektóre prognozy rynkowe i statystyki, które sprawiają, że analitycy rynkowi i ekonomiści określają blockchain jako przyszłość.

  • Prawie połowa właścicieli smartfonów bez dostępu do tradycyjnego konta bankowego będzie korzystać z kont kryptowalutowych z dostępem mobilnym do 2025 r..
  • Technologie Blockchain posłużyłyby jako mechanizm uwierzytelniania dla prawie 30% globalnych wiadomości i treści wideo do 2023 roku.
  • Znane giełdy kryptowalut wykorzystujące obliczenia wieloparametrowe (MPC) w celu umożliwienia ochrony i podpisywania kluczy prywatnych wzrosną z 1% do 50% do 2022 r..
  • Podstawowy rozwój i wdrażanie zdecentralizowanych aplikacji i inteligentnych kontraktów stałoby się akceptowanymi standardami technicznymi blockchain do 2023 roku.
  • Koszty przekroczyłyby zwroty z prawie 30% inteligentnych kontraktów do 2023 roku.

Dlatego wyraźnie widać, że blockchain to przyszłość technologii dla niemal każdego sektora. Internet rzeczy, zarządzanie, handel akcjami i operacje w łańcuchu dostaw – blockchain tworzy swój rynek wszędzie. W dłuższej perspektywie ciągłe innowacje w łańcuchu bloków skutkowałyby długoterminowymi interwencjami w zakresie łańcucha bloków we wszystkich aspektach życia codziennego. Jednocześnie blockchain byłby czołowym narzędziem służącym do wprowadzania zakłóceń w różnych branżach.

Gartner szacuje, że blockchain to przyszłość technologii ze względu na szybki rozwój. Według Gartnera ogólne platformy blockchain ułatwiłyby współdziałanie, łatwość użytkowania i dostępu, skalowalność i obsługę zaufanych transakcji prywatnych. Ponadto blockchain nadal dawałby przedsiębiorstwom lepsze możliwości zajęcia się obawami dotyczącymi poufności danych.

Obecnie powyższe trendy pokazują potencjalną przyszłość blockchain i jego rolę jako przełomowej technologii. Po wykonaniu tych kroków w przyszłości mogą się połączyć łańcuchy bloków z zezwoleniami i publiczne łańcuchy bloków. Tak więc, blockchain może również umożliwiać opracowywanie rozwiązań do zastosowań publicznych z lepszą kontrolą członkostwa, modelem operacyjnym i zarządzaniem, tak jak w przypadku łańcuchów bloków, na które zezwolono..

Technologia Blockchain zyskuje na popularności dzięki nowym i najnowszym trendom. Oto najlepsze trendy w technologii Blockchain na rok 2020.

Gdzie jest przyszłość Blockchain Headed?

Trudno byłoby dojść do wniosku, że blockchain jest przyszłością z wyżej wymienionymi informacjami. Blockchain jest reklamowany jako jedna z potencjalnych technologii wnoszących wartość społeczną poprzez rozwiązanie problemu obiegu fałszywych wiadomości i treści wideo. Technologia Blockchain może również ułatwić tworzenie nowych rynków finansowych i eCommerce dla ludności świata, która wciąż nie jest dotknięta przez bankowość.

Jednak wydaje się, że trendy nie osiągną wkrótce oczekiwanych wartości! Więc co powstrzymuje przyjęcie technologii blockchain? Technologia Blockchain, choć potężna, ma ograniczenia pod względem dojrzałości. Musi się rozwijać i zapewniać przedsiębiorstwom uzyskanie pożądanej widoczności na rynku i użyteczności w różnych przypadkach użycia.

Wiele projektów korporacyjnych związanych z blockchain jest nadal w fazie eksperymentów, a technologie blockchain nie były w stanie sprostać oczekiwaniom dotyczącym wspierania nowych modeli biznesowych i zmian społecznych. Z drugiej strony eksperci zalecają unikanie szybkiego rozczarowania potencjałem blockchain.

Wiele raportów firmy Gartner wskazywało już, że technologia blockchain osiągnie pożądaną widoczność i przyjęcie na rynku do 2023 r. Raporty wskazują przede wszystkim czynniki, takie jak postęp technologii blockchain i wsparcie dla pragmatycznych przypadków użycia, jako przyczyny długoterminowego utrzymania i poprawy wartość technologii blockchain.

Przeczytaj więcej o przyszłości technologii Blockchain.

Słowa końcowe

Podsumowując, oczywiste jest, że przyszłe trendy w łańcuchu bloków potrzebowałyby czasu, aby zyskać na znaczeniu. Co najważniejsze, technologia blockchain zapewnia możliwość poprawy przejrzystości i niezmienności danych oraz lepszą decentralizację informacji. Od momentu powstania wraz z pojawieniem się kryptowalut, blockchain wykazał ogromny potencjał w zakresie przekształcania konwencjonalnych podejść do transakcji finansowych.

Zasadniczo więc blockchain to przyszłość technologii, która może wnieść istotny wkład w globalny rozwój gospodarczy. Jedną z najważniejszych zalet technologii blockchain na dłuższą metę byłaby całkowita niezależność od zaplecza. Użytkownicy nie muszą przejmować się współpracą z łańcuchem bloków, wyborem platformy, inteligentnych kontraktów i algorytmów konsensusu.

Użytkownicy w łańcuchu bloków skupiliby się wyłącznie na inteligentnych kontraktach i zdecentralizowanych aplikacjach. Obecnie powolny, ale niezwykły rozwój technologii blockchain ukazuje jasne perspektywy wykorzystania technologii blockchain na dużą skalę. Na przykład Facebook i PayPal planują ułatwić mobilne usługi portfela kryptowalutowego do 2022 roku dla ponad 750 milionów klientów. Wydaje się, że to uczciwa propozycja na przyszłość blockchain!

Przyszłość technologii blockchain rysuje się w jasnych barwach, nawet sam blockchain jest przyszłością. Tak więc nadszedł właściwy czas, aby rozpocząć karierę w technologii Blockchain. Aby pomóc Ci w Twojej podróży do Blockchain, oferujemy bezpłatny kurs Blockchain; zarejestruj się teraz, aby przejść dalej!

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
Adblock
detector
map