Jak blockchain zmieni świat? Niemal wszyscy wokół nas są pewni, że blockchain jest tutaj, aby zmienić świat. W tym artykule przyjrzymy się koncepcji wpływu technologii blockchain na nasz świat.

Idea blockchain zmieniająca świat wywodzi się z koncepcji decentralizacji. To pseudo twórca, Satoshi Nakamoto, stworzył walutowy bitcoin, który doprowadził do odkrycia technologii blockchain. Jeśli zobaczysz oś czasu, zobaczysz, że zdecentralizowana kryptowaluta powstała w okolicach ostatniego globalnego kryzysu finansowego, co nadaje temu odkryciu znacznie większe znaczenie.

W rzeczywistości zmiana już się rozpoczęła. Wiele firm już wdraża własną wersję łańcucha bloków. Jednak nikt tak naprawdę nie jest w stanie przewidzieć przyszłości tej technologii. Gdy będziemy badać, jak blockchain może zmienić świat, możesz odkryć możliwe wyniki.

Zapisać się:Darmowy kurs Blockchain


Jak Blockchain zmieni świat?

Zanim zdecydujemy się odpowiedzieć na pytanie, które mamy do dyspozycji, musimy najpierw zrozumieć ideę blockchaina.

blockchain zmienia świat

Centralizacja i decentralizacja

Jeśli znasz obecny system, wszędzie zobaczysz centralizację. Centralizacja to sprawdzony sposób radzenia sobie z procesami. Oferuje kontrolę za pomocą stosunkowo skutecznych i wydajnych środków. Ma jednak wiele wad.

Główną wadą jest nieefektywne podejście. Centralizacja generalnie nie jest tak przyjazna, jeśli chodzi o wydajność. Co więcej, inne przeszkody to – brak przejrzystości, brak odpowiedniego bezpieczeństwa i wykrywanie oszustw. Wszystko to jest po prostu zbyt duże, aby teraz zignorować.

Wraz z pojawieniem się blockchain wszystko się zmieniło. Technologia Blockchain może zmienić świat, ponieważ może pozbyć się wszystkich nieefektywności scentralizowanych systemów.

Wprowadził do gry decentralizację. Korzystając z blockchain, każda firma ulepsza swoje procesy na nowy poziom. Jeśli jesteś częścią jakiejkolwiek organizacji, to już wiesz, że nie jest możliwe ręczne sterowanie lub monitorowanie różnych aspektów systemu.

Decentralizacja ułatwia firmom i przedsiębiorstwom automatyzację różnych aspektów swoich procesów.

Koncepcja Blockchain

Blockchain jest definiowany jako sieć peer-to-peer, która jest rozproszona w naturze. W publicznym łańcuchu bloków każdy może dołączyć i uczestniczyć. Aby upewnić się, że łańcuch bloków zachowuje integralność danych i walczy z oszustwami, każdy partner ma kopię księgi.

Wszystko to wprowadza do gry decentralizację. Tak, do działania sieci blockchain nie jest potrzebny scentralizowany podmiot.

Trend Blockchain był zawsze obecny wśród firm, ale wskaźnik adopcji gwałtownie wzrósł w ciągu ostatnich kilku lat. Blockchain wpłynie na gospodarkę i już powoli zaczyna pokazywać efekty wyniku. Dzięki lepszej ekspozycji na korzyści w ogóle, firmy nabierają pewności w przyjmowaniu zdecentralizowanego podejścia, tj. Blockchain.

Rozproszony charakter oznacza, że ​​blockchain może działać w Internecie bez konieczności budowania dla niego kolejnej infrastruktury. Jest to zjawisko globalne, nie tylko to, że jest open source i wykorzystuje najnowocześniejszą kryptografię, aby zapewnić, że dane przechowywane w księdze będą dostępne tylko dla uprawnionych stron.

Chcesz dowiedzieć się więcej o technologii blockchain? Sprawdź teraz nasz kompletny przewodnik po definicjach łańcucha bloków!

Ewolucja scentralizowanej do zdecentralizowanej bazy danych

Tradycyjnie dane są przechowywane w relacyjnej bazie danych. Można je traktować jako zaawansowany arkusz kalkulacyjny programu Excel, w którym do przechowywania danych używane są kolumny i wiersze. Co więcej, te tabele są przechowywane na dysku twardym, a następnie obsługiwane zgodnie z zapotrzebowaniem użytkownika. Dane są przechowywane w scentralizowanej lokalizacji. Scentralizowana baza danych traci wydajność, gdy liczba żądań wzrasta wielokrotnie.

Aby przezwyciężyć ograniczenia scentralizowanej bazy danych, wdrażane są bardziej wydajne komputery i techniki umożliwiające szybsze przetwarzanie żądań. Wszystko to może prowadzić do tego, że bazy danych będą bardziej podatne na ataki hakerów. Uruchamianie i zarządzanie wymaga również dużego budżetu na infrastrukturę. Wszystko to wydaje się być ograniczeniem dla firm, które próbują znaleźć praktyczne rozwiązania dla swojego produktu.

Wszystko to zostanie zmienione przez blockchain, który jest technicznie zdecentralizowaną bazą danych. Ponieważ nie ma centralizacji, każdy węzeł ma kopię bazy danych, czyli księgę. Umożliwia firmom poprawę nadmiarowości danych na zupełnie nowy poziom.

Potencjalnie technologia blockchain może zmienić świat.

Charakterystyka technologii Blockchain

Teraz, gdy rozumiemy ewolucję od systemów scentralizowanych do systemów zdecentralizowanych i od scentralizowanych do zdecentralizowanych baz danych, przyjrzyjmy się pięciu kluczowym cechom technologii blockchain. Te kluczowe aspekty najbardziej definiują technologię blockchain.

 • Sieć P2P: Technologia Blockchain to sieć peer-to-peer, w której już istniejące urządzenia mogą uczestniczyć i stać się częścią sieci. Sieć P2P umożliwia również komputerom w sieci współpracę i oferowanie połączonej mocy obliczeniowej całej sieci.
 • Funkcja skrótu kryptograficznego: Kolejną kluczową cechą technologii blockchain jest zastosowanie nowej kryptograficznej funkcji skrótu. Funkcja skrótu przyjmuje dane wejściowe, a następnie wyprowadza wartość, która jest następnie łączona z następną funkcją skrótu. Jest to funkcja jednokierunkowa, która uniemożliwia hakerom odgadnięcie wartości. Chroni informacje w najlepszy możliwy sposób. Funkcja skrótu działa również w przypadku ważnych użytkowników, którzy są właścicielami informacji lub zasobu.
 • Rozproszone księgi: Funkcja rozproszonej księgi jest jedną z najlepszych cech blockchain. Umożliwia równorzędnym posiadanie kopii księgi. Aby upewnić się, że nie muszą pobierać całej bazy danych, stosowane są zaawansowane techniki zapewniające utrzymanie konsensusu w sieci. Umożliwia także rówieśnikom szybkie sprawdzanie poprawności informacji bez konieczności polegania na scentralizowanym organie. Ponadto zapewnia również, że nie ma miejsca żadne oszustwo.
 • Pseudonimowość: Sieć blockchain umożliwia również użytkownikom zachowanie anonimowości, jeśli chcą.
 • Niezmienność: Wreszcie, kryptograficzna funkcja skrótu, rozproszona księga i inne funkcje zapewniają, że danych, po ich zapisaniu, nie można zmienić bez zgody pierwotnego użytkownika.

Punkty wyraźnie wskazują, że blockchain zmieni świat.

Czytaj więcej:6 kluczowych funkcji łańcucha bloków, o których musisz wiedzieć

Korzyści z technologii Blockchain

Wszystkie powyższe istotne cechy są przełomowe z technicznego punktu widzenia, ale co z ludźmi, którzy nie są technicznie biegli w zrozumieniu jej złożoności? Jakie korzyści odnoszą? Ponadto, kiedy mówimy „zmienianie świata”, spodziewamy się zmienić życie normalnych ludzi. Poniższe punkty pomogą ci zrozumieć wpływ blockchain z ogólnej perspektywy, a także wpłyną na gospodarkę.

Co więcej, możesz również wziąć następujące punkty jako przypadki użycia blockchain w świecie rzeczywistym. Wymieńmy poniższe punkty.

Szybsze transakcje

Ludzie często wysyłają pieniądze zarówno na cele biznesowe, jak i na użytek własny. Większość usług, które ułatwiają płatność, trwa kilka dni. Może to prowadzić do problemów, jeśli musisz wysłać pieniądze w nagłych wypadkach.

Proces ten zajmuje więcej czasu, jeśli dokonujesz zmiany zagranicznej. Banki zazwyczaj wstrzymują płatność przez kilka dni, zanim wykorzystają system przesyłania wiadomości SWIFT do przelania środków. Robią to banki ze względu na surowe zasady dotyczące zagranicznych przelewów pieniężnych. Jednak czas oczekiwania również wydłuża się bardziej z powodu innych pośredników.

Rozwiązaniem jest blockchain. Możesz wysłać pieniądze bez konieczności czekania dniami na otrzymanie płatności przez odbiorcę.

Banki chętnie przyjmują również tokeny cyfrowe za ogromne kwoty przelewów. Zwykle pomaga im to robić rozliczenia między bankami szybciej i bezpieczniej. Dlatego technologia blockchain może zmienić świat, oferując szybszy proces transakcji.

Lepsza rejestracja gruntów

Jeśli kiedykolwiek spróbujesz kupić dom, będziesz musiał przejść wiele kroków. Jest to żmudny proces, który z łatwością może zająć nawet miesiące. Zawiera również dużo papierkowej roboty.

Oprócz tego musisz również uiścić honorarium prawnika. Proces zakupu domu zależy od miejsca, w którym mieszkasz. W niektórych miejscach może być znacznie łatwiej, ale ogólnie zakup jednego domu zajmuje dużo czasu i wysiłku.

Rynek nieruchomości również cierpi na zaufaniu. Łatwo jest popełniać oszustwa i tworzyć sfałszowane dokumenty. Aby zapewnić zaufanie, wiele dokumentów musi być sprawdzanych i zarządzanych przez wiele podmiotów, w tym agencje rządowe, banki itd.!

Jeśli chodzi o blockchain, nie musisz mieć do czynienia z tyloma pośrednikami. To platforma bez zaufania. Oznacza to, że wiesz, co robisz iw co się pakujesz. Przed zawarciem umowy możesz zweryfikować właściciela nieruchomości. Umowy są przejrzyste i odporne na manipulacje. To sprawia, że ​​wszystko działa sprawnie. Oznacza to również, że musisz wykonać bardzo mało papierkowej roboty, podnosząc swoje doświadczenie zakupowe na zupełnie nowy poziom.

W rzeczywistości ma to silny wpływ na rynki nieruchomości, co jest powiązane z gospodarką światową. Dlatego blockchain może zmienić globalną gospodarkę.

Przeczytaj także: Jak działa Blockchain?

Pochodzenie produktu

Blockchain bezproblemowo współpracuje z łańcuchem dostaw. Każdy zakupiony produkt musi przejść przez szereg miejsc docelowych, zanim dotrze do Twoich drzwi. W czasie podróży może być otwarty dla wielu podmiotów oszustów, które mogą manipulować produktem dla własnej korzyści.

W takim przypadku nie otrzymasz produktu, za który zapłaciłeś. Możesz otrzymać zmodyfikowany produkt lub produkt, który zostanie całkowicie zastąpiony produktem fałszywym. W każdym razie łatwo jest złapać fałszywe przedmioty.

W rzeczywistości jest to świetny sposób na oferowanie pochodzenia produktu i upewnienie się, że konsumenci otrzymują autentyczny produkt, za który płacą.

Zastosowanie Blockchain w łańcuchu dostaw rozwiązuje wszystkie te problemy. Korzystając z blockchain, firmy mogą w pełni śledzić stan produktu. Jeśli produkt zostanie zmieniony lub naruszony, system zostanie ostrzeżony i tym samym usunie go z łańcucha dostaw. W końcu dostaniesz do ręki tylko oryginalne produkty.

Lepszy system opieki zdrowotnej

Problemy zdrowotne są bardzo powszechne w krajach rozwijających się. Często zdarza się, że ludzie chodzą do lekarzy na leczenie. W większości przypadków przenosisz się z jednego piętra na drugie, aby znaleźć lekarza lub specjalistę opieki zdrowotnej.

Oznacza to również pracę z dokumentami, które nie są przechowywane w scentralizowanej przestrzeni. Prowadzenie pełnej dokumentacji medycznej staje się również trudne dla pacjentów, ponieważ ich dokumentacja medyczna może obejmować lata lub wielu lekarzy stosujących różne metody leczenia. Krótko mówiąc, radzenie sobie z problemami zdrowotnymi wymaga od pacjentów dużo cierpliwości.

Blockchain może całkowicie zmienić sposób zarządzania problemami zdrowotnymi. Może umożliwić przechowywanie dokumentacji medycznej w sposób zdecentralizowany, do którego dostęp ma władza pacjenta.

Co więcej, umożliwi lekarzom lepsze zrozumienie przypadku pacjenta i zapewni, że będą mogli jak najszybciej poddać się leczeniu. Dzięki temu diagnoza jest szybsza i skuteczniejsza. Co nie mniej ważne, blockchain ograniczył również obieg narkotyków.

Zwiększ efektywność biznesową

Blockchain daje również większe szanse na zarabianie. Duże firmy powoli wdrażają blockchain i pomagają łączyć ludzi, ponieważ ta technologia może zwiększyć ich efektywność biznesową.

Ogólne przypadki użycia są dobrym przykładem tego, jak blockchain zmieni świat.

Dowiedz się więcej o przypadkach użycia blockchain z naszego przewodnika po wykorzystaniu blockchain: lista ponad 20 przypadków użycia technologii blockchain teraz!

Kiedy przejmie Blockchain?

Teraz, gdy zrozumieliśmy zalety blockchain, nadszedł czas, aby zastanowić się, kiedy blockchain przejmie świat.

Pierwszy sektor, w którym nastąpi zmiana w sektorze finansowym. Sektor finansowy przechodzi obecnie poważne problemy. Aby przetrwać, potrzebne są zakłócenia. Blockchain może być idealnym katalizatorem i rozwiązaniem, które może zapewnić niezbędne środki do rozwiązania problemów branży blockchain.

Blockchain zmienia sposób przepływu pieniędzy przez instytucje lub handlu między traderami

W rzeczywistości blockchain może zmienić prawie każdą branżę. Może stworzyć bardziej wydajny i zamożniejszy świat, w którym ludzie mogą łączyć się ze sobą bez potrzeby pośredników.

Firmy mogą również wykorzystywać technologię blockchain, aby zapewnić konsumentom bardziej przejrzyste, godne zaufania i wydajne usługi. Na przykład firma może wykorzystać sieć, na którą zezwolono, do stworzenia wydajnego systemu. Mogą również wykorzystać go do zachowania przejrzystości z użytkownikiem końcowym, dzieląc się informacjami, które mogą pomóc w budowaniu zaufania wśród użytkowników.

Jeśli chodzi o zwykłych użytkowników, mogą również w pełni wykorzystać potencjał łańcucha bloków. Jeśli jesteś twórcą, możesz łączyć się z kupującymi bezpośrednio za pomocą rozwiązania blockchain. W tej chwili nie możemy prawidłowo przewidzieć, kiedy dokładnie blockchain przejmie kontrolę, ale wiemy, że proces już się rozpoczął.

Zapisać się: Kurs Certified Enterprise Blockchain Professional (CEBP)

Jak Blockchain zmieni świat finansów?

Świat finansów zostanie całkowicie zmieniony za pomocą blockchain. Platformy Blockchain mogą dość łatwo przekształcić globalną gospodarkę.

Na przykład blockchain Ethereum może zautomatyzować, zabezpieczyć i obsługiwać wydajne procesy w sektorze finansowym i bankowym. Zoptymalizuje również koszty i zdigitalizuje papiery wartościowe i inne aktywa bez zwiększania kosztów związanych z zarządzaniem nimi.

Świat finansów zawsze może skorzystać na przejrzystości, zaufaniu, prywatności, skalowalności i bezpieczeństwie, jakie oferuje blockchain. Na przykład rynek finansowy może wykorzystać możliwości programowania i zautomatyzować takie rzeczy, jak KYC / AML, prywatność danych i tak dalej. Może również pomóc usprawnić procesy przy zwiększonej wydajności.

Blockchain odniesie sukces w zmianie sektora finansowego, ponieważ jest znacznie lepszy od modelu transakcyjnego.

Oto niektóre z najlepszych przypadków użycia technologii blockchain w świecie finansów.

 • Zarządzanie inwestycjami
 • Pożyczki i bankowość
 • Ubezpieczenie
 • Finansowanie handlu

Jak Blockchain zmieni nieruchomości?

Czy kiedykolwiek próbowałeś ostatnio kupić dom? Wtedy będziesz wiedział, ile wysiłku i czasu potrzebujesz, aby dokonać zakupu. Każda transakcja dotycząca nieruchomości może zająć od kilku tygodni do kilku miesięcy. Przyczyną opóźnienia jest zastosowanie mniej wydajnego całościowego procesu.

Duża skala nieruchomości sprawia, że ​​kupującym i sprzedającym jest bardzo trudno koordynować i zarządzać swoimi nieruchomościami.

Dzięki blockchain nieruchomości mogą zobaczyć wiele zmian, w tym wprowadzenie bardziej wydajnego procesu za pomocą automatyzacji. Inne korzyści obejmują rozliczenia płatności w czasie rzeczywistym, obniżone koszty, tokenizację i rozliczenia płatności w czasie rzeczywistym. To ogromny impuls, który może pomóc blockchainowi przekształcić globalną gospodarkę.

Największą zaletą jest krótszy czas potrzebny na zawieranie transakcji. Przy odpowiedniej tokenizacji aktywa w świecie rzeczywistym mogą być przechowywane i sprzedawane w łańcuchu bloków. Tokenizacja oznacza również, że inne rodzaje informacji mogą być przechowywane online, w tym fundusze nieruchomości, prawa do zarządzania i nie tylko!

Niewiele z przypadków użycia blockchain w nieruchomościach obejmuje:

 • Akta i tytuły gruntów
 • Tokenizacja
 • Leasing i płatności
 • Księgowość w czasie rzeczywistym
 • Tożsamość najemcy

Ciekawi Cię wpływ technologii blockchain na nieruchomości? Sprawdź teraz nasz przewodnik po blockchain dla nieruchomości!

Jak Blockchain zmieni HealthCare?

Ostatnim sektorem, który będziemy omawiać, jest HealthCare. W tej chwili blockchain może również skorzystać na opiece zdrowotnej. W branży opieki zdrowotnej jest wiele problemów. Na przykład pacjenci zawsze musieli nosić przy sobie dokumenty. Może to prowadzić do problemów, w tym nieprawidłowego wprowadzania danych.

Kolejną rzeczą, którą należy naprawić, jest identyfikowalność leków. Bez odpowiedniej identyfikowalności leki można łatwo podrobić. Badania są również utrudnione, biorąc pod uwagę, że dane pacjentów nie są w większości dostępne.

Niewiele z przypadków użycia blockchain w opiece zdrowotnej obejmuje:

 • Identyfikowalność leków
 • Zarządzanie zgodą pacjenta
 • Elektroniczna dokumentacja zdrowotna (EHR)
 • Lepsze badania kliniczne

Ciekawi Cię wpływ technologii blockchain na opiekę zdrowotną? Już teraz zapoznaj się z naszym przewodnikiem po technologii blockchain w opiece zdrowotnej!

Czy Blockchain odniesie sukces?

Droga do globalizacji technologii blockchain i dotarcia do wszystkich na całym świecie nie jest łatwa. Blockchain wydaje się obiecujący, tak jak każda inna nowa technologia. Kiedy pojawił się internet, wywołał fale i został okrzyknięty najbardziej rewolucyjną technologią na rynku. Zmieniło to sposób, w jaki się łączymy, ale ewolucja i ulepszanie zajęła trochę czasu.

Sztuczna inteligencja została również okrzyknięta technologią nowej generacji, która może zmienić świat. Chodzi mi o to, że prawie każda nowa technologia jest obiecująca, ponieważ jest lepsza od poprzednich w taki czy inny sposób. Tylko czas może pokazać, jak blockchain wpłynie na społeczeństwo. Na razie wszyscy są na tej samej stronie. Ale jedno jest pewne, że blockchain jest bardzo obiecujący i może zmienić otaczający nas świat.

Co jednak może pójść nie tak z ogólną jasną wizją technologii blockchain? Jedną z największych przeszkód, którymi należy się zająć, jest zarządzanie. Ponieważ blockchain jest zdecentralizowany, zarządzanie nim może być bardzo trudną sytuacją. Ponieważ jest obecnie w fazie wzrostu, może być używany do psotnych lub szkodliwych rzeczy. Głównym celem powinno być stworzenie organu zarządzającego, który może dyktować bezpieczne zasady i przepisy dotyczące korzystania z technologii blockchain. W ten sposób możemy zapewnić, że technologia blockchain jest używana we właściwy sposób.

Konsorcjum W3C dba o Internet. Są odpowiedzialni za ustanowienie standardu internetowego.

Dlatego bardzo trudno jest powiedzieć, w jakim kierunku będzie mocno rozwijał się blockchain. Jego skutki były już widoczne w wielu przypadkach użycia, które omówiliśmy powyżej, ale wskaźniki adopcji wciąż są trudne.

Chcesz wiedzieć, jak blockchain zmienia świat? Sprawdź nasz przewodnik po tym, jak blockchain może teraz zmienić świat!

Wniosek

Jeśli myślisz, że blockchain nie może zmienić świata, nie jesteś sam. Jest wielu ekspertów, którzy uważają, że blockchain nie wystarczy, aby zmienić bieg wydarzeń na tym świecie. Jednak ostatnie odkrycia przewidują, że blockchain odniesie sukces.

Jak widać wpływ technologii blockchain, teraz możesz wiedzieć, jak blockchain może zmienić świat. Udało nam się również wyobrazić sobie jego wpływ na przyszłość naszego społeczeństwa. Jeśli jesteś tylko nowicjuszem, który dopiero zaczyna z technologią blockchain, ale chcesz dowiedzieć się o niej więcej, musisz sprawdzić nasz bezpłatny kurs blockchain.

Użyj blockchain, aby zmienić świat i swój biznes już teraz!

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me