Enterprise Blockchain: The Industrial Transformation

Technologia Blockchain powoli staje się powszechną frazą w świecie technologii. Wiele osób nadal uważa, że ​​prawdziwe zastosowanie blockchain polega wyłącznie na kryptowalutach. Jednak w rzeczywistości tak nie jest. Wraz z rozwojem technologii blockchain dla przedsiębiorstw, ludzie w końcu będą mogli zobaczyć wszechstronność tej nowej technologii.

Korporacyjne łańcuchy bloków zapewniają dużym branżom ten sam poziom bezpieczeństwa, łatwość obsługi i kontroli, zasadniczo zmieniając kierunek ich działalności.

Są tutaj, aby zostać, a wielu już zaczyna przyjmować nową adopcję. Mimo, że mają one sporą część krytyki, wciąż wiele startupów i dostawców nadal je rozwija. To przyspiesza wdrażanie w przedsiębiorstwach znacznie szybciej niż oczekiwano. No cóż, kto nie chciałby zabezpieczyć swojej pozycji na przyszłym rynku blockchain, prawda?

Contents

Enterprise Blockchain: wszystko, co musisz wiedzieć

blockchain dla przedsiębiorstwDlatego w tym przewodniku będziemy rozmawiać o łańcuchu bloków dla przedsiębiorstw, aby pomóc Ci lepiej zrozumieć całą koncepcję. Więc po co czekać? Zacznijmy sesję!

Rozdział-1: Co to jest Enterprise Blockchain?
Rozdział-2: Cechy technologii Blockchain, które przedsiębiorstwo może wykorzystać
Rozdział-3: Różne typy technologii Blockchain dla przedsiębiorstw
Rozdział-4: Sprzedawcy, którzy zapewniają BAAS
Rozdział-5: Przykłady korporacyjnych łańcuchów bloków
Rozdział 6: Jakie są przypadki użycia Enterprise Blockchain?
Rozdział-7: Czy są jakieś wyzwania wdrożeniowe?
Rozdział-8: Jaka jest przyszłość?
Rozdział-9: Ostatnie słowa

Rozdział-1: Co to jest Enterprise Blockchain?

Enterprise blockchain to sieć blockchain, którą można zintegrować i wykorzystać do celów na poziomie przedsiębiorstwa. Te technologie blockchain są specjalnie wyposażone, aby sprostać wymaganiom organizacyjnym na poziomie przedsiębiorstwa.

Wykorzystanie blockchain w środowisku korporacyjnym rozwija się w szybkim tempie. Wkrótce nowe projekty zdominują ten sektor przemysłu. Platforma blockchain dla przedsiębiorstw zakłóci typowe sposoby i przejmie dużą część globalnego rynku przedsiębiorstw.

Co to jest Enterprise Blockchain?

czym jest blockchain przedsiębiorstwa

Dlaczego nie, blockchain jest w pełni zdolny do obsługi wymagań na poziomie organizacyjnym. Długa historia blockchain pozwala nam poznać jego możliwości. Ponieważ wokół nas dzieje się wiele projektów blockchain, to tylko kwestia czasu, kiedy technologia zostanie udoskonalona do globalnego wykorzystania.


Wiele przedsiębiorstw korzysta z rozwiązania blockchain dla przedsiębiorstw, aby zwiększyć swój wpływ na konsumentów. Popularna nazwa, taka jak IBM, Amazon wdraża różne projekty blockchain, a także współpracuje z już istniejącą platformą blockchain dla przedsiębiorstw.

W dalszej części artykułu zajmiemy się tym więcej. Na razie zobaczmy, jak ta nowa platforma blockchain dla przedsiębiorstw rewolucjonizuje.

Co przyspiesza tę światową rewolucję Blockchain?

Odpowiedź brzmiałaby – ekonomia API (Application Programming Interface). Gospodarka API rozwija się ogromnie, a wiele organizacji wykorzystuje tę technologię do ulepszania swojej działalności. Mimo że ta technologia rozwija się w szybszym tempie, nadal nie można nadążyć za rozwojem internetu.

W dzisiejszych czasach przedsiębiorstwa potrzebują ogromnej ilości danych do zarządzania oraz szybkich transakcji na całym świecie, aby utrzymać tempo i rozwój. Stwarza to różnego rodzaju wyzwania biznesowe związane z bezpieczeństwem, przejrzystością i złożonością.

 • Bezpieczeństwo: Scentralizowany system architektury korporacyjnej daje hakerowi przewagę w włamywaniu się do określonych kont użytkowników, aplikacji i urządzeń. Nie zapewnia minimalnego wymaganego bezpieczeństwa.
 • Złożoność: Każde przedsiębiorstwo globalne musi dotrzymywać kroku różnym pośrednikom i zachowywać harmonię w środowisku pracy. Zarządzanie nim stwarza złożone problemy i zwiększa koszty.
 • Przezroczystość: Nie ma określonego punktu widoczności, w którym organizacje mogłyby śledzić, jak ich usługi trafiają do klientów. Zwiększa to problemy z podróbkami i ma negatywny wpływ na biznes.

Tylko z tylko podrobić przedsiębiorstwa otrzymują co roku uderzenie o wartości ponad 7,5 miliarda dolarów. I to tylko w USA! Dostawcy produktów na całym świecie muszą płacić odsetki do 30%, co zwiększa ogólne ceny konsumenckie. Tak więc, mimo że producent może ostatecznie stworzyć produkty przyjazne dla budżetu, konsumenci nie mogą cieszyć się wszystkimi korzyściami.

W tej typowej katastrofalnej sytuacji technologia blockchain może uratować tonący statek gospodarczy. Integrując się z tymi technologiami, przedsiębiorstwa mogą odzyskać utracone zaufanie swoich klientów.

Dane są teraz nową walutą dla rozwoju API, a dzięki rozwiązaniu blockchain dla przedsiębiorstw organizacje mogą wreszcie odetchnąć z ulgą.

Jest duża szansa?

Jeśli przypomnimy sobie tradycyjne sposoby, zobaczysz, że instytucje takie jak rząd, banki czy korporacje zawsze odgrywały główną rolę w zarządzaniu czynnikami ryzyka. Teraz organizacje te mogą wreszcie wykorzystać blockchain, aby pozbyć się niepewności, co ostatecznie obniży koszty.

Ten poziom transformacji będzie miał duży wpływ na ogólną gospodarkę światową. Programowalna ekonomia to teraz przyszłość. Rozwiązanie typu blockchain dla przedsiębiorstw przejmie go i oczekuje się, że to zrobi wzrosnąć do 3 ton w 2030 r!

To niezwykła liczba, którą można osiągnąć w ciągu zaledwie kilku lat.

Jest gotowy na Blockchain Enterprise?

Wiele z dostępnych technologii blockchain jest wciąż w niedojrzałej fazie. Mimo że świat technologii wciąż nie jest obcy całej koncepcji, duże organizacje nie są do końca pewne, jak to działa. Ma tendencję do dalszego wzrostu, a przedsiębiorstwa walczą o sprostanie podstawowym wyzwaniom:

 • Oceniając platformy, organizacje zazwyczaj szukają platformy, na której można by zaspokoić wszystkie ich złożone potrzeby.
 • Blockchain to jeden z rodzajów sieci transformacyjnej, ale mimo to przedsiębiorstwa chcą czegoś bardziej zdefiniowanego, szczególnie w przypadku zastosowań przemysłowych.

Chociaż duże przedsiębiorstwa chcą samodzielnie zbudować tę sieć, prawdziwą wartość można znaleźć, jeśli wiele sieci blockchain współpracuje ze sobą.

Enterprise blockchain może być właściwym partnerem do wypełnienia luki między organizacjami a zarządzaniem danymi. Wdrożono już wiele kilku projektów, a przedsiębiorstwa chętniej korzystają z technologii blockchain. Przejdźmy do następnego rozdziału, aby lepiej zrozumieć sytuację.

Rozdział-2: Cechy technologii Blockchain, które przedsiębiorstwo może wykorzystać

W tej części przyjrzymy się konkretnym funkcjom technologii blockchain, które mogą być świetnym punktem wyjścia dla przedsiębiorstwa. Enterprise blockchain może naprawdę zabłysnąć, wykorzystując wszystkie te doskonałe cechy łańcucha bloków.

 • Zdecentralizowany charakter zapewnia sieć peer to peer

Jest to jedna z najważniejszych funkcji, jakich każda platforma blockchain dla przedsiębiorstw może potrzebować w swojej firmie. Decentralizacja to krok dalej w przyszłości, który rozwiązuje wiele poważnych problemów z systemami scentralizowanymi. Zwykle normalną strukturą organizacji jest struktura klient-serwer, która jest dość przestarzała.

Jak działa struktura klient-serwer?

W sieci klient-serwer istnieje scentralizowany serwer do użytku każdego. Każdy, kto będzie chciał połączyć się z serwerem, będzie musiał wysłać do niego zapytanie, aby uzyskać dodatkowe informacje. Dokładnie tak działa obecnie internet. Na przykład, może chcesz coś wyszukać za pomocą Google, w tym celu będziesz musiał wysłać zapytanie do serwera Google, a następnie wróci z oczekiwanymi wynikami.

Ta relacja między klientem (tobą) a serwerem nazywana jest architekturą sieci klient-serwer. Ale jest kilka istotnych problemów z tą strukturą.

Ponieważ wszyscy w sieci są zależni wyłącznie od serwera, jeśli coś pójdzie nie tak, wszyscy będą jednakowo cierpieć. Może z jakiegoś powodu serwer jest wyłączony i wszyscy w sieci nie będą mogli uzyskać do niego dostępu. A co najważniejsze, serwer będzie obsługiwał wiele poufnych informacji klientów.

Jeśli haker uzyska dostęp do serwera, może łatwo uzyskać stamtąd wszystkie poufne informacje. Dlatego typowe organizacje, które polegają na tego typu architekturze sieciowej, muszą dużo wydawać na programy przeciw cyberatakom, aby powstrzymać hakerów za wszelką cenę..

Decentralizacja blockchainów na ratunek

Blockchain ma charakter zdecentralizowany i nie oferuje typowego systemu typu klient-serwer. Po wyłączeniu władzy centralnej, użytkownicy mogą teraz czerpać korzyści z połączenia peer-to-peer.

Ponieważ nie ma żadnego centralnego serwera, nie ma pojedynczego punktu, w którym wystąpiłyby problemy. Tym bardziej włamanie do systemu staje się znacznie trudniejsze, ponieważ kontrola pozostaje po stronie klientów sieci.

Tak więc każde przedsiębiorstwo może w pełni zaufać systemowi, ponieważ usuwa on wszystkie negatywne aspekty systemu klient-serwer.

 • Niezmienność pozbywa się zepsucia

Co właściwie oznacza niezmienność? Ponieważ mówimy o blockchain, w tym kontekście oznacza to, że po dodaniu bloku do księgi nikt nie może go zmienić ani zmienić. Tak więc nie ma żadnej szansy, że ktoś manipuluje informacjami.

Czy widzisz, jaką wartość ta funkcja może przynieść organizacjom? Zazwyczaj przedsiębiorstwa muszą radzić sobie nie tylko z cyberatakami, ale także z wewnętrzną korupcją. Zmiana danych i wykorzystanie ich dla własnej korzyści jest jednym z głównych punktów korupcji.

Ale jeśli użyją tego blockchaina jako systemu księgi, nikt nie będzie w stanie zmienić wartości i wykorzystać jej dla własnej korzyści. To eliminuje korupcję w tych wielkich gałęziach przemysłu.

Ale jak to robi blockchain? Aby mieć czynnik niezmienności, łańcuch bloków używa specjalnej funkcji skrótu, która pozwala mu używać kryptografii i szyfrować informacje w bloku.

Haszowanie zawsze skutkuje skończoną wartością liczbową. Niezależnie od wprowadzonych danych, zawsze będzie generować stałą, wydłużoną liczbę losową. Jest to dość krytyczne, gdy masz do czynienia z dużą ilością informacji o różnej długości.

Nowy blok w łańcuchu bloków zawsze będzie zawierał funkcję skrótu poprzedniego bloku.

Co się dzieje podczas ataku?

Wyobraźmy sobie, że ktoś próbuje zmienić informacje o bloku. Kiedy dokonuje jakichkolwiek zmian w bloku, zmienia się funkcja skrótu tego bloku, a zatem zmienia się funkcja skrótu następnego bloku w wierszu, który przechował swoją funkcję. To zmieni blokowanie danych i mieszania, co zmieni również inne bloki.

W ten sposób cała koncepcja łańcucha zostaje zakłócona, co nie jest w żaden sposób możliwe. Dlatego jest niezmienny i nikt nie może zmienić informacji bez zerwania łańcucha. Dodanie dowodu wiedzy o zerowej wiedzy w łańcuchu bloków sprawi, że będzie to solidniejsza technologia.

 • Większa przejrzystość zwiększa odpowiedzialność

Blockchain pozwala swoim użytkownikom cieszyć się wszystkimi korzyściami płynącymi z przejrzystości. Kiedy ktoś mówi, że blockchain jest przejrzysty, jak myślisz, co tak naprawdę ma na myśli? W publicznym łańcuchu bloków każdy w księdze głównej może zobaczyć historię transakcji innych węzłów. Możesz więc pomyśleć, że łatwo jest dowiedzieć się, co ktoś robi w sieci.

To stwierdzenie nie jest do końca prawdziwe. Mimo że historia transakcji danej osoby pozostaje widoczna, jej tożsamość pozostanie ukryta. Oznacza to, że każdy będzie mógł zobaczyć tylko adres publiczny tej osoby zamiast jej imienia i nazwiska lub innego dokumentu tożsamości.

Ale to nie znaczy, że każdy może ukrywać się w cieniu, wykonując całą swoją brudną robotę. Jeśli możesz znaleźć adres publiczny przedsiębiorstwa w sieci, możesz łatwo sprawdzić i zobaczyć, jak przeprowadzają transakcje w systemie. W ten sposób organizacje te są zmuszone do ponoszenia odpowiedzialności i nie angażowania się w żadne nielegalne działania.

Śledzenie produktów

Przedsiębiorstwa mogą wykorzystać tę funkcję w inny sposób. Zwykle oferowanie produktów konsumentom nie zawsze daje 100% skuteczność. Zdarzają się przypadki przedostania się podróbek do produktu podczas wysyłek i innych procesów.

Aby temu zapobiec, organizacja i konsument mogą śledzić swoje produkty, dopóki nie dotrą do klienta. W ten sposób, nawet jeśli coś się stanie, będziesz w stanie szybko dowiedzieć się, gdzie i podjąć odpowiednie działania.

Przedsiębiorstwa borykają się z kwestiami przejrzystości, a wielu konsumentów nie polega na nich ślepo z tego powodu. Dzięki technologii blockchain mogą zwiększyć swoją przejrzystość i przyciągnąć więcej konsumentów, będąc całkowicie uczciwymi.

 • Niższe koszty pozwolą zaoszczędzić pieniądze

Blockchain as a Service jest dość tańszy w integracji i zapewnia go wielu dostawców. Są one dość tanie w porównaniu z innymi tradycyjnymi podejściami i na dłuższą metę mogą zaoszczędzić sporo pieniędzy. Dlaczego?

Ponieważ jeśli chcesz stworzyć własną sieć blockchain, musisz poradzić sobie z bardziej złożonymi sytuacjami, takimi jak,

 • Dowiedz się, jak działa podstawowa technologia
 • Rozwijanie go bez żadnych wad i luk
 • Zatrudnienie odpowiedniego wykwalifikowanego zespołu do jego rozwoju i utrzymania

W dłuższej perspektywie wszystkie te elementy są bardziej kosztowne w porównaniu z rozwiązaniami BAAS. Co więcej, rozwój własnego łańcucha bloków odciągnąłby Cię od podstawowych celów przedsiębiorstwa. Dlatego najlepiej jest wybrać rozwiązania BAAS.

Istnieje kilka sposobów, w jakie blockchain może łatwo obniżyć koszty przedsiębiorstw.

Przede wszystkim przedsiębiorstwa wykorzystują typową sieć klient-serwer jako serwer wewnętrzny. Ma to pewne problemy, takie jak temperament, problemy z wrażliwością. Aby poradzić sobie z tymi firmami, wydawaj co roku dużo pieniędzy na farmy bezpieczeństwa i oprogramowanie.

Dzięki blockchain będą mieć wszystko z jednego źródła. Nie ma więc żadnych dodatkowych pieniędzy potrzebnych na uzyskanie protokołów bezpieczeństwa.

Ponadto, korzystając z tych przedsiębiorstw, można wreszcie szybciej wysyłać i odbierać duże kwoty pieniędzy. Nie będą musieli polegać na instytucjach zewnętrznych i czekać dniami na sfinalizowanie umowy lub uzyskanie finansowania.

Cięcie kosztów dla instytucji finansowych

Instytucje finansowe, takie jak banki, mają do czynienia z innym rodzajem problemów. Każdego roku wydają 1,6 miliarda dolarów tylko na swoje przepisy Poznaj swojego klienta. Staje się to obciążeniem dla przedsiębiorstw finansowych.

Dzięki blockchain mogli łatwo uzyskać informacje potrzebne do regulacji KYC. Może chcesz otworzyć nowe konto w banku. Twój bank po prostu poprosi o dane identyfikacyjne i możesz je przesłać bezpośrednio za pomocą platformy. Po zakończeniu procesu KYC mogą przesłać te informacje do swojej sieci.

Jeśli chcesz otworzyć inne konto w innym banku, zamiast wykonywać cały proces ponownie, bank ten może po prostu uzyskać informacje KYC z poprzedniego banku. Na dłuższą metę pozwoli to zaoszczędzić dużo pieniędzy.

Instytucje finansowe mogą używać łańcucha bloków do kompilacji wewnętrznych rozgałęzień, aby sprawnie usprawnić działanie. Mogą również pożyczać swoją technologię innym bankom w celu dalszego rozwoju. Ponadto Atomic swap w blockchain jest właściwym chwytem dla przedsiębiorstw finansowych.

 • Szybsza sieć zwiększa wydajność

Jedną z najlepszych cech blockchain jest szybsza sieć. Możesz dokonywać transakcji w ciągu kilku minut dzięki temu nowemu rodzajowi funkcji zintegrowanej z systemem przedsiębiorstwa. Tak, był jakiś poważny problem z poprzednią technologią blockchain, na przykład kiedy sieć się rozrosła, transakcja drastycznie spowolniła.

Jednak rozwiązanie blockchain dla przedsiębiorstw jest więcej niż zdolne do obsługi wszelkiego rodzaju wymagań przedsiębiorstw. Tak więc tutaj szybkość transakcji w żaden sposób Cię nie spowolni.

W typowym systemie bankowym przetworzenie transakcji zajmuje zwykle około dwóch do sześciu dni roboczych. Dokonywanie płatności w krótkim czasie jest całkiem niemożliwe. W każdym razie zamknięcie dużego kontraktu lub uzyskanie finansowania nowego projektu może opóźnić się tylko dlatego, że bank zajął zbyt dużo czasu, aby je przetworzyć.

Ale dzięki blockchain w końcu będziesz mógł dokonywać transakcji w ciągu 20 sekund lub mniej! To naprawdę ogromny wskaźnik sukcesu, jeśli chodzi o oszczędzanie pieniędzy. Wyobraź sobie duży projekt, w którym masz do czynienia z milionami, a będziesz mógł go wysłać w ciągu kilku sekund! To stosunkowo szybszy wynik niż typowe sposoby biznesowe, prawda??

Nie tylko usprawni to proces, ale także zwiększy ogólną wydajność każdego przedsiębiorstwa. Przedsiębiorstwa mogą również zaoferować to udogodnienie swoim klientom i zdobyć większą popularność na rynku.

Chcesz dowiedzieć się więcej o technologii Blockchain? Wypróbuj naszą prezentację dotyczącą podstaw technologii Blockchain i dołącz do naszego kursu internetowego!

Rozdział-3: Różne typy technologii Blockchain dla przedsiębiorstw

Platformy Blockchain dla przedsiębiorstw

Istnieje mnóstwo różnych typów technologii blockchain dla przedsiębiorstw. Jeśli od początku nie masz o nich solidnego pojęcia, dokonanie właściwego wyboru dla potrzeb Twojej organizacji może być trudne. Aby Ci pomóc, przedstawimy zarys różnych typów łańcucha bloków. Zwykle istnieją trzy rodzaje technologii blockchain.

Generalna klasyfikacja –
 • Prywatny
 • Publiczny
 • Sfederowane

Prywatny Blockchain

W prywatnych łańcuchach bloków pojedyncza organizacja będzie miała władzę nad tym, kto może dołączyć do sieci i mieć do niej dostęp. Pomyśl o tym jako o scentralizowanej-zdecentralizowanej sieci.

Czy nie brzmi to teraz tak zdecentralizowane, prawda? Cóż, podstawowa wartość blockchain nadal istnieje, ale dzięki temu będziesz mieć swoje zarządzanie. Księga ta nie jest własnością publiczną, więc nie będziesz mieć do niej dostępu bez żadnej autoryzacji. Ponadto przedsiębiorstwo zarządzające może nadpisywać wszelkie nowe bloki w sieci, a nawet je usuwać.

Tak więc zamiast architektury księgi publicznej otrzymasz rozproszone środowisko księgi, w którym księga może być Ci udostępniona.

Wszystko jest podobne do typowej sieci blockchain. Tak jak będziesz miał do czynienia z kryptografią podczas transakcji, więc każda transakcja zostanie dodana do księgi rachunkowej przechodzącej przez kryptografię. Tak więc nikt nie będzie wiedział o Twojej transakcji.

Tak więc, w pewnym sensie, podstawowy cel pozostaje nienaruszony.

Platforma blockchain dla przedsiębiorstw Ripple jest jedną z popularnych technologii blockchain dla tego rodzaju przypadków użycia. Jednak Ripple oferuje bardziej ustrukturyzowaną sieć tylko dla organizacji klasy korporacyjnej.

Funkcje, które powinieneś rozważyć w swojej firmie

 • Zachowuje prywatność

Rozwiązanie blockchain dla prywatnych przedsiębiorstw zawsze pomoże w jakikolwiek sposób chronić Twoją prywatność. Zwykle duże organizacje mają do czynienia z wieloma prywatnymi informacjami. Jeśli w jakiś sposób wyciekną, ich konkurenci poważnie to wykorzystają. To zaszkodzi sprzedaży i reputacji tych organizacji.

Dlatego zachowanie ich prywatnej implementacji łańcucha bloków może zapewnić prywatność, której potrzebujesz. Nikt nie będzie w stanie zobaczyć Twoich poufnych informacji, a Ty będziesz mógł cieszyć się zaawansowaną technologią.

 • Efektywność energetyczna w porównaniu z publicznym Blockchainem

Jeśli porównamy to z publicznym zużyciem energii przez blockchain, prywatne łańcuchy bloków są zawsze o krok do przodu. Publiczny blockchain zajmuje dużo energii, aby wykonać protokół konsensusu w sieci. Zwykle platformy te mają raczej wymagający mocy protokół konsensusu, taki jak Proof of Work (PoW). Jednak nie wszyscy odbiorcy mają taki sam poziom zużycia energii.

Z drugiej strony, przyjęcie łańcucha bloków w przedsiębiorstwach publicznych nie wymaga głodnego władzy mechanizmu konsensusu, aby osiągnąć porozumienie, ale do osiągnięcia porozumienia używają głównie pewnego rodzaju mechanizmu głosowania. Dlatego jest energooszczędny.

 • Mniej niestabilna sieć

Sieci prywatne są mniej niestabilną architekturą. Ponieważ zawsze istnieje organizacja zarządzająca zaglądająca do sieci, prawdopodobieństwo wystąpienia zmienności jest bardzo mało prawdopodobne.

 • Upodmiotowienie organizacji

Co jest lepszego niż upoważnienie organizacji? Dzięki rozwiązaniu blockchain dla prywatnych przedsiębiorstw będziesz w stanie to osiągnąć! W publicznych łańcuchach bloków nie będzie żadnego autorytetu nad systemem księgi ani nie będziesz w stanie powstrzymać żadnego węzła przed uczestnictwem. Ponieważ jednak uzyskasz wyłączną władzę nad tą siecią, będziesz mieć standardy regulacyjne, których może brakować w innych sieciach.

Publiczny Blockchain

W publicznym łańcuchu bloków każdy może dołączyć do sieci i uczestniczyć w niej. Każdy może zobaczyć księgę i uczestniczyć w porozumieniu.

Tak więc, jeśli jesteś na scenie pełnej decentralizacji, zdecydowanie powinieneś sprawdzić adopcję blockchain w przedsiębiorstwach publicznych. Publiczna wersja blockchain była pierwszą wprowadzoną technologią blockchain. Wraz z wejściem Bitcoinów do świata technologii inne korporacje próbowały opracować tę samą technologię bez wad technologii macierzystej.

W publicznym łańcuchu bloków uzyskasz równe prawa i będziesz mógł dołączyć i uczestniczyć w mechanizmie konsensusu w dowolnym momencie.

Najlepszą częścią tego korporacyjnego wdrożenia łańcucha bloków jest to, że uzyskasz wyższy poziom bezpieczeństwa niż prywatny łańcuch bloków. W jaki sposób? Cóż, ponieważ nie będzie organizacji posiadających wyłączne uprawnienia autorytatywne, nikt nie byłby w stanie usunąć transakcji z księgi.

Ponadto schemat księgi publicznej pozwala każdemu zobaczyć, co się dzieje w księdze. Jeśli ktoś próbuje jakichś niezgodności, każdy będzie mógł to zobaczyć.

Funkcje, które powinieneś rozważyć w swojej firmie

 • Większa przejrzystość

Po pierwsze, żadne inne wdrożenie łańcucha bloków w przedsiębiorstwie nie zapewnia takiej przejrzystości, jak rozwiązania publiczne. Jak powiedzieliśmy wcześniej, księga jest w pełni widoczna dla wszystkich. Każdy musi uczestniczyć w jego utrzymaniu i jest współdzielony przez wszystkie węzły.

Dzięki temu będziesz mógł zobaczyć, co się dzieje w dowolnym momencie. To jest coś, czego brakuje prywatnemu blockchainowi.

 • Prawdziwa zdecentralizowana struktura

Księga jest udostępniana wszystkim w sieci. Każdy węzeł będzie miał własną kopię księgi. Wraz z pomocą algorytmów konsensusu mogą aktualizować księgę z większą uczciwością.

Ten dystrybucyjny charakter i równe prawa prowadzą do prawdziwie zdecentralizowanego wdrożenia łańcucha bloków w przedsiębiorstwie. Prywatne łańcuchy bloków nie są w pełni zdecentralizowane w porównaniu z publicznymi.

 • Upodmiotowienie użytkowników

Aby korzystać ze wszystkich platform tego rodzaju, potrzebujesz połączenia internetowego. Wejdź do sieci, pobierz łańcuch bloków i portfel i gotowe. Oznacza to, że żadna zła korporacja nie może powstrzymać Cię przed czerpaniem wszystkich korzyści z tej sieci. Jeśli porównamy to z prywatnym łańcuchem bloków, zobaczysz, jak użytkownicy w tej sieci nie mogą cieszyć się pełną swobodą.

 • Niezmienność

Gdy transakcja zostanie dodana do księgi, nikt nie będzie mógł jej zmienić. Tak, to najbardziej atrakcyjna cecha tego typu platformy blockchain dla przedsiębiorstw. Więc nawet jeśli spróbujesz włamać się do systemu, nie będziesz w stanie wyrządzić żadnej szkody.

Oferuje większą niezmienność. Jednak w sieci prywatnej organizacja zarządzająca może usunąć Twoje transakcje i nie będziesz w stanie nic z tym zrobić.

Blockchain prywatny kontra publiczny: który z nich wybrać?

W rzeczywistości zależy to całkowicie od twoich wymagań. Jeśli jesteś dyrektorem generalnym organizacji i chcesz mieć system sieci wewnętrznej tylko dla swoich pracowników, lepszym rozwiązaniem jest rozwiązanie łańcucha bloków dla prywatnych przedsiębiorstw. Tutaj możesz przyznać swoim pracownikom specjalne uprawnienia zgodnie ze swoimi rangami, a dzięki kryptografii będziesz wystarczająco bezpieczny, aby przeprowadzać transakcje na kanale.

Z drugiej strony, jeśli chcesz, aby platforma typu aplikacji była przejrzysta dla konsumentów, wybierz sieć publiczną. To rozwiązanie blockchain dla przedsiębiorstw jest wyposażone we wszystkie potrzebne udogodnienia, a konsumenci będą mogli łatwo zaufać Twojej marce. Ponadto pełna uczciwość jest zawsze świetnym sposobem na zdobycie większej popularności.

Federated Blockchain

Musisz się zastanowić, jak sfederowany łańcuch bloków pasuje do tego równania, prawda? Cóż, sfederowany blockchain zawiera to, co najlepsze w prywatnym i publicznym blockchainie. Jednak możesz znaleźć kilka głównych podobieństw do prywatnego łańcucha bloków z tym.

Dzięki sfederowanemu łańcuchowi bloków otrzymasz zdecentralizowane środowisko prywatne. Co? Zmieszany? W sfederowanym łańcuchu bloków zamiast jednej organizacji obsługującej sieć byłoby wiele organizacji. Obecność wielu stron w sieci ustanawia zdecentralizowaną strukturę publicznego łańcucha bloków.

Można sobie wyobrazić, że ten typ wdrożenia łańcucha bloków w przedsiębiorstwie znajduje się w centrum każdej powiązanej z nim organizacji. Byłby to system, w którym wiele organizacji może współdziałać ze sobą w razie potrzeby.

Ponadto, jeśli którakolwiek ze stron próbuje nadużywać sieci, inne korporacje mogą zablokować jej dostęp do sieci.

Funkcje, które powinieneś rozważyć w swojej firmie

 • Cięcie kosztów

Blockchain korporacyjny typu federacyjnego znacznie obniży koszty. Te łańcuchy bloków są przeznaczone do celów przemysłowych, więc połączenie ich z istniejącymi jest łatwiejsze niż łańcuchy bloków przedsiębiorstw publicznych lub prywatnych. Tak więc ten typ wdrożenia łańcucha bloków w przedsiębiorstwie byłby najbardziej wydajną inwestycją.

 • Oferuje niższe opłaty transakcyjne

Mimo że publiczne łańcuchy bloków wydają się twierdzić, że oferują najniższe koszty transakcyjne, w rzeczywistości tak nie jest. Gdy zbyt wielu użytkowników uzyskuje dostęp do sieci, sieć stosunkowo zwalnia, a przetwarzanie transakcji staje się trudne.

W tym scenariuszu opłaty transakcyjne rosną w dużym stopniu. Jednak w sfederowanym łańcuchu bloków tak nie jest. Ten biznesowy blockchain został zaprojektowany tak, aby wytrzymać presję. Tak więc początkowy koszt transakcji nie wzrośnie drastycznie w tym przypadku.

 • Regulamin sieci

Ponieważ kilka organizacji współpracuje ze sobą, wszyscy będą musieli przestrzegać pewnych zasad. Stwarza to zrównoważone środowisko infrastruktury publicznej i prywatnej. Wszystkie węzły w sieci muszą przestrzegać przepisów, aby uzyskać część procesu uzgadniania.

 • Brak dostępu przestępczego

Publiczne łańcuchy bloków są świetne, ale oferują anonimowość, z której przestępcy mogą korzystać na poważnie. Ostatnią rzeczą, jakiej chcesz w tej chwili, jest zapewnienie dobrego podłoża komunikacyjnego dla przestępców w Twojej organizacji.

Każdy węzeł w sieci jest zaznajomiony z innymi węzłami, a to wymusza brak przestępczego dostępu. Przestępcy są całkowicie zniechęceni do procesu uwierzytelniania i zostawią tę korporacyjną adopcję blockchain w spokoju.

Klasyfikacja na poziomie uprawnień –

W zależności od rodzaju pozwolenia, łańcuch bloków można scharakteryzować jako dwa różne rodzaje podmiotów. Oni są:

 • Dozwolone
 • Bez pozwolenia

Dozwolone łańcuchy bloków

Ten rodzaj wdrożenia łańcucha bloków w przedsiębiorstwie działa w środowisku zamkniętym. W tym przypadku węzły nie będą w stanie łatwo uzyskać dostępu do sieci i zobaczyć, co jest w księdze. Tylko wybrane węzły będą mogły uzyskać wpis w sieci.

Scentralizowane organizacje preferują ten typ łańcucha bloków dla przedsiębiorstw, ponieważ będą mogły mieć władzę nad siecią. Z drugiej strony istnieje dozwolony publiczny blockchain. Te sieci mają zezwolone środowisko, ale każdy, kto spełnia określone kryteria, aby dołączyć do sieci, może w pełni zobaczyć księgę i dokonać transakcji, tak jak w przypadku wdrożenia łańcucha bloków w przedsiębiorstwach publicznych..

Ale aby uzyskać dostęp, muszą mieć określone kwalifikacje.

Funkcje, które powinieneś rozważyć w swojej firmie

 • Odpowiednie dla organizacji

Dozwolony łańcuch bloków korporacyjnych jest wyjątkowo odpowiedni do celów organizacyjnych. Duże przedsiębiorstwa mogą mieć pełny dostęp, jakiego potrzebują, i mogą same wybrać środowisko wewnętrzne. Ustawienie parametrów dostępu do węzła będzie zależało od nich i mogą w tym celu kontrolować dowolną określoną grupę docelową.

 • Stawki transakcji są niskie

Dozwolone przyjęcie łańcucha bloków w przedsiębiorstwie zapewnia najniższy poziom opłaty transakcyjnej. Dlaczego? Cóż, to dlatego, że jako serwer wewnętrzny te sieci nie będą musiały obsługiwać wielu odbiorców. Ponadto nie działają w oparciu o konsensusy zużywające energię, które ostatecznie spowalniają publiczny łańcuch bloków.

Dlatego opłaty transakcyjne w tego typu środowisku są bliskie uwolnienia. Wiele platform posiadających zezwolenie oferuje zerowe opłaty transakcyjne dla swoich użytkowników.

 • Nie jest wymagane posiadanie zasobu natywnego

Zezwolony łańcuch bloków korporacyjnych nie musi koniecznie mieć natywnego tokenu lub zasobu dla swojej platformy. Wiele łańcuchów bloków klasy korporacyjnej oferuje platformę jako system modułowy, w którym można podłączyć i grać lub tworzyć własne nowe zasoby.

W razie potrzeby można użyć istniejącej sieci, ale aby utrzymać sieć, nie muszą całkowicie polegać na zasobach natywnych.

 • Zaufane środowisko

Aby pracować z tym środowiskiem, musisz ufać węzłom, którym będziesz udostępniać sieć. To trochę jak organizacje, w których każdy odgrywa swoją rolę i ufa innym współpracownikom, że zrobią to samo. Stwarza to większą więź między pracującymi węzłami.

Bez zezwolenia Blockchains

W tego typu sieci blockchain każdy węzeł w sieci może swobodnie uczestniczyć w procesie konsensusu. Nie ma żadnych ograniczeń dotyczących uczestnictwa. Korporacyjny system blockchain bez uprawnień pozwala każdemu użytkownikowi mieć swój własny adres i swobodnie kontynuować interakcję z siecią.

Każdy tutaj ma uprawnienia do rozpoczynania transakcji i dodawania wartości do księgi. Oczywiście organizacje z bardziej otwartym środowiskiem pokochają ten typ wdrożenia łańcucha bloków w przedsiębiorstwie. Istnieje również inny rodzaj prywatnych łańcuchów bloków bez uprawnień.

W tym typie węzły z organizacji będą miały określony dostęp do księgi, a następnie będą mogły swobodnie przeprowadzać między sobą transakcje. Nie będzie żadnego zdefiniowanego zestawu reguł. Jedynym kryterium byłoby połączenie się z tą organizacją jako pracownik lub sprzedawca w celu uzyskania dostępu do sieci.

Głównie władze będą decydować o twoim wejściu, a kiedy już się tam dostaniesz, masz pełną swobodę podejmowania decyzji.

Funkcje, które powinieneś rozważyć w swojej firmie

 • Więcej mocy dla węzłów

Jeśli kochasz pełną wolność, pokochasz tego rodzaju platformę. Bezprawne przyjęcie łańcucha bloków w przedsiębiorstwie jest w pełni zdolne do przekazania pełnej mocy węzłom, a nie organizacji. Organizacje nie będą mogły wpływać na wyniki swoich węzłów i nie będą stosować surowych zasad ograniczających użytkowników.

 • Otwórz poziom prywatności dla wszystkich

Bez względu na to, w jakim środowisku jesteś bez pozwolenia, zawsze będziesz mieć otwarty poziom prywatności. Zwiększa to przejrzystość w organizacji, która boryka się z wewnętrzną korupcją. Jak każdy może zobaczyć księgę, skorumpowana osoba nie będzie w stanie uciec od swoich zbrodni.

Wszystkie węzły znają się nawzajem, więc zły gracz zostanie ostatecznie złapany.

 • Bezpłatny udział w głosowaniu lub konsensusie

Zwykle w prywatnym łańcuchu bloków tylko wybrane węzły mogą uczestniczyć w protokole głosowania lub konsensusu w sieci. Jednak bez pozwolenia każdy uczestnik sieci może w tym uczestniczyć.

 • Środowisko wolne od zaufania

Tak, organizacje będą wiedzieć, który węzeł jest którym, ale w tego typu łańcuchu bloków przedsiębiorstwa nie trzeba będzie budować zaufania między węzłami. Mogą wątpić w innych i wzywać złych aktorów, kiedy tylko jest to konieczne. Dlatego wraz z nim otrzymujesz środowisko wolne od zaufania.

Blockchain to jeden z rodzajów technologii rozproszonych rejestrów i istnieje wiele innych rodzajów DLT odpowiednich dla przedsiębiorstw. Koniecznie sprawdź też ich porównanie!

Porównanie różnych typów technologii Blockchain

Publiczne bez pozwolenia Zezwolone publiczne Prywatne bez pozwolenia Pozwolone Prywatne
Udział Każdy może pobrać i działać jako węzeł Tylko użytkownicy spełniający wcześniej zdefiniowane kryteria mogą pobierać i działać jako węzeł Każdy w sieci prywatnej może działać jako węzeł Tylko wybrane węzły w kanale prywatnym mogą działać jako węzeł
Zużycie energii Wysoki Średni Niska Niska
Bezpieczeństwo Bardzo wysoko Wysoki Średni Niska
Prędkość Bardzo wolno Powolny Szybki Bardzo szybki
Poziom zaufania Bez zaufania Bez zaufania Zaufane Zaufane

Rozdział-4: Sprzedawcy, którzy zapewniają BAAS

Zanim przejdziemy do dostawców, którzy dostarczają BAAS, przyjrzyjmy się, na czym polega cała koncepcja BAAS.

Co to jest Blockchain jako usługa?

BAAS lub Blockchain as a Service to specjalny rodzaj rozwiązania blockchain klasy korporacyjnej, z którego inni klienci mogą korzystać do hostowania, budowania i posiadania opracowanych zdecentralizowanych aplikacji, funkcji i innych rodzajów inteligentnych kontraktów.

Ale tutaj klienci nie będą zajmować się podstawową infrastrukturą; raczej dostawca BAAS monitorowałby i utrzymywał dla nich sieć. To niezwykle interesujące podejście do przyspieszenia rozwoju technologii blockchain, a także zainicjowania masowego poziomu wdrożenia.

Podstawowa architektura tej nowej koncepcji jest podobna do struktury SaaS (Software as a Service).

W dzisiejszych czasach wielu gigantów przemysłowych jest więcej niż chętnych, aby poznać technologię blockchain i wdrożyć ją w swoich istniejących ramach. Ale złożona natura technologii sprawia, że ​​zastanawiają się dwa razy, zanim zrobią krok. Ponadto brak odpowiedniego zestawu umiejętności w tych branżach staje się dla nich przeszkodą w utrzymaniu operacyjnego aspektu sieci.

Wielu gigantów technologicznych oferuje te rozwiązania blockchain dla przedsiębiorstw, wraz z małymi start-upami.

Jak działają te rozwiązania?

Zasada jest naprawdę prosta. Dostawca skonfiguruje infrastrukturę, jeśli klient zażąda jej za określoną kwotę. Gdy klient dokona płatności, dostawca konfiguruje technologię blockchain przedsiębiorstwa i zaczyna utrzymywać sieć. Dostawca BAAS zajmie się dla klienta każdą złożoną strukturą technologii.

Dostawcy BAAS, którzy zapewniają przyjęcie korporacyjnego łańcucha blokowego dla innych dużych branż, utrzymują ciągłość działania artefaktów. Inne programy wsparcia są również konieczne, jeśli chcesz zapobiec jakimkolwiek zdarzeniom włamań. Obejmują one odpowiednią alokację wydajnego sprzętu, oferują wysokiej klasy protokoły bezpieczeństwa, zarządzają przepustowością i zwiększają wymagania dotyczące hostingu.

Jeśli zaczniesz korzystać z tych usług BAAS, będziesz mógł bardziej skoncentrować się na swojej firmie niż na wdrożeniu łańcucha bloków w przedsiębiorstwie. Dlatego zawsze odniesiesz korzyści z korzystania z tych usług.

Prostszy kontekst

Na przykład pomyśl o dostawcach BAAS jako o dostawcach usług hostingowych. Jeśli chcesz założyć własną witrynę internetową i rozwijać swoją firmę, aby codziennie otrzymywać hity, musisz hostować ją na serwerze. Oczywiście możesz hostować własny serwer lub zarządzać nim, zamiast szukać dostawcy.

Ale wtedy musiałbyś zatrudnić personel do obsługi i dbania o twoje potrzeby hostingowe i upewnienia się, że nikt nie może przebić się przez twoją zaporę ogniową. To wszystko wydaje się naprawdę ekscytujące, ale w końcu będziesz miał więcej powodów do zmartwień na swoim talerzu, więc nie będziesz mógł skupić się na swojej pracy.

Dlatego właściwym rozwiązaniem dla swojej witryny byłoby hostowanie witryny u zewnętrznego dostawcy, takiego jak HostGator lub BlueHost. Dostawcy zadbają o Twoje potrzeby, a Ty nie będziesz musiał zatrudniać pracowników ani martwić się o bezpieczeństwo.

W ten sam sposób dostawcy BAAS podzielą się swoją wiedzą, wszystko, co musisz zrobić, to zainwestować. BAAS może być większym krokiem w kierunku głębszego wdrożenia blockchain w przedsiębiorstwach w różnych sektorach przemysłu. Zamiast opracowywać własne projekty blockchain, mogą teraz po prostu zlecić je na zewnątrz od tych dostawców blockchain dla przedsiębiorstw.

Przykłady dostawców Baas i platform Blockchain dla przedsiębiorstw

platformy dostawców blockchain baas

Dostawcy BAAS

1. Wyrocznia

Zapewniając najbardziej wszechstronną platformę DLT w chmurze, Oracle opracowuje nowy rodzaj usługi BAAS dla użytkowników korporacyjnych. Będziesz mógł dołączyć do innych organizacji i wdrożyć implementację łańcucha bloków swojego przedsiębiorstwa wraz z aktualizacją księgi. Dzięki Oracle będziesz w stanie niezawodnie udostępniać informacje swoim partnerom biznesowym, dostawcom i partnerom bankowym.

Oracle oferuje usługę w chmurze blockchain, która pozwoli Ci wykorzystać wszystkie powyższe funkcje. Platforma będzie działać na modelu architektury komponowalnej, co umożliwi realizację określonych celów wdrożenia łańcucha bloków w przedsiębiorstwie zgodnie z potrzebami biznesowymi.

Każda świadczona przez nich usługa będzie z czasem aktualizowana, więc nie musisz martwić się o nadążanie za konkurencją. Rdzeń platformy ma wiele warstw wraz z wieloma usługami podrzędnymi i interfejsami dostosowywalnych wtyczek.

Jak to działa?

Rozwiązanie Oracle Enterprise Blockchain oferuje sieć węzłów, które weryfikują i aktualizują zdecentralizowaną księgę, a także odpowiadają na zapytania z inteligentnych kontraktów. Ten dostawca dodał funkcję inteligentnych kontraktów do usługi w chmurze, aby usprawnić wdrażanie łańcucha bloków w przedsiębiorstwie.

Inna aplikacja zewnętrzna wywoływałaby proces transakcji i uruchamiała zapytania przy użyciu wywołań interfejsu API REST lub SDK klienta, które wybierałyby węzły do ​​uruchamiania kontraktów inteligentnych.

Po uzyskaniu zgody usługi w chmurze na transakcję, grupa zostanie podzielona na bloki danych. Te bloki są zabezpieczone kryptograficznie i nikt nie może ich modyfikować. Administratorzy usług będą mogli korzystać z usługi w chmurze blockchain w swojej organizacji i konfigurować ją zgodnie z potrzebami.

Ludzie często mylą swoje usługi z tym, że Oracle próbuje stworzyć sieć biznesową na swoim blockchainie. Ale to nie do końca prawda. Dostarczają platformę tylko innym klientom, którzy chcieliby wdrożyć technologię blockchain w przedsiębiorstwie.

Kluczowe właściwości usługi w chmurze Blockchain

 • Przejrzysty i udostępniony: Każdy uczestnik będzie mógł zobaczyć spójność danych. Mogliby również uzyskać replikację aktualizacji wraz z dostępem do nich, jeśli są upoważnieni.
 • Dokładne i niezaprzeczalne: Konsensus będzie zależał od decyzji podzbioru węzłów w łańcuchu blokowym, a po jego walidacji nikt nie może zaprzeczyć jego istnieniu.
 • Niezmienny: Podobnie jak publiczny blockchain, żaden nie może zmienić transakcji z księgi głównej.
 • Zaszyfrowane: Każdy rekord lub dane w sieci są szyfrowane, aby zachować poufność firmy.

2. IBM

IBM dostarcza również światowej klasy rozwiązania typu blockchain do użytku korporacyjnego. Platforma IBM Blockchain to jedyna w swoim rodzaju oferta BAAS na infrastrukturze IBM Cloud. Jest to jedno z w pełni funkcjonalnych, zintegrowanych rozwiązań typu blockchain dla przedsiębiorstw na rynku. Dzięki temu wdrażanie łańcucha bloków w przedsiębiorstwach będzie znacznie łatwiejsze, ponieważ mogą one rozwijać platformę, zarządzać nią i obsługiwać ją.

Platforma przyspiesza rozwój nowych projektów blockchain współpracujących z Hyperledger Fabric Architecture.

Bez względu na wymagania lub przypadki użycia w Twojej firmie rozwiązanie IBM zapewni Ci gotowość do pracy w mgnieniu oka. Jest dość szybka w integracji i zapewnia niezrównany poziom prywatności, wydajności i bezpieczeństwa w wymagającym środowisku.

Czy wiesz, co jest najlepsze? Otrzymasz szeroki wybór planów członkostwa. Każdy plan oferuje nowe funkcje, aby sprostać Twoim potrzebom. Tak więc, nawet jeśli jesteś małą firmą lub większym przedsiębiorstwem, możesz po prostu wybrać tę, która pasuje do Twojego budżetu. Plan początkowy jest najbardziej ekonomiczny i w żaden sposób nie ograniczy Twoich możliwości.

Funkcje platformy Blockchain

 • Opracowywanie nowych aplikacji

Oferuje szeroką gamę środowisk programistycznych dla Twoich aplikacji. Możesz przejść do środowiska współdzielonego, lokalnego lub online. Ale będziesz też potrzebować zaawansowanych narzędzi, prawda? Nie martw się, IBM Cię wspiera. Każde ustawienie jest wyposażone w zaawansowane narzędzia programistyczne, więc wszystko, co musisz zrobić, to podłączyć i zacząć tworzyć nowe aplikacje.

 • Władza rządowa

Możesz zarządzać swoją platformą po wdrożeniu łańcucha bloków w przedsiębiorstwie. Nowy zestaw narzędzi aktywacyjnych jest zawsze dostępny dla kanałów transakcji, inteligentnych kontraktów, członków i nowych sieci. Jeśli pracujesz z wieloma osobami, wszystkie ich aktualizacje będą pojawiać się w panelu działań i jako powiadomienia.

 • Wysoce funkcjonalny

Sieć działa zawsze z wysoką wydajnością i bezproblemowym dostępem do sieci. Otrzymasz natychmiastowe aktualizacje i nie będziesz musiał aktualizować systemu przez długi czas. IBM zajmie się wszystkim innym.

3. Amazon

Kolejnym świetnym rozwiązaniem blockchain dla przedsiębiorstw jest Amazon Web Services (AWS). AWS zapewnia jeden z najprostszych sposobów implementacji łańcucha bloków w przedsiębiorstwie. Dzięki rozwiązaniu firmy Amazon będziesz w stanie zbudować własne skalowalne rozwiązania i zapewnić znaczny rozwój swojej firmy.

Amazon oferuje wszelkiego rodzaju rozwiązania zarówno dla sieci scentralizowanej, jak i zdecentralizowanej. Jeśli potrzebujesz scentralizowanej struktury bazy danych, AWS może dostarczyć Ci kryptograficznie, wysokowydajną księgę. Nie musisz więc wdrażać wdrożenia łańcucha bloków w przedsiębiorstwie w tym przypadku.

Jeśli jednak potrzebujesz zdecentralizowanego środowiska z weryfikowalnymi możliwościami, AWS może zaoferować najlepsze z najlepszych rozwiązań blockchain. Wszystkie sieci są w pełni zarządzane, więc nie będziesz musiał zatrudniać większej siły roboczej do utrzymania struktury.

Każda usługa jest łatwa do skonfigurowania i wdrożenia; ponadto jest super ekonomiczny. Szablony Blockchain AWS są głównym składnikiem Twoich potrzeb związanych z blockchainem. Zobaczmy, co tak naprawdę oferuje ta usługa.

Szablony AWS Blockchain

Ten typ szablonów pozwoliłby na tworzenie adaptacji blockchain w krótkim czasie. Z pomocą szablonów łańcucha bloków AWS w końcu będziesz mógł skupić się na zdecentralizowanym rozwoju aplikacji, zamiast konfigurować sieć.

Jaka jest korzyść?

 • Szybszy czas wdrażania

Wdrożenie sieci blockchain zajmie tylko chwilę. Możesz wypróbować szablony Amazon ECS lub ECS2, aby szybko rozpocząć wdrażanie łańcucha bloków w przedsiębiorstwie.

 • Opcja wyboru

Otrzymasz dwie bardzo popularne platformy do wyboru spośród potrzeb Twojego przedsiębiorstwa. Hyperledger Fabric i Ethereum oferują nieco inne wyniki, więc najlepiej najpierw sprawdzić, co oferują, a następnie podjąć decyzję.

 • Zarządzanie narzędziami

Wszystkie szablony pozwolą Ci zarządzać sprzętem, a korzystając z nich będziesz mógł monitorować wyniki i zarządzać całą siecią. Te narzędzia są najlepsze, jeśli chcesz mieć wewnętrzną sieć Twojej firmy na blockchainie.

 • Płać za to, z czego korzystasz

Będziesz płacić tylko za zasoby, z których będziesz korzystać. Nie ma żadnych dodatkowych ukrytych kosztów, które mogą stać się obciążeniem po wykonaniu wszystkich ustawień.

4. Microsoft

Gigant technologiczny Microsoft również dołączył do ligi dostawców BAAS. Dzięki nowemu rozwiązaniu blockchain Azure będziesz w stanie skonfigurować i uruchomić platformę w ciągu jednego dnia!

Najlepsze jest to, że konfiguracja Azure Blockchain Workbench zajmuje tylko kilka kliknięć! Ten stół warsztatowy jest bardziej odpowiedni do testowania lub opracowywania nowych projektów, a nie tylko do systemu księgi. Platforma została zaprojektowana w określony sposób, aby zapewnić naprawdę mniej czasu na opracowanie nowego projektu.

Oczywiście od firmy Microsoft można oczekiwać najlepszego z najlepszych wyników, a platforma Azure z pewnością to zapewni.

Koszty i czas na rozwój w dużym stopniu zmniejszą się w przypadku wstępnie utworzonych integracji na platformie chmurowej Azure. Podczas konfiguracji otrzymasz do dyspozycji szeroką gamę narzędzi blockchain. Wszystko, co musisz zrobić, to wybrać te, których potrzebujesz i rozpocząć wdrażanie łańcucha bloków w swoim przedsiębiorstwie. Każda funkcja wymagałaby tylko jednego kliknięcia, aby skonfigurować, więc jest to łatwe i łatwe zadanie.

Następnie następuje wybór topologii. Jeśli wybierzesz topologię tworzenia / testowania, otrzymasz tylko jeden węzeł (maszynę wirtualną) i możesz zacząć od razu.

Topologia z jednym elementem jest przeznaczona tylko dla pojedynczych organizacji. Dzięki temu uzyskasz wiele węzłów w wielu sekcjach do swojej produkcji.

W topologii wieloczłonowej będziesz w stanie stymulować produkcję z wielu organizacji. To działa jak rozwiązanie konsorcjum. W zależności od liczby wdrożonych węzłów zajmie to więcej lub mniej niż 15 minut.

Jakie są funkcje?

 • Interfejsy głosowe i SMS-owe zapewnią śledzenie produkowanych towarów.
 • Integracja z Internetem rzeczy umożliwi śledzenie wszystkich Twoich przesyłek i produktów lub innych rodzajów dokumentów.
 • Systemy ERP będą w stanie zarządzać podstawowymi procesami, które będą współdziałać z głównymi uczestnikami.
 • Szybsze wdrażanie w znacznym stopniu poprawi wydajność.
 • Niskie koszty zmniejszają ogólne koszty wdrażania nowej firmy lub zmiany poprzedniego starego systemu sieciowego organizacji.

5. Alibaba

Rozwiązanie Alibaba Cloud jest tutaj, aby wdrożyć łańcuch bloków Twojego przedsiębiorstwa. Ta platforma zapewnia platformę klasy korporacyjnej do wszelkiego rodzaju wdrożeń blockchain. Alibaba Cloud Solution przybliży Cię do popularnej platformy blockchain dla przedsiębiorstw na rynku.

Może nie masz czasu lub energii, aby opracować swój własny łańcuch bloków, ale dzięki Alibaba możesz cieszyć się luksusem operacji, wdrażania i konserwacji. Przedsiębiorstwa wykorzystujące sztuczną inteligencję z pewnością mogą wiele zyskać, jeśli chcą wypróbować schemat blockchain AI.

Korzyści z Alibaba Cloud BAAS

 • Wyższy protokół bezpieczeństwa

Alibaba oferuje nowy poziom strategii bezpieczeństwa i ma izolację dla wielu dzierżawców, dlatego poziomy bezpieczeństwa są ogromne.

 • Większa stabilność

Ponieważ interfejs oferuje niezawodną jednostkę do przechowywania danych, skalowanie w górę nie stanowi problemu. Będzie w stanie zapewnić wysoką wydajność nawet w trudnych czasach.

 • Proste i łatwe

Oferuje mnóstwo ulepszonych funkcji administracyjnych, które pomogą Ci zbudować platformę blockchain za pomocą kilku kliknięć. Jest to więc dość proste w obsłudze.

 • Otwarty ekosystem

Ekosystem blockchain jest otwarty i obsługuje szeroką gamę aplikacji i danych. Dlatego jest to doskonała opcja do wdrażania łańcucha bloków w przedsiębiorstwie.

Czy są inne funkcje?

 • Zaawansowana technologia: Chmura Alibaba współpracuje z Hyperledger Fabric, Quorum, aby zapewnić te usługi klasy korporacyjnej.
 • Szybki tryb: Wdrożenie jednym kliknięciem eliminuje wszelkie złożone konfiguracje wdrożeń łańcucha bloków w przedsiębiorstwach.
 • Konsorcjum Zarządzające: Rozwijaj konsorcja, dodawaj nowych uczestników w dowolnym momencie, a to pomoże Ci zarządzać wszystkimi uczestnikami.
 • Zarządzaj organizacjami: Zarządzaj własną organizacją za pomocą platformy, uzyskaj jasny obraz aktywności wszystkich w sieci.
 • Bezpieczeństwo zarządzania: Zapewni certyfikaty CA i oprze technologię na Intel SGX.
 • Zarządzaj kodem łańcucha: Alibaba pozwoli Ci zarządzać Chaincode, takimi jak inteligentne kontrakty z wieloma stronami jednocześnie. Dzięki kompleksowemu systemowi śledzenia śledzenie wszystkich inteligentnych umów będzie niezwykle łatwe.
 • Dostęp do aplikacji: Platforma może współpracować ze standardowym zestawem SDK klienta Fabric Client. To środowisko pomoże Ci zintegrować dowolny typ aplikacji z nową siecią blockchain.

6. Baidu

Innym niesamowitym dostawcą, który rozpoczął swoją działalność BAAS, jest chiński serwis internetowy i wyszukiwarka Baidu. Niedawno firma opublikowała swój raport dotyczący nowo opracowanej platformy blockchain – Xuper Chain.

Sieć łańcuchów Xuper

Ich zupełnie nowa platforma superłańcuchowa jest w stanie obsłużyć wszelkie potrzeby przedsiębiorstw. Najwyraźniej Baidu oferuje największą liczbę transakcji na sekundę – 10 000. Ale jak obsługuje tak ogromną liczbę transakcji w każdej sekundzie? Cóż, używają sieci stereoskopowej i technologii równoległej międzyłańcuchowej.

Poza tym platforma nadaje się do wielu różnych scenariuszy i usług.

Według nich platforma ta jest w stanie zmienić łańcuchy dostaw, bezpieczeństwo żywności, finanse, IoT i wiele innych sektorów.

Funkcje łańcucha Xuper

 • Ogromny poziom bezpieczeństwa: Xuper Chain oferuje stosunkowo bezpieczny ekosystem; będzie zajmować się głównie poufnymi informacjami, takimi jak asortyment produktów, własność intelektualna i wiele innych. Dlatego integracja tej platformy z projektem korporacyjnym może być dla Ciebie kolejnym wielkim kamieniem milowym.
 • System zarządzania: Jako właściciel przedsiębiorstwa prawdopodobnie będziesz odpowiedzialny za wszystkie rzeczy. Aby uzyskać pozycję administracyjną, sieć oferuje dostęp do zarządzania. Dzięki temu dostępowi będziesz w stanie zobaczyć każde działanie w sieci i zablokować złych wykonawców, gdy zajdzie taka potrzeba.
 • Aplikacje wtykowe: Chcesz uruchamiać dowolne aplikacje w sieci? Nie martw się, Xuper Chain pozwoli Ci zrobić to samo. Po prostu wypróbuj wszystkie podłączane aplikacje w sieci i dodaj więcej funkcji do całego schematu.

7. Huawei

Niedawno Huawei rozpoczął swoją przygodę z byciem jednym z dostawców usług BAAS na rynku. Wcześniej uruchomili usługę w celach komercyjnych w Chinach 10 października. Jednak 15 listopada udostępnili go do użytku globalnego.

Chmura Huawei jest teraz dostępna w jej globalnej witrynie internetowej i jest przeznaczona głównie dla globalnych programistów i przedsiębiorstw. Programiści mogą używać tej platformy chmurowej do szybkiego opracowywania, wdrażania i utrzymywania zdecentralizowanych aplikacji w ramach swojego budżetu.

Zalety platformy chmurowej Huawei

 • Łatwe i otwarte dla wszystkich: Ta platforma jest zbudowana na Hyperledger Fabric 1.1 wraz z Kubernetes, który oferuje prosty proces konfiguracji, kilka minut czasu wdrożenia i wiele kątów.
 • Wydajne i elastyczne: Wyjątkową częścią tej usługi BAAS jest to, że oferuje szeroką gamę algorytmów konsensusu, dzięki czemu może osiągnąć transakcje do 5000 na sekundę. Ponadto zapewnia dynamiczne łączenie, elastyczny protokół przełączania i zarządzanie zasobami fizycznymi.
 • Opłacalnym: Koszty wdrożenia są zbyt niskie dla tej usługi BAAS. Po prostu płać za to, czego będziesz używać, a nie za nic innego. Poza tym spodoba ci się również niższa wartość O&M i opcje automatycznego skalowania.
 • Ochrona prywatności i solidne zabezpieczenia: Zarządzaj z łatwością wszystkimi węzłami, poziomem uprawnień i kluczami w jednym panelu. Procesy szyfrowania są wielowarstwowe z gwarancją prywatności. Infrastruktura cyberbezpieczeństwa nie pozwala na żadne zewnętrzne ani wewnętrzne hakowanie.
 • Pełne uwierzytelnienie: Zaawansowany poziom uwierzytelniania zapewniający, że tylko wybrane węzły mogą wejść do sieci. W ten sposób tylko Ty będziesz mieć wyłączną władzę nadania dostępu do innego węzła i uniemożliwienia dostępu do innych węzłów.

8. Accenture

Jednym z praktycznych liderów w tworzeniu łańcucha bloków jest Accenture. Firma Accenture od samego początku istnienia technologii blockchain wykazywała duże zainteresowanie, a dlaczego nie? Obie doskonale ze sobą korelują.

Jednak podejście firmy Accenture do tej sytuacji jest nieco inne niż innych. Skupiają się głównie na sekcji doradztwa, ale mają też rozwiązania blockchain stworzone specjalnie dla Ciebie. Na rynku są też inne firmy konsultingowe blockchain.

Otrzymasz pełny przegląd technologii blockchain i tego, jak możesz ją zintegrować ze swoim systemem. Co więcej, znalezienie idealnego sposobu na uruchomienie i zdobycie rynku byłoby ogromnym impulsem dla Twojej firmy.

Co oferują?

 • Analiza strategii: Ich wykwalifikowani specjaliści przeanalizują wszystkie sektory i strategie blockchain, aby pomóc Ci zintegrować rozwiązanie blockchain w opłacalnym zakresie i łatwo je wdrożyć.
 • Zastosowanie platformy Blockchain: Oczywiście nie każda firma może zaoferować całą aplikację dzięki wdrożeniu łańcucha bloków korporacyjnych. Musisz więc wiedzieć, na czym bardziej skupić się na swoim celu, a Accenture Ci w tym pomoże.
 • Zaawansowane szkolenia: Nie wiesz, jak radzić sobie z rozwiązaniami typu blockchain? BAAS firmy Accenture w mgnieniu oka wkroczyłby do biznesu i przeszkolił Cię w obsłudze nowego dodatku.
 • Środowiska programistyczne: Platforma środowiskowa będzie miała wszystkie niezbędne narzędzia blockchain, które pomogą programistom wprowadzać innowacje w nowych projektach.
 • Projekt i wdrożenie rozwiązania Blockchain: Po prostu pozwól im, jakie są Twoje wymagania. Zaprojektują dla Ciebie odpowiedni model, a jeśli dasz im zielony sygnał, pomogą Ci go wdrożyć.

Rozdział-5: Przykłady korporacyjnych łańcuchów bloków

Istnieje wiele przedsiębiorstw wdrażających blockchain. Zobaczmy kilka popularnych przykładów.

 • Hyperledger

Jedną z głównych platform blockchain dla przedsiębiorstw jest Hyperledger. Linux jest założycielem Hyperledgera, a swoją podróż rozpoczął w 2016 roku. Hyperledger to jedna z dobrze znanych międzybranżowych platform typu open source typu blockchain, najlepiej nadająca się do zastosowań korporacyjnych.

Jednym z głównych celów jest zapewnienie szerokiej gamy technologii rozproszonych rejestrów na poziomie przedsiębiorstwa. Obecnie Hyperledger wykonał ogromną współpracę, która przynosi ponad 185 przychodów. Obejmują one prawie wszystkie potencjalne sektory, takie jak internet rzeczy, finanse, łańcuch dostaw, bankowość, technologia i produkcja. Ten biznesowy blockchain ma osiem różnych typów projektów realizowanych jednocześnie, a spośród nich Hyperledger Fabric jest dobrze znany z zastosowań przemysłowych.

Ponieważ ten korporacyjny łańcuch blokowy ma architekturę modułową, możesz wreszcie cieszyć się funkcją plug-and-play z różnymi atrakcjami członkostwa.

Co to oferuje?

IBM i Digital Asset są oryginalnymi dostawcami tego licencjonowanego łańcucha bloków dla przedsiębiorstw. Dzięki modułowej architekturze zapewnia wyznaczenie ról w węzłach w sieci. Będziesz także mógł korzystać z konfigurowalnych protokołów konsensusu wraz z zaawansowanymi procesami inteligentnych kontraktów.

Jednak aby uzyskać dostęp do swojego konta, musisz podać informacje uwierzytelniające w sieci. Inteligentny kontrakt w tym korporacyjnym łańcuchu blokowym nosi nazwę „Chaincode”. Ten obsługuje języki programowania JavaScript i Go oraz oddzielną Javę do celów modułowych. Dlatego jest bardziej elastyczny pod względem innych popularnych inteligentnych kontraktów.

Zobaczmy, jakie potencjalne oferty mają jako łańcuch bloków korporacyjnych:

Dozwolony system Blockchain

Ten korporacyjny łańcuch bloków zapewnia strukturę z uprawnieniami, w której każdy uczestnik będzie miał znaną tożsamość. Jeśli masz do czynienia z kwestiami ochrony danych i potrzebujesz znanej tożsamości w sieci, byłoby wspaniale kontynuować tę.

Innym faktem dotyczącym tego typu łańcucha bloków dla przedsiębiorstw jest to, że są one przystosowane do obsługi dużej ilości danych, które są przekazywane organizacjom. Organizacje muszą codziennie radzić sobie z dużą ilością danych, a łańcuch bloków korporacyjnych jest więcej niż zdolny do ich obsługi.

Wysoka skalowalność przy większej wydajności

Jak powiedzieliśmy wcześniej, ten blockchain przedsiębiorstwa dotyczy architektury modułowej. Ta architektura dzieli proces transakcyjny na trzy oddzielne segmenty. W pierwszym zajmowałoby się przetwarzaniem logiki i procesem uzgadniania węzłów. W drugim etapie rozpocznie się zlecanie transakcji. Na ostatnim etapie transakcja zostanie zweryfikowana.

Ten proces zwiększa skalowalność i zmniejsza poziom zaufania do środowiska.

Dostępność danych, które trzeba znać

Przedsiębiorstwa zawsze mają do czynienia z kwestiami prywatności. Ponieważ zwykle są konkurencyjni, ujawnienie tego, z czym mają do czynienia, może zaszkodzić ich reputacji, a także dać konkurentowi przewagę nad nimi.

Dlatego muszą zachować poufność w przypadku pewnego rodzaju dokumentacji. Hyperledger Fabric umożliwia partycjonowanie danych w sieci. Zatem korzystanie z tej organizacji opartej na łańcuchu bloków przedsiębiorstwa może mieć specjalną dostępność.

Przy określonym poziomie uprawnień węzeł będzie mógł uzyskać do nich dostęp. Tak więc ludzie, którzy muszą o nich wiedzieć, będą mogli je zdobyć. To nie będzie własność publiczna.

Rich Queries Languages

Firmy nie rozumieją języka kodowania, więc przeszukiwanie rejestru byłoby dla nich trudne. Dlatego ten korporacyjny łańcuch bloków oferuje pełny zestaw prostego języka zapytań, którego firma może używać do przeszukiwania księgi.

Ta funkcja daje przedsiębiorstwom nowy poziom możliwości.

Architektura modułowa

Każdy projektant w sieci byłby w stanie podłączyć preferowane przez siebie komponenty i pracować nad nimi. Daje to inną przewagę tej platformie blockchain dla przedsiębiorstw. Teraz programiści mają swobodę dodawania dowolnego typu funkcji do własnego projektu, jeśli platforma nie może go w pełni wykonać.

Pomiar bezpieczeństwa wrażliwych danych

Blockchain przedsiębiorstwa będzie obsługiwał wiele poufnych informacji. Dlatego potrzebne są pomiary bezpieczeństwa, aby zapewnić bezpieczeństwo tych informacji. Moduł bezpieczeństwa sprzętu oferuje unikalny zestaw kluczy do szyfrowania i zapewnia wyższy poziom bezpieczeństwa.

 • Enterprise Ethereum Alliance

To kolejna z najbardziej dojrzałych platform blockchain dla przedsiębiorstw. Vitalk Buterin jest założycielem tego wspaniałego blockchainu klasy korporacyjnej. Ten korporacyjny łańcuch bloków oferuje solidny poziom funkcjonalności i dlatego jest szeroko stosowany w wielu przemysłowych przypadkach użycia.

Ethereum to jedna z największych używanych platform blockchain. Podobnie jak Hyperledger Fabric, ten korporacyjny łańcuch blokowy pracował nad niezliczonymi projektami i ulepszeniami.

Z drugiej strony Ethereum prowadzi konsorcjum przedsiębiorstw, które zajmuje się wyłącznie finansowaniem nowych projektów i współpracy na poziomie korporacyjnym. Blockchain przedsiębiorstwa EOG ma ponad 250 członków i jest firmą non-profit.

Z drugiej strony tych 250+ członków łączy ich z ponad 500 startupami, dostawcami technologii, przedsiębiorstwami, naukowcami i wieloma innymi. Mimo że jest szeroko stosowany, musisz zdać sobie sprawę, że ta firma jest w zasadzie blockchainem bez pozwolenia. Ale ma też specjalną architekturę dla ograniczonego dostępu.

Jest to również rodzaj platformy zużywającej energię, ale nadal oferuje wiele korzyści, które pomagają przeoczyć tę jedną wadę.

Jaki jest prawdziwy cel EOG?

Ten specjalny blockchain dla przedsiębiorstw ma na celu zbudowanie prywatnej opcji podstawowej technologii Ethereum dla określonych wymagań organizacyjnych.

Przyjrzyjmy się bliżej głównym celom –

 • Wprowadzaj innowacje, buduj i wspieraj szeroką gamę projektów bazowych Ethereum, które oferują większą wartość dla świata technologii i oferują lepsze odniesienie do projektowania architektonicznego.
 • Pomóż organizacjom budować własny łańcuch bloków Ethereum i dodawać bardziej szczegółowe funkcje dla każdego przedsiębiorstwa. Oznacza to, że bank może mieć własny łańcuch bloków do zarządzania transakcjami, podobnie jak inny uczestnik, który potrzebuje zarządzania łańcuchem dostaw.
 • Jeśli jeden z członków tego korporacyjnego sojuszu blockchain utworzy nową aplikację bazową kodu, która może być przydatna w kilku innych projektach, zostanie do tego udostępniona. Ta koordynacja sprzyja rozwojowi zaplecza technologicznego.

Jaka jest wizja?

Według EEA mają pięć wizji na przyszłość –

Otwarta platforma

Ustanowienie platformy open source, a nie tylko produktu.

Autorytet

EEA będzie miała uprawnienia do definiowania wytycznych operacyjnych i rozwojowych dla wszystkich projektów Ethereum należących do członków EEA. Ponieważ platformy open source muszą spełniać określone standardy, najlepiej jest to zdefiniować od samego początku.

Zapewnij rządowe wsparcie dla rozwoju przedsiębiorstw

Ten korporacyjny łańcuch bloków jest w stanie ułatwiać i zarządzać wszystkimi projektami wdrożeń krzyżowych oraz dokładnie sprawdzać ich wymagania biznesowe. Na przykład, jeśli bank wdroży jakiekolwiek rozwiązanie typu blockchain, EOG może pomóc innym członkom zrobić to samo. Ostatecznie zaoszczędzi to sporo kosztów.

Ewoluuj z istniejącej platformy publicznej

Mimo że EEA będzie współpracować z łańcuchami bloków prywatnych przedsiębiorstw, ale nadal może ewoluować, korzystając z funkcji już istniejącego publicznego łańcucha bloków. W ten sposób wszelkie postępy na drugiej platformie można wykorzystać na przeciwnej. W ten sposób zyskują obie platformy.

Korzystanie ze standardów

Publiczny blockchain Ethereum żyje od 2015 roku, minęły już cztery lata. Nowe EEA wykorzysta standardy z przestrzeni publicznej i przeanalizuje doświadczenie, aby wdrożyć lepszą wersję w przyszłości.

 • Corda

Enterprise blockchain Corda R3 jest jedną z komercyjnych wersji Corda. Jest to platforma typu open source przeznaczona specjalnie dla użytkowników korporacyjnych. Corda Enterprise to oficjalna nazwa wersji korporacyjnej firmy Corda, która jest w pełni zgodna z Cordą.

Jeśli Twoja firma koncentruje się wokół infrastruktury sieciowej i jakości usług, zdecydowanie powinieneś wypróbować Cordę.

Będziesz mieć do wyboru platformę klasy korporacyjnej lub open source spełniającą wszystkie Twoje potrzeby. Nie ma znaczenia, jaki rozmiar może mieć Twoja organizacja, łańcuch bloków korporacyjnych firmy Corda zapewnia przyspieszenie, którego możesz potrzebować.

Został uruchomiony w 2015 roku, po czym obejmował wiele obszarów zastosowań przedsiębiorstw. Obecnie Corda z R3 ma ponad 60 członków w swoim konsorcjum. Początkowo Corda została wprowadzona jako rozwiązanie dla instytucji finansowych, ale teraz mają coraz większe zastosowania w służbie zdrowia, administracji, łańcuchu dostaw i handlu.

Organizacja może wykorzystywać ten dozwolony łańcuch bloków korporacyjnych, ponieważ będzie dostępny tylko dla osób ze specjalnym zezwoleniem, aby środowisko nie było własnością publiczną.

Możliwości przedsiębiorstwa Corda

Zapora aplikacji Blockchain

Jedną z najważniejszych cech Corda jest światowej klasy zapora aplikacji typu blockchain. Ten firewall zapewni niezbędną ilość wsparcia potrzebnego przedsiębiorstwom o skomplikowanym schemacie biznesowym.

Ta zapora sieciowa zapewni bezpieczny dostęp aplikacjom do frameworka blockchain i odrzuci wszelkie nieautoryzowane połączenia stron trzecich próbujące się dostać. Zapewni użytkownikom schemat zarządzania dostępem wraz z aplikacjami działającymi w łańcuchu bloków.

Korzystając z tego przedsiębiorstwa, organizacja blockchain może zintegrować centrum danych w swojej sieci, ale będzie również w stanie komunikować się z osobami z zewnątrz bez szkody dla swoich poufnych informacji.

Tak więc Corda zapewnia bezpieczny, szyfrowany kanał między zewnętrznymi węzłami a wewnętrznym centrum danych. Jedna z unikalnych funkcji, której nie zobaczysz w innych platformach łańcucha bloków dla przedsiębiorstw.

Byłby świetnym dodatkiem do wszelkich instytutów organizacyjnych. Na przykład ten firewall mógłby pozostać tuż za zaporą tradycyjnego banku, tuż przed wszystkimi poufnymi informacjami. Ale pozwoli użytkownikom na interakcję z ich danymi osobowymi z odpowiednim uwierzytelnieniem. Ten korporacyjny protokół blockchain otwiera olbrzymi poziom zainteresowania w sektorach finalnym, a także w innych firmach zajmujących się zarządzaniem danymi.

Inne atrakcyjne funkcje

Poza zaporą ogniową aplikacji dla przedsiębiorstw jest znacznie więcej. Łańcuch bloków korporacyjnych Corda jest wyposażony we wszystkie narzędzia, które mają być zoptymalizowane pod kątem środowiska IT. Oznacza to, że dzięki temu uzyskasz nadzór, wysoką dostępność, monitorowanie awarii i ich przywracanie, 24-godzinną obsługę klienta, wydajne węzły, harmonogramy wydań i wiele innych..

Niemniej jednak korporacyjny łańcuch blokowy Corda obsługiwał również bazy danych serwerów SQL i Oracle. W ten sposób integracja korporacyjnego łańcucha blokowego Corda została usprawniona.

Innym kluczowym czynnikiem tego korporacyjnego łańcucha blokowego jest interoperacyjność. W rzeczywistych sytuacjach przedsiębiorstwa muszą mieć do czynienia z więcej niż jedną aplikacją naraz. Jednak cała istniejąca technologia blockchain w przedsiębiorstwach jest bardziej dostosowana do rozwiązań pojedynczych aplikacji.

Ale dzięki Corda mogą uzyskać dostęp do więcej niż jednej aplikacji naraz, co zwiększa ogólny rozwój firmy.

 • Marszczyć

Ta korporacyjna firma typu blockchain rozpoczęła swoją podróż w 2012 roku. Jednak wcześniej była znana jako Opencoin. W 2015 roku ostatecznie zmienili nazwę na Ripple. Głównym celem Ripple było połączenie korporacji, banków, giełd aktywów i dostawców płatności za pośrednictwem ich osobistego kanału RippleNet.

RippleNet to prawie bezpłatna globalna platforma transakcyjna. Dzięki Ripple będziesz mógł dokonywać globalnych płatności przy użyciu jego rodzimej waluty, „Ripples” lub „XRP”, zaraz po Ether i Bitcoin. Ten biznesowy blockchain jest z pewnością jedną z najszybszych platform niż wszystkie dotychczas istniejące. Dzięki temu każde przedsiębiorstwo może uregulować swoją płatność w ciągu zaledwie 4 sekund!

Ripple współpracuje z ponad 100 organizacjami, a ponad 75 tworzy różne nisze wdrożeniowe. Ale transakcje to nie jedyny powód, dla którego Ripple jest materiałem klasy blockchain dla przedsiębiorstw. Istnieją inne funkcje Ripple, które doskonale pasują do potrzeb organizacyjnych.

Odkryj nowe rynki

Wiele korporacji finansowych i innych ma trudności ze zbadaniem lub identyfikacją swoich granic lub modeli biznesowych. Trzymanie się tradycyjnego modelu szybko się dezaktualizuje, co prowadzi do zmniejszenia przychodów. Ripple chce wprowadzić zmiany w tej sekcji.

Przedsiębiorstwo blockchain dla przedsiębiorstw pomogłoby przedsiębiorstwom odkryć nowe rynki i usprawnić nową formę działalności. Zapewniłoby to firmom dość łatwe sprostanie oczekiwaniom klientów i pełną satysfakcję.

Jednak rzeczywiste systemy płatności nie są łatwe do złapania. Na razie blockchain korporacyjny Ripple współpracuje z dwoma tuzinami krajów, ale jest jeszcze dużo do zrobienia. Głównym celem jest Azja, a zaakceptowanie swojej waluty jako oficjalnej przez inne regiony bez banków byłoby trudnym wezwaniem. Ale już jest we właściwym miejscu.

Zapewnij więcej klientów

Zwykle dostawcy usług płatniczych odniosą sukces tylko wtedy, gdy będą w stanie dotrzeć do ogromnej liczby konsumentów w krótkim czasie. Ripple oferuje lepsze rozwiązanie za pośrednictwem swojej sieci RippleNet, w której mogliby codziennie łączyć się z większą liczbą użytkowników.

Użytkownicy mogą płacić swoimi pieniędzmi fiducjarnymi lub XRP, co pozwala na większą swobodę w kształtowaniu ich strony.

Protokoły bezpieczeństwa i kwestie bezpieczeństwa

Ripple Enterprise Blockchain oferuje jeden z najlepszych protokołów bezpieczeństwa na rynku. Ponieważ początkowo byli nastawieni na sektory finansowe, od początku zaostrzyli swoje środki bezpieczeństwa. Obecnie wiele przedsiębiorstw, takich jak branża łańcucha dostaw, służba zdrowia, rząd może wykorzystywać te protokoły bezpieczeństwa dla własnych korzyści.

Uproszczenie procesu płatności

Ten biznesowy blockchain zawsze bada nowe sposoby przekształcenia typowego systemu płatności i po prostu go w przypadkach offline i online. Przypadki użycia, takie jak efektywność kapitałowa, śledzenie płatności i bogate transfery danych, to tylko kilka popularnych sposobów.

Jeśli połączysz to z niższą stopą kosztów operacyjnych, rozwiązanie stanie się zjawiskiem globalnym. Rozwiązania xVia firmy Ripple wprowadzają ludzi w nowy sposób.

To narzędzie oferuje natychmiastowe przelewy wraz z procedurą uwierzytelniania dla uczciwej transakcji.

 • Kworum

J.P. Morgan opracował Quorum, używając Ethereum jako korzenia. Ten korporacyjny łańcuch bloków został specjalnie zaprojektowany do obsługi wszystkich środowisk obsługujących transakcje o dużej przepustowości i szybkości w krótkim czasie. Jednak ten korporacyjny łańcuch bloków ma pozwolenie i będziesz mógł uzyskać do niego dostęp tylko za pomocą prywatnego procesu uwierzytelniania. Głównym powodem, dla którego Quorum jest tak szybkie i skalowalne, jest fakt, że nie działa na typowych algorytmach zgodności pracy. Raczej wykorzystuje głosowanie i inne lekkie mechanizmy konsensusu, aby osiągnąć porozumienie.

Będzie rosnąć wraz z Ethereum i być może będzie się wyróżniać na inne sposoby. Ponieważ zmodyfikował kod Ethereum tylko trochę, jest w stanie szybko dostosować się do aktualizacji Ethereum. Co więcej, jest całkowicie open source i promuje nowsze wynalazki.

Dlaczego programiści stworzyli Kworum?

Jeśli zajmujesz się blockchain od jakiegoś czasu, zauważysz, że niektóre organizacje nie są zbytnio zainteresowane tą technologią. Głównym powodem tego jest bycie w 100% przejrzystym i brak możliwości kontrolowania żadnego z nich.

Wiele przedsiębiorstw ma do czynienia z poufnymi informacjami i potrzebowałoby struktury typu rządzącego, aby promować regulacje. Ale z typowym blockchainem nie mogą tego mieć. Z drugiej strony ogromne bezpieczeństwo i łatwa identyfikowalność Blockchains mogą przynieść ogromne korzyści tym korporacjom.

Dlatego programiści próbowali stworzyć kompromis, aby organizacje te mogły z łatwością wykorzystać tę technologię dla własnych korzyści. Quorum Enterprise Blockchain ma to, co najlepsze z obu światów, z funkcjami blockchainów i prywatnym środowiskiem, którego potrzebuje każda organizacja. Więc dlaczego go nie użyją?

Funkcje, które sprawiają, że Quorum jest lukratywne:

Instytucja zarządzająca węzłem

Dzięki rozwiązaniu Quorum Enterprise Blockchain wyznaczony organ będzie mógł wstępnie zatwierdzić, które węzły mogą wejść do sieci. Oznacza to, że nie będzie to własność publiczna, do której każdy będzie mógł bezpłatnie wejść. Tylko upoważnione osoby z tego przedsiębiorstwa będą miały dostęp do tej bazy sieciowej platformy blockchain przedsiębiorstwa.

Prywatne transakcje

Kolejną wspaniałą cechą tego łańcucha bloków dla przedsiębiorstw jest to, że umożliwia on przeprowadzanie transakcji prywatnych. Oznacza to, że Twoja transakcja z inną osobą będzie widoczna tylko dla Ciebie i tej osoby. Zwykle w łańcuchu bloków inne osoby mogą łatwo zobaczyć historię transakcji.

Ale to eliminuje pełne pomiary bezpieczeństwa łańcucha bloków. Oczywiście będziesz mieć również możliwość przeprowadzania transakcji publicznych, ale w niektórych przypadkach będziesz potrzebować autoryzacji, aby zobaczyć historię transakcji prywatnych innej osoby.

Umowa poprzez głosowanie

Kworum nie ma typowych algorytmów konsensusu umożliwiających osiągnięcie porozumienia, które jest agresywnie energochłonne. Działa na QuorumChain; specjalny mechanizm zgody na głosowanie stworzony specjalnie dla tej platformy. Algorytmy te przypisują węzłom określone prawa głosu, a także zachowują ich ogólny status. Aby transakcja została dodana, ten łańcuch bloków przedsiębiorstwa będzie potrzebował tylko podpisu węzła transakcyjnego, publicznego skrótu głównego i globalnego skrótu transakcji. Po uzyskaniu wszystkich tych informacji węzły wyborców będą głosować i zostaną dodane do księgi.

Najwyższa wydajność

Wydajność tego korporacyjnego łańcucha blokowego jest znakomita. W porównaniu z tym samym gatunkiem technologii blockchain jest lepszy. Oferuje wyższą liczbę transakcji co sekundę w porównaniu z innymi platformami, takimi jak Ethereum lub Bitcoin.

To sprawia, że ​​ten biznesowy łańcuch bloków jest całkiem odpowiedni do integracji na poziomie organizacji.

Porównanie platformy Enterprise blockchain

Tkanina Hyperledger Kworum Ethereum Marszczyć R3 Corda
Typ księgi Dozwolone Dozwolone Bez pozwolenia Dozwolone Dozwolone
Zarządzanie Linux Foundation Deweloperzy JP Morgan i Ethereum Deweloperzy Ethereum Ripple Labs Konsorcjum R3
Koncentracja na branży Międzybranżowe Wielobranżowość Międzybranżowe Branża finansowa Branża finansowa
Wydajność > 2000 tps 100 tps ~ 20 tps ~ 1500 tps ~ 170 tps
Kryptowaluta Żaden Żaden Eter (ETH) Ripple (XRP) Żaden
Mechanizm konsensusu Mechanizm wtykowy Protokół głosowania Dowód pracy (PoW) Protokół głosowania probabilistycznego Mechanizm wtykowy
Inteligentny kontrakt ×
Język Smart Contract NodeJS lub Golang lub Java Solidność Solidność Java lub Kotlin
typ aplikacji Wszechstronne

Wszechstronne Wszechstronne Nadaje się do zastosowań finansowych Aplikacje finansowe

Rozdział 6: Jakie są przypadki użycia Enterprise Blockchain?

Przypadki użycia blockchain w przedsiębiorstwach

Transakcje globalne

Sektory finansowe lub bankowe były pierwszymi branżami, które zintegrowały technologię blockchain. Blockchain był w pełni przygotowany do radzenia sobie z typowymi scentralizowanymi wadami. Jednak biznesowy blockchain to wisienka na torcie.

Dzięki różnym płatnościom transgranicznym rozwiązanie blockchain dla przedsiębiorstw daje sektorowi finansowemu ogromny impuls dzięki natychmiastowym transakcjom.

Wcześniej trzeba było czekać kilka dni, aby wyczyścić transakcję, ale teraz dzięki łańcuchowi bloków korporacyjnych możesz to zrobić w mniej niż 10 sekund.

IBM Blockchain jest jednym z czołowych przykładów zastosowań blockchain w przedsiębiorstwach w tym sektorze. Wraz z World Wire IBM wprowadził nowy sposób rozliczania płatności transgranicznych. Oni oferują:

 • Szybsze przetwarzanie płatności
 • Zmniejszone koszty
 • Większa wydajność
 • Ogromna przejrzystość
 • Środowisko bogate w bezpieczeństwo

Rozwiązanie IBM do systemu płatności jest bardzo proste i można je zintegrować z wszelkiego rodzaju organizacjami. Dzięki temu Twoja firma będzie mogła cieszyć się luksusem połączenia oszczędzającego czas i koszty z tym korporacyjnym blockchainem.

Handlowy

Finansowanie handlu to kolejna fajna aplikacja blockchain dla przedsiębiorstw. Około 18 bilionów dolarów towarów jest wysyłanych przez jakieś firmy zajmujące się finansowaniem handlu. Aby wszystko działało płynnie, finanse handlowe muszą mieć większą kontrolę nad całym procesem. I tu właśnie pojawia się blockchain dla przedsiębiorstw.

Innym doskonałym przykładem tego typu zastosowań blockchain w przedsiębiorstwie będzie TradeLens. Technologia opiera się na otwartych zasadach wraz z wkładem różnych interesariuszy na rynku. Naprawdę nowoczesny system modułowy, który zapewni znaczną wartość każdemu uczestnikowi sieci.

TradeLens działa w nudnych organizacjach, a obecnie współpracuje z nimi ponad 150 organizacji. Korzyści są ogromne, w tym większa przejrzystość i zaufanie, wyższa wydajność, mniejsza papierkowa robota i koszty oraz wiele innych.

Sieć jest w pełni zabezpieczona, a każdy w sieci posiada własne dane. Oznacza to, że tylko oni mają do niego dostęp i jeśli tylko udzielą pozwolenia, inne strony będą mogły to zobaczyć. Jednak rynek był wcześniej dość niestabilny, ale teraz dzięki stabilnym monetom wraca do stabilnego stanu.

Bezpieczeństwo żywności

Bezpieczeństwo żywności jest głównym problemem ludzi. Teraz wszystko, co jest produkowane przez ogromne kanały rolnicze, odbija się na jakości żywności. Produkty przetworzone mają na sobie jeden z ogromnych poziomów zagrożeń dla zdrowia, a ludzie bardzo cierpią z tego powodu.

Ale jak sobie poradzisz z tą sytuacją? Enterprise blockchain może zapewnić identyfikowalność produkcji, aby wiedzieć, skąd pochodzi surowiec. Oceni również jakość każdego przemysłu spożywczego, aby upewnić się, że podlega przepisom zdrowotnym.

IBM Food Trust może być wspaniałym przykładem przypadków użycia blockchain w przedsiębiorstwie. Dzięki Food Trust każda firma i jej konsumenci będą znać jakość swojej żywności, od surowca po wynik.

To rozwiązanie na poziomie łańcucha bloków dla przedsiębiorstw uwzględnia każdy etap procesu produkcyjnego w każdej branży spożywczej. Dzięki nim otrzymasz:

 • Odpowiedzialność za bezpieczeństwo żywności
 • Stała świeżość żywności przez cały czas
 • Potwierdzenie zaufania do marki
 • Ogranicz marnotrawstwo żywności
 • Zwiększ zrównoważony rozwój
 • Pozbądź się fałszowania żywności

Łańcuch dostaw

Blockchain przedsiębiorstwa może naprawdę zabłysnąć w tym sektorze. Dzięki blockchain dla przedsiębiorstw każda organizacja łańcucha dostaw otrzyma:

 • Zabezpieczony system księgi z widocznością w całym łańcuchu dostaw w celu śledzenia
 • Walidacja danych i egzekwowanie umów za pomocą Smart Contracts
 • Niezmienne i dokładne informacje, które szybko wykryją uszkodzone dane osobowe
 • Przychody ze Skyrocketing
 • Cięcie kosztów na każdym etapie

Łańcuch dostaw boryka się z jednym z głównych problemów – brakiem identyfikowalności. Na przykład rozważmy możliwość śledzenia towarów luksusowych. Producent zawsze będzie wytwarzał masową ilość produktów za każdym razem, ale nie może śledzić każdego produktu. W rezultacie istnieje wiele sytuacji, w których produkty giną między wysyłkami. Jeśli jednak większa liczba organizacji zacznie wdrażać rozwiązanie blockchain dla przedsiębiorstw, może z łatwością poradzić sobie z sytuacją.

Do tej pory może to być jeden z najważniejszych przypadków użycia blockchain w przedsiębiorstwach.

Tutaj znowu uderza IBM Blockchain. Tworzą rozwiązania specjalnie dla zarządzania łańcuchem dostaw i koncentrują się na produkcji opartej na logistyce. Przejrzystość i identyfikowalność to dwa główne problemy każdej logistyki. Wykorzystując te czynniki, IBM Blockchain może zaoferować globalną sieć łańcucha dostaw, która może przynieść korzyści każdej organizacji.

Sprzedaż

Detaliści powoli rozpoznają zastosowanie technologii blockchain dla przedsiębiorstw w tym dziale. Fałszerstwo jest jednym z głównych problemów tego działu i od bardzo dawna próbują sobie z tym poradzić z niewielkim wskaźnikiem sukcesu.

Enterprise blockchain w tym zakresie może zaoferować pełną optymalizację produktów i pomóc detalistom w ostatecznej walce z problemem podróbek.

Niektóre główne przykłady zastosowań blockchain w przedsiębiorstwach to Walmart i Alibaba.

Walmart jest obecnie jednym z gigantów handlu detalicznego na rynku i również zainteresował się blockchainem. Podczas codziennej pracy wykorzystuje blockchain do śledzenia i zarządzania wszystkimi towarami detalicznymi. Obecnie Walmart współpracuje z IBM.

Z drugiej strony Alibaba przenosi to na wyższy poziom. Opracowują rozwiązania oparte na łańcuchu bloków, aby radzić sobie z protokołami kradzieży. Firma jest dość skoncentrowana na wykorzystaniu technologii klasy blockchain klasy korporacyjnej do celów detalicznych.

Usługi rządowe

Instytucje rządowe pozostają w tyle, jeśli chodzi o cyfryzację. Obywatele potrzebują lepszej infrastruktury z bezpieczniejszym sposobem zachowania wszystkich swoich praw w jednym miejscu. Jednak oferowanie wykładniczego wzrostu w tej gospodarce jest ogromnym obciążeniem dla usług rządowych.

Najbezpieczniejszym sposobem na to jest zaoferowanie warstwy zaufanej sieci, w której będzie dostępna elektroniczna dokumentacja dla rządów. W ten sposób rząd może jednocześnie przetwarzać ogromne ilości danych, takich jak opłaty za rachunki, wnioski wizowe, odnawianie licencji i wiele innych. A jakie mogą być właściwe przypadki użycia blockchain w przedsiębiorstwie niż to?

Przykłady w tym sektorze są ogromne. Wiele usług rządowych współpracuje z rozwiązaniami typu blockchain, aby zdigitalizować swój kraj. uPort jest jednym z tych rozwiązań klasy korporacyjnej. Wraz z uPort Zug stworzył nową platformę o nazwie ZugID. Ta aplikacja pozwoli wszystkim obywatelom Zug uzyskać dostęp do e-administracji w bezpieczny sposób. uPort nawiązał również współpracę przy innym projekcie z rządem Brazylii w zakresie identyfikatorów i przechowywania dokumentacji w łańcuchu bloków.

Chociaż rządy nie są zbyt skłonne do korzystania z tej nowej technologii i dlatego postęp jest powolny. Dubaj, Estonia, Chile i Izrael są bardziej niż chętni do rozpoczęcia własnego rządowego projektu blockchain.

Własność intelektualna

Zarządzanie własnością intelektualną staje się głównym problemem związanym ze znakami towarowymi i patentami. Istnieje już wiele organizacji zewnętrznych, które mogą znakować dowolną własność dla ich właściwego właściciela. Jednak większość z nich jest datowana wstecz i nadaje się tylko do lokalnego opatentowania.

Ale te duże organizacje, takie jak wynalazcy, projektanci, artyści i muzycy, chcą mieć wpływ na rynek międzynarodowy, przepisy dotyczące patentów na starość nie działają dobrze.

W rezultacie często dochodzi do nadużyć własności intelektualnej, a ludzie nie otrzymują niezbędnej kwoty wynagrodzenia za swoją pracę.

Ale dzięki blockchain dla przedsiębiorstw ludzie mogą teraz w końcu otrzymać zapłatę, na którą zasługują. Blockchain może śledzić wykorzystanie własności intelektualnych i oferować obniżkę wynagrodzenia, na jaką zasługują.

Kodak byłby dobrym przykładem takich przypadków użycia blockchain dla przedsiębiorstw. Stworzyli jednak platformę KodakOne, dzięki której każdy fotograf opatentowuje swoją pracę i otrzymuje wypłatę za każdym razem, gdy ich zdjęcia są wykorzystywane w Internecie..

Opieka zdrowotna

Farmaceutyki i opieka zdrowotna mogą w dużym stopniu wykorzystać funkcjonalność łańcucha bloków przedsiębiorstwa. Chociaż wiele krajów inwestuje dużo pieniędzy w te sektory, ale w porównaniu z tym wynik jest dość kiepski.

Ale dlaczego tak jest? Głównymi winowajcami tego stanu rzeczy są brak przejrzystości i podatności danych. Jeszcze jedna główna przyczyna szkodzi tej branży na masową skalę – podrabiane leki. Fałszywe narkotyki wpływają nie tylko na gospodarkę, ale także na życie ludzi.

Każdego roku ogromna liczba ludzi odczuwa większą reakcję na fałszywe narkotyki.

Aby poradzić sobie z tą opieką zdrowotną i firmami produkującymi leki, mogą skoordynować z blockchain przedsiębiorstwa i zapewnić protokół bezpieczeństwa, który będzie walczył z tymi problemami.

Na przykład możesz nawiązać współpracę z FDA i IBM w celu zapewnienia bezpiecznego, zdecentralizowanego systemu księgi, którego celem będzie przejrzystość i poprawa ogólnych obaw pacjentów o prywatność. To kolejny przypadek użycia blockchain w przedsiębiorstwie.

Olej i gaz

Według Accenture ogromna branża gazu i ropy może bardzo skorzystać na rozwiązaniu blockchain dla przedsiębiorstw. Głównie w zakresie płatności frachtu i audytu. Mówiąc najprościej, może poprawić wydajność, biorąc pod uwagę wszystkie trasy – kolej, ciężarówkę, statek i samolot. W ten sposób firmy naftowe mogą obliczyć najlepszą trasę i zmniejszyć koszty wysyłki.

Ostatecznie wszystko sprowadziłoby się do odpowiedzialności za dane, gdzie po dodaniu ich do księgi zarówno nadawca, jak i przewoźnik będą mogli to zobaczyć..

W dalszym opracowywaniu Accenture zwrócił uwagę, że blockchain dla przedsiębiorstw może z łatwością zaoszczędzić 5% przychodów, po prostu poprawiając dokładność. Shell, gigant naftowo-gazowy, inwestuje obecnie w rozwiązania oparte na blockchain. Tak więc, jak widać, ropa i gaz są głównymi przypadkami użycia blockchain w przedsiębiorstwach.

Nieruchomość

Obecna sytuacja na rynku nieruchomości bardzo cierpi z powodu wyższych kosztów, niedostępności i naprawdę słabej płynności. Zazwyczaj tylko bogaci ludzie mogą teraz inwestować w nieruchomości, podczas gdy klasa średnia wymyka się temu z możliwości.

Jeśli korporacje z branży nieruchomości chcą to naprawdę zrównoważyć, muszą wykorzystać blockchain przedsiębiorstwa. Enterprise blockchain i platforma mogą zapewnić płynność potrzebną na tym ogromnym rynku.

Dubaj nawiązał współpracę z ConsenSys, aby opracować oparte na technologii blockchain rozwiązanie do śledzenia pochodzenia na rynku nieruchomości. Meridio jest przedsięwzięciem tej współpracy i teraz może przekształcić każdy indywidualny teren w cyfrową bazę współdzieloną na platformie Ethereum.

Dzięki temu ludzie mogą teraz łatwo posiadać częściową własność oraz kupować i sprzedawać swoje ziemie, gdy tylko znajdą dobrego nabywcę. Udostępnia dużą liczbę aktywów szerokiemu wyborowi inwestorów. Tak więc przypadki użycia blockchain w przedsiębiorstwach zapewnią płynność w branży nieruchomości.

Humanitaryzm

Blockchain przedsiębiorstwa może w szczególności wykorzystać swoje obiekty w tej niszy. Wiele projektów humanitarnych dotyczy skorumpowanych osób i musi mieć pewność, że naprawdę pomagają ludziom w potrzebie.

Z powodu korupcji co roku nadużywane są większe kwoty darowizn na rzecz tych organizacji charytatywnych, a tylko niewielka ich część trafia do potrzebujących. Jeśli organizacja humanitarna chce zapewnić 100% przejrzystości swoim klientom, którzy przekazują darowizny, ludzie byliby bardziej chętni do pomocy potrzebującym.

Ponieważ ludzie stracili wiarę w instytucje humanitarne, tylko blockchain przedsiębiorstwa może je przywrócić.

Save The Children to humanitarna organizacja charytatywna. Obecnie eksperymentują z nowym blockchainem przedsiębiorstwa humanitarnego.

Korzystając z systemu rejestrów, będą śledzić każdą przekazywaną darowiznę, a darczyńca będzie mógł również zobaczyć, gdzie przekazują swoje pieniądze i jak są one wykorzystywane. Odzyska utracone zaufanie wśród ludzi, a ludzie w potrzebie otrzymają należny im sprawiedliwy udział.

Ubezpieczenie

Branża ubezpieczeniowa ma do czynienia z nadmierną ilością papierowych śladów i odpowiedzialności. Każdy ubezpieczyciel musi mieć do czynienia z mnóstwem dokumentów za każdym razem, gdy ktoś otrzymuje ubezpieczenie lub odbiera swoją część. Księgowanie każdego klienta w celu sprawdzenia, czy jego roszczenie jest zasadne, czy nie, jest również gorączkową pracą. Nie wspominając o tym, że zajmuje to ogromną ilość czasu.

Szczerze mówiąc, ta branża również wykorzystuje klientów, podpisując kontrakty bez pełnej uczciwości. W rezultacie wielu nie odzyskuje ubezpieczenia, które złożyli wieki temu, tylko z powodu „technicznych aspektów”.

Enterprise blockchain może wykorzystać swoją przejrzystość i uczciwość w tej branży i pomóc w jej całkowitej transformacji. Dzięki blockchain nikt nie musi czekać miesiącami, aby odebrać swoje pieniądze, a inspektor może łatwo dowiedzieć się, czy roszczenie jest ważne, czy nie.

Metlife eksperymentuje obecnie z automatycznymi rozwiązaniami w zakresie roszczeń ubezpieczeniowych, aby zobaczyć, jak się sprawy mają. Grupa AIA planuje rozwinąć Bancassurance oparty na blockchain. Bancassurance pomoże bankom wybrać wymagane oprogramowanie i wykorzystać je dla własnych korzyści. Dlatego ubezpieczenia mogą stać się jednym z popularnych przypadków użycia blockchain w przedsiębiorstwach na rynku.

Media i rozrywka

Udział w branży rozrywkowej i mediach jest dość łatwy dzięki platformom społecznościowym, takim jak YouTube. Jednak nawet w YouTube artyści borykają się z niesprawiedliwością i nie otrzymują wynagrodzenia, na które naprawdę zasługują.

Ten scenariusz zniechęca dobrych artystów do dalszego promowania ich pracy i ma negatywny wpływ na cały biznes rozrywkowy. Z przypadkami użycia blockchain w przedsiębiorstwach w tym sektorze, proces komunikacji wewnątrz branży zostałby zdecentralizowany. W ten sposób nie będzie żadnego centralnego organu wykorzystującego artystów dla własnego zysku.

Ponieważ blockchain przedsiębiorstwa jest w stanie śledzić wszystkie rekordy każdego artysty i sprawiedliwie rozdzielać przychody. Muzyk Imogen Heap wydał jeden z utworów o nazwie „Tiny Human” za pośrednictwem kanału blockchain. To świetny przykład wykorzystania technologii blockchain w branży.

Podróżować

Lotniska chętnie wdrażają korporacyjną platformę blockchain jako swój wewnętrzny system sieciowy. Mają nadzieję, że może to w dużym stopniu zrewolucjonizować obsługę pasażerów.

SITA (grupa podróżnicza) uważa, że ​​wykorzystanie pojedynczego punktu blockchain do identyfikacji wszystkich pasażerów może pomóc pasażerom w przekraczaniu granic. Będą wymagały mniej dokumentacji, a wykorzystanie danych biometrycznych usprawniłoby ten proces, oszczędzając mnóstwo cennego czasu.

British Airways wraz z trzema innymi lotniskami, w tym w Miami, Genewie i Londynie, stworzyły rozwiązanie dla małych przedsiębiorstw, aby przetestować działanie systemu. Z większą dokładnością zarejestrował ponad 2 miliony lotów. Tak więc przypadki użycia blockchain w przedsiębiorstwach błyszczą również w tym sektorze.

Rozdział-7: Czy są jakieś wyzwania wdrożeniowe?

 • Interoperacyjność

Wdrażanie łańcucha bloków w przedsiębiorstwie może być trudniejsze niż oczekiwano. Jednym z głównych problemów, jakie stwarza łańcuch bloków dla wyzwań korporacyjnych, jest interoperacyjność. Interoperacyjność jest absolutną potrzebą, jeśli chodzi o globalną akceptację.

Dlaczego?

Cóż, dzieje się tak po prostu dlatego, że jeśli chcemy mieć blockchain dla przedsiębiorstw w każdym sektorze naszego życia, musimy zapewnić komunikację między sieciami. To uczyniłoby go bardziej usprawnionym. Tak więc, jeśli placówka opieki zdrowotnej ma korporacyjne rozwiązanie blockchain, powinna być w stanie połączyć się z blockchain firmy ubezpieczeniowej w celu uzyskania roszczeń z tytułu ubezpieczenia medycznego.

W ten sposób pacjent nie będzie musiał zajmować się niepotrzebną papierkową robotą i może dość łatwo pokryć swoje wydatki medyczne.

Jednak obecny krajobraz blockchain dla przedsiębiorstw nie oferuje tej funkcji. Tak, było kilka inicjatyw, w których rozwiązanie blockchain dla przedsiębiorstw działałoby jako hub; jednak nadal wymaga ogromnej pracy.

Pozwolenie, aby wszyscy na pokładzie byli również ciężką pracą. Tak więc staje się jednym z głównych blockchainów dla wyzwań korporacyjnych.

 • Starsze sieci

Radzenie sobie ze starszą strukturą sieci to kolejny ważny łańcuch bloków dla wyzwań korporacyjnych. Rozwiązanie cyfrowe zawsze może odwrócić system, ale obecnie cała nasza technologia działa w starszych sieciach.

Ta infrastruktura jest główną przeszkodą dla rozwiązania blockchain dla przedsiębiorstw. Dzieje się tak, ponieważ ludzie już zainwestowali w starą technologię, a zmiana całej struktury gospodarczej może wymagać ogromnej ilości czasu i pieniędzy.

Ponadto w przypadku rejestrów publicznych niewielu jest chętnych do natychmiastowej integracji. Tak więc, gdy wszyscy zobaczą prawdziwy potencjał blockchain w przedsiębiorstwie, mogą zacząć zrewolucjonizować zmianę. Może to zająć lata i wiele prób, ale jest to nieuniknione.

 • Zestaw umiejętności

Jeśli próbujesz wdrożyć własne rozwiązanie blockchain w przedsiębiorstwie lub przynajmniej próbujesz zintegrować się z istniejącym, musiałbyś zatrudnić wiele osób z określonym zestawem umiejętności. Co więcej, tworzenie blockchain dla przedsiębiorstw jest całkowicie złożoną potrzebą, a bez osób o wyższych umiejętnościach nikt nie może po prostu zbudować go od podstaw.

Jedną z głównych kwestii jest mądry wybór programistów. Potrzebujesz wykwalifikowanych programistów, którzy zajmują się wyłącznie technologią blockchain i mają jasną koncepcję działania systemu. Potrzebowałbyś także zespołu ludzi do marketingu i skanowania rynku, aby skupić się na określonych funkcjach.

Jeśli nie zatrudniasz wykwalifikowanych pracowników, łańcuch bloków dla przedsiębiorstw może nie mieć dużej popularności. Musi prześcignąć inne blockchain dla platform korporacyjnych na rynku. Problem polega jednak na tym, że wiele osób nie jest zaznajomionych z architekturą sieci, a korporacyjne firmy zajmujące się blockchainem nie mają odpowiedniej siły roboczej, której potrzebują.

Tak więc, jeśli chcesz wdrożyć tę technologię, musisz rozważyć ten łańcuch bloków w przypadku wyzwań korporacyjnych.

 • Metodologia

Każde rozwiązanie blockchain dla przedsiębiorstw zapewnia wsparcie przy nowszych projektach. Jednak wielu z nich nie myśli z szacunkiem – poprawna metodologia. Jeśli nie możesz znaleźć właściwej metodologii stojącej za nowym rozwiązaniem, pozostawi on wiele luk.

Istniało wiele platform inteligentnych kontraktów, które wykorzystywały tworzenie Ethereum; jednak po wdrożeniu platformy te miały sporo luk w zabezpieczeniach. Technologia Blockchain rozwija się dzięki wyższym wskaźnikom bezpieczeństwa, ale jeśli mają luki, takie jak typowy system, ludzie nie będą z niej korzystać, prawda??

Jeśli haker uzyska dostęp przez jedną z luk w rozwiązaniu blockchain w Twoim przedsiębiorstwie i ujdzie mu na sucho ze wszystkimi dostępnymi kryptowalutami, jak sobie z tym poradzisz? Co więcej, blockchain przedsiębiorstwa musi mieć olbrzymią ilość możliwości przetwarzania danych, a jeśli nie może tego zrobić, nie ma sensu wdrażać ich w pierwszej kolejności. Dlatego przed wdrożeniem należy milion razy przetestować swoje platformy przed publicznym wdrożeniem.

Pamiętaj, że ten łańcuch bloków dla wyzwań korporacyjnych może zaszkodzić Twojej reputacji, jeśli nie zostanie potraktowany ostrożnie. Dlatego powinieneś wiedzieć więcej o modelach biznesowych Blockchain, aby naprawdę zabłysnąć w tym sektorze.

 • Masowa adopcja

Enterprise blockchain ma całą chwałę, dopóki coś nie pójdzie nie tak. W aspekcie teoretycznym cała technologia jest w stanie obsłużyć scenariusz masowej adopcji. Ale to tylko dla teorii. W praktyce inne czynniki mogą się nie udać i możesz skończyć z powolną, nieefektywną siecią.

Im więcej osób dołącza do sieci, tym trudniej jest utrzymać skalowalność. Transakcja staje się wolniejsza, a za to stawki są coraz wyższe. Dokładnie taki scenariusz ma miejsce w przypadku platformy Ethereum.

Chociaż były inne projekty, które sobie z tym radzą, wymieniając algorytmy konsensusu na lżejszą wersję. Jednak ten łańcuch bloków dla wyzwań korporacyjnych musi zostać odpowiednio rozwiązany, aby je przezwyciężyć.

Innym problemem związanym z masową adopcją jest nieuregulowana liczba ICO uruchamianych każdego roku. Jednak STO są stosunkowo lepiej dostosowane do wszelkich organizacji. Ale musisz wiedzieć więcej o marketingu STO, aby zapewnić sobie miejsce na rynku.

Jeśli chcesz, aby Twoja firma się rozwijała i tak będzie, nawet jeśli niezliczona liczba osób korzysta z sieci, musiałbyś znacznie rozwinąć technologię.

 • Wyzwania związane z kosztami

To kolejny z głównych blockchainów dla wyzwań przedsiębiorstw na rynku. Może się wydawać, że nie jest to poważny problem dla przedsiębiorstwa, ale w wielu przypadkach przekształcenie całego ekosystemu może wymagać dużo, niż się spodziewałeś. Koszt różni się od Twoich wymagań. Jeśli chcesz mieć wiele funkcji w swoim rozwiązaniu blockchain w przedsiębiorstwie, musiałbyś wydać na to dużo pieniędzy.

Z drugiej strony, jak powiedzieliśmy wcześniej, starsze sieci mogą Cię nieco osłabić. Trudno jest zintegrować go z istniejącą platformą, więc musisz ją całkowicie zmienić i właśnie tam staniesz przed największym wyzwaniem – nie mając na to wystarczającego budżetu. Transformacja Blockchain powinna być ukierunkowana i strategiczna.

Tak więc, jeśli chcesz rozpocząć korporacyjne rozwiązanie blockchain, musisz poważnie potraktować blockchain dla wyzwań korporacyjnych.

Nowy w technologii Blockchain? Nie masz czasu, aby zagłębić się w sedno? Cóż, wypróbuj teraz naszą ściągawkę dotyczącą łańcucha bloków!

Rozdział-8: Jaka jest przyszłość?

Blockchain dla przedsiębiorstw zyskuje na popularności na ogromną skalę. Ma ogromną siłę ognia, której scentralizowane platformy nigdy nie mogą mieć. Przedsiębiorstwa powoli doceniają tę sieć, ponieważ będą mogły mieć blockchain dla przedsiębiorstw z wydajnością i mniejszymi kosztami.

Jednak w tym wieku tylko korporacyjny łańcuch bloków może zapewnić taką ilość kopii zapasowych. Co więcej, wiele firm, które synchronizują tę platformę ze zdecentralizowaną aplikacją, zabłyśnie w przyszłości, jeśli technologia blockchain przejmuje świat.

Ale do tego dozwolony i publiczny blockchain musi działać jednocześnie. Przewiduje się, że do 2020 r. Publiczny łańcuch bloków będzie działał z dozwolonym łańcuchem bloków i stworzy spełniający wymagania system sieciowy do każdego zastosowania.

Jeśli blockchain przedsiębiorstwa nie miał zmniejszyć problemu ze skalowalnością, musi mieć razem dwa środowiska robocze. Obecnie wielu dostawców, takich jak IBM, Accenture i Microsoft, pracuje nad rozwiązaniem blockchain dla przedsiębiorstw.

Krążą plotki, że gigant mediów społecznościowych Facebook i guru wyszukiwarek Google również chętnie pracuje z nową formą technologii. To dobry początek, ponieważ giganci korporacyjni dostrzegają prawdziwy potencjał technologii blockchain.

Eksperci uważają, że do 2013 r. Sieć blockchain, na którą udzielono zezwolenia, byłaby w stanie zapewnić uczciwą przestrzeń bez potrzeby jakiejkolwiek zachęty. Dzięki większej poufności danych organizacje mogłyby zachować prywatność.

Do 2028 r. Wszędzie zobaczymy rozwiązania typu enterprise blockchain, a ta gospodarka powinna do tego czasu osiągnąć swój potencjalny kształt.

Chcesz dowiedzieć się więcej o szkoleniach z zakresu technologii blockchain w przedsiębiorstwach? sprawdź to stąd!

Zapoznaj się również z naszym kursem mistrzowskim dotyczącym technologii Blockchain w ramach szkolenia Enterprise blockchain.

Rozdział-9: Ostatnie słowa

Wpływ technologii blockchain jest dość przytłaczający. Jednak na rynku nie ma wielu ekspertów, którzy są w stanie w pełni zrozumieć przypadki użycia tak wielu potencjalnych klientów. Korporacyjne firmy blockchain mają świetny start z wszystkimi dużymi gigantami na pokładzie.

Będzie nadal rosnąć i ewoluować, aby móc w pełni poradzić sobie z każdą przeszkodą, z którą może się spotkać. Rozwój tego korporacyjnego rozwiązania blockchain może odbywać się w sposób rozproszony. Jednak może to nie zająć tak dużo czasu, jak myśleliśmy.

W ciągu następnych 5–10 lat ta branża zastąpi dotychczasowe, a do 2030 r. Na całym świecie zobaczymy biznes blockchain o wartości 3 bilionów dolarów. Ale na razie miejmy nadzieję na lepszą przyszłość i zobaczmy, co się stanie.

Nadal nie masz pewności co do blockchain? Sprawdź nasze „Top 50 pytań i odpowiedzi do wywiadów Blockchain”, z pewnością pozbędziesz się wszystkich zmartwień.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
Adblock
detector
map