W tym przewodniku omówimy rynek zarządzania tożsamością blockchain, a następnie szczegółowo omówimy potencjalną przyszłość zarządzania tożsamością w łańcuchu bloków.

Wprowadzenie technologii blockchain odegrało znaczącą rolę w rozwoju zdecentralizowanych baz danych. Technologia Blockchain była krytyczną interwencją mającą wpływ na kontrolę ewolucji danych między podmiotami poprzez wykorzystanie sieci peer-to-peer.

W związku z tym zastosowania blockchain rozszerzyły się również w kierunku zarządzania tożsamością, co doprowadziło do powstania rynku zarządzania tożsamością blockchain. Dlatego rozsądnie jest oczekiwać fundamentalnej świadomości dotyczącej tematów związanych z zarządzaniem tożsamością blockchain. Wielu entuzjastów technologii, studentów, specjalistów ds. Technologii blockchain i przedsiębiorstw chętnie korzysta z trendów pojawiających się w zarządzaniu tożsamością w łańcuchu bloków..

Jednocześnie pojawia się wiele pytań dotyczących wykonalności trendu zarządzania tożsamością blockchain. Spróbujmy dowiedzieć się więcej o zarządzaniu tożsamością w technologii blockchain i aktualnej sytuacji zarządzania tożsamością.

Zapisać się: Kurs Enterprise Blockchains Fundamentals

Oczekiwane prognozy dotyczące rynku zarządzania tożsamością Blockchain

Rynek zarządzania tożsamością Blockchain

W tej grafice prosimy o uwzględnienie źródła 101blockchains.com. images / blockchain-identity-management-market-is-booming-World’s.png “alt =” Scentralizowane i zdecentralizowane systemy “border =” 0 “/>

Najważniejszym czynnikiem, który przychodzi na myśl, jest powód, aby skupić się obecnie na rynku zarządzania tożsamością blockchain. Łączną wartość globalnego rynku zarządzania tożsamością cyfrową w technologii blockchain w 2018 r. Oszacowano na około 107 mln USD. Oczekuje się jednak, że rynek wykaże znaczny wzrost w tempie 79,2% w okresie od 2019 do 2026 roku..

Kontynuując w ten sposób, światowy rynek zarządzania tożsamością blockchain może osiągnąć około 11,46 miliardów dolarów do końca okresu prognozy. Inny znaczący trend na rynku zarządzania tożsamością blockchain odzwierciedla dominację Ameryki Północnej na całym rynku tożsamości blockchain.

Obecnie Ameryka Północna jest siedzibą głównych graczy rynkowych, a także służy jako miejsce głównych postępów w technologii blockchain. Ponadto region Azji i Pacyfiku jest również jednym z głównych kandydatów do obiecującego tempa wzrostu rynków zarządzania tożsamością blockchain w okresie prognozy. Czy zatem blockchain jest przyszłością??

Wszystkie te trendy nakreślone dla rynku zarządzania tożsamością blockchain w 2020 roku jasno wskazują na jego długoterminowy potencjał. Dlatego nie mogłeś znaleźć lepszego czasu niż teraz, aby zastanowić się, co zarządzanie tożsamością blockchain ma w zanadrzu dla firm i osób prywatnych na całym świecie. Głębsza refleksja nad korzeniami zarządzania tożsamością blockchain może rzucić światło na potencjalną przyszłość tej dziedziny.

Implikacje zarządzania tożsamością

Zacznijmy od implikacji zarządzania tożsamością, zanim zbadamy więcej szczegółów na temat zarządzania tożsamością w łańcuchu bloków. Zarządzanie tożsamością i dostępem jest integralnym wymogiem w nowoczesnych operacjach biznesowych, zwłaszcza w obliczu rosnącego zapotrzebowania na cyfrową transformację blockchain. Zarządzanie tożsamością obejmuje wszystkie technologie i procesy wykorzystywane w organizacji do identyfikacji, uwierzytelniania i autoryzacji osób fizycznych w celu uzyskania dostępu do systemów lub usług w danej organizacji lub powiązanych agencjach.

Najczęstszym przykładem systemów zarządzania tożsamością jest ułatwienie różnych poziomów dostępu, ograniczeń i przywilejów dla użytkowników w dostępie do oprogramowania lub sprzętu w organizacji. Krajowe dowody osobiste, prawa jazdy i weryfikacja aktów urodzenia w zarządzie są również idealnymi przykładami zarządzania tożsamością.

Dlaczego warto rozważyć zarządzanie tożsamością Blockchain?

Dlaczego więc myślimy o rynku zarządzania tożsamością w technologii blockchain, skoro istnieje tak wiele istniejących aplikacji do zarządzania tożsamością w technologii blockchain? Cóż, odpowiedź bezpośrednio wskazuje na poprawę. Rozwiązania do zarządzania tożsamością działają doskonale w obecnych warunkach. Jednak istnieje wiele wyraźnych niepowodzeń w istniejących systemach zarządzania tożsamością.

Przede wszystkim sama tożsamość jest problematyczna, ponieważ w formie papierowej jest podatna na oszustwa, utratę i kradzież. Z drugiej strony tożsamość cyfrowa może zmniejszyć interwencję biurokracji, a także przyspieszyć procesy w organizacjach. Rozwiązania dotyczące tożsamości cyfrowej są w stanie zapewnić lepszą interoperacyjność między działami i innymi organizacjami.

Z drugiej strony przechowywanie tożsamości cyfrowej na scentralizowanym serwerze może uczynić ją podatną na ataki hakerskie. Mówiąc o lukach w zabezpieczeniach, ponad 600 milionów fragmentów danych osobowych, takich jak numery kart kredytowych lub adresy, zostało naruszonych, włamań lub wycieków z organizacji.

Zastosowania zarządzania tożsamością Blockchain

Co najważniejsze, systemy zarządzania tożsamością są przestarzałe i pozbawione zabezpieczeń. Ponadto tożsamości cyfrowe powinny być przenośne i nadawać się do weryfikacji bez ograniczeń dotyczących lokalizacji, czasu i sposobu dostępu. Dlatego protokoły bezpieczeństwa blockchain są idealne na rynek zarządzania tożsamością w celu poprawy prywatności i bezpieczeństwa w rozwiązaniach do zarządzania tożsamością.

Jak więc zarządzanie tożsamością w łańcuchu bloków może przedostać się w przyszłość dzięki aplikacjom w różnych domenach? Aby znaleźć nasze odpowiedzi na temat przyszłości zarządzania tożsamością w technologii blockchain, należy przyjrzeć się obecnym zastosowaniom zarządzania tożsamością w różnych domenach.

Cele przedsiębiorstw w zakresie zarządzania tożsamością cyfrową Blockchain

Przedsiębiorstwa codziennie gromadzą poufne informacje o klientach i użytkownikach, a także opracowują rutynowe dane biznesowe. Firmy nie mają żadnego rozgraniczenia w zakresie przechowywania wrażliwych i mniej wrażliwych danych. W rezultacie przedsiębiorstwa mogą stanąć w obliczu nowego ryzyka biznesowego ze względu na zmieniające się ukierunkowanie branży na odpowiedzialność korporacyjną IT i regulacje dotyczące prywatności, takie jak RODO.

Z drugiej strony przenoszenie danych do wysoce odpornych skarbców danych powoduje utrudnienia w uzyskiwaniu dostępu do danych w celu podejmowania decyzji biznesowych. Dlatego przedsiębiorstwa mogą spojrzeć na modele biznesowe oparte na łańcuchu bloków specjalnie dla rynku zarządzania tożsamością, aby poprawić swoje możliwości w zakresie bezpieczeństwa informacji bez kompleksowych inwestycji.

Indywidualne uzasadnienie zarządzania tożsamością Blockchain

Na poziomie indywidualnym trend na rynku zarządzania tożsamością blockchain może przynieść wiele godnych uwagi obiecujących wyników. Tożsamość jest niezwykle istotnym narzędziem funkcjonowania gospodarki i społeczeństwa. Właściwe metody identyfikacji osób i ich mienia mogą pomóc we wspieraniu stale rozwijających się społeczeństw i rynków globalnych.

Zasadniczo tożsamość odnosi się do kombinacji twierdzeń dotyczących osoby, rzeczy lub miejsca. Jednak prawie 1,1 miliarda ludzi na całym świecie nie ma żadnego rozwiązania, aby domagać się własności swojej tożsamości. Ponadto obywatele dysponujący oficjalnie uznanymi instrumentami identyfikacji również borykają się z kwestiami kompleksowej własności i kontroli swojej tożsamości.

Wzrost liczby urządzeń IoT

Drastyczny zryw wzrostu na światowym rynku zarządzania tożsamością blockchain również przyspieszyłby dalszy wzrost liczby urządzeń IoT. Obecnie do internetu podłączonych jest prawie 7 miliardów urządzeń, a ich liczba może wzrosnąć do około 22 miliardów do 2025 roku.

Z drugiej strony większość technologii IoT na świecie nie ma obecnie silnych możliwości zarządzania tożsamością i dostępem. Ponieważ wdrażanie urządzeń IoT jest głównym problemem, a jednocześnie koncentruje się na wdrażaniu podstawowych funkcji zarządzania, incydenty hakerskie IoT na dużą skalę również zwracają uwagę na właściwe systemy zarządzania tożsamością. Połączenie blockchain i IoT może rozwiązać wszystkie problemy, z którymi te urządzenia się wiążą, i zapewnić większe bezpieczeństwo.

Problemy kierowane przez zarządzanie tożsamością Blockchain

Czy zatem blockchain może pokazać zdolność rozwiązywania problemów, które są powszechne w nowoczesnych rozwiązaniach do zarządzania tożsamością? Rynek zarządzania tożsamością blockchain odniósł sukces w rozwiązaniu trzech ważnych problemów związanych z zarządzaniem tożsamością. Te trzy kwestie wskazują na brak bezpieczeństwa danych, fałszywe tożsamości i niedostępność.

Brak bezpieczeństwa danych

Brak bezpieczeństwa danych jest jednym z głównych problemów, które pojawiają się w związku z centralizacją zarządzania tożsamością. Przechowywanie poufnych informacji w rządowych bazach danych z centralizacją jest odpowiedzialne za tworzenie wielu punktów awarii. Hakerzy częściej atakują ogromne, scentralizowane systemy, które zawierają dane osobowe wielu kont użytkowników.

Ostatnie badania wskazują, że dane osobowe, które można zidentyfikować, były jednym z celów prawie 97% naruszeń w 2018 r. Ponadto ulepszone wysiłki przedsiębiorstw i przepisy regulacyjne mające na celu zwiększenie cyberbezpieczeństwa spowodowały ujawnienie 2,8 miliarda rekordów danych konsumentów..

Blockchain może rozwiązać wiele problemów związanych ze scentralizowanymi bazami danych. Oto przewodnik po Blockchain vs Database, który pomoże Ci zrozumieć różnice.

Radzenie sobie z tożsamościami oszustwa

Kolejnym ważnym problemem, który można zakwalifikować jako trend na rynku zarządzania tożsamością typu blockchain, jest rozwiązanie problemu fałszywych tożsamości. Użytkownicy używają różnych tożsamości, aby korzystać z usług na różnych platformach. W konsekwencji słaby związek między tożsamościami cyfrowymi i offline może również skłaniać do tworzenia fałszywych tożsamości.

W rezultacie fałszywe tożsamości mogą pomóc w promowaniu fałszywych transakcji i interakcji, prowadząc w ten sposób do oszustw. Jednak postęp w kryptograficznym haszowaniu i wprowadzenie technologii blockchain zapewnia nowe narzędzia do opracowywania nowych systemów zarządzania tożsamością.

Niedostępność tożsamości

Rynek zarządzania tożsamością blockchain może być również potężnym rozwiązaniem dla około 1,1 miliarda ludzi na całym świecie bez żadnego dowodu tożsamości. Przyczyną są skomplikowane procesy związane z dokumentacją tożsamości oraz brak dostępu i wiedzy na temat tożsamości osobistej.

Ponadto brak dowodu tożsamości ogranicza również dostęp osób do usług finansowych. Rozwój rynku zarządzania tożsamością blockchain może mieć kluczowe znaczenie dla wprowadzenia rozwiązań tożsamości mobilnych opartych na łańcuchu bloków.

Spojrzenie w przyszłość zarządzania tożsamością Blockchain

W jaki sposób blockchain jest w stanie osiągnąć te wyniki, aby poprawić zarządzanie tożsamością? Rynek zarządzania tożsamością blockchain w znacznym stopniu opiera się na zaletach technologii blockchain. Nie oferuje centralnego repozytorium dla hakerów do kradzieży danych. Ponadto wszystkie transakcje między przedsiębiorstwami a posiadaczami tożsamości są dokumentowane w łańcuchu bloków, zapewniając w ten sposób kompleksową przejrzystość.

Zdecentralizowana technologia rozproszonych rejestrów zapewnia większą elastyczność tworzenia zaszyfrowanych tożsamości cyfrowych. Tożsamości cyfrowe są łatwo dostępne za pośrednictwem aplikacji mobilnych i mogą pomóc w weryfikacji tożsamości zgodnie z Twoimi wymaganiami. Tak więc, blockchain nie tylko usprawnia zarządzanie tożsamością, ale także oferuje lepsze i bezpieczniejsze sposoby zabezpieczania dowodów tożsamości.

Dlatego nieuniknione jest rozważenie trendu wzrostu rynku zarządzania tożsamością blockchain jako obiecującego czynnika wzrostu gospodarczego i produktywności przedsiębiorstw. W tej chwili nieuniknione jest przyjrzenie się potencjalnym trendom na rynku zarządzania tożsamością blockchain. Oto niektóre z potencjalnych korzyści, które zarządzanie tożsamością blockchain może wnieść do stołu w przyszłości.

Udoskonalone i szczegółowe włączanie interesariuszy do zarządzania tożsamością

Jedna z dominujących atrakcji na rynku zarządzania tożsamością blockchain w przyszłości dotyczy lepszej interakcji z interesariuszami. Rewolucja cyfrowa może zdecydowanie poprawić życie wielu obywateli. Dostrzegając ten czynnik, miasto Antwerpia zaczęło odkrywać nowe podejścia do innowacji w usługach. Jedyne źródło prawdy będzie głównym czynnikiem w rozwiązaniach do zarządzania tożsamością typu blockchain.

Pojedyncze źródło prawdy może służyć jako istotny aspekt integralności danych i niezależności na najbardziej podstawowym poziomie. Nowoczesne zarządzanie tożsamością w łańcuchu bloków może wprowadzić rozwiązania zdolne do natychmiastowej integracji danych, oferując jednocześnie dostęp na podstawie potrzeby lub na podstawie indywidualnych przypadków. Tego typu rozwiązania do zarządzania tożsamością typu blockchain mogą zapewnić korzystne wyniki firmom ubezpieczeniowym, szpitalom, rodzicom i agencjom rządowym.

Lepsza własność i kontrola nad atrybutami danych

Jak już wspomniano, własność i kontrola nad danymi to jedne z głównych czynników napędzających rynek zarządzania tożsamością blockchain. Rozwiązania do zarządzania tożsamością Blockchain oferują różne korzyści dla interesariuszy w ekosystemie ram zarządzania tożsamością. Użytkownicy mieliby ostatnie słowo w decydowaniu o atrybutach danych tożsamości, którymi chcą się dzielić z każdą organizacją.

Agencje rządowe nadal służyłyby jako jedyne źródło zaufania do tożsamości, aczkolwiek z możliwością weryfikacji tożsamości dla innych organizacji. Podejście do walidatora tożsamości przyniosłoby wysoce wydajne i bezpieczniejsze podejście do zarządzania tożsamością. Dlatego blockchain dla rządu jest idealną strategią ustanowienia godnego zaufania systemu zarządzania tożsamością.

Lepsze rozwiązania w zakresie oszustw związanych z tożsamością

Stale rozwijające się podejścia na rynku zarządzania tożsamością w technologii blockchain również stanowią obiecujące rozwiązania w zakresie oszustw tożsamości. Wpływ prywatności danych i niezmienności technologii blockchain nadal jest ważnymi elementami rozwiązań w zakresie tożsamości blockchain. Ponadto technologia blockchain jest również otwarta na innowacje, co daje szeroki wachlarz możliwości dla innowacji.

Należy zauważyć, że blockchain przedsiębiorstwa nadaje się nie tylko do tworzenia tożsamości dla ludzi. Rozwiązania do zarządzania tożsamością Blockchain mogą również koncentrować się na obszarach i obiektach, obok pełnego tła historycznego. W rezultacie zakres rozwiązań do zarządzania tożsamością znacznie się zwiększyłby w przyszłości dzięki możliwościom blockchain.

Szanse dla rządu i firm

Zastanawiając się nad przyszłością rynku zarządzania tożsamością blockchain, rozsądne jest rozważenie możliwości biznesowych i rządowych. Chociaż sama technologia wymagałaby wielu lat pełnej dojrzałości, blockchain zmieni świat dzięki rozwiązaniom do zarządzania tożsamością.

Większość rozwiązań i aplikacji opartych na łańcuchu bloków może cieszyć się prawie 100% wykonalnością w perspektywie krótkoterminowej. Możliwości technologii blockchain w zakresie zwiększania szybkości procesu składania wniosków i zabezpieczeń danych klientów mogą mieć korzystne konsekwencje dla firm ubezpieczeniowych, kredytodawców i banków.

Obejrzyj teraz webinarium na żądanie dotyczące decentralizacji tożsamości w łańcuchu bloków dzięki TrustID!

Wniosek

Jest więc oczywiste, że rynek zarządzania tożsamością blockchain uzyskałby produktywne wyniki w dłuższej perspektywie. Z różnymi dominującymi problemami w istniejących systemach zarządzania tożsamością, blockchain może przynieść ulgę przedsiębiorstwom. Jednocześnie osoby i nowe technologie, takie jak zarządzanie urządzeniami IoT, mogą skorzystać na zarządzaniu tożsamością w łańcuchu bloków.

Ponadto zwracają na to uwagę korzystne perspektywy dla blockchain w zarządzaniu tożsamością w różnych sektorach z ulepszonymi funkcjami. Dlatego przedsiębiorstwa mogą spojrzeć na perspektywy idealnych rozwiązań tożsamości cyfrowej opartych na blockchainie z pewnością wiarygodności. Jeśli chcesz poznać więcej szczegółów na temat zarządzania tożsamością w łańcuchu bloków, zacznij od kursu Podstawy Blockchain już teraz!

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me