Bugünün en iyisi rehberime hoş geldiniz kripto işleri, blockchain işleri ve kariyerler. Blockchain’de bir kariyer hakkında hiç düşündüyseniz veya bilmeniz gereken en iyi blockchain işleri ve kariyerleri hakkında merak ettiyseniz, o zaman bu rehber sizin!

Ayrıca, konuyla ilgileniyorsan, bazı kurslara göz atmaktan da büyük fayda sağlayacaksınız. Udacity, edX, veya Coursera teklif!

Bu kılavuzda size aşağıdakilerden birinden bahsedeceğim en hızlı büyüyen iş piyasaları Dünyada. Kripto para piyasası yaklaşık 270 milyar dolar değerinde ve onu desteklemek için her türden farklı insana ihtiyacı var.

Size ne tür kripto para birimi işleri olduğunu söyleyeceğim mevcut, hangisinde var en yüksek maaşlar, Ve ne en iyi giriş seviyesi pozisyonlar vardır.

Ayrıca hakkında da konuşacağım kripto para birimi işleri pazarı Genel olarak. Okumayı bitirdiğinizde, endüstrinin hangi alanlarının büyüdüğünü ve en çok hangi becerilere ihtiyaç duyulduğunu öğreneceksiniz. Ayrıca bileceksin hangi işletmeler işe alıyor ve ne tür bir çalışan arıyorlar.

Blockchain işleri: ofis çalışanları

Bu, kripto işleri için çok heyecan verici bir zaman. Var senin gibi insanlar için yüzlerce fırsat geleceğin teknolojisinin yaratılmasına dahil olmak. Öyleyse, blockchain alanında bir kariyer yapmayı düşünmediyseniz, şimdi başlama zamanı!

Blockchain teknolojisinin iş piyasasını nasıl değiştirdiğine hızlı bir göz atalım..

Blockchain’in Gelişi

2009’da bir kodlayıcı Satoshi Nakamoto Bitcoin oluşturdu – dünyanın ilk merkezi olmayan dijital para birimi.

Bulunan Son Udacity Kuponu:

Bitcoin, kullanıcıların şunları yapmasına izin verir: para transferi dünyanın her yerinden büyük bir ağ üzerinden birbirlerine. İşlem bilgileri binlerce farklı bilgisayarda güvenli bir şekilde depolanır.

Bunun anlamı şudur ki kullanıcılar şimdiye kadar yapılmış her işlemi görebilir. Aynı zamanda bu bilgi anlamına gelir sunucularda gizli değil Satılabileceği veya çalınabileceği Facebook ve Google gibi şirketlerin ofislerinde. Bitcoin hacklemek neredeyse imkansız.

Blockchain işleri: Facebook, Google ve Instagram

Basitçe söylemek gerekirse, blok zincirleri bir büyük miktarda önemli bilgiyi depolamanın ve aktarmanın güvenli yolu. Bitcoin’in çok basit bir işlevi vardır; bir kullanıcıdan diğerine para göndermek için. Ancak, Nakamoto’nun yarattığı teknolojinin potansiyeli sınırsızdır ve şimdi birçok insanın Bitcoin işi var.


Blockchain gelişimi hala biraz gizemli görünebilir, ancak bu konuda daha fazla bilgi edinmek istiyorsanız, kesinlikle yapmalısınız. sınıfları kontrol et üzerinde edX, Udacity, veya Coursera.

Not: Blok zincirleri hakkında daha fazla bilgi edinmek ister misiniz? Göz atın benim Blockchain Açıklaması kılavuzu.

Bitcoin’den bu yana, yüzlerce başka kripto para birimi piyasaya sürüldü ve blok zinciri hizmetleri sunan binlerce farklı şirket kuruldu..

Dijital para blockchain teknolojisinin ilk başarılı kullanımı, ama şimdi daha birçokları var. Her yeni blog, değişim veya kripto para birimi yeni blockchain işleri yaratır. Her yeni teknik iyileştirme öğretilmesi ve öğrenilmesi gereken yeni beceriler yaratır.

Ethereum, Coinbase ve BlockGeeks blockchain işleri oluşturan tek yer değil. Bitcoin’in icadından neredeyse on yıl sonra, blockchain teknolojisi için yeni kullanımları araştırmayan veya geliştirmeyen çok az sektör var..

Blockchain işleri: Blockchain

Bir göz atalım yeni blockchain işleri nereden geliyor.

Kim İşe Alıyor?

Kripto iş piyasasında dört büyük oyuncu var; girişimler, miraslar, teknoloji şirketleri ve hükümetler. İşte her birinin blockchain’e nasıl dahil olduğu ve onunla ne yaptıkları;

1. Başlangıçlar: Bunlar, Bitcoin’in icadından bu yana oluşturulan bağımsız işletmeler ve ürünlerdir.. Melek Listesi 1.500’den fazla kripto girişiminin rekorunu elinde tutuyor. 3,7 milyar İlk Para Teklifinden USD (ICO’lar) yalnız Amerika’da.

Startup’lar, teknolojinin ne kadar önemli olduğunu gören ve erken dahil olan kripto meraklıları ve blok zinciri iş adamları tarafından yönetiliyor. Gibi platformlar yaratıyorlar EOS, Monero, ve Qtum gibi borsaların yanı sıra Bittrex, Kraken ve Binance.

Başlangıçlar da olabilir cüzdan sağlayıcıları, haber siteleri, bloglar ve eğitim araçları blockchain projelerini desteklemek için oluşturulmuş. Başlangıçta girişimler tarafından yaratılan işlerin çoğu ücretsizdi, ancak şimdi çok iyi ödeme yapmaya başladılar.!

2. Miras: Bunlar gibi büyük şirketler bankalar, muhasebe firmaları ve hukuk büroları yıllardır ortalıkta. Bitcoin’in teknolojik gelişmelerine tepki vermeleri uzun zaman aldı. Onlar yıllar geçtikçe büyüdüğünü gördüm ve şimdi korkuyorlar.

Blockhain işleri: banka işlemi

Blockchain teknolojisini kullanmanın yollarını bulamazlarsa, onları işsiz bırakabilir! Eski şirketlerin sahip olduğu çok fazla güç ve para. Küresel itibarları, neredeyse istedikleri herkesi işe almalarına izin veriyor. Çoğu, teknolojiye ayak uydurmalarına yardımcı olmak için blockchain uzmanlarından oluşan tüm ekipleri işe alıyor.

3. Teknoloji firmaları: Bunlar, blockchain teknolojisi dünyayı ele geçirirse en çok kaybedecek şirketlerdir. Onlar Microsoft, Apple, Google ve Facebook gibi şirketler. Başarılarının çoğu ve güç, merkezi hizmetlere dayanır onların teklifi.

Merkezi olmayan platformların popülaritesi artmaya devam ederse, kullanıcılar artık merkezi ağları kullanmak istemeyecek. Teknoloji firmaları hızlı bir şekilde adapte olmak zorunda! Blockchain geliştirme yüksek bir öncelik haline geldi.

Çoğu işlerine fayda sağlamak için blockchain teknolojisini kullanacak projelere yatırım yapmak. Bu türden en büyük projelerden biri Hyperledger. Hyperledger, işletmelere araçlar sağlamak blockchain teknolojisini uygulamaları gerekiyor.

4. Hükümetler: Blok zincirinin maliyet düşürme potansiyeli çok büyük, pek çok ulusal hükümet onlara tavsiyelerde bulunmak için kripto uzmanlarını işe alıyor. İngiltere’de Sir Mark Walport, öğrenci kredisi ödemelerini yönetmek için bir blok zincirinin kullanılabileceğini öne sürdü..

benn Estonya, devlet kurumlarını daha adil ve daha verimli hale getirmek için blockchain teknolojisi kullanılıyor. Gibi projeler e-İkamet onu dünyanın ilk “dijital ulusu” yapmak için kullanılıyor. Venezuela daha da ileri gitti ve kripto para birimini yarattı Petro!

Blockchain işleri: hükümet

Tüm bu kurumlar her gün yeni blockchain işleri yaratıyor. Peki, kripto para birimi işleri nelerdir ve bunları kim dolduruyor? Hadi bulalım!

Kimler İşe Alınıyor?

Blockchain teknolojisi yeni bir bilim ve hızla değişiyor. Bu yeni endüstrinin sağladığı işleri yapmak için birçok farklı insan işe alındı. Bir blockchain çalışanı neredeyse her profesyonel geçmişten gelebilir ancak iki ana gruba ayrılabilirler:

Teknoloji meraklıları: Bunlar yazılım geliştiricileri ve mühendisleri gibi teknoloji uzmanları. Gibi programlama dillerinde son derece eğitilmişlerdir. Java, Python, ve C++. Bazılarının kripto teknolojisi konusunda deneyimi olacak, ancak çoğu olmayacak.

Teknisyenler için bile, kripto para birimi işleri yeni bir zorluktur! Geliştiricilerin ve mühendislerin yeni kodlama dillerine aşina olun Ethereum Solidity veya Ripple protokolü gibi en iyi blockchain kariyerini istiyorlarsa.

Blockchain geliştirici işleri farklıdır. Onlar mühendisler ve geliştiriciler gerektirir normalde yapmayacakları birçok görevi yapmak. Blockchain projeleri şunları gerektirebilir: Yeni bir platform araştırın, tasarlayın ve inşa edin geleceğe yönelik iş fikirleri ve planları sunmanın yanı sıra.

Bu gereksinimleri okurken, bu becerilere sahip olmadığınız için bu alanda çalışmanızın imkansız olduğunu düşünmeye başlayabilirsiniz. Şans eseri, bunu düzeltmenin kolay bir yolu var. Ödeme sınıflar bu konularda blockchain geliştirme konusunda size yardımcı olur ve yakında çalışmaya hazır olacaksın.

Teknisyen olmayanlar: Blok zincirlerinin teknik destekten daha fazlasına ihtiyacı vardır. Herhangi bir işletme gibi, blockchain projelerinin de muhasebeciler, avukatlar, halkla ilişkiler (PR), pazarlamacılar ve çok daha fazlası. Blockchain işleri sitesi, Crypto Jobs List, pazarlama, topluluk, tasarım ve hatta meme uzmanları için listeler var!

Blockchain Jobs: Cryptojobslist web sitesi

Teknisyen olsanız da olmasanız da, blockchain’de kariyer yeni ve heyecan verici bir fırsat. Şimdi, önümüzdeki birkaç yıl içinde çok fazla büyüme görebilecek alanlara bakalım..

Büyüme Alanları

Blok zincirleri birçok endüstrinin çalışma şeklini tehdit ediyor, ancak bu alanlarda eğitim almış insanlar için yeni roller buluyorlar. Aşağıda beceri setlerinden birkaçı gelecekte kriptoda ihtiyaç duyulacak;

1. Medya: Blockchain endüstrisinin daha geniş bir kitleye ulaşması gerekiyor. Adanmış blok zinciri görebilirdik reklam ajansları, PR firmaları ve medya kuruluşları gelecek yıllarda. Ameer Rosic, Ivan on Tech ve Crypt0 gibi Youtube vloggerları, yeni nesil kripto gazetecilerinin ilki..

2. DApp geliştirme: Blockchain projeleri, yalnızca insanların kullanmak isteyeceği merkezi olmayan uygulamalar oluşturarak başarılı olacaktır. Büyük bir odaklanma olacak kitlesel bir pazar için dApp’ler oluşturabilen yazılım tasarımcıları işe almak. Merkezi olmayan Facebook, herkes?Blockchain işleri: Bir dapp geliştirme ortamı

3. Yasal uygunluk: Dünyanın her yerinde, kripto para birimlerinin nasıl kullanılabileceğine dair yeni yasalar yazılıyor. Teknolojinin kendisi yasal sözleşmelere rehberlik edebilir (akıllı sözleşmeler şeklinde). Bu, hukuk firmalarının kripto uzmanlarına ihtiyaç duyacağı ve kripto işletmelerinin hukuk danışmanlarına ihtiyaç duyacağı anlamına gelir.!

4. Lojistik: Yeteneği büyük miktarda bilgiyi saklayın ve aktarın tedarik zincirlerinin çalışma şekli üzerinde büyük bir etkisi olabilir. Bu, çiftçilikte, ağır sanayide ve uluslararası ticarette büyük değişiklikler ve yeni işler anlamına gelebilir..

5. Ticaret / Satış: Borsa 1980’lerde büyük ölçüde büyüdü ve şimdi madeni para piyasası daha da hızlı büyüyor! Coin borsaları her gün on milyonlarca kripto alım satım işlemlerini gerçekleştirir. İhtiyaçları var: varlık yöneticileri, kripto komisyoncuları, analistler ve ICO danışmanları.

Gördüğünüz gibi, ortalama bir blockchain çalışanı hiç de ortalama değil!

Artık blockchain iş piyasasının neye benzediğini, hangi işlerin mevcut olduğunu ve nerede olduğunu biliyorsunuz. Sonra, biraz daha yakından bakmak istiyorum Mevcut blockchain işleri ile onları arayan insanlar arasındaki oran.

Blockchain İşleri: Arz ve Talep

Blockchain İşleri: yıllara göre ilanlar

Blockchain profesyonellerine olan talep son yıllarda çok arttı. Kasım 2015 ile Nisan 2018 arasında, Indeed’deki blockchain işleri listeleri % 63 arttı. LinkedIn, yalnızca ABD’de blockchain geliştirici işleri için 2.527 arama sonucu listeliyor.

Listelenenlerden 483’ü New York’ta, 360’ı San Francisco’da ve Los Angeles’ta 142 boş blockchain geliştiricisi işi var..

Yani talep yüksek ama karşılanıyor mu? Kısa cevap hayır. Ciddi bir nitelikli blockchain uzmanlarının eksikliği, özellikle işin daha teknik tarafına odaklananlar.

Toptal gibi uzman teknoloji işverenleri, Blockchain işlerinin sayısında% 700 artış Ocak 2017’den beri reklamı yapılmaktadır. Başka bir teknoloji işe alım kuruluşu olan Upwork, blockchain mühendisliğinin en hızlı büyüyen beceri seti sitesini kullanan işverenler tarafından arandı.

Ancak Computerworld, Birleşik Krallık’ta yalnızca yaklaşık 250 yazılım geliştiricisi Blockchain teknolojisini “gerçekten elde eden”. Dünya genelinde benzer eksiklikler bulunabilir.

Sektörün değerinin ne kadar olduğunu düşündüğünüzde bu istatistikler şok edici! Neyse ki, vasıflı işgücü eksikliği bunu yeni başlayanlar için mükemmel zaman kriptoda bir kariyer hakkında düşünmeye başlamak için. Ayrıca, blockchain uzmanlarının maaşlarını belirleyebilecekleri anlamına gelir.!

Daha önce bahsettiğim dört ana oyuncunun blok zinciri geliştiricilerine ödeme yapmaya istekli olduğuna bir bakalım..

Bir Blockchain Geliştiricisi Ne Kadar Kazanır??

Bir blockchain geliştiricisinin kazandığı şey neye bağlı olacaktır deneyim düzeyleri ve ayrıca nerede çalışmayı seçtikleri konusunda. İşte kim neyi ödüyor:

 • Başlangıçlar en iyi blockchain yeteneklerinden bazılarını kendinize çekin. Onların teklifi çok fazla sorumluluk ve özgürlük. Onlar en yüksek ücreti teklif etmeyin rağmen. Deneyimi olmayan bir blockchain geliştiricisinin ortalama yıllık maaşı yaklaşık 50.000 USD.

  Beş veya daha fazla yıllık deneyimle bu gidebilir yaklaşık 70.000 USD’ye kadar yıl başına. Bazı yeni başlayanlar, genellikle başka yerde bulunmayan bir bonus olan şirkette personel öz sermayesini sunarlar..

 • Miras ve teknoloji firmaları teklif en iyi maaşlar işte. Giriş seviyesi maaşlar şu kadar yüksek olabilir: 70.000-80.000 ABD Doları. Ticarette beş yılın ardından maaşlar, 100.000-120.000 ABD Doları! Oldukça makul olan, bence kabul edeceksin!

  IBM’in İnsan ve Kültür Başkan Yardımcısı Mike Schade, dedim Başlangıç ​​maaşları ile daha köklü şirketlerin maaşları arasındaki farkın tek bir basit nedenden dolayı çok büyük olması. Blockchain geliştiricileri, büyük ve merkezi kuruluşlar için çalışmaktan hoşlanmaz. Bu nedenle, eski işletmeler ve teknoloji firmaları, doğru personeli çekmek için çok daha fazla para sunmalıdır..

 • Devlet maaşlar ülkeden ülkeye değişir ancak genellikle yeni başlayanlardan veya yerleşik şirketlerden daha az ücret alır. Devlet için çalışmak yine de faydaları var.

  Hükümet projeleri şunları içerir: çok gizli veriler ve sistemler böylece blockchain teknisyenleri çalışırken James Bond gibi davranabilir!

Yani, en çok büyük teknoloji firmaları ödüyor, ancak yeni başlayanlar için çalışmak daha popüler. Mark Zuckerberg’in girişimini kurmak yerine Microsoft’ta işe girseydi hayatının nasıl sonuçlanacağını hayal edin!

Geleceğinizi bir blockchain süperstarı olarak düşünmek için senden ayrılmadan önce, oraya ulaşmak için atmanız gereken adımlara bakalım.

Blockchain Kariyer Yol Haritası

İdeal olarak, sahip olmanız gerekir bilgisayar bilimi ve yazılım geliştirmede bir arka plan. Eğer yapmazsan, biraz eğitim almanı öneririm. Seçenekleriniz;

1. Blok zinciri odaklı bir derece: Berkeley, MIT ve Princeton dahil olmak üzere dünyanın en iyi üniversitelerinden bazıları, blok zinciri geliştirme dereceleri vermeye başladı.

2. Bir MOOC: Devasa açık çevrimiçi kurslar (MOOC’lar) ekonomiktir ve erişimi kolaydır. Örneğin, BitDegree yeni başlayanlar ve daha ileri düzey öğrenciler için blockchain kursları sunar. Ayrıca kontrol edebilirsiniz Udacity ve kursları!Blockchain işleri: Devasa açık çevrimiçi kurs açıklaması

3. İş başında eğitim: Blockchain teknolojisinin uygulandığı bir alanda çalışacak kadar şanslıysanız, ücretsiz olarak yeniden eğitilebilir! Blockchain işlerinin% 75’i, işe alım şirketi için halihazırda çalışan çalışanlara verilmektedir..

İşte yeni kripto kariyerinizde başarıya ulaşmak için en iyi üç ipucu;

 • Sektör trendlerinden haberdar olun: Blockchain teknolojisi her zaman değişiyor. Ziyaret etmek Reddit ve GitHub endüstri gelişmeleriyle ilgili düzenli güncellemeler için.
 • Esnek ol: Blockchain kariyerleri birçok biçimde gelir. Olman gerek part-coder, part-entrepreneur ve part-Youtube ünlüleri. Ustalaşmanız gereken pek çok beceri var, bu yüzden hazır olun!
 • Kripto seviyorum: Bitcoin protokolü yüzünüzü güldürmezse, Bitcoin işleri muhtemelen size göre değildir. Bu, tarihteki en büyük teknolojik ilerlemelerden biridir, bu yüzden tadını çıkarın!

Ve bu kadar, günümüzün en iyi blockchain işleri ve kariyerlerinde eksiksiz bir başlangıç ​​turu. Hangisinin size en uygun olduğunu seçmeden önce, sizi son birkaç düşünceyle baş başa bırakacağım.

Son düşünceler

Bitcoin işleri ve blockchain kariyerleri kalıcı olmak için burada. Altı ay önce Bitcoin’i duymamış insanlar, teknolojisinin işyerlerini nasıl etkileyeceğini öğreniyorlar..

Blockchain teknolojisi her sektörü değiştirme potansiyeline sahiptir Dünyada. İstesek de istemesek de çalışma hayatımızın bir parçası olacak. Sayın Bob Dylan’dan alıntı yapacak olursak, “Değiştikleri zamanlar”.

Günümüzün en iyi blockchain işleri, insanların kendileri için yarattıkları işlerdir.. Avukatsanız kripto uyum danışmanı olun. Borsacıysanız, ICO danışmanı olun. Veya bir süpermarkette çalışıyorsanız, tedarik zinciri uzmanı olun! İmkanlar sonsuzdur…

Ancak, bu alanda önceden bilginiz yoksa bu kolay olmayabilir. Ama size yardım etmek için buradayız. Blockchain geliştirme ile ilgili en iyi kurslardan bazılarına göz atmanızı tavsiye ederiz. Udacity’nin kursu veya Edx’in kursu.

İçin başvurmayı düşünüyor musunuz kripto işleri? Zaten var mı? Bu konuya ekleyeceğiniz herhangi bir şey varsa, o zaman bana bildirin!

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me