Platformy Blockchain są niezbędne do udostępniania technologii blockchain przedsiębiorstwom. W rzeczywistości te platformy blockchain oszczędzają dużo czasu i zasobów. Ale jak oni to robią?

Cóż, jeśli zamierzasz pracować nad swoim rozwiązaniem blockchain i będziesz musiał stworzyć platformę od zera, z pewnością zajmie to dużo czasu, prawda? Ale z pomocą tych platform możesz teraz mieć bazę dla własnych potrzeb.

Większość z tych platform oferuje opcje dostosowywania i możesz to zrobić, aby dodać swoje funkcje do platformy. W dłuższej perspektywie wszystkie platformy z listy platform blockchain pozwolą Ci zaoszczędzić dużo pieniędzy i czasu.

Dlatego, aby pomóc Ci znaleźć pożądaną platformę, przygotowałem listę platform blockchain. Co więcej, po omówieniu wszystkich platform otrzymasz również porównanie platform blockchain. Ale przede wszystkim pokrótce wyjaśnię, czym jest platforma blockchain.

Więc zacznijmy!

 

Contents

Co to jest platforma Blockchain?

Przede wszystkim zacznijmy od jednego z najbardziej fundamentalnych pytań, jakie masz na myśli – „co to jest platforma blockchain?” Zazwyczaj platformy blockchain są rozproszonymi platformami strukturalnymi, które pomagają w tworzeniu zdecentralizowanych aplikacji.

Co więcej, platformy te mogą być zarówno bez pozwolenia, jak i bez pozwolenia. Niektóre z nielicznych popularnych na rynku to Hyperledger, Corda, Ethereum, itp.

Wszystkie mają platformy blockchain, których możesz użyć do tworzenia własnych osobistych rozwiązań blockchain.

Istnieje również wiele różnych typów platform dla różnych branż. Wszystkie mają również różne wyjścia. Po prostu upewnij się, że wybierasz ten, który najlepiej pasuje do Twojej firmy i branży.

Nie, wiesz, co to jest platforma blockchain. Aby pomóc Ci znaleźć najlepszą platformę, przygotowałem listę kryteriów, które należy wziąć pod uwagę.

Zobaczmy więc, co to jest.

 


Jak wybrać idealną platformę Blockchain?

Wybierając platformę dla swojej firmy, należy kierować się kilkoma kryteriami. Kryteria te są krytyczne, ponieważ wtedy możesz porównać platformy blockchain i zobaczyć, jak działają w każdym segmencie.

To z pewnością pomoże ci zdecydować, który z nich wybrać. W każdym razie sprawdźmy kolejno wszystkie kryteria.

 

Czy platforma jest w pełni rozwinięta czy nadal jest w fazie rozwoju??

To ogromny problem, jeśli chodzi o wybór idealnej platformy blockchain. Dlaczego jednak? Cóż, ponieważ jeśli wybierzesz platformę, która wciąż jest w fazie rozwoju, nie zapewni Ci ona pełnego potencjału, jakiego oczekujesz.

Inną rzeczą jest to, że nie chcesz używać platformy, która również została wycofana. Jeśli więc programiści przestali dodawać aktualizacje lub naprawiać błędy, ta platforma jest kłopotliwa.

Dlatego warto sprawdzić, na jakim etapie znajduje się platforma. W tym celu możesz użyć GitHub lub ich oficjalnej strony internetowej lub tak dalej. Po prostu upewnij się, że wybrana platforma jest w pełni rozwinięta, wielokrotnie przetestowana i gotowa do użycia.

 

Jakiego rodzaju blockchain potrzebujesz?

Problem polega na tym, że typ łańcucha bloków, którego będziesz potrzebować, będzie oparty wyłącznie na Twoim rozwiązaniu. Możesz mieć kilka rozwiązań blockchain na swojej liście i mogą one wymagać różnych typów blockchain do działania.

Ale zanim dowiesz się, jakiego typu blockchain potrzebujesz, musisz się o nich dowiedzieć na samym początku. Dlatego spróbuj wziąć udział w kursie blockchain, który pomoże ci lepiej zrozumieć koncepcje.

Aby Ci pomóc, mamy wiele kursów blockchain, które oferują najlepsze z najlepszych informacji na ten temat.

W każdym razie, gdy już zorientujesz się, czy platformy prywatne, publiczne czy federacyjne są dla Ciebie odpowiednie, możesz odfiltrować ulubione.

 

Jakie języki programowania obsługuje platforma?

Tak, języki programowania mają znaczenie, jeśli chodzi o wybór idealnej platformy dla Twojego rozwiązania. Ponieważ blockchain jest nową technologią, wprowadzanych jest wiele innych nowoczesnych języków programowania.

Dlatego znalezienie idealnego zespołu programistów ze znajomością tego języka może być trudne. Ponadto w wielu przypadkach różne języki programowania mogą stanowić zagrożenie, jeśli chcesz zintegrować je z istniejącymi starszymi sieciami.

Dlatego upewnij się, że wiesz, jaki rodzaj języka programowania obsługuje platforma lub jakiego rodzaju SDK będziesz potrzebować, aby korzystać z tej platformy.

Kiedy już zrozumiesz, co może osiągnąć Twój zespół, możesz wybrać platformę na tej podstawie.

 

Czy platforma jest popularna?

Popularność platformy również ma duże znaczenie. W każdym razie na rynku istnieje wiele platform technologii blockchain. Ale nie wszystkie z nich mają pełny potencjał, aby uzyskać wyniki rozwiązania dla przedsiębiorstw.

W rzeczywistości rosnąca liczba platform blockchain jest dość wyczerpująca. Wszyscy próbują teraz zbudować ją dla siebie, nie biorąc pod uwagę jakości platformy.

W przypadku zastosowań korporacyjnych potrzebujesz zaufanej platformy znanej marki. Co więcej, musisz upewnić się, że platforma jest w pełni zdolna do ochrony wszystkich informacji Twojej firmy.

Dlatego zawsze upewnij się, że wybierasz platformy, które są obecnie popularne na rynku, a inne osoby już z nich korzystają. Co więcej, upewnij się, że zespół programistów ma za sobą również reputację.

 

Jakiego rodzaju metody konsensusu używa platforma?

Korzystanie z platformy może być dość trudne, jeśli nie wiesz, jakiego rodzaju protokołu konsensusu platforma używa lub obsługuje. W rzeczywistości platforma blockchain może obsługiwać wiele metod konsensusu, takich jak Hyperledger Fabric, Sawtooth itp.

Co więcej, ten typ platformy ma strukturę modułową, a najlepsze platformy blockchain oferują większe możliwości dostosowywania.

Pamiętaj, że niektóre protokoły konsensusu wymagają dużej mocy, więc mogą pochłaniać dużo zasobów. Również wybór algorytmu konsensusu BFT jest tutaj najlepszym scenariuszem. Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o protokołach konsensusu, zapoznaj się z naszymi kursami dotyczącymi technologii blockchain.

 

Czy platforma oferuje funkcję inteligentnego kontraktu?

Cóż, nie każda platforma blockchain oferuje funkcję inteligentnego kontraktu. Problem polega na tym, że Twoje rozwiązanie naprawdę wymaga przede wszystkim inteligentnych kontraktów. W rzeczywistości korzystanie z inteligentnych kontraktów jest niezwykle przydatne w środowisku korporacyjnym, ponieważ automatyzuje wiele umów.

Ponadto użyteczność tej funkcji jest ogromna i rozumiem, jeśli masz ochotę dodać ją do swojego rozwiązania, nawet jeśli jej nie potrzebujesz. Ale zajmie tylko zasoby bez żadnej użyteczności.

Jeśli więc naprawdę potrzebujesz tej funkcji, po prostu wybierz platformę, która ją oferuje. Jest to również bardzo skomplikowana funkcja, więc nie wszystkie platformy mogą ją wykonać w podobnym lub wydajnym tonie.

Możesz również skorzystać z naszej tabeli porównawczej platform blockchain.

 

Czy Twoje rozwiązanie Blockchain wymaga skalowalności? Jeśli tak, to ile?

Cóż, skalowalność to ogromny problem, jeśli chodzi o blockchain. W rzeczywistości publiczny blockchain wydaje się być daleko w tyle pod względem swoich danych. W rzeczywistości, ponieważ są otwarte dla wszystkich, pochłaniają wiele zasobów i drastycznie spowalniają system.

Dlatego daleko im do skalowalności. Jeśli nie szukasz skalowalności, pomocne może być również użycie publicznego łańcucha bloków.

Jeśli naprawdę tego potrzebujesz, wybierz platformę, którą można łatwo skalować. Na przykład wiele platform prywatnych lub federacyjnych jest skalowalnych, ale ich poziom wydaje się być bardzo różny.

Jeszcze raz przejrzyj swoje rozwiązanie i wybierz platformę, która jest w stanie obsłużyć wszystkie Twoje potrzeby.

 

8 najlepszych platform Blockchain

Teraz, aby pomóc Ci w Twojej podróży do blockchain, starannie wybrałem 8 najlepszych platform, z których korzystasz w rozwiązaniach rozproszonych rejestrów. Zobaczmy więc, co to jest, dobrze?

Ethereum

Typ księgi: bez uprawnień

Consensus Algorithm: Proof of Work

Inteligentny kontrakt: tak

 

Ethereum to jedna z platform blockchain typu open source na naszej liście. Szczerze mówiąc, jest to obecnie jedna z najlepszych platform blockchain na rynku. Mimo że nie wymaga pozwolenia i na pewno wiąże się z własnym zestawem problemów, nadal Ethereum udaje się przetrwać przez bardzo długi czas.

Ethereum pojawiło się na żywo w 2015 roku i od tego czasu zyskało ogromną popularność. Pochodzi z natywną kryptowalutą, eterem i gazem. Oczywiście na tej platformie każdy może przyłączyć się i uczestniczyć w procesie konsensusu.

Tak więc, jeśli Twoje rozwiązanie blockchain naprawdę potrzebuje otwartego środowiska, najlepszym rozwiązaniem może być Ethereum.

Ponadto ta platforma działa w ramach Proof of Work, co jest w rzeczywistości dość żądnym władzy konsensusem. Co więcej, nie oferuje żadnych opcji transakcji prywatnych.

Ale jeśli naprawdę interesuje Cię Ethereum dla swojego przedsiębiorstwa, możesz również użyć jego wersji prywatnej. Za tę prywatną wersję Ethereum odpowiada Ethereum Enterprise Alliance.

W rzeczywistości ta wersja ma wszystkie zalety publicznego łańcucha bloków z dodatkową prywatnością. Będzie również rosnąć wraz z wersją publiczną i vice versa.

Najlepsze w tej platformie jest to, że łączy ona zarówno technologię prywatną, jak i publiczną, aby zapewnić najwyższą wydajność.

Mimo że nadal w pewnym stopniu pozostaje w tyle w stosunku do kryterium liczby transakcji na sekundę.

 

Tkanina Hyperledger

Typ księgi: dozwolone

Algorytm konsensusu: Solo, Kafka, Raft

Inteligentny kontrakt: tak

 

Hyperledger Fabric jest tutaj, aby na dobre zmienić branżę. W rzeczywistości jest to obecnie jedna z najlepszych platform blockchain na rynku. Jest również świetnym miejscem na liście platform blockchain typu open source, którą mamy. Możesz więc spodziewać się bezpłatnego dostępu do jego kodu i nie będziesz musiał za to nic płacić.

Tkanina powstała w 2015 roku po Ethereum i jest produktem projektu Hyperledger. Hyperledger jest w rzeczywistości projektem parasolowym lub swego rodzaju konsorcjum, w którym opracowują blockchain, aby uczynić go dostępnym dla wszystkich.

Jeśli interesuje Cię platforma blockchain, na którą zezwolono i która może współpracować z każdą branżą, to Fabric jest naprawdę świetnym wyborem.

W każdym razie Hyperledger Fabric ma mocny model architektoniczny o modułowej strukturze. Oznacza to, że możesz podłączyć dowolną funkcję i używać jej. Dlatego jest niezwykle konfigurowalny.

Co więcej, do osiągnięcia porozumienia wykorzystuje mniej żądny władzy algorytm konsensusu. Ponadto oferuje skalowalność i nie zwalnia, gdy na platformie jest wielu uczestników.

W rzeczywistości oferuje inteligentne kontrakty, ale nazywa się to tutaj kodem łańcucha.

 

Hyperledger Sawtooth

Typ księgi: dozwolone / bez uprawnień

Algorytm konsensusu: PBFT, PoET, Raft

Inteligentny kontrakt: tak

 

Hyperledger Sawtooth to kolejny świetny dodatek do naszej listy platform blockchain typu open source. W rzeczywistości jest to także kolejna produkcja Linux Foundation, do której Intel miał duży wkład. Korzystanie z niego jest całkowicie bezpłatne, a kody można pobrać bezpośrednio z GitHub.

Możesz także używać tej platformy w dowolnej branży, ponieważ programiści zaprojektowali w ten sposób architekturę. W rzeczywistości ta platforma jest również niezwykle konfigurowalna.

W rzeczywistości jest to platforma klasy korporacyjnej, która jest modułowa i zaprojektowana do wdrażania, tworzenia i wykonywania technologii rozproszonych rejestrów.

Pewnie się zastanawiasz – jaka jest główna różnica między Sawtooth a Fabric?

Cóż, w rzeczywistości ten rodzaj księgi jest inny. Fabric jest platformą z pełnym zezwoleniem; z drugiej strony, możesz używać Sawtooth zarówno jako uprawnionego, jak i bez pozwolenia. Ponadto istnieją również inne czynniki, które możesz zobaczyć później w tabeli porównawczej platform blockchain.

Jeśli potrzebujesz platformy, która jest naprawdę łatwa do zintegrowania, powinieneś wybrać Sawtooth. Kolejną wspaniałą cechą Sawtooth jest to, że używa innego algorytmu Proof of Elapsed Time, który jest znacznie bardziej zaawansowany niż Raft.

 

Hyperledger Iroha

Typ księgi: dozwolone

Algorytm konsensusu: algorytm YAC (Yet Another Consensus)

Inteligentny kontrakt: tak, ale wstępnie zdefiniowany

 

Hyperledger Iroha to również dość popularna platforma blockchain. Jest to również jedna z platform blockchain typu open source, która oferuje dobrą wartość. W rzeczywistości Iroha jest dość łatwa w użyciu i zaprojektowana w ten sposób.

Jeśli uważasz, że inne platformy są trudne do kontrolowania lub nauki, możesz sprawdzić tę. W rzeczywistości służy to głównie pomocy firmom korporacyjnym w tworzeniu bezpiecznych, zaufanych i szybkich aplikacji.

W każdym razie podstawowa struktura jest dość prosta i oczywiście modułowa. Wykorzystuje zupełnie inny algorytm konsensusu zwany algorytmem Yet Another Consensus (YAC). W rzeczywistości ten protokół jest niezwykle szybki i bezpieczny.

Ma jednak niewielkie ograniczenie w zakresie inteligentnych kontraktów. Cóż, oferuje inteligentne kontrakty, takie jak funkcja, ale zawiera predefiniowane szablony umów, a nie w pełni konfigurowalne.

Możesz więc nadal z niego korzystać, ale nie możesz go dostosować do własnych potrzeb.

Ale ogólnie jest to dobra platforma i wiele firm już z niej korzysta.

 

Marszczyć

Typ księgi: dozwolone

Algorytm konsensusu: głosowanie probabilistyczne

Inteligentny kontrakt: nie

 

Ripple to świetny dodatek do naszej listy platform blockchain. Cóż, Ripple rozpoczął swoją podróż w 2012 roku, ale wtedy został nazwany Opencoin. W każdym razie później w 2015 roku zmienili nazwę na Ripple. W rzeczywistości Ripple jest przeznaczony głównie dla firm finansowych.

W rzeczywistości chcieli połączyć wszystkie banki, korporacje, dostawców płatności i giełdy aktywów w tę samą sieć.

W każdym razie Ripple oferuje RippleNet, który jest globalną bezpłatną platformą transakcyjną. Możesz używać tej platformy do dokonywania płatności w dowolnym miejscu i czasie na świecie. Co więcej, naprawdę zmienia sposób, w jaki obecnie postrzegamy bankowość.

Czy wiesz, ile zajmie przetworzenie Twojej transakcji w Ripple? Tylko 4 sekundy! Korzystając z Ripple, możesz uzyskać dostęp do nowych rynków, zdobyć więcej klientów, mieć większe bezpieczeństwo i mieć system mikropłatności.

W każdym razie, jeśli jesteś przedsiębiorstwem, które pracuje nad rozwiązaniem finansowym, zdecydowanie powinieneś to sprawdzić.

 

Kworum

Typ księgi: dozwolone

Algorytm konsensusu: tratwa, bizantyjska tolerancja błędów w Stambule

Inteligentny kontrakt: tak

 

Quorum to kolejna świetna platforma na tej liście 8 najlepszych platform blockchain. W rzeczywistości Quorum jest właściwie inspiracją z Ethereum Network. J.P. Morgan stoi za rozwojem Quorum i użył Ethereum jako podstawy do jego zaprojektowania.

Jednak nie jest to bez pozwolenia jak Ethereum; raczej jest to dozwolone. W rzeczywistości platforma ma zapewnić wysoką prędkość i przepustowość w każdym środowisku. Co więcej, jest skalowalny, ale ma też swoje ograniczenia.

W przeciwieństwie do Ethereum, Quorum stosuje lekki proces konsensusu, aby osiągnąć porozumienie. Co więcej, na dłuższą metę oszczędza to wiele zasobów.

Najlepszą cechą Quorum jest to, że oferuje autorytatywne węzły, które zarządzają platformą. Oferuje również prywatne transakcje i systemy księgowe.

Obecnie istnieje wiele przedsiębiorstw, które wykorzystują Quorum do zasilania własnych rozwiązań blockchain. Jeśli chcesz mieć ugruntowaną platformę, zdecydowanie powinieneś ją sprawdzić.

 

Corda

Typ księgi: dozwolone

Consensus Algorithm: Pluggable Consensus

Inteligentny kontrakt: tak

 

Corda jest obecnie zdecydowanie jedną z najlepszych platform blockchain na rynku. W rzeczywistości platforma ma pozwolenie, więc aby dostać się do sieci, będziesz potrzebować autorytatywnego dostępu. W każdym razie R3 faktycznie opracował tę platformę.

Ponadto występuje w dwóch różnych wersjach – Corda i Corda Enterprise. W rzeczywistości wersja korporacyjna nie jest w rzeczywistości open source. Będziesz więc musiał się z nimi skontaktować, aby uzyskać do niego dostęp. Ale możesz uzyskać dostęp do wersji oprogramowania typu open source z samej ich witryny internetowej.

Jeśli interesuje Cię platforma, która obraca się wokół wysokiej jakości danych wyjściowych i silnej infrastruktury sieciowej, możesz to sprawdzić.

W każdym razie, wcześniej Corda była przeznaczona wyłącznie dla branż finansowych, ale teraz wiele innych branż używa tej platformy do swoich rozwiązań.

Najlepszą cechą Corda jest to, że oferuje usługę zapory ogniowej, której nie da się przeniknąć. Tak więc, użycie tego w systemie sieci internetowej może być bardzo przydatne.

Ale oferuje również wysoką przepustowość, prywatność, skalowalność i tak dalej.

 

Hedera Hashgraph

Typ księgi: dozwolone

Algorytm konsensusu: asynchroniczna bizantyjska tolerancja błędów

Inteligentny kontrakt: tak, ale wymaga specjalistycznego interfejsu API

 

Pewnie się zastanawiasz, dlaczego umieściłem Hedera Hashgraph na tej liście platform blockchain, mimo że technicznie nie jest to blockchain. Cóż, w rzeczywistości nie jest to blockchain, ale rozproszony system księgi, taki jak blockchain.

Mimo że nie jest to platforma blockchain, oferuje wspaniałe funkcje, o których zdecydowanie powinieneś wiedzieć. W rzeczywistości Hedera Hashgraph to bardzo uczciwa, bezpieczna i szybka platforma.

Dlatego używa innej metody konsensusu zwanej Asynchronous Byzantine Fault Tolerance, która jest odporna na wszelkie ataki.

Istnieje jednak niewielki problem z funkcją inteligentnego kontraktu. W rzeczywistości oferuje inteligentny kontrakt, ale musisz mieć do tego specjalny interfejs API. Aby pomóc Ci z niego korzystać, oferują ten interfejs API, który umożliwia korzystanie w nim z inteligentnego kontraktu opartego na Ethereum Solidity.

W każdym razie najlepszą cechą tej platformy jest to, że oferuje ponad 50 000 transakcji na sekundę. Oznacza to, że jest cholernie szybki w porównaniu ze wszystkimi innymi platformami z tej listy.

Ale jak to się dzieje? Cóż, ten unikalny system księgi w rzeczywistości gwarantuje, że może oferować transakcje równoległe.

Wiele firm już korzysta z tej platformy. Dlatego umieściłem go jako dobrą alternatywę dla innych platform.

 

Najlepsza tabela porównawcza platform Blockchain

Ethereum

Tkanina Hyperledger

Hyperledger-Sawtooth

Hyperledger-Iroha

Corda

Marszczyć

Kworum

Hedera Hashgraph

Typ księgi

Bezcelowe Wyznaczony Bez misji i zgodnie z misją

 

W pełni oddane Wyznaczony Wyznaczony W pełni oddane Wyznaczony

Algorytm konsensusu

Dowód pracy Solo, Kafka, Raft PBFT, PoET, Raft Algorytm YAC Konsensus wtykowy Głosowanie probabilistyczne Raft, Istambuł BFT Asyn-chroniczny BFT

Inteligentny kontrakt

Tak, ale w większości predefiniowane X tak

(Przy użyciu interfejsu API)

Koncentracja na przemyśle

Międzybranżowe Międzybranżowe Szeroka branża Międzybranżowe Finansowe / międzybranżowe Branża finansowa Międzybranżowe Międzybranżowe

Szybkość transakcji

~ 20 TPS >2000 TPS >1000 TPS ≤1000 TPS ~ 170 TPS ~ 1500 TPS ~ 100 TPS ~ 50 tys. + TPS

Język inteligentnych kontraktów

Solidność Idź, Java, JavaScript Python, JavaScript, Go, Java, Rust, C++ do++ Kotlin, Java Solidność Solidność (za pomocą API)

 

 

Kończące myśli

Platformy Blockchain są tutaj, aby pomóc Ci w Twojej wspaniałej podróży. W rzeczywistości opracowanie rozwiązania klasy korporacyjnej jest dość trudne. Przede wszystkim, jeśli zamierzasz użyć do tego zupełnie innej i nowej technologii.

Ale żeby ci pomóc, wiele platform blockchain typu open source może zaoszczędzić dużo czasu i energii. Co więcej, są gotowi do korzystania z sieci, która wymaga tylko kilku poprawek, i możesz to zrobić dla dowolnej branży, którą lubisz.

W tym przewodniku poinformowałem Cię, jak wybrać platformę, i przedstawiłem porównanie wszystkich obecnie popularnych platform na rynku. Mamy nadzieję, że korzystając z tego przewodnika, możesz teraz wybrać idealny dla swoich potrzeb.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me