W niedawnym raporcie najpopularniejszej profesjonalnej platformy sieciowej LinkedIn stwierdzono, że blockchain jest najbardziej poszukiwaną umiejętnością. Wyniki raportu jasno pokazują gwałtowne wahania zapotrzebowania na umiejętności na rynku pracy IT, z Blockchain na szczycie w 2020 roku. Menedżerowie ds. Rekrutacji nieustannie zmagają się z często zmieniającymi się trendami w zakresie wymagań dotyczących umiejętności twardych i miękkich.

Najbardziej uderzającym wydarzeniem w raporcie jest stwierdzenie, że „blockchain jest najbardziej pożądaną umiejętnością zawodową w 2020 roku”. Z drugiej strony, wśród wymagań twardych umiejętności w 2019 roku nie było śladu blockchain. W artykule przedstawiono dogłębną perspektywę ustaleń raportu LinkedIn z myślą o perspektywach kariery w łańcuchu bloków..

Wymagania dotyczące umiejętności miękkich dla przedsiębiorstw mają tendencję do stopniowych reform w miarę upływu czasu. Z drugiej strony, najbardziej pożądane umiejętności twarde nadal drastycznie się zmieniają, zwłaszcza przy ciągłym rozwoju technologicznym. LinkedIn uwzględnił rozumowanie analityczne, sztuczną inteligencję i przetwarzanie w chmurze jako najważniejsze umiejętności twarde w 2019 roku.

Wszystkie te umiejętności są nadal obecne na liście najbardziej pożądanych twardych umiejętności LinkedIn w tym roku. Jednak blockchain był w stanie zaznaczyć swoją obecność wśród najlepszych umiejętności roku 2020. Był to obiecujący impuls dla zwiększania świadomości w zakresie możliwości kariery dzięki technologii blockchain. Blockchain to najwyższa umiejętność w 2020 roku, a to stwierdzenie pochodzące z LinkedIn miałoby ogromny wpływ na perspektywy kariery.


Dlaczego Blockchain to najlepsza umiejętność w 2020 roku?

Według raportu LinkedIn, Blockchain jest najważniejszą umiejętnością, jeśli chodzi o jego potencjał do wywoływania transformacji. Technologia blockchain wreszcie zyskała wyraźne uznanie niż kryptowaluta, w której różne branże przyjmują różne funkcje. Różne istotne przypadki użycia blockchain pokazują również potencjał blockchain do penetracji różnych rynków pracy.

Wcześniej wiedza o blockchain była ograniczona do rynków kryptowalut, a instytucje finansowe stopniowo zaczęły wykorzystywać technologię blockchain i powoli zdobywały znaczną bazę rynkową. Rekruterzy muszą wykorzystać moc blockchain jako jednej z najbardziej pożądanych umiejętności w przyszłości, aby zwiększyć wartość biznesową. Rekruterzy muszą zapoznać się z działaniem blockchain, jego potencjalnymi korzyściami oraz specjalistami, którzy pomogą firmom wykorzystać maksymalny potencjał technologii blockchain.

Czytelnicy powinni również zauważyć, że oprócz raportu LinkedIn, blockchain jest najważniejszą umiejętnością w Stanach Zjednoczonych, Wielkiej Brytanii, Niemczech, Australii i Francji. Wiele dużych przedsiębiorstw nadal poszukuje specjalistów w dziedzinie blockchain, wśród których znajdują się czołowe nazwiska, takie jak Oracle i IBM. Ponadto startupy nieustannie poszukują ekspertów w dziedzinie technologii blockchain. Innym krytycznym aspektem blockchain jest to, że specjaliści mogą badać różnorodne role zawodowe z doświadczeniem w dziedzinie blockchain. Różnorodność ról zawodowych opartych na łańcuchu bloków obejmuje możliwości dla programistów, menedżerów biznesowych, programistów, analityków, inżynierów i wielu innych ról.

Branże, które wymagają wiedzy o Blockchain

Obecnie zapotrzebowanie na miejsca pracy w technologii blockchain wzrosłoby w określonych sektorach. Wpływ raportu zachęciłby do poszerzenia możliwości zatrudnienia w ważnych sektorach, które wymagają wiedzy na temat technologii blockchain. Prawie każda branża, od instytucji finansowych, banków, ubezpieczeń, handlu detalicznego, księgowości, a nawet kancelarii, chce wykorzystać zalety blockchain.

Blockchain to najwyższa umiejętność w przypadku tych branż ze względu na zalety decentralizacji i bezpiecznych transakcji. Startupy Blockchain, które działają od momentu powstania technologii, mogą wykorzystywać osoby z doświadczeniem w dziedzinie blockchain do wprowadzania innowacji w swoich produktach i rozwiązaniach.

Aspekt decentralizacji blockchain jest również motorem jego przyjęcia w firmach technologicznych i firmach rządowych. Podczas gdy decentralizacja pomaga firmom technologicznym upraszczać transakcje wewnętrzne i zewnętrzne, jednocześnie usprawniając operacje, agencje rządowe wykorzystują blockchain do symbiotycznej równowagi między kryptografią a przejrzystością.

Umiejętności twarde i umiejętności miękkie

LinkedIn w swoim raporcie zastosował określone kryteria kwalifikowania umiejętności twardych i miękkich. Umiejętności twarde to zasadniczo zdolność pracownika do wykonania określonego zadania, podczas gdy umiejętności miękkie dotyczą podejść do wykonania danego zadania. Umiejętności miękkie są szczególnie kojarzone ze zdolnością do współpracy, rozwiązywania problemów, podejmowania decyzji i zdolności adaptacyjnych. Z drugiej strony umiejętności twarde, wśród których blockchain jest najważniejszą umiejętnością w 2020 r., Wymagają umiejętności technicznych i specjalizacji w takich obszarach, jak prawo patentowe, tworzenie oprogramowania czy rachunkowość finansowa..

Umiejętności twarde mają łatwiejsze kryteria definiowania i pomiaru w porównaniu z umiejętnościami miękkimi. Pracodawcy szukaliby umiejętności miękkich w połączeniu z umiejętnościami blockchain do wypełniania kluczowych ról zawodowych opartych na blockchain. Jednak umiejętności miękkie dotyczą przede wszystkim zdolności poznawczych, zachowania, cech osobistych i myślenia. Te aspekty są szczególnie trudne do zmierzenia i stanowią znaczące trudności dla rekruterów.

Jaka jest więc idealna umiejętność miękka, która sprawia, że ​​blockchain jest jedną z najlepiej płatnych umiejętności w 2020 roku? Odpowiedzią na to pytanie, według raportu LinkedIn, jest inteligencja emocjonalna. Inteligencja emocjonalna pokazuje zdolność specjalistów od technologii blockchain do rozpoznawania emocji swoich i innych. Pomaga również profesjonalistom wykorzystać informacje emocjonalne do prowadzenia proaktywnego i efektywnego myślenia. Rekruterzy mogą wykorzystywać pytania, takie jak odpowiedzi kandydatów na poprzednie błędy lub wyniki w krótkoterminowych projektach, w celu oceny inteligencji emocjonalnej kandydatów.

Inne twarde umiejętności na żądanie

Oprócz tego, że Blockchain jest jedną z najlepszych umiejętności w 2020 roku, istnieje wiele innych umiejętności, które cieszą się globalnym popytem. Projektowanie UX, marketing afiliacyjny, produkcja wideo, analiza biznesowa i sprzedaż są również kluczowymi umiejętnościami wymaganymi na rok 2020. Podczas gdy przetwarzanie w chmurze, rozumowanie analityczne i sztuczna inteligencja zajmują potężną pozycję na liście twardych umiejętności na rok 2020, blockchain może udowodnić zmienić zasady gry. Perspektywy integracji technologii blockchain z IoT i rozwiązaniami opartymi na chmurze stanowią wstępne dowody na to samo.

Czy Blockchain zostanie tutaj?

Blockchain to najwyższa umiejętność, a LinkedIn stwierdził to po raz pierwszy. Wydaje się to niczym innym jak cudem, ponieważ raport LinkedIn pojawia się tuż przed nagłym wzrostem cyfrowej transformacji. Przedsiębiorstwa przechodzą w kierunku platform cyfrowych w celu zapewnienia zrównoważonego rozwoju, obniżenia kosztów, optymalizacji zasobów i wielu innych powodów.

Niedawna globalna pandemia była ogromnym motorem transformacji cyfrowej, a technologia blockchain jest sprawdzonym narzędziem do tworzenia wysoce bezpiecznych, przejrzystych i skutecznych kompleksowych rozwiązań. W związku z tym większe zapotrzebowanie na wiedzę specjalistyczną w zakresie technologii blockchain będzie się nadal poprawiać w przyszłości.

Tak więc, jeśli chcesz zbudować swoją karierę za pomocą najbardziej pożądanej technologii, powinieneś rozpocząć swoją przygodę z Blockchain już teraz, korzystając z bezpłatnego kursu Blockchain. Zrób teraz pierwszy krok, aby położyć podwaliny pod świetlaną przyszłość!

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me