Jak przygotować się do wywiadu Blockchain

Przygotowanie do wywiadu dotyczącego technologii blockchain jest dość trudne. Blockchain jest obecnie zdecydowanie jedną z wschodzących gwiazd na rynku. W rezultacie jest teraz tak wiele osób, które chcą zatrudniać specjalistów do pracy w technologii blockchain. Ale aby odnieść sukces w wywiadzie opartym na technologii blockchain, potrzebujesz odpowiednich umiejętności.

Jak więc przygotować się do wywiadu w technologii blockchain? Cóż, w zasadzie musisz nauczyć się wszystkich podstaw blockchain i przygotować się do swojej konkretnej kariery opartej na blockchain.

Poza tym przed pójściem na rozmowę kwalifikacyjną należy wziąć pod uwagę wiele innych ważnych czynników. Aby Ci pomóc, opiszę, jakie umiejętności musisz opanować. Co więcej, dam ci również wskazówki, jak przeprowadzić wywiad z blockchainem.

Więc po co czekać? Sprawdź je teraz!

Przygotuj się na wywiad z Blockchain: umiejętności, które musisz opanować

Przygotowanie do rozmowy kwalifikacyjnej Blockchain będzie trudnym zadaniem, jeśli nie wiesz, czego się spodziewać. Dlatego potrzebujesz odpowiednich wskazówek, które pomogą Ci przygotować się do rozmowy kwalifikacyjnej w technologii blockchain. Poniżej zobaczysz koncepcje, których musisz przestrzegać, aby odnieść sukces w rozmowie kwalifikacyjnej.

Jak przygotować się do wywiadu w technologii blockchain

Sprawdźmy je!

 • Zacznij od podstaw Blockchain

Jeśli chcesz przygotować się do rozmowy o blockchain, powinieneś zacząć od poznania podstaw blockchainów. To naprawdę ważne, ponieważ w tym miejscu będziesz musiał stawić czoła wielu pytaniom. Jeśli nie masz jasnej koncepcji technologii blockchain, nie możesz poprawnie odpowiedzieć na te pytania.

Zasadniczo dowiesz się, jak działa technologia blockchain, poznasz różne funkcje i historię. Co więcej, sprawdź także ich przypadki użycia.

Ale co najważniejsze, nie zapomnij również sprawdzić inteligentnych kontraktów lub konsensusu. Cóż, właściwą definicję wszystkiego znajdziesz w glosariuszu blockchain. Co więcej, możesz również zapisać się na nasz kurs blockchain dla przedsiębiorstw, aby dowiedzieć się więcej na ten temat.


 • Popraw swoje szerokie umiejętności międzydyscyplinarne

Najlepszym sposobem przygotowania się do rozmowy kwalifikacyjnej z ekspertem w dziedzinie blockchain jest wyostrzenie szerokich umiejętności w różnych dziedzinach. Bez względu na ścieżkę kariery, którą kroczysz, zawsze będziesz musiał wykazać się tymi umiejętnościami, aby zabłysnąć w każdym środowisku korporacyjnym.

W dzisiejszych czasach przedsiębiorstwa nie tylko szukają maniaków programowania, ale potrzebują pracownika, który może również poprowadzić każdy projekt i przejąć kontrolę. Co więcej, musiałbyś również rozwiązać krytyczne problemy w krótkim czasie.

Podstawowa teoria jest taka, że ​​osoba przeprowadzająca rozmowę zada wiele pytań na poziomie eksperckim, na które trzeba by było odpowiednio odpowiedzieć. Co więcej, im bardziej wyostrzysz swoje umiejętności międzydyscyplinarne, tym większą będziesz mieć pewność siebie, odpowiadając na wszystkie pytania.

Zacznij więc od ulepszenia analizy, zarządzania, DevOps, myślenia, zdolności adaptacyjnych, prognoz rynkowych i wielu innych. W rzeczywistości, jeśli potrafisz tego dokonać wraz ze swoją wiedzą techniczną, bardzo łatwo jest zostać zatrudnionym bezpośrednio na rozmowie kwalifikacyjnej.

 • Dowiedz się o różnych platformach Blockchain

Wiesz, kiedy rozmawiasz o pracę w technologii blockchain, nie zawsze musi ona być w pełni techniczna. Zawsze możesz skorzystać z wielu nietechnicznych ofert pracy w tej dziedzinie. W rzeczywistości w obu przypadkach wiedza o tym, jak działają platformy blockchain, jest koniecznością.

Aby przygotować się do wywiadu z ekspertem w dziedzinie blockchain, po prostu sprawdź wszystkie różne platformy blockchain, które są obecnie popularne na rynku. Co więcej, w szczególności zapoznaj się z platformami, które są bardziej odpowiednie dla środowiska korporacyjnego.

W rzeczywistości problem polega na tym, że gdy tworzysz rozwiązanie oparte na innej platformie, może to być trudne, nie wiedząc o tym nic. Co więcej, w egzekwowaniu prawa lub marketingu musisz przedstawić rozwiązanie klientom. Tak więc bez zrozumienia koncepcji nie możesz sprzedać go swoim klientom.

A więc sprawdź Hyperledger, Quorum, R3 Corda, Enterprise Ethereum i tak dalej.

 • Naucz się łączyć biznes z technologią

Wyprowadzanie biznesu z technologii blockchain wymaga więcej innowacji. Ponieważ jest to nowa technologia, wszyscy potrzebują więcej czasu, aby zaakceptować tę technologię. Tak więc podczas pracy w środowisku korporacyjnym może być konieczne wykazanie się kreatywnością, aby wprowadzić tę technologię do środowiska biznesowego.

W rzeczywistości firma nie będzie w pełni polegać tylko na technologii, aby utrzymać się na rynku. Są też inne aspekty. Dlatego przygotowując się do wywiadu z ekspertem w dziedzinie technologii blockchain, zapoznaj się również z wyceną rynkową technologii.

Dlatego, gdy zostaniesz o to zapytany, możesz śmiało odpowiedzieć na pytania dotyczące sytuacji. W rezultacie powinien to być również Twój priorytet numer jeden.

 • Wiedz również o rozproszonych księgach i zdecentralizowanych platformach

Jest to naprawdę ważne, gdy będziesz przygotowywać się do rozmowy kwalifikacyjnej dotyczącej kodowania blockchain. Zasadniczo każdy programista musi wiedzieć o decentralizacji io tym, jak działają różne rozproszone księgi. Ale dlaczego? Cóż, to dlatego, że blockchain to jeden z rodzajów rozproszonych rejestrów, ale nie jedyny.

Istnieje wiele innych rejestrów, które są rozproszone, a dzięki znajomości tych platform możesz również łatwo zaprojektować rozwiązanie.

W rzeczywistości, przygotowując się do pytań podczas rozmowy kwalifikacyjnej z inżynierem blockchain, miej to na uwadze. Ten krok ma głównie charakter techniczny i powinieneś poszukać profesjonalnego wsparcia, aby lepiej go zrozumieć.

Polecam również udział w naszych kursach, aby dowiedzieć się więcej o tego typu technologii.

 • Zapoznaj się z procesami biznesowymi w przedsiębiorstwie

Przygotowując się do rozmowy kwalifikacyjnej dotyczącej kodowania blockchain, spróbuj również zrozumieć procesy biznesowe przedsiębiorstwa. W rzeczywistości te umiejętności są absolutnie niezbędne, aby opracować strategię w opracowaniu jasnej mapy drogowej dla Twojego rozwiązania.

Zasadniczo dobra znajomość zaopatrzenia, logistyki, dystrybucji, łańcucha dostaw, operacji skarbowych i tak dalej jest koniecznością. Z pewnością pomoże Ci zaimponować menedżerowi HR podczas rozmowy kwalifikacyjnej. Co więcej, pomoże Ci to również uzyskać lepszą pracę w tej niszy.

Zapotrzebowanie na tego typu umiejętności jest również dość duże.

Dlatego najlepiej byłoby zrozumieć to z góry, aby odnieść sukces w rozmowie kwalifikacyjnej.

 • Potrafi połączyć kreatywność z prostotą

Najlepiej nadaje się do rozmów technicznych i nietechnicznych. Bez względu na to, jakie stanowisko zajmujesz w przedsiębiorstwie. Musisz upewnić się, że możesz tchnąć kreatywność w prostotę. Co więcej, możliwość wymyślenia solitona bez dodatkowej złożoności jest ogromnym plusem dla każdego rozwoju.

W każdym razie zbyt wiele funkcji wydaje się zawsze mylić ludzi, więc najlepiej tego unikać. Podczas rozmowy możesz zmierzyć się z wyimaginowanym scenariuszem i możesz zostać poproszony o rozwiązanie problemów.

Niektóre firmy potrafią przejść na wyższy poziom i zadawać tego typu pytania. Tak więc, jeśli nie potrafisz myśleć nieszablonowo, trudno byłoby ci na to odpowiedzieć. Dlatego przygotowując się do rozmowy z ekspertem w dziedzinie blockchain, pamiętaj, aby również skorzystać z tej umiejętności.

 • Dołącz do społeczności Blockchain

Oczekuje się, że eksperci Blockchain będą wyróżniać się na tle innych kandydatów podczas rozmowy kwalifikacyjnej. Ale nie możesz zostać ekspertem w dziedzinie technologii blockchain bez poznania kluczowych elementów tej technologii. Jak więc możesz to zrobić?

Cóż, jednym z możliwych rozwiązań jest dołączenie do społeczności blockchain. Ma wiele zalet. Co więcej, społeczność zawsze składa się z wysokiej klasy programistów, którzy mogą pomóc w doskonaleniu umiejętności kodowania.

Co więcej, bardzo łatwo jest być na bieżąco w społeczności. Zawsze mają do czynienia z najnowszymi zmianami technologicznymi.

Korzystając z ich pomocy, możesz podnieść swoje umiejętności przywódcze, rozwój aplikacji, a nawet organizacje i tak dalej.

Dlatego przygotowując się do rozmowy z ekspertem w dziedzinie blockchain, spróbuj dołączyć do społeczności, aby dowiedzieć się od A do Z o blockchain.

 • Zrozum, jak działają standardy i ekosystemy Blockchain

W rzeczywistości podczas rozmowy kwalifikacyjnej na stanowisko inżyniera lub programisty możesz spodziewać się wielu technicznych pytań dotyczących ekosystemów i standardów blockchain. Dlatego przygotowując się do rozmowy kwalifikacyjnej dotyczącej kodowania blockchain, zawsze poznaj te standardy.

Jeśli już o tym wiesz, zawsze przeczytaj ponownie to, czego się nauczyłeś, zanim pójdziesz na rozmowę kwalifikacyjną. Przed stawieniem czoła wszystkim pytaniom najlepiej jest odświeżyć pamięć.

Co więcej, naucz się analizować wszystkie architektury popularnych platform, aby zachować głębszy wgląd. Zasadniczo jest to sytuacja, w której większość ludzi zwykle psuje swoje wywiady. Dlatego bądź bardzo ostrożny w tym względzie.

 • Wiedza, jak przekazywać wartość

Problem polega na tym, że komunikacja jest kluczem do przeprowadzenia wywiadu. Może wiesz wszystko o technologii i potrafisz programować wydajniej niż konkurenci. Ale nie wiesz, jak przekazać wartość.

Cóż, oznacza to, że jeśli nie możesz mądrze rozmawiać, to najprawdopodobniej Twoja szansa na zatrudnienie będzie bardzo niska. W rzeczywistości musisz być komunikatywny, aby pracować w środowisku opartym na współpracy. Szczerze mówiąc, musiałbyś również przekazać swoje rozwiązania potencjalnym klientom.

Dlatego przygotowując się do rozmowy kwalifikacyjnej dotyczącej kodowania blockchain, pamiętaj, aby również opanować swoje umiejętności komunikacyjne.

 • Zdobądź wiedzę na temat różnych narzędzi programistycznych

Kolejną ważną rzeczą, o której należy pamiętać, przygotowując się do rozmowy kwalifikacyjnej dotyczącej kodowania blockchain, jest użycie narzędzi programistycznych. W praktyce narzędzia programistyczne oszczędzają dużo czasu podczas opracowywania rozwiązania dla przedsiębiorstw.

Wielu zaawansowanych programistów używa narzędzi programistycznych typu blockchain do opracowywania swoich rozwiązań. Szczerze mówiąc, bardzo pomagają. A kiedy jesteś na szybko zmieniającym się rynku, musiałbyś przestrzegać ścisłego terminu.

Tak więc firma spodziewałaby się, że wykonasz wszystkie swoje zadania w tym czasie, a bez tych narzędzi byłoby to dość trudne. Dlatego warto zdobyć wiedzę na temat tych narzędzi.

W każdym razie ankieter może zadawać pytania związane z niektórymi narzędziami programistycznymi, z których często korzystają ich programiści.

 • Dołącz do kursu certyfikacji Enterprise Blockchain

Najlepszym sposobem przygotowania się na pytania do rozmowy kwalifikacyjnej blockchain jest dołączenie do kursu certyfikacji Enterprise Blockchain. Co więcej, jeśli jesteś nowicjuszem, który szuka pracy w tej dziedzinie, zdecydowanie powinieneś sprawdzić ten kurs.

W rzeczywistości kurs dla przedsiębiorstw może pomóc ci poznać podstawy blockchain, a także jego właściwe przypadki użycia.

Kursy te są zaprojektowane w taki sposób, aby można było powoli rozwijać technologię w trakcie lekcji. Co więcej, dowiesz się o różnych platformach, a także o standardach.

Chcesz dowiedzieć się, jak to wpływa na różne branże? Cóż, te kursy też to mają. W każdym razie gorąco polecam zapoznanie się z naszym kursem certyfikacji Enterprise Blockchain. Zadbaliśmy o to, aby wszystkie aspekty techniczne zostały uproszczone w sposób, który pomoże Ci szybciej je zrozumieć.

Co więcej, dowiesz się również o przypadkach użycia, takich jak SCM, oraz o korzystaniu z różnych narzędzi, które wzbogacą Twój umysł i pomogą Ci znaleźć kreatywne, ale uproszczone rozwiązanie.

W każdym razie nasze kursy analizują popularne platformy, takie jak Hyperledger, Ethereum, i Corda, dając Ci przewagę techniczną nad innymi kandydatami.

W rzeczywistości przygotowanie wywiadu w technologii blockchain może być dość trudne. Ale jesteśmy tutaj, aby ci to nieco uprościć. Dlatego postępując zgodnie z naszym przewodnikiem, z łatwością możesz łatwo przeprowadzić dowolny wywiad w technologii blockchain.

Wskazówki dotyczące łamania wywiadu Blockchain

Istnieje kilka głównych wskazówek, które pomogą Ci przygotować się na pytania do wywiadu dotyczącego technologii blockchain. Sprawdźmy je!

Zbadaj firmę

Aby przygotować się na pytania do rozmowy kwalifikacyjnej blockchain, musisz wcześniej przestudiować firmę, z którą rozmawiasz. Dlaczego? Cóż, to ważny krok, który pomoże Ci lepiej przygotować się do rozmowy kwalifikacyjnej.

Co więcej, otrzymasz również kontekst tego, o co osoba przeprowadzająca rozmowę kwalifikacyjna może zapytać podczas rozmowy kwalifikacyjnej. W wielu przypadkach firma zadaje pytania związane z jej firmą, a zapoznanie się z nimi da Ci przewagę nad innymi konkurentami.

Spróbuj więc zbadać przedsiębiorstwo i jakie byłyby twoje role. Firma chciałaby mieć kogoś, kto wie, jak działa jej polityka firmy i jak się bawić, jako członek zespołu. Wiem, że może to być trochę trudne, ale spróbuj rozszerzyć swoje linki i zapytaj kogokolwiek z tej firmy, jeśli o tym wiesz.

Oto kilka rzeczy, o których należy pamiętać.

 • Dowiedz się o usłudze lub produkcie

Być może Twoja rola nie jest bezpośrednio związana z usługami lub produktami, które oferuje. Ale musisz dowiedzieć się, jakie usługi oferuje firma lub na jakich produktach się koncentruje. Co więcej, najlepiej byłoby, gdybyś mógł połączyć blockchain z tymi usługami.

Jeśli rozmawiasz na stanowisko nietechniczne, nie musisz wiedzieć o aspektach technicznych. Ale prosta podstawowa wiedza pomoże ci przejść długą drogę.

W każdym razie, aby przygotować się na pytania z wywiadów z programistami blockchain, najlepiej przyjrzeć się również ich aspektom technicznym. Byłoby to dobre wrażenie, gdybyś mógł ich przekonać, że wiesz, jak radzą sobie ze swoimi technologiami.

Jeśli możesz, poproś o produkt lub usługi, aby się z nimi zapoznać. Pomogłoby to w wyrażeniu opinii w oparciu o punkt widzenia klienta, a także punkt widzenia firmy.

 • Zbadaj rolę

Oczywiście w ogłoszeniu o pracę firma określiła, kogo poszukuje i jakie cechy preferuje na to stanowisko. Przestudiuj dokładnie tę rolę. W wielu przypadkach programiści, inżynierowie i architekci blockchain mają różne obowiązki zawodowe.

Musisz znać różnicę między każdym z nich i na tej podstawie przygotować się. Co więcej, pomoże ci w przygotowaniu wszelkich powiązanych pytań w oparciu o twoje stanowisko.

Jeśli możesz spróbować wyszukać podobne posty w innych firmach lub uzyskać informacje od innych osób na tym stanowisku. Ponadto, jeśli nie masz pewności co do obowiązków związanych z tą rolą, zawsze poproś o odpowiednie wyjaśnienia podczas rozmowy kwalifikacyjnej.

Będzie to oznaczać, że chcesz się uczyć i będziesz starał się odpowiednio spełnić wszystko, czego potrzebują.

 • Zbadaj kulturę firmy

Jesteś teraz we współczesnym świecie. Tak więc każda firma działałaby inaczej. Zasadniczo powinni mieć obecność w mediach społecznościowych, która przekazywałaby kulturę ich firmy. Na ich blogach można również znaleźć inne aspekty firmy.

Bez względu na to, jak dochodowe może się wydawać przedsiębiorstwo, musisz być z nimi w synchronizacji, aby pracować w ich środowisku. Jeśli czujesz, że to środowisko Ci nie odpowiada. Najlepiej unikać rozmowy kwalifikacyjnej.

Co więcej, jeśli masz jakieś pytania dotyczące środowiska pracy, zawsze zadawaj je podczas rozmowy kwalifikacyjnej. Może to być różne technologie, których używają, zwolnienia lekarskie i wakacje. Zawsze pamiętaj, że musisz umieć przystosować się do nowego środowiska, ale firma również powinna być na to wystarczająco przyjazna.

Mapuj swoje umiejętności, aby je aktualizować

Blockchain ciągle się zmienia. Dlatego łatwo jest pozostać w tyle i stać się przestarzałym, jeśli nie jesteś na bieżąco z każdą nową innowacją. Co więcej, firmy również się zmieniają. Jeśli więc nadal będziesz postępować zgodnie z modelem biznesowym, który stał się przestarzały kilka lat temu, nie pomoże Ci to w przeprowadzeniu wywiadu.

W każdym razie, aby przygotować się na pytania do wywiadów związanych z blockchain, spróbuj zmapować swoje umiejętności na podstawie tego, co jest obecnie najpopularniejsze na rynku. Spróbuj również wprowadzić swój własny zwrot do systemu. Dzięki temu możesz również pomóc swojej firmie zabłysnąć.

Aby przygotować się na pytania do wywiadów z programistami blockchain, dowiedz się o perspektywie bezpieczeństwa blockchain. Każde przedsiębiorstwo powinno w swoich rozwiązaniach skupić się bardziej na perspektywie bezpieczeństwa niż na czymkolwiek.

Tak więc posiadanie większej wiedzy bardzo by ci pomogło.

Przewiduj pytania dotyczące łańcucha bloków

Po zdobyciu wystarczającej wiedzy technicznej o blockchain i swojej firmie możesz zacząć przewidywać, jakie pytania mogą Ci zadać. Bardzo pomoże ci to przygotować się na pytania do wywiadów z programistami blockchain.

W niektórych przypadkach może to również prowadzić do ogólnych pytań. Więc upewnij się, że jesteś przygotowany również na nich. To są –

 • Twój powód wyboru firmy
 • Powód podjęcia decyzji o karierze
 • Twoje motywacje
 • Czy masz jakiś plan długoterminowy, czy nie
 • Mocne i słabe strony

Pomyśl, zanim odpowiesz

Zawsze pomyśl, zanim odpowiesz na pytanie. Nie ma nagrody za szybką i błędną odpowiedź. Staraj się uważnie słuchać ich pytań, zanim udzielisz odpowiedzi. To naprawdę pomoże ci w bardziej strategicznej odpowiedzi na pytanie.

Z drugiej strony pamiętaj, że jeśli pracowałeś wcześniej, to nigdy nie rozmawiaj o swoim doświadczeniu z poprzednim pracodawcą. Nigdy też nie krytykuj w żaden sposób swoich poprzednich pracodawców.

Miej to na uwadze, aby przygotować się na pytania do wywiadów z programistami blockchain.

Skoncentruj się na języku ciała i mówieniu

Ważne są pierwsze wrażenia. Dlatego pamiętaj, aby odpowiednio się ubrać i zaprezentować, aby wywrzeć na nich duży wpływ. Aby przygotować się na pytania podczas rozmowy kwalifikacyjnej z inżynierem blockchain, ważne jest, aby wrażenie było pozytywne i trwałe.

Ale jak możesz to zrobić? Cóż, zacznij od pewnego siebie i mocnego głosu, niezbyt głośnego ani zbyt łagodnego. Upewnij się również, że zachowujesz otwartą i przyjazną mowę ciała. Jeśli nie jest to Twoja zwykła naturalna postawa, ćwicz ją od początku, aby ją udoskonalić.

Zwróć też szczególną uwagę na uściski dłoni, uśmiechaj się podczas wywiadu. W rzeczywistości w chwili, gdy jesteś w budynku, wszystkie Twoje ruchy zostaną przeanalizowane. Dlatego zachowaj szczególną ostrożność w tej sprawie.

Przeprowadzaj pozorowane wywiady

Najlepszym sposobem na przygotowanie się do rozmowy kwalifikacyjnej z inżynierem blockchain jest samodzielne przeprowadzenie próbnych wywiadów. Możesz nawet poprosić znajomych i rodzinę o pomoc. W rzeczywistości wcześniejsza praktyka pomoże Ci pozbyć się niepokoju, a także poprawi Twoje wyniki.

Co więcej, zawsze energicznie ćwicz pytania techniczne, aby były płynne. Rzecz w tym, aby nie mamrotać ani razu, kiedy odpowiadasz przed ankieterą. Na początku może się to wydawać niezręczne, ale zrozumiesz.

Sprzedać się

Aby przygotować się na pytania podczas rozmowy kwalifikacyjnej z inżynierem blockchain, musisz umieć się sprzedać. Tak, wiem, że może się to wydawać trochę dziwne, ale właśnie w ten sposób eksperci dostają doskonałe posady.

Możesz czuć się trochę nieswojo, ale pozytywne i dokładne prezentowanie się nie zawsze musi obejmować rozmowę handlową. Dlatego prezentując się, musisz połączyć swoją wiedzę specjalistyczną z potrzebami firmy.

Im dokładniej możesz to zrobić, tym większe będą Twoje szanse na zdobycie pracy.

W rzeczywistości przygotowanie wywiadu w technologii blockchain może być dość łatwe, jeśli masz już pewność, że możesz zaimponować swoim potencjalnym klientom.

Wniosek

W końcu przygotowanie do rozmowy kwalifikacyjnej w technologii blockchain może stać się dość trudne, jeśli nie wiesz, co robisz. Sama wiedza o technologii nie pomoże. Ponadto, ponieważ ta technologia jest raczej inna i praktycznie nowa, nawet przedsiębiorstwa mogą nie być na bieżąco ze wszystkimi zmianami.

Jeśli więc możesz wykazać się swoją wiedzą podczas rozmowy kwalifikacyjnej, z pewnością dostaniesz pracę bez żadnych kłopotów. Spróbuj postępować zgodnie z tym, co opisałem w tym przewodniku. Jeśli możesz to wykorzystać na swoją korzyść, gwarantuję, że odniesiesz sukces w rozmowie na temat blockchain.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
Adblock
detector
map