Zastanawiasz się, jaka będzie przyszłość blockchain? Sprawdź te najlepsze prognozy Blockchain na 2021 rok i przygotuj się na przyszłość!

Ostatni rok był najwyższej klasy platformą do wywoływania popularności w zakresie technologii rozproszonych rejestrów, znanej również jako blockchain. Globalna pandemia dała potężny impuls trendom, które już miały miejsce. Przedsiębiorstwa inwestują więcej w czysty R.&D projekty służące realizacji inicjatyw typu blockchain z lepszym pragmatyzmem i realizmem.

Biorąc pod uwagę globalne wydarzenie, takie jak niedawna pandemia, rozsądne jest zastanawianie się nad przyszłością blockchain w 2021 r. Blockchain odegrał kluczową rolę w napędzaniu cyfrowej transformacji wymaganej do dostosowania się do nagłego wzrostu ustawień pracy zdalnej. Ponieważ technologia blockchain jest słusznie reklamowana jako technologia przyszłości, ważne jest, aby skupić się na przewidywaniach dotyczących technologii blockchain.

Zarejestruj się teraz: bezpłatny kurs Podstawy Blockchain


Jaka byłaby przyszłość technologii Blockchain?

Ponieważ wiele branż przechodzi masowe metamorfozy w odpowiedzi na zmiany w środowisku biznesowym, wielu entuzjastów i obserwatorów blockchain martwi się o przyszłe perspektywy blockchain. Poniższa dyskusja odzwierciedla niektóre z godnych uwagi trendów, które mogą dyktować potencjalny stan branży blockchain w 2021 roku.

  • Wzrośnie liczba aplikacji Blockchain i Governance

Jednym z najważniejszych trendów, które mogą zdominować przyszłość blockchain w 2021 roku, jest integracja blockchain w agencjach rządowych. Minister finansów Japonii niedawno uznał technologię blockchain za niezbędny element w ciągłej walce z globalną pandemią. Władze w Kolumbii złożyły również obietnice dotyczące wspierania kryptowalut i systemów płatności opartych na blockchain.

Korei Południowej udało się wprowadzić ponad milion praw jazdy do systemu opartego na blockchain. Tajlandia planuje również wprowadzenie nowego rozwiązania do przechowywania dokumentów prawnych w oparciu o blockchain. Ponadto Wietnam z powodzeniem dostosował wykorzystanie akaChain, dedykowanej platformy blockchain, do lepszej cyfrowej transformacji kraju.

Co najważniejsze, Chiny przygotowują się do wydania całkowicie wirtualnej kryptowaluty, a Chiny są czołowym graczem w światowej gospodarce i polityce. Jednocześnie blockchain może przenikać do codziennego życia ludzi, charakteryzując w ten sposób wiedzę biznesową w blockchain jako ważną miękką siłę w międzynarodowej dyplomacji. Ponadto wykorzystanie blockchain w systemach głosowania będzie nadal jednym z zauważalnych trendów w przyszłości blockchain.

  • Więcej Blockchain w handlu detalicznym

W 2021 r. Oczywiście nastąpi znaczny wzrost wprowadzenia technologii blockchain w sektorze detalicznym w zakresie łańcucha dostaw i możliwości zarządzania zapasami. Począwszy od 2016 roku, współpraca IBM i Walmart była pierwszym krokiem do połączenia technologii blockchain i handlu detalicznego na tej samej stronie. W wyniku współpracy blockchain Food Trust stał się rozwiązaniem do śledzenia produktów spożywczych. Ostatnio IBM wprowadził w 2018 roku we współpracy z Maersk rozwiązanie handlowe do zarządzania transportem, znane jako Tradelens.

Korzyści płynące z technologii blockchain dla sektora detalicznego, w szczególności dla znanych graczy, takich jak Walmart, stanowią dobrą wiadomość dla przyszłości blockchain. Walmart był w stanie wykorzystać platformę blockchain do śledzenia ich wysyłki wraz z płatnościami dla około 70 firm spedycyjnych wraz z wieloma sprzedawcami detalicznymi. Inne godne uwagi przykłady przyjęcia blockchain w sektorze detalicznym to Nestle, Amazon, Volvo i Ford. Znani producenci samochodów Volvo i Ford wykorzystują rozwiązania blockchain do śledzenia dostaw kobaltu używanego do akumulatorów litowo-jonowych.

Nestle prowadzi obecnie pilotażowy projekt oparty na blockchainie do śledzenia pochodzenia mleka dla niemowląt i kawy. Amazon był w stanie wykorzystać rozwiązania blockchain do kontrolowania dostaw wina. Dlatego prognozy dotyczące łańcucha blokowego na 2021 r. Wskazują przede wszystkim na szeroki zakres poziomów włączenia. Z prawie 600 milionami dolarów w projekty blockchain zainwestowane w zeszłym roku, przyszłe trendy blockchain są obiecujące dla rosnących inwestycji.

  • Większość projektów będzie zbliżać się do produkcji

Kolejna ważna prognoza dotycząca przyszłości blockchain na następny rok wskazuje na fakt, że około 30% projektów blockchain na całym świecie osiągnie etapy produkcyjne. Realistyczne i pragmatyczne podejście do projektów blockchain będzie głównym czynnikiem napędzającym osiągnięcie tego wyczynu.

Ponadto wymóg krótszego czasu wprowadzenia na rynek ze względu na pandemię i szybsze rozpoczynanie projektów może również przyspieszyć projekty blockchain w kierunku produkcji w ograniczonych ramach czasowych. Ponadto oczekuje się również, że znaczna część sieci, które przeszłyby od wersji pilotażowej do produkcji, działałaby na korporacyjnych platformach blockchain.

Wiedzieć o najlepszych projektach Open Source Blockchain

  • Prawdopodobnie Chiny zdominują przestrzeń Blockchain

Dominacja Chin w dziedzinie blockchain będzie również jednym z najważniejszych przewidywań na przyszłość blockchain. Chiny włączyły blockchain do inicjatywy „nowej infrastruktury”, która koncentruje się na krajowej infrastrukturze cyfrowej. Chiński rząd planuje zwiększyć inwestycje w większości prowincji w różnych branżach.

Dlatego rozsądnie jest oczekiwać stałego wzrostu liczby systemów przechodzących do etapu produkcji. Jednak istniejący scenariusz geopolityczny nie przedstawia odpowiednich obietnic dla ekspansji globalnej sieci usług Blockchain w Chinach. Z drugiej strony widma europejska infrastruktura usług Blockchain (EBSI) również ma znaczący wpływ. Chociaż EBSI może osiągnąć wyraźny postęp w projektach pilotażowych, nie może osiągnąć żadnych znaczących przełomowych rezultatów ze względu na sprzeczne interesy i wysoce zawiłe procesy zakupowe.

  • DeFi będzie nadal rosnąć

Wielu liderów branży było otwartych na perspektywy publicznych łańcuchów bloków w kontekście przedsiębiorstw, jeśli chodzi o przyszłość technologii blockchain. Jednak wprowadzenie DeFi może odwrócić uwagę od publicznych łańcuchów bloków w kierunku łańcuchów bloków, na które zezwolono.

Łączna wartość kryptowalut zainwestowanych w inteligentne kontrakty Ethereum na początku 2020 roku przekroczyła w tak krótkim czasie ponad 10 miliardów dolarów. Chociaż liczba ta nie oznacza kwoty zainwestowanej przez ludzi w zakłady DeFi, pokazuje zainteresowanie użytkowników zakładami. Dlatego wyraźnie widać stale i systematycznie rosnące zainteresowanie DeFi.

W przyszłości liczba transakcji wykraczających poza konwencjonalne mechanizmy i medium znacznie wzrosłaby. Tak więc transakcje blockchain mogą zbliżyć się do określonego punktu przegięcia, w którym firmy, organy regulacyjne i przywódcy polityczni skupiliby się na DeFi.

Zarejestruj się teraz: Wprowadzenie do kursu szkoleniowego DeFi

  • Wykorzystanie Blockchain do celów społecznych i politycznych

Zastosowanie blockchain w działaniach społecznych i politycznych mogłoby zyskać uznanie wśród potencjalnych trendów na przyszłość blockchain. Blockchain jest kojarzony z potencjałem transformacji zarządzania łańcuchem dostaw, ograniczania kradzieży tożsamości czy cyfrowego zarządzania prawami.

Do głównych elementów łańcucha bloków, które sprzyjają jego zastosowaniom w tych obszarach, należą przejrzystość i zaufanie. Zgodnie z tymi samymi elementami, aplikacje technologii blockchain do zwalczania dezinformacji zwróciły uwagę w 2020 r. Na przykład R&Zespół D z The New York Times opracował prototypowy program do rejestrowania wszystkich działań ze zdjęciem jako metadanymi. Następnie program wyświetlałby informacje użytkownikom w ich kanałach mediów społecznościowych.

W rezultacie szersze zastosowanie rozwiązań blockchain może pomóc w ustaleniu lepszych roszczeń do zdjęć i innych treści. Wraz z rosnącym wykorzystaniem technologii blockchain, prognozy dotyczące blockchain na 2021 r. Przedstawiają blockchain jako wyłaniające się narzędzie zmiany społecznej.

  • Interoperacyjność z tradycyjnymi organizacjami bankowymi i finansowymi

Przyszłość blockchain w 2021 r. Będzie również świadkiem interoperacyjności łańcuchów bloków z konwencjonalnymi organizacjami finansowymi i bankowymi. Użytkownicy wykazują większe zaufanie do blockchain w porównaniu z tradycyjnymi bankami. Dlatego też banki coraz częściej przyjmują blockchain jako sposób na zdobycie zaufania swoich klientów. Tak więc rok 2021 będzie oczywiście świadkiem ciągłości tego trendu, a wiele znanych nazwisk już nurkuje w używaniu łańcucha bloków.

JP Morgan wykorzystuje obecnie blockchain do obsługi automatycznych płatności depozytu zabezpieczającego. Northern Trust prezentuje wykorzystanie technologii blockchain w celu przetestowania handlu obligacjami cząstkowymi dla inwestorów detalicznych. Santander wykupił obligację o wartości 20 milionów dolarów wyemitowaną na blockchain. Co najważniejsze, HSBC przeprowadził dwie transakcje akredytywy na łańcuchu bloków pomiędzy firmami z Zatoki Perskiej.

  • Nowe projekty będą miały ostrą konkurencję

Nastąpił znaczny impuls w rozwoju rozwiązań blockchain. Jednak nie dyktuje, że przyszłość blockchain będzie miała wiele zastosowań w krótkim czasie. Problemy z niektórymi publicznymi sieciami blockchain pokazują ostatnio potrzebę refleksji nad stanem rynku blockchain w 2021 roku.

Przede wszystkim EOS miał problemy z centralizacją sieci i przeciążeniem. Następnie odłożone aktualizacje dla sieci Ethereum spowodowały problemy z wydajnością inteligentnych kontraktów. Innym przykładem problemów z platformami blockchain jest TRON, który zmagał się z gorączką z powodu krytycznych luk w zabezpieczeniach kodu.

Dlatego też publiczny rynek blockchain będzie oczywiście świadkiem stałego wzrostu konkurencji bez żadnych oznak osłabienia. W takich przypadkach projekty mogą odnieść sukces tylko wtedy, gdy zakończą się sukcesem w rozwiązywaniu konfliktów wewnętrznych. Ponadto nowe projekty blockchain w 2021 roku będą musiały uwzględniać nowe podejście do korzystania z technologii blockchain.

Rok 2021 przyniesie więcej możliwości w ekosystemie Blockchain. Oto lista najlepszych firm korzystających z technologii Blockchain.

Słowa końcowe

Rok 2020 zbliża się do końca i jest zdecydowanie wezwaniem do refleksji nad możliwą przyszłością blockchain. Jak wynika z tej dyskusji, trendy w łańcuchu bloków na 2021 r. Zawierają wiele obietnic. Jednocześnie prognozy dotyczące blockchain w 2021 r. Również zwracają uwagę na niepowodzenia, które wymagają natychmiastowej uwagi. Zrozumienie trendów w branży blockchain i przegląd oczekiwanych przyszłych trendów może pomóc w osiągnięciu lepszych wyników w karierze blockchain.

Co więcej, bycie na bieżąco z trendami branżowymi jest również pomocne dla studentów aspirujących do uzyskania certyfikatów blockchain. Podsumowując, możesz wyraźnie zauważyć potencjał blockchain do zdominowania sektora technologicznego w przyszłości. Nie wspominając o tym, że znaczenie certyfikatów Blockchain wzrośnie później w 2021 roku, więc jeśli chcesz mieć błyskotliwą karierę, wybierz jeden z najlepszych certyfikatów blockchain i zostań certyfikowanym specjalistą Blockchain, aby przygotować się na przyszłość.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me