Jak stabilna jest stabilna cena monet i czy są one przyszłością kryptowalut?

Nie jest tajemnicą, że rynek kryptowalut jest bardzo zmienny, a ceny kryptowalut, takich jak Bitcoin (BTC), gwałtownie rosną i spadają. Ten rodzaj ruchu cen nie jest idealny dla waluty i dlatego koncepcja stabilnych walut zyskuje na popularności.

Stabilna cena monety jest zwykle powiązana z innym aktywem, takim jak waluta fiducjarna, taka jak dolar, lub aktywa, takie jak złoto. Jedną z głównych zalet tego podejścia jest to, że waluty fiducjarne są znacznie bardziej stabilne, co oznacza, że ​​stabilna moneta jest bardziej użyteczna w warunkach rzeczywistych w porównaniu do monet niestabilnych.

Na przykład bitcoin wzrósł z poniżej 5000 USD w 2017 r. I zdołał przekroczyć 19000 USD przed końcem roku. Jednak jego cena w tym roku spadła w stosunku do poprzednich rekordów z zeszłego roku, a nawet osiągnęła najniższy poziom około 6000 USD, przy czym cena pozostaje bardzo zmienna. To sprawia, że ​​jest mniej użyteczna jako waluta i podkreśla jedną z głównych wad kryptowalut w transakcjach.

W przypadku takich kryptowalut zmiany polegają na tym, że produktu kupionego dzisiaj za określoną kwotę nie można kupić jutro za tę samą kwotę, jeśli cena się waha. Stabilna cena monety ma zatem większy sens, gdy jest powiązana z walutą, która jest stabilna, ponieważ jest nie tylko bardziej przydatna w codziennych transakcjach, ale także pozwala na łatwiejsze transakcje wymiany, zapewniając jednocześnie mniejsze straty.

Rola stabilnych monet w wielkim planie rzeczy

Główne kryptowaluty, takie jak Bitcoin i Ethereum (ETH), nie są idealne do codziennych transakcji ze względu na ich dużą zmienność. Jednym z głównych powodów, dla których istnieją, jest ułatwienie i szybkie dokonywanie płatności cyfrowych. Stabilna stabilność cen monet sprawia, że ​​są one lepiej przystosowane do płatności cyfrowych niż ich niestabilne odpowiedniki.

Użyteczność stabilnych monet w świecie rzeczywistym sprawia, że ​​są one bardziej odpowiednie do użytku, zwłaszcza w branży bankowej, w celu ułatwienia transferu gotówki lub płatności za granicę. To wyjaśnia, dlaczego coraz więcej firm jest bardziej zainteresowanych stabilnymi monetami.

Stabilne kryptowaluty liczą na swoją stabilność, aby przyciągnąć uwagę. Wiele organizacji bankowych na całym świecie szukało technologii blockchain i kryptowalut, aby ulepszyć swoje usługi. Stabilna kryptowaluta ma tak duży sens dla takich banków, ponieważ pomaga uniknąć niebezpieczeństw związanych ze zmiennością, która istnieje w zwykłych kryptowalutach.

Dobrym przykładem stabilnej kryptowaluty jest Pęta (USDT), który jest powiązany z dolarem amerykańskim. Korzystanie z takiej kryptowaluty jest również korzystne dla handlowców, którzy korzystają z giełd kryptowalut, które nie zapewniają par walutowych z walutami takimi jak dolar amerykański. Posiadanie kryptowaluty, która oferuje podobną wartość, ułatwia handlowcom szybkie dokonywanie wypłat, szczególnie w ryzykownych warunkach rynkowych. Innymi słowy, można go traktować jako cyfrowy dolar amerykański.

Tymczasem stabilne monety ICO są podobne do ICO innych kryptowalut, ale zaletą stabilnych monet jest to, że obiecują większą stabilność w porównaniu z niestabilnymi kryptowalutami. W ten sam sposób istnieją stabilne portfele na monety, których można używać do przechowywania stabilnych monet.

Czy zmienność aktywów jest uzależniona od czynnika, który należy wziąć pod uwagę?

Warto również zwrócić uwagę, że stabilna moneta jest tak stabilna, jak waluta lub aktywa, na których jest oparta. Na przykład wartość dolara rośnie lub maleje, ponieważ jest on również przedmiotem obrotu na rynkach walutowych. Oznacza to również, że na ich wartość wpływają czynniki rynkowe, takie jak inflacja, na walutę fiducjarną i jest to jedna z wad takich kryptowalut..

Monety stabilne to wciąż stosunkowo nowa koncepcja na rynku. Jeśli jednak zostaną odpowiednio wdrożone, zapewne zyskają większą popularność, a także będą miały istotny pozytywny wpływ na rynek walut cyfrowych. Jak dotąd stabilne ceny monet pokazały, że mają wartościowy przypadek użycia i dlatego mogą zostać tutaj.


Podsumowanie

Stabilne monety mogą dać wgląd w przyszłość kryptowalut jako bardziej stabilną opcję dla codziennych transakcji online.

Podobał Ci się ten artykuł? Sprawdź Stellar vs Ripple i NEO vs Ethereum.

Nowy na tym świecie? Zapoznaj się z kompletnym przewodnikiem dla początkujących, jak inwestować w kryptowaluty.

* Zastrzeżenie: artykuł nie powinien być traktowany jako i nie ma na celu zapewnienia żadnych porad inwestycyjnych. Roszczenia przedstawione w tym artykule nie stanowią porady inwestycyjnej i nie powinny być traktowane jako takie. Przeprowadź własne badania i zapoznaj się z pełną treścią Zastrzeżenia.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
Adblock
detector
map