Przyszłość Blockchain rysuje się w jasnych barwach. Poniższa dyskusja będzie miała na celu refleksję nad prognozami przedstawionymi w raporcie na temat pracy na Światowym Forum Ekonomicznym 2020, aby dowiedzieć się, gdzie pasuje blockchain do obrazu.

Technologia Blockchain jest niewątpliwie jedną z najbardziej pożądanych umiejętności w dzisiejszych czasach z różnych powodów. Odpowiada za pobudzanie wielu nowych ról zawodowych, które dają więcej możliwości kariery w blockchain. Dlatego wielu aspirujących kandydatów prawdopodobnie szuka wiarygodnych możliwości zdobycia stanowisk w technologii blockchain. W rezultacie nieuniknione jest poszukiwanie prognoz dotyczących miejsc pracy w dziedzinie blockchain.

Jest to nowa technologia i nieuniknione jest, aby ludzie szukali stabilnych możliwości zabezpieczenia swojej kariery na platformach blockchain. Czytelnicy mogą skorzystać z poniższej dyskusji, aby zastanowić się nad ważnymi czynnikami, które mogą napędzać ewolucję rynku pracy w latach 2020-2025.

Światowe Forum Ekonomiczne nieustannie wskazuje na wprowadzenie przyszłości pracy w ciągu ostatnich pięciu lat. Dowiedział się nie tylko o potencjale zatrudnienia w blockchain, ale także o znacznych możliwościach przenoszenia pracowników. Automatyzacja technologiczna i rozbudowa wspierały niezawodne strategie usprawniania zmian pracy w celu dostosowania się do pojawiających się ról zawodowych.

Plik Badanie Future of Jobs jest kluczowym narzędziem do oceny krótko- i długoterminowych trendów, a także wpływu przyjęcia technologii na różne rynki pracy. Jednym z najważniejszych punktów badania ankietowego była refleksja nad wdrożeniem technologii w przedsiębiorstwach, przy wahaniach popytu na umiejętności i wymagania dotyczące pracy.

Badanie zapewnia interaktywny i wyraźny obraz pojawiających się trendów na rynku pracy. Jednocześnie pomogło to również w uzyskaniu możliwości planowania i opracowywania strategii dla lepszej przyszłości pracy. Zobaczmy, jak raport Future of Jobs 2020 autorstwa Światowego Forum Ekonomicznego dokonuje przeglądu technologicznego przyjęcia, aby znaleźć pasujące do miejsc pracy w łańcuchu blokowym.

Zapisać się:Jak zbudować swoją karierę w kursie Enterprise Blockchains

Potencjał Blockchain w przyszłości

W ostatnich dwóch latach nowe technologie zaczęły dominować w przedsiębiorstwach na całym świecie. Według badania prawie 11% firm było zainteresowanych przyjęciem technologii rozproszonej księgi lub technologii blockchain. W raporcie wskazano, że organizacje najprawdopodobniej przyjmą nowe technologie do 2025 r. Dlatego e-commerce, przetwarzanie w chmurze i duże zbiory danych są z kolei priorytetami, biorąc pod uwagę trendy prezentowane w ostatnich latach..

Z drugiej strony istnieje duże zapotrzebowanie na skoncentrowanie się na szyfrowaniu. W rezultacie można zauważyć, że przyszłość pracy w dużej mierze zależy od nowych luk w zabezpieczeniach, które są widoczne w erze cyfrowej. Dlatego technologia blockchain może służyć jako znaczący czynnik wspierający w tym przypadku, rozwiązując obawy dotyczące luk w zabezpieczeniach.

Co więcej, perspektywy zatrudnienia w blockchain wydają się jaśniejsze, ponieważ możesz zbadać możliwości zatrudnienia w różnych sektorach. Perspektywy przyjęcia technologii blockchain w różnych branżach stanowią dla kandydatów godne zaufania możliwości rozważenia podjęcia pracy opartej na technologii blockchain. Oto przegląd liczb dotyczących potencjału przyjęcia technologii blockchain w różnych branżach.

Przyjęcie technologii Blockchain w różnych branżach

Praca w blockchain


Prawie 31% organizacji rolniczych, 40% organizacji motoryzacyjnych i 41% organizacji konsumenckich wyraziło zainteresowanie przyjęciem technologii blockchain. Największy udział możliwości przyjęcia technologii blockchain widoczny jest w przypadku firm zajmujących się komunikacją cyfrową i informatyką oraz usługami finansowymi.

Kolejny najbardziej obiecujący sektor, który przedstawia możliwości przyjęcia technologii blockchain, to firmy z sektora zdrowia i opieki zdrowotnej, w których wskaźnik adopcji wynosi 72%. Co więcej, blockchain jest również bardziej skłonny do przyjęcia przez około 61% firm edukacyjnych i 50% firm z sektora energetycznego i użyteczności publicznej.

Co ciekawe, około 40% ankietowanych w raporcie agencji rządowych i sektora publicznego wyraziło zainteresowanie przyjęciem technologii blockchain.

Przyjęcie technologii blockchain w różnych sektorach również spowodowałoby zapotrzebowanie na miejsca pracy w łańcuchu bloków. Później doprowadzi to również do przyspieszenia wzrostu dla przyszłości firm w różnych branżach. Jednocześnie nieuniknione jest oczekiwanie ogromnego wzrostu zapotrzebowania na nowe zestawy umiejętności i nowe role zawodowe.

W rezultacie w przyszłości na stanowiskach związanych z technologią blockchain z pewnością wystąpią zakłócenia w pracy siły roboczej. Przyjęcie technologii z pewnością wpłynie na pracę pracowników poprzez przekształcenie niektórych zadań w zakresie potencjału ludzkiego w odpowiedzialność za maszyny.

Następnie poziom zakłóceń będzie w znacznym stopniu zależał od zawodu i umiejętności pracownika. Firmy oczywiście zależałyby od restrukturyzacji siły roboczej w przypadku przyjęcia technologii blockchain. A więc do czego będą dążyć organizacje przede wszystkim w związku z nowymi zakłóceniami siły roboczej?

Przeczytaj także:Lista firm korzystających z technologii Blockchain

Cele przedsiębiorstw w restrukturyzacji siły roboczej

Według raportu Future of Jobs 2020 firmy mają różne cele leżące u podstaw restrukturyzacji ich siły roboczej. Oczywiste jest, że pojawienie się nowych technologii, takich jak blockchain, wymaga rewizji istniejącej struktury siły roboczej w przedsiębiorstwach. Jednak przedsiębiorstwa mają również wiele innych oczekiwań, wymyślając ogłoszenia o pracę w ekosystemie blockchain. Przede wszystkim około 55% badanych w raporcie przedsiębiorstw wyraziło zainteresowanie przekształceniem struktury swojego łańcucha wartości.

Następnie około 43% organizacji stwierdziło, że chce osiągnąć redukcję istniejącej siły roboczej. Z drugiej strony 34% organizacji chciało zapewnić wzrost siły roboczej poprzez wykorzystanie wszechstronnej integracji technologicznej. Ponadto około 41% badanych organizacji chce zwiększyć wykorzystanie wykonawców do prac wymagających zadań specjalizacyjnych.

Stan nowych i spadających miejsc pracy

Wyniki raportu Future of Jobs 2020 Światowego Forum Ekonomicznego również w wyraźny sposób odzwierciedlają stan pojawiających się i spadających miejsc pracy. Na podstawie ustaleń raportu przedsiębiorstwa odczują znaczną redukcję nadmiarowych ról z 15,4% do 9%. Jednocześnie raport wskazuje również wzrost o 5,7% w przypadku nowych zawodów, takich jak praca w technologii blockchain. Dlatego z raportu jasno wynika, że ​​do 2025 roku pojawi się prawie 97 milionów nowych ról, co stanowi korzystne obietnice dla zawodów związanych z blockchainem..

Dlatego możesz wyraźnie zauważyć, w jaki sposób raport Future of Jobs przedstawia blockchain jako jedną z pojawiających się umiejętności, na które jest popyt. Ponadto łatwo jest zrozumieć, w jaki sposób raport koncentruje się na różnych czynnikach związanych z restrukturyzacją siły roboczej. Tak więc, mając wyraźne wrażenie podstawowych celów przedsiębiorstw związanych ze zmianą struktury siły roboczej w celu zaspokojenia nowoczesnych wymagań biznesowych, można zacząć oceniać wykonalność kariery w blockchain.

Czytaj więcej: Jak rozwija się rynek pracy Blockchain!

Wątpliwości dotyczące miejsc pracy w blockchain mogą znaleźć doskonałą odpowiedź, zastanawiając się nad ważnymi powodami napędzającymi ich popyt. Blockchain pojawił się jako podstawowa technologia dla Bitcoin i nadal jest płodną technologią dla aplikacji w różnych sektorach.

Czołowe agencje rządowe i duże firmy technologiczne, a także startupy, wykazały zainteresowanie blockchainem, zwiększając tym samym jego popyt. Tak więc zapotrzebowanie na miejsca pracy oparte na blockchain również znacznie wzrosło. Czy jednak rozsądne jest karierę w technologii, która pojawiła się niedawno i zyskuje wykładniczo rosnącą popularność? Jeśli jesteś na tyle ambitny, aby rozpocząć karierę w blockchainie, to musisz spojrzeć na następujące powody.

Atrakcyjne pakiety wynagrodzeń

Jednym z pierwszych powodów, dla których warto zdecydować się na pracę w blockchain, są lukratywne pakiety wynagrodzeń. Blockchain jest stosunkowo nową technologią i trudno jest znaleźć wiele osób posiadających wiedzę o łańcuchu blokowym pożądaną dla ich celów biznesowych. Dlatego kandydaci z doświadczeniem w dziedzinie blockchain mogą zdecydowanie żądać wyższych szacunków wynagrodzeń od czołowych przedsiębiorstw.

Co najważniejsze, aspirujący specjaliści mogą skorzystać z wynagrodzeń na stanowiskach technicznych i nietechnicznych z obiecującą przewagą nad innymi tradycyjnymi zawodami. Ponadto modele podziału dochodów związane z miejscami pracy w domenie blockchain mogą również zapewnić lepsze zwroty i wyższe zachęty.

Sprawdź 10 najlepiej płatnych ofert pracy w technologii blockchain na rynku.

Elastyczność w pracy zdalnej

Kolejny krytyczny powód, dla którego warto zdecydować się na pracę w blockchain, dotyczy możliwości elastyczności w pracy zdalnej. Rosnący trend pracy zdalnej w ostatnim czasie przyciąga uwagę zarówno przedsiębiorstw, jak i pracowników. Po globalnej pandemii pracownicy zdali sobie sprawę z korzyści płynących z elastyczności lokalizacji, zamiast trzymać się biura.

Ponieważ coraz więcej osób zwraca się w stronę pracy zdalnej, firmy blockchain oferują łatwo dostępną przewagę swoim pracownikom. Przedsiębiorstwa zorientowane na blockchain umożliwiają pracę zdalną w celu zwiększenia produktywności siły roboczej.

Płynność pracowników

Kolejną istotną zaletą związaną z pracą w domenie blockchain jest opcja zapewniająca płynność pracowników. Większość startupów lokuje kapitał w pracowników, aw przypadku płynności pracownicy muszą czekać na sprzedaż udziałów i zdobycie waluty. W większości przypadków proces likwidacji kapitału jest złożony i skutkuje bardzo ograniczonymi dotacjami, które generalnie nakładają ograniczenia na działalność drugorzędną.

Z drugiej strony pracownicy firm blockchain mogą otrzymać token, który zastępuje rekompensaty oparte na kapitale. Tokeny służą jako wrodzone akcje płynne, które pracownicy mogą zamienić na walutę zgodnie z ich wygodą i preferencjami.

Dlatego jest już całkiem jasne, że praca w blockchain zdecydowanie zapewnia przewagę konkurencyjną w rozwoju kariery. W porównaniu z innymi powstającymi technologiami, blockchain z powodzeniem wykorzystuje niektóre z głównych branż, takich jak edukacja, energetyka i użyteczność, usługi finansowe i organizacje konsumenckie..

Postępuj zgodnie z naszym przewodnikiem, w którym wyjaśniamy, jak zdobyć pracę w łańcuchu bloków!

Dlatego rozsądne jest, aby każdy początkujący specjalista zastanawiał się nad potencjalnymi możliwościami, jakie mogą znaleźć w zakresie ról zawodowych. Przyjrzyjmy się różnym realnym rolom zawodowym opartym na łańcuchu bloków, które zwróciłyby uwagę w 2021 roku.

Techniczne role w pracy w łańcuchu bloków

Ogólnie rzecz biorąc, można znaleźć techniczne i nietechniczne stanowiska do pracy w ekosystemie blockchain. W zależności od istniejącego zestawu umiejętności i preferencji zawodowych możesz dokonać rozsądnego wyboru, aby rozwinąć karierę w technologii blockchain. Przede wszystkim więc zastanówmy się krótko nad niektórymi technicznymi rolami zawodowymi w blockchain i jakich umiejętności blockchain będziesz potrzebować.

Blockchain Jobs

Programista Blockchain

Deweloperzy Blockchain zajmują jedną z czołowych pozycji wśród najbardziej poszukiwanych ofert pracy opartych na technologii blockchain. Ponadto programiści blockchain są odpowiedzialni za tworzenie aplikacji i rozwiązań korporacyjnych w oparciu o blockchain. Praca programisty blockchain jest ogólnie skomplikowana niż konwencjonalnego programisty aplikacji. Jednocześnie programiści blockchain prawdopodobnie będą cieszyć się wyższymi wynagrodzeniami w porównaniu do zwykłych twórców oprogramowania.

Przeczytaj nasz obszerny przewodnik po tym, jak znaleźć pracę programisty blockchain i już teraz rozpocznij szkolenie z zakresu technologii blockchain!

Architekt rozwiązań Blockchain

Architekci rozwiązań Blockchain są odpowiedzialni za wdrażanie technologii blockchain zgodnie ze specyfikacjami biznesowymi. Praca architekta rozwiązań blockchain w dużej mierze koncentruje się na przełożeniu wymagań przedsiębiorstwa na odpowiednie rozwiązania blockchain. Następnie mogą wdrażać najlepsze praktyki branżowe i doświadczenie w udoskonalaniu projektu rozwiązania zgodnie z wymaganiami ich przypadków użycia.

Zapisać się:Kurs Certified Enterprise Blockchain Architect (CEBA)

Konsultant Enterprise Blockchain

Konsultanci korporacyjni zajmujący się technologią blockchain są również jedną z najbardziej pożądanych ról zawodowych, które zdominowały rynek pracy blockchain. Praca konsultanta Blockchain jako konsultant ds. Technologii blockchain w przedsiębiorstwach koncentruje się przede wszystkim na prowadzeniu przedsiębiorstw przez drogę do przyjęcia technologii blockchain. Rola konsultanta ds. Technologii blockchain w przedsiębiorstwie działa kompleksowo w kierunku przewidywania nowych trendów. Jednocześnie dokonują przeglądu wymagań biznesowych, aby zaproponować wykonalne i najbardziej produktywne rozwiązania.

Dowiedz się, jak możesz zostać certyfikowanym specjalistą w dziedzinie technologii blockchain w przedsiębiorstwie (CEBP) i rozpocząć lukratywną karierę.

Ponadto konsultanci ds. Technologii blockchain odgrywają kluczową rolę we wspieraniu szkoleń i edukacji przedsiębiorstw w zakresie technologii blockchain. Jednak stanowiska konsultantów w zakresie technologii blockchain w przedsiębiorstwach są bardzo wszechstronne i wymagają znacznego przeszkolenia i doświadczenia zawodowego. Możesz więc zdobyć większe szanse na stanowisku konsultanta ds. Technologii blockchain w przedsiębiorstwie dzięki pewnym wiarygodnym certyfikatom blockchain i oficjalnym szkoleniom.

Chcesz uzyskać certyfikat, aby przyspieszyć swoją karierę? Sprawdź najlepsze certyfikaty blockchain, w których możesz uzyskać szkolenia od najlepszych ekspertów rynkowych.

Role stanowisk w łańcuchu bloków nietechnicznych

Świat karier związanych z blockchainem przedstawia również stanowiska nietechniczne, które nie wymagają biegłości technicznej. Niektóre z godnych uwagi nietechnicznych ról zawodowych w blockchain dotyczą operacji i projektowania lub pracy z innymi firmami opartymi na blockchain. Kolejna godna uwagi pozycja wśród stanowisk nietechnicznych wśród stanowisk związanych z technologią blockchain dotyczy ról związanych z klientami. Kadra zarządzająca ds. Obsługi klienta w blockchain może wykorzystać swoje umiejętności biznesowe ze świadomością technologii blockchain, aby rozwiązywać skargi klientów.

Zgodnie z raportem Linkedin, Blockchain to najwyższa umiejętność.

Wniosek

Dlatego widać wyraźnie, że przyszłość miejsc pracy w technologii blockchain rysuje się w nadchodzących latach w jasnych barwach. Jednak ważne jest również, aby wszyscy aspiranci postępowali zgodnie z najlepszymi praktykami, aby zapewnić sobie karierę na stanowiskach opartych na blockchain. Raport Future of Jobs 2020 jest wiarygodnym wskaźnikiem perspektyw zawodowych pojawiających się w sektorze blockchain.

Możesz spróbować znaleźć pożądaną pracę w blockchain dzięki wszechstronnym szkoleniom i poradom zawodowym zgodnie z Twoimi potrzebami. Na dłuższą metę musiałbyś również zajmować się certyfikatami, aby zwiększyć atrakcyjność zatrudnienia. Więc śmiało zacznij trenować już teraz, aby uzyskać świetlaną przyszłość w karierze blockchain!

Jeśli jesteś tylko nowicjuszem i chcesz rozpocząć szkolenie jako profesjonalista, możesz sprawdzić nasz certyfikowany profesjonalny kurs blockchain dla przedsiębiorstw. Życzymy wszystkiego najlepszego w przyszłych przedsięwzięciach.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me