Raport o przyszłości pracy w Blockchain 2020 autorstwa Światowego Forum Ekonomicznego

Przyszłość Blockchain rysuje się w jasnych barwach. Poniższa dyskusja będzie miała na celu refleksję nad prognozami przedstawionymi w raporcie na temat pracy na Światowym Forum Ekonomicznym 2020, aby dowiedzieć się, gdzie pasuje blockchain do obrazu.

Technologia Blockchain jest niewątpliwie jedną z najbardziej pożądanych umiejętności w dzisiejszych czasach z różnych powodów. Odpowiada za pobudzanie wielu nowych ról zawodowych, które dają więcej możliwości kariery w blockchain. Dlatego wielu aspirujących kandydatów prawdopodobnie szuka wiarygodnych możliwości zdobycia stanowisk w technologii blockchain. W rezultacie nieuniknione jest poszukiwanie prognoz dotyczących miejsc pracy w dziedzinie blockchain.

Jest to nowa technologia i nieuniknione jest, aby ludzie szukali stabilnych możliwości zabezpieczenia swojej kariery na platformach blockchain. Czytelnicy mogą skorzystać z poniższej dyskusji, aby zastanowić się nad ważnymi czynnikami, które mogą napędzać ewolucję rynku pracy w latach 2020-2025.

Światowe Forum Ekonomiczne nieustannie wskazuje na wprowadzenie przyszłości pracy w ciągu ostatnich pięciu lat. Dowiedział się nie tylko o potencjale zatrudnienia w blockchain, ale także o znacznych możliwościach przenoszenia pracowników. Automatyzacja technologiczna i rozbudowa wspierały niezawodne strategie usprawniania zmian pracy w celu dostosowania się do pojawiających się ról zawodowych.

Plik Badanie Future of Jobs jest kluczowym narzędziem do oceny krótko- i długoterminowych trendów, a także wpływu przyjęcia technologii na różne rynki pracy. Jednym z najważniejszych punktów badania ankietowego była refleksja nad wdrożeniem technologii w przedsiębiorstwach, przy wahaniach popytu na umiejętności i wymagania dotyczące pracy.

Badanie zapewnia interaktywny i wyraźny obraz pojawiających się trendów na rynku pracy. Jednocześnie pomogło to również w uzyskaniu możliwości planowania i opracowywania strategii dla lepszej przyszłości pracy. Zobaczmy, jak raport Future of Jobs 2020 autorstwa Światowego Forum Ekonomicznego dokonuje przeglądu technologicznego przyjęcia, aby znaleźć pasujące do miejsc pracy w łańcuchu blokowym.

Zapisać się: Jak zbudować swoją karierę w kursie Enterprise Blockchains

Potencjał Blockchain w przyszłości

W ostatnich dwóch latach nowe technologie zaczęły dominować w przedsiębiorstwach na całym świecie. Według badania prawie 11% firm było zainteresowanych przyjęciem technologii rozproszonej księgi lub technologii blockchain. W raporcie wskazano, że organizacje najprawdopodobniej przyjmą nowe technologie do 2025 r. Dlatego e-commerce, przetwarzanie w chmurze i duże zbiory danych są z kolei priorytetami, biorąc pod uwagę trendy prezentowane w ostatnich latach..

Z drugiej strony istnieje duże zapotrzebowanie na skoncentrowanie się na szyfrowaniu. W rezultacie można zauważyć, że przyszłość pracy w dużej mierze zależy od nowych luk w zabezpieczeniach, które są widoczne w erze cyfrowej. Dlatego technologia blockchain może służyć jako znaczący czynnik wspierający w tym przypadku, rozwiązując obawy dotyczące luk w zabezpieczeniach.

Co więcej, perspektywy zatrudnienia w blockchain wydają się jaśniejsze, ponieważ możesz zbadać możliwości zatrudnienia w różnych sektorach. Perspektywy przyjęcia technologii blockchain w różnych branżach stanowią dla kandydatów godne zaufania możliwości rozważenia podjęcia pracy opartej na technologii blockchain. Oto przegląd liczb dotyczących potencjału przyjęcia technologii blockchain w różnych branżach.

Przyjęcie technologii Blockchain w różnych branżach

Prawie 31% organizacji rolniczych, 40% organizacji motoryzacyjnych i 41% organizacji konsumenckich wyraziło zainteresowanie przyjęciem technologii blockchain. Największy udział możliwości przyjęcia technologii blockchain widoczny jest w przypadku firm zajmujących się komunikacją cyfrową i informatyką oraz usługami finansowymi.


Kolejny najbardziej obiecujący sektor, który przedstawia możliwości przyjęcia technologii blockchain, to firmy z sektora zdrowia i opieki zdrowotnej, w których wskaźnik adopcji wynosi 72%. Co więcej, blockchain jest również bardziej skłonny do przyjęcia przez około 61% firm edukacyjnych i 50% firm z sektora energetycznego i użyteczności publicznej.

Co ciekawe, około 40% ankietowanych w raporcie agencji rządowych i sektora publicznego wyraziło zainteresowanie przyjęciem technologii blockchain.

Przyjęcie technologii blockchain w różnych sektorach również spowodowałoby zapotrzebowanie na miejsca pracy w łańcuchu bloków. Później doprowadzi to również do przyspieszenia wzrostu dla przyszłości firm w różnych branżach. Jednocześnie nieuniknione jest oczekiwanie ogromnego wzrostu zapotrzebowania na nowe zestawy umiejętności i nowe role zawodowe.

W rezultacie w przyszłości na stanowiskach związanych z technologią blockchain z pewnością wystąpią zakłócenia w pracy siły roboczej. Przyjęcie technologii z pewnością wpłynie na pracę pracowników poprzez przekształcenie niektórych zadań w zakresie potencjału ludzkiego w odpowiedzialność za maszyny.

Następnie poziom zakłóceń będzie w znacznym stopniu zależał od zawodu i umiejętności pracownika. Firmy oczywiście zależałyby od restrukturyzacji siły roboczej w przypadku przyjęcia technologii blockchain. A więc do czego będą dążyć organizacje przede wszystkim w związku z nowymi zakłóceniami siły roboczej?

Przeczytaj także: Lista firm korzystających z technologii Blockchain

Cele przedsiębiorstw w restrukturyzacji siły roboczej

Według raportu Future of Jobs 2020 firmy mają różne cele leżące u podstaw restrukturyzacji ich siły roboczej. Oczywiste jest, że pojawienie się nowych technologii, takich jak blockchain, wymaga rewizji istniejącej struktury siły roboczej w przedsiębiorstwach. Jednak przedsiębiorstwa mają również wiele innych oczekiwań, wymyślając ogłoszenia o pracę w ekosystemie blockchain. Przede wszystkim około 55% badanych w raporcie przedsiębiorstw wyraziło zainteresowanie przekształceniem struktury swojego łańcucha wartości.

Następnie około 43% organizacji stwierdziło, że chce osiągnąć redukcję istniejącej siły roboczej. Z drugiej strony 34% organizacji chciało zapewnić wzrost siły roboczej poprzez wykorzystanie wszechstronnej integracji technologicznej. Ponadto około 41% badanych organizacji chce zwiększyć wykorzystanie wykonawców do prac wymagających zadań specjalizacyjnych.

Stan nowych i spadających miejsc pracy

Wyniki raportu Future of Jobs 2020 Światowego Forum Ekonomicznego również w wyraźny sposób odzwierciedlają stan pojawiających się i spadających miejsc pracy. Na podstawie ustaleń raportu przedsiębiorstwa odczują znaczną redukcję nadmiarowych ról z 15,4% do 9%. Jednocześnie raport wskazuje również wzrost o 5,7% w przypadku nowych zawodów, takich jak praca w technologii blockchain. Dlatego z raportu jasno wynika, że ​​do 2025 roku pojawi się prawie 97 milionów nowych ról, co stanowi korzystne obietnice dla zawodów związanych z blockchainem..

Dlatego możesz wyraźnie zauważyć, w jaki sposób raport Future of Jobs przedstawia blockchain jako jedną z pojawiających się umiejętności, na które jest popyt. Ponadto łatwo jest zrozumieć, w jaki sposób raport koncentruje się na różnych czynnikach związanych z restrukturyzacją siły roboczej. Tak więc, mając wyraźne wrażenie podstawowych celów przedsiębiorstw związanych ze zmianą struktury siły roboczej w celu zaspokojenia nowoczesnych wymagań biznesowych, można zacząć oceniać wykonalność kariery w blockchain.

Czytaj więcej: Jak rozwija się rynek pracy Blockchain!

Wątpliwości dotyczące miejsc pracy w blockchain mogą znaleźć doskonałą odpowiedź, zastanawiając się nad ważnymi powodami napędzającymi ich popyt. Blockchain pojawił się jako podstawowa technologia dla Bitcoin i nadal jest płodną technologią dla aplikacji w różnych sektorach.

Czołowe agencje rządowe i duże firmy technologiczne, a także startupy, wykazały zainteresowanie blockchainem, zwiększając tym samym jego popyt. Tak więc zapotrzebowanie na miejsca pracy oparte na blockchain również znacznie wzrosło. Czy jednak rozsądne jest karierę w technologii, która pojawiła się niedawno i zyskuje wykładniczo rosnącą popularność? Jeśli jesteś na tyle ambitny, aby rozpocząć karierę w blockchainie, to musisz spojrzeć na następujące powody.

Atrakcyjne pakiety wynagrodzeń

Jednym z pierwszych powodów, dla których warto zdecydować się na pracę w blockchain, są lukratywne pakiety wynagrodzeń. Blockchain jest stosunkowo nową technologią i trudno jest znaleźć wiele osób posiadających wiedzę o łańcuchu blokowym pożądaną dla ich celów biznesowych. Dlatego kandydaci z doświadczeniem w dziedzinie blockchain mogą zdecydowanie żądać wyższych szacunków wynagrodzeń od czołowych przedsiębiorstw.

Co najważniejsze, aspirujący specjaliści mogą skorzystać z wynagrodzeń na stanowiskach technicznych i nietechnicznych z obiecującą przewagą nad innymi tradycyjnymi zawodami. Ponadto modele podziału dochodów związane z miejscami pracy w domenie blockchain mogą również zapewnić lepsze zwroty i wyższe zachęty.

Sprawdź 10 najlepiej płatnych ofert pracy w technologii blockchain na rynku.

Elastyczność w pracy zdalnej

Kolejny krytyczny powód, dla którego warto zdecydować się na pracę w blockchain, dotyczy możliwości elastyczności w pracy zdalnej. Rosnący trend pracy zdalnej w ostatnim czasie przyciąga uwagę zarówno przedsiębiorstw, jak i pracowników. Po globalnej pandemii pracownicy zdali sobie sprawę z korzyści płynących z elastyczności lokalizacji, zamiast trzymać się biura.

Ponieważ coraz więcej osób zwraca się w stronę pracy zdalnej, firmy blockchain oferują łatwo dostępną przewagę swoim pracownikom. Przedsiębiorstwa zorientowane na blockchain umożliwiają pracę zdalną w celu zwiększenia produktywności siły roboczej.

Płynność pracowników

Kolejną istotną zaletą związaną z pracą w domenie blockchain jest opcja zapewniająca płynność pracowników. Większość startupów lokuje kapitał w pracowników, aw przypadku płynności pracownicy muszą czekać na sprzedaż udziałów i zdobycie waluty. W większości przypadków proces likwidacji kapitału jest złożony i skutkuje bardzo ograniczonymi dotacjami, które generalnie nakładają ograniczenia na działalność drugorzędną.

Z drugiej strony pracownicy firm blockchain mogą otrzymać token, który zastępuje rekompensaty oparte na kapitale. Tokeny służą jako wrodzone akcje płynne, które pracownicy mogą zamienić na walutę zgodnie z ich wygodą i preferencjami.

Dlatego jest już całkiem jasne, że praca w blockchain zdecydowanie zapewnia przewagę konkurencyjną w rozwoju kariery. W porównaniu z innymi powstającymi technologiami, blockchain z powodzeniem wykorzystuje niektóre z głównych branż, takich jak edukacja, energetyka i użyteczność, usługi finansowe i organizacje konsumenckie..

Postępuj zgodnie z naszym przewodnikiem, w którym wyjaśniamy, jak zdobyć pracę w łańcuchu bloków!

Dlatego rozsądne jest, aby każdy początkujący specjalista zastanawiał się nad potencjalnymi możliwościami, jakie mogą znaleźć w zakresie ról zawodowych. Przyjrzyjmy się różnym realnym rolom zawodowym opartym na łańcuchu bloków, które zwróciłyby uwagę w 2021 roku.

Techniczne role w pracy w łańcuchu bloków

Ogólnie rzecz biorąc, można znaleźć techniczne i nietechniczne stanowiska do pracy w ekosystemie blockchain. W zależności od istniejącego zestawu umiejętności i preferencji zawodowych możesz dokonać rozsądnego wyboru, aby rozwinąć karierę w technologii blockchain. Przede wszystkim więc zastanówmy się krótko nad niektórymi technicznymi rolami zawodowymi w blockchain i jakich umiejętności blockchain będziesz potrzebować.

Programista Blockchain

Deweloperzy Blockchain zajmują jedną z czołowych pozycji wśród najbardziej poszukiwanych ofert pracy opartych na technologii blockchain. Ponadto programiści blockchain są odpowiedzialni za tworzenie aplikacji i rozwiązań korporacyjnych w oparciu o blockchain. Praca programisty blockchain jest ogólnie skomplikowana niż konwencjonalnego programisty aplikacji. Jednocześnie programiści blockchain prawdopodobnie będą cieszyć się wyższymi wynagrodzeniami w porównaniu do zwykłych twórców oprogramowania.

Przeczytaj nasz obszerny przewodnik po tym, jak znaleźć pracę programisty blockchain i już teraz rozpocznij szkolenie z zakresu technologii blockchain!

Architekt rozwiązań Blockchain

Architekci rozwiązań Blockchain są odpowiedzialni za wdrażanie technologii blockchain zgodnie ze specyfikacjami biznesowymi. Praca architekta rozwiązań blockchain w dużej mierze koncentruje się na przełożeniu wymagań przedsiębiorstwa na odpowiednie rozwiązania blockchain. Następnie mogą wdrażać najlepsze praktyki branżowe i doświadczenie w udoskonalaniu projektu rozwiązania zgodnie z wymaganiami ich przypadków użycia.

Zapisać się: Kurs Certified Enterprise Blockchain Architect (CEBA)

Konsultant Enterprise Blockchain

Konsultanci korporacyjni zajmujący się technologią blockchain są również jedną z najbardziej pożądanych ról zawodowych, które zdominowały rynek pracy blockchain. Praca konsultanta Blockchain jako konsultant ds. Technologii blockchain dla przedsiębiorstw koncentruje się przede wszystkim na prowadzeniu przedsiębiorstw przez drogę do przyjęcia technologii blockchain. Rola konsultanta ds. Technologii blockchain w przedsiębiorstwie działa kompleksowo w kierunku przewidywania nowych trendów. Jednocześnie dokonują przeglądu wymagań biznesowych, aby zaproponować wykonalne i najbardziej produktywne rozwiązania.

Dowiedz się, jak możesz zostać certyfikowanym specjalistą w dziedzinie technologii blockchain w przedsiębiorstwie (CEBP) i rozpocząć lukratywną karierę.

Ponadto konsultanci ds. Technologii blockchain odgrywają kluczową rolę we wspieraniu szkoleń i edukacji przedsiębiorstw w zakresie technologii blockchain. Jednak stanowiska konsultantów w zakresie technologii blockchain w przedsiębiorstwach są bardzo wszechstronne i wymagają znacznego przeszkolenia i doświadczenia zawodowego. Możesz więc zdobyć większe szanse na stanowisku konsultanta ds. Technologii blockchain w przedsiębiorstwie dzięki pewnym wiarygodnym certyfikatom blockchain i oficjalnym szkoleniom.

Chcesz uzyskać certyfikat, aby rozwinąć swoją karierę? Sprawdź najlepsze certyfikaty blockchain, w których możesz uzyskać szkolenia od najlepszych ekspertów rynkowych.

Role stanowisk w łańcuchu bloków nietechnicznych

Świat karier związanych z blockchainem przedstawia również stanowiska nietechniczne, które nie wymagają biegłości technicznej. Niektóre z godnych uwagi nietechnicznych ról zawodowych w blockchain dotyczą operacji i projektowania lub pracy z innymi firmami opartymi na blockchain. Kolejna godna uwagi pozycja wśród stanowisk nietechnicznych wśród stanowisk związanych z technologią blockchain dotyczy ról związanych z klientami. Kadra zarządzająca ds. Obsługi klienta w blockchain może wykorzystać swoje umiejętności biznesowe ze świadomością technologii blockchain, aby rozwiązywać skargi klientów.

Zgodnie z raportem Linkedin, Blockchain to najwyższa umiejętność.

Wniosek

Dlatego widać wyraźnie, że przyszłość miejsc pracy w technologii blockchain rysuje się w nadchodzących latach w jasnych barwach. Jednak ważne jest również, aby wszyscy aspiranci postępowali zgodnie z najlepszymi praktykami, aby zapewnić sobie karierę na stanowiskach opartych na blockchain. Raport Future of Jobs 2020 jest wiarygodnym wskaźnikiem perspektyw zawodowych pojawiających się w sektorze blockchain.

Możesz spróbować znaleźć pożądaną pracę w blockchain dzięki wszechstronnym szkoleniom i poradom zawodowym zgodnie z Twoimi potrzebami. Na dłuższą metę musiałbyś również zajmować się certyfikatami, aby zwiększyć atrakcyjność zatrudnienia. Więc śmiało zacznij trenować już teraz, aby uzyskać świetlaną przyszłość w karierze blockchain!

Jeśli jesteś tylko nowicjuszem i chcesz rozpocząć szkolenie jako profesjonalista, możesz sprawdzić nasz certyfikowany profesjonalny kurs blockchain dla przedsiębiorstw. Życzymy wszystkiego najlepszego w przyszłych przedsięwzięciach.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
Adblock
detector
map