Jak nauczyć się Blockchain?

Jeśli chcesz nauczyć się blockchain, musisz mieć jasne wyobrażenie o warunkach wstępnych dla tego samego. Poniższa dyskusja pomoże Ci znaleźć szczegółowy przegląd najlepszych praktyk, aby rozpocząć naukę o technologii blockchain.

Na pewno słyszałeś, że blockchain to kolejna wielka rzecz w świecie technologii, obejmująca uczenie maszynowe, przetwarzanie w chmurze, sztuczną inteligencję i duże zbiory danych. Dlatego wiele osób jest zainteresowanych odkrywaniem możliwości budowania kariery w domenie blockchain. Tak więc początkujący specjaliści od technologii blockchain zazwyczaj szukają wskazówek dotyczących możliwości rozpoczęcia nauki o blockchain.

W poniższej dyskusji czytelnicy mogą z łatwością poruszać się po swojej ścieżce przez pożądaną rolę w karierze związanej z blockchainem, mając wyraźne wyobrażenie o podstawowych wymaganiach. Ponadto możesz również zapoznać się z niektórymi z ważnych zaleceń dotyczących rozpoczęcia kariery w blockchain.

Zapisać się: Darmowy kurs Podstawy Blockchain

Co to jest Blockchain?

Główna obawa każdego początkującego w każdym samouczku dotyczącym łańcucha bloków odnosi się bezpośrednio do definicji łańcucha blokowego. Blockchain to w zasadzie zdigitalizowana, pozbawiona zaufania i zdecentralizowana baza danych. Służy jako system „dodatkowy”, który obejmuje stały wzrost liczby ostatnich transakcji jako „zakończonych” bloków. Następnie są one również rejestrowane i dodawane do „łańcucha” bloków w kolejności chronologicznej.

Blockchain przedstawił obiecujące aplikacje do cyfrowych transakcji walutowych w postaci lepszego monitorowania bez konieczności centralnego prowadzenia ewidencji. Chociaż technologia blockchain była początkowo dostosowana do weryfikacji transakcji z wykorzystaniem walut cyfrowych, rozsądne jest zapewnienie digitalizacji, kodowania i dodawania prawie każdego rodzaju dokumentu lub transakcji w łańcuchu bloków..

Wówczas blockchain zapewnia bezpieczeństwo procesu wprowadzania dokumentu tworząc nieusuwalny zapis odporny na modyfikacje. Następnie cała społeczność może zweryfikować zapis lub autentyczność transakcji, a nie pojedynczy organ centralny.

Jeśli jesteś początkującym, powinieneś rozpocząć karierę z tym przewodnikiem Blockchain for Beginners.

Dlaczego powinienem się uczyć Blockchain?

A co z rynkiem blockchain? Jest to prawdopodobnie jeden z najważniejszych czynników, które przychodzą na myśl każdego początkującego aspirującego do kariery w technologii blockchain. Branża blockchain wykazuje ogromny wzrost i przedstawia wymaganą motywację do nauki technologii blockchain. Globalny rynek blockchain najprawdopodobniej spodziewa się wzrostu przychodów nawet do 20 miliardów dolarów do 2024 roku.

Według prognoz firmy Gartner, technologia blockchain zwiększy wartość biznesową o ponad 3,1 bln USD do 2030 r. Ponadto 23% dużych przedsiębiorstw aktywnie rozważa wprowadzenie aplikacji i rozwiązań opartych na technologii blockchain. Innym potężnym czynnikiem wspierającym rozwój blockchain jest wzrost liczby użytkowników portfela blockchain.

poznaj technologię blockchain


W porównaniu z 3 milionami użytkowników portfeli blockchain w 2015 roku, w 2018 roku było łącznie 28 milionów użytkowników portfeli blockchain. Obecnie rynek blockchain napędzają ogromne inwestycje przedsiębiorstw, a także start-upów. W dłuższej perspektywie rynek blockchain będzie się rozrastał i obejmował wielu znaczących graczy. Masz więc wszystkie powody, aby zacząć uczyć się technologii blockchain już teraz.

Czytaj więcej: Jak rozwija się rynek pracy Blockchain!

Wymagania wstępne dla początkujących, aby rozpocząć naukę Blockchain

Następną ważną rzeczą, o której powinni pamiętać początkujący, zanim zaczną uczyć się blockchain, są wymagania wstępne. Warunki wstępne do poznania technologii blockchain są ważne, aby określić, czy jesteś gotowy na koncepcje blockchain. Jednak ogólne warunki wstępne mogą być odpowiednie dla profesjonalisty dobrze zorientowanego w technologii. Z drugiej strony początkujący w dziedzinie blockchain martwią się terminami, które są im rzucane bezpośrednio jako warunki wstępne do nauki blockchain. Przyjrzyjmy się różnym zasadniczym warunkom wstępnym, które należy spełnić, aby rozpocząć naukę blockchain.

  1. Wiedza o początkach

Pierwszy warunek wstępny blockchain, na którym powinieneś się bezpośrednio skupić, odnosi się do wiedzy o pochodzeniu lub historii blockchain. Początkujący mogą zacząć skupiać się na historii wprowadzenia Bitcoin i rozwinąć kompleksowe zrozumienie Bitcoin. Jeśli to możliwe, możesz również spróbować kupić Bitcoiny lub inną kryptowalutę, aby zrozumieć praktyczne konsekwencje blockchain.

Możesz także być na bieżąco z forami Bitcoin i platformami informacyjnymi blockchain, aby udoskonalić swoją wiedzę na temat Bitcoinów i tego, jak blockchain służy jako ich podstawowy mechanizm. Każdy rodzaj badań nad działaniem Bitcoinów i innej kryptowaluty stanowiłby ogromną zaletę dla Twojej podróży do nauki blockchain.

Sprawdź również: Prezentacja podstaw technologii blockchain

  1. Podstawowa znajomość języków programowania

Innym ważnym warunkiem wstępnym przed rozpoczęciem nauki blockchain jest zrozumienie wielu języków programowania. Zadania związane z łańcuchem blokowym wymagałyby znajomości języków programowania, takich jak Python, C ++, JavaScript i SQL.

  1. Znajomość terminologii Blockchain

Kolejny krytyczny warunek wstępny do nauki technologii blockchain odnosi się do terminologii blockchain. Musisz specjalizować się we wszystkich podstawowych terminach i koncepcjach związanych z technologią blockchain. Na dłuższą metę musiałbyś często radzić sobie z takimi warunkami, jak funkcje skrótu, inteligentne kontrakty i inne. Dlatego zawsze powinieneś szukać podstawowej terminologii blockchain jako pierwszego kroku do nauki blockchain.

  1. Zaangażowanie w naukę Blockchain

Wreszcie najważniejszym warunkiem wstępnym blockchain jest zobowiązanie do kontynuowania nauki blockchain. Jeśli myślisz o karierze w blockchain, musisz być zaangażowany w swoją sprawę. Blockchain to stosunkowo nowa technologia, ponieważ ma nieco ponad dekadę. Musisz więc zachować cierpliwość i zachować odporność w swoim zaangażowaniu w naukę o technologii blockchain.

Chcesz zostać profesjonalistą i poznać blockchain? Zapoznaj się z najlepszymi wskazówkami ekspertów, jak rozpocząć karierę w technologii blockchain.

Ponadto technologia blockchain przeszłaby ciągłą ewolucję i transformację w przyszłości. Dlatego ważne jest, aby wszyscy kandydaci niezłomnie koncentrowali się na osiąganiu celów zawodowych w technologii blockchain.

Darmowe zasoby do nauki Blockchain

Dokąd więc powinni się udać początkujący, aby dowiedzieć się więcej o blockchainie? Czy rozsądne jest szukanie samouczka dotyczącego technologii blockchain? No tak! Początkujący powinni natychmiast rozpocząć eksplorację szerokiego asortymentu zasobów edukacyjnych związanych z blockchain, gdy już zdecydują. Mając podstawową świadomość blockchain, możesz łatwo wykorzystać następujące zasoby edukacyjne za darmo, aby dowiedzieć się o blockchain.

  1. Blog IBM może pomóc w uzyskaniu dostępu do bezpłatnego kursu „Blockchain firmy IBM”, w ramach którego można nauczyć się podstaw technologii blockchain i opracować podstawowe aplikacje oparte na łańcuchu bloków. Ponadto może również pomóc w zrozumieniu metod bezpieczeństwa rozwiązań blockchain, jednocześnie wyjaśniając decentralizację i strukturę Hyperledger Studenci mogą również nauczyć się praktycznego doświadczenia w tworzeniu aplikacji blockchain za pomocą maszyny wirtualnej Ethereum Hyperledger Fabric..
  2. Kolejnym darmowym źródłem do nauki blockchain jest kurs „Bitcoin and Cryptocurrency Technologies” dostępny na Coursera. Możesz znaleźć szczegółowe informacje o wprowadzających podstawach dla Bitcoin i innych kryptowalut. Ponadto umożliwia wprowadzenie do kryptowalut, podejść do przechowywania i wykorzystania Bitcoinów oraz mechaniki Bitcoin. Jednocześnie kurs może również wyjaśnić aspekt decentralizacji Bitcoin.
  3. Możesz również wybrać „Kurs Enterprise Blockchains Fundamentals Free Course” na 101 Blockchains jako preferowaną alternatywę do nauki blockchain. Kurs jest elastyczny i zapewnia szczegółowe wyobrażenie o konsekwencjach technologii blockchain na poziomie przedsiębiorstwa. Bezpłatny kurs na 101 Blockchains zapewnia również wsparcie w postaci spersonalizowanych wskazówek, aby wyjaśnić wszystkie wątpliwości w trakcie kursu.
  4. Początkujący mogą również zdecydować się na kurs „Wprowadzenie do kryptowalut i Blockchain” na Udemy. Bezpłatny kurs oferuje teoretyczne podstawy technologii blockchain z ekonomicznego i technicznego punktu widzenia. Kurs jest również w stanie przedstawić możliwości, jakie technologia blockchain daje przedsiębiorcom. Początkujący mogą również znaleźć pomocne spostrzeżenia dotyczące dostępu do społeczności blockchain w tym kursie.
  5. Jeśli interesuje Cię inny darmowy samouczek dotyczący technologii blockchain, możesz wybrać kurs „Blockchain Theory 101” na Udemy. Kurs zapewnia podstawowe zrozumienie technologii blockchain wraz z istniejącym stanem technologii blockchain. Jednocześnie możesz również zapoznać się ze spostrzeżeniami dotyczącymi zastosowań blockchain w logistyce, energetyce, usługach finansowych, IoT i opiece zdrowotnej. Niektóre z ważnych tematów tego kursu obejmują algorytmy konsensusu, sieci płatności, implementację łańcucha bloków i inne.

Zapisać się:Jak zbudować swoją karierę w kursie Enterprise Blockchains

Jak rozpocząć karierę w Blockchain?

Przy tak wielu bezpłatnych zasobach i łatwych wymaganiach wstępnych do nauki technologii blockchain rozsądne jest poszukiwanie kariery w technologii blockchain. Jednak kariera w blockchain to zupełnie inna gra w piłkę niż samo uczenie się o blockchain. Musisz rozwinąć szeroki zakres umiejętności, a także przestrzegać pewnych podstawowych zaleceń, aby rozpocząć karierę w pożądanych rolach zawodowych opartych na blockchain. Przyjrzyjmy się kolejno wszystkim wskazówkom, które pomogą Ci zbudować karierę w technologii blockchain.

kariera w blockchain

Umiejętności zwiększania wyników biznesowych

Jednym z głównych wymagań dotyczących zadań związanych z blockchainem, których nie znajdziesz w żadnym samouczku dotyczącym łańcucha bloków, jest zręczność biznesowa. Przedsiębiorstwa wybierają blockchain ze względu na jego zdolność do dostarczania lepszych wartości. Dlatego najprawdopodobniej wybiorą specjalistów w dziedzinie blockchain, którzy potrafią dopasować rozwiązania technologiczne do swoich celów biznesowych.

Ponadto przedsiębiorstwa potrzebują specjalistów w dziedzinie blockchain, którzy potrafią przetłumaczyć dla nich techniczny żargon i wyjaśnić im go w prosty sposób. Każda osoba aspirująca do kariery w blockchain powinna mieć zdolność, doświadczenie i motywację do osiągania wyników biznesowych poprzez wykorzystanie technologii blockchain.

Rozwijaj umiejętności ludzi

Kolejny ważny wymóg, aby rozpocząć karierę w blockchain, odnosi się bezpośrednio do umiejętności ludzi. Musisz mieć umiejętności i wiedzę, aby pracować we współpracy z innymi specjalistami w organizacji. Dlatego musisz mieć umiejętność pracy zespołowej i współpracy. Ponadto musisz rozwinąć umiejętności negocjacyjne, aby osiągnąć jak najbardziej realne wyniki przy najwyższym poziomie jakości i wydajności. Komunikacja jest oczywiście ważnym wymogiem wśród umiejętności ludzi w karierach opartych na technologii blockchain.

Jeśli pasjonujesz się technologią blockchain, powinieneś uzyskać certyfikat eksperta w dziedzinie blockchain!

Specjalizuj się w ważnych tematach

Praktycznie trudno jest ruszyć naprzód w karierze blockchain bez zagłębiania się w szczegóły techniczne. Musisz wyjść poza podstawy w kierunku szczegółowego i wszechstronnego zrozumienia kryptografii, przetwarzania rozproszonego i decentralizacji. Te tematy są bardzo istotne dla zapewnienia wszechstronnych kompetencji blockchain, których poszukują przedsiębiorstwa. Dzięki dobrej znajomości wszystkich tych tematów możesz znaleźć lepsze umiejętności, jednocześnie wnosząc wartość biznesową do swojego pracodawcy.

Nie zapomnij o certyfikatach Blockchain

Początkujący w dziedzinie blockchain powinni wybrać certyfikaty blockchain, aby osiągnąć cele związane z rozwojem kariery. Początkujący użytkownicy Blockchain mogą wykazać się zaangażowaniem w naukę blockchain i pokrycie określonej specjalizacji. Jednocześnie certyfikacja blockchain świadczy również o umiejętnościach i wiedzy kandydatów w obszarach tematycznych objętych certyfikacją blockchain.

W rezultacie trudno jest podważyć perspektywy zawodowe kandydata z certyfikatem blockchain na pojawiające się stanowiska. Co więcej, certyfikaty mają również tę zaletę, że są na bieżąco z najnowszymi trendami i postępami technologicznymi. Certyfikacja wiąże się również z istotnym przygotowaniem do egzaminów.

Dlatego poziom trudności pytań egzaminacyjnych decyduje o stopniu, w jakim certyfikowani specjaliści doskonalili swoje umiejętności. Pracodawcy stoją przed ograniczonymi wyzwaniami związanymi z poznaniem umiejętności kandydatów, przeglądając ich certyfikaty blockchain. Dlatego powinieneś spróbować wybrać odpowiednią certyfikację blockchain zgodnie z preferowaną rolą pracy w łańcuchu bloków.

Chcesz uzyskać certyfikat, aby przyspieszyć swoją karierę? Sprawdź najlepsze certyfikaty blockchain, w których możesz uzyskać szkolenia od najlepszych ekspertów rynkowych.

Ulepszaj poprzez profesjonalne szkolenia

Szkolenie zawodowe to kolejny ważny warunek wstępny dotyczący technologii blockchain, niezbędny do budowania kariery w tej dziedzinie. Kandydaci muszą mieć dostęp do niezawodnych platform, aby pomóc im zdobyć umiejętności techniczne niezbędne do wykonywania różnych zadań opartych na łańcuchu bloków. Platformy szkoleniowe zapewniają wsparcie rzetelnych i doświadczonych merytorycznych ekspertów, którzy pomagają wszystkim kandydatom w przygotowaniach.

Z drugiej strony możesz wybrać platformy szkoleniowe z certyfikatem blockchain, które zapewniają dostosowane kursy szkoleniowe wraz z certyfikatami. W rezultacie nie musisz inwestować dodatkowego czasu i wysiłku w znalezienie kursu szkoleniowego, który pomoże Ci przygotować się do pożądanej roli w pracy związanej z łańcuchem blokowym.

Polegaj na korzyściach płynących z sieci

Znaczenie networkingu w rozwoju kariery nigdy nie mogło wyjść z mody. W rzeczywistości networking jest jednym z podstawowych fundamentów rozwoju kariery, którego nie można nauczyć się z żadnego samouczka dotyczącego technologii blockchain. Certyfikaty Blockchain pomagają zdobyć wyjątkową reputację w społeczności blockchain.

Cyfrowe plakietki do certyfikacji blockchain mogą pomóc w oznaczeniu tożsamości jako profesjonalisty z wymaganą specjalizacją do określonej roli zawodowej. Ponadto zaangażowanie społeczności może pomóc Ci być świadomym najnowszych ofert pracy. Jednocześnie społeczność jest również źródłem ciągłych informacji, które pomogą Ci rozwinąć swoje umiejętności.

Aby odnieść sukces w karierze Blockchain, ważne jest, aby zdobyć wymagane umiejętności. Sprawdź te najlepsze umiejętności Blockchain, które musisz posiadać.

Wniosek

Możesz więc wyraźnie zauważyć, że możesz nauczyć się blockchain i zbudować w nim karierę za pomocą prostych kroków. Jednak każdy krok byłby wyjątkowym wyzwaniem dla początkujących. Dlatego ważne jest, aby upewnić się, że możesz podjąć wszystkie wyzwania związane z osiągnięciem pożądanej roli i wynagrodzenia w łańcuchu bloków.

Następnie ważne jest również, abyś zrozumiał dynamiczną naturę technologii blockchain i rozwinął elastyczne podejście do uczenia się. W rezultacie możesz dostosować nowe umiejętności wymagane do utrzymania przewagi w karierze w technologii blockchain. Śmiało i rozpocznij swoją podróż od naszego bezpłatnego kursu blockchain, aby poznać podstawowe podstawy. Wypróbuj nasz kurs Certified Enterprise Blockchain Professional (CEBP), aby specjalizować się w umiejętnościach i wiedzy blockchain!

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
Adblock
detector
map