5 potężnych wskazówek dotyczących handlu kryptowalutami, aby przestać tracić pieniądze

Handlowcy mogą być zaznajomieni z szeroko rozpowszechnioną statystyką, według której „95% traderów traci pieniądze”. Chociaż giełdy kryptowalut, takie jak Binance, BitMEX i Bybit, odnotowały ogromny wzrost na swoich kontach kryptowalutowych z depozytem zabezpieczającym, na których nowi użytkownicy próbują handlować rynkami kryptograficznymi, aby zarobić dodatkowe zyski Bitcoin.

Niestety, przytłaczająca większość nowych traderów traci pieniądze na platformach kryptowalut. Jeśli to ty i szukasz wskazówek i strategii handlu kryptowalutami. W tym artykule podzielimy się naszymi najlepszymi wskazówkami, jak ulepszyć handel kryptowalutami.

Wskazówki dotyczące handlu kryptowalutami do działania już teraz

Oto nasze najlepsze wskazówki dotyczące handlu kryptowalutami, które pomogą Ci stać się zyskownym traderem:

 • Naucz się handlować kryptowalutami za pomocą konta demo
 • Nie komplikuj
 • Zmniejsz wielkość pozycji i dźwignię
 • Bądź cierpliwy i nie wymuszaj transakcji
 • Prowadź dziennik każdej transakcji i ulepszaj

Naucz się handlować kryptowalutami za pomocą konta demo

Początkujący inwestorzy kryptowalut będą kuszeni, aby pomnożyć swoje inwestycje za pomocą popularnych platform handlu kryptowalutami. Giełdy te pozwalają użytkownikom spekulować ceną aktywów cyfrowych, próbując kupić tanio i sprzedać drogo. Jednak ostrzegalibyśmy przed tym bez znajomości rynków i planu gry.

handluj bitcoinami z plus500 (1)

Lepszą alternatywą jest nauczenie się handlu kryptowalutami za pomocą konta demo przed zdeponowaniem jakichkolwiek środków, szczególnie jeśli nie masz żadnego doświadczenia w handlu. Jednym z najlepszych kryptograficznych kont demo jest eToro i Plus500 (dostępność podlega regulacji), które oferują przyjazną dla użytkownika platformę CFD, aby dowiedzieć się, jak handlować i opracować strategię kryptograficzną. Utworzenie konta demo w eToro jest bezpłatne i może być używane wielokrotnie do testowania wstecznego strategii kryptograficznej bez utraty pieniędzy.

Zgodnie z ogólną zasadą, jeśli nie możesz zarabiać na rachunku próbnym, prawdopodobnie stracisz pieniądze na rachunku rzeczywistym. Przynajmniej w ten sposób Twoja inwestycja pozostaje nienaruszona w portfelu sprzętowym kryptowalut, gdy uczysz się o handlu kryptowalutami.

Nie komplikuj

Wielu nowych traderów otrzymuje “ mózg tradera ”, w którym robią za dużo, za dużo myślą, za dużo patrzą na wykresy, handlują za dużo, za dużo zarządzają mikro-transakcjami, ryzykują więcej niż powinni i tak dalej.

Czy to brzmi znajomo?

To klasyczne oznaki, że nie masz planu handlowego. Jeśli popełnisz te błędy, skorzystasz na lekcji od inwestorów i traderów odnoszących największe sukcesy, którzy spędzają większość czasu na uboczu, czekając na okazje i analizując rynki..

ponad handel kryptowalutami

Tylko niewielka część ich czasu jest poświęcana na zawieranie transakcji i zarządzanie ryzykiem. Dlatego zwiększenie rentowności oznacza mniejszą pracę! Klasyczna analogia to pająk i sieć. O wiele lepiej jest znać swój plan gry i czekać, aż nadejdzie idealny handel.


Dotyczy to również sytuacji, gdy Twoja pozycja jest aktywna. Pozwól, aby transakcja przebiegała zgodnie z Twoim planem handlowym, zmniejsz straty wcześnie i pozwól wygranej wygrać.

Zmniejsz wielkość pozycji i dźwignię

Częstym błędem handlowym jest używanie nieprawidłowego rozmiaru pozycji. Sytuacja pogarsza się, gdy inwestorzy używają wysokiej dźwigni finansowej na giełdach typu margin trading. Doświadczeni handlowcy są w stanie wykorzystać niewielkie wahania cen na rynku, korzystając z wysokiej dźwigni finansowej na giełdzie takiej jak FTX.

Ponieważ jednak rynek kryptowalut może być bardzo niestabilny, im wyższa kwota dźwigni, tym bliżej Twojej pozycji jest cena likwidacji.

Interfejs ftx

Jeśli dopiero zaczynasz, zmniejsz kwotę dźwigni, zaryzykuj maksymalnie 1% swojego kapitału na każdą transakcję i ZAWSZE korzystaj ze stop loss.

Oznacza to, że musiałbyś stracić 100 transakcji z rzędu, aby zdjąć konto, a prawdopodobieństwo jest bardzo niskie. W rzeczywistości kilka giełd kryptowalut ma narzędzie kalkulatora pozycji, które pomaga w określaniu wielkości transakcji w oparciu o kapitał początkowy.

Bądź cierpliwy i nie wymuszaj transakcji

Jednym z największych błędów handlowych, jakie możesz popełnić, jest pośpieszne zajęcie pozycji handlowej przy użyciu zlecenia rynkowego. Oprócz płacenia premii w postaci opłat transakcyjnych za wykonanie zlecenia rynkowego, jest to zwykle najgorszy punkt wejścia, w którym cena może natychmiast odwrócić się przeciwko tobie, powodując kolejną stratę.

Jeśli masz ochotę wskoczyć do transakcji, gdy cena szybko się zmienia, tak właśnie jest cierpiących na FOMO.

Handlowcy kryptowalut muszą pamiętać, że rynek jest otwarty 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu. Tak więc, jeśli przegapisz konfigurację handlu, bądź cierpliwy i czekaj na następną okazję. Chociaż może to być frustrujące dla traderów swingowych w dziennych lub tygodniowych ramach czasowych, zawsze jest inna okazja i przynajmniej zachowałeś swój kapitał.

Prowadź dziennik każdej transakcji i ulepszaj

Czy kiedykolwiek słyszałeś o tym frazie, "Byki zarabiają pieniądze, niedźwiedzie zarabiają pieniądze, świnie są zabijane?" Oznacza to, że świnie są chciwe, więc nie poddawaj się ubojowi i jest ostrzeżeniem dla handlowców przed chciwością i niecierpliwością na rynkach. Chciwi handlowcy pozwalają swoim emocjom przejąć kontrolę, co może być spowodowane:

 • Nierealne oczekiwania
 • Uparte ego
 • Silna wiara w trend rynkowy
 • Musi mieć mentalność „handlu dla zysku”

Jeśli to cię opisuje, handlujesz jak świnia i ostatecznie stracisz saldo. Handel kryptowalutami lub tradycyjnymi rynkami wymaga silnej dyscypliny umysłowej, skupienia i solidnych praktyk zarządzania ryzykiem. Nowi handlowcy będą zbytnio skupiać się na doskonaleniu strategii daytradingowej na kryptowalutach. To nie może być dalsze od prawdy.

handluj jak świnia

Mówiąc słowami Warrena Buffeta, „krytycznym wyznacznikiem sukcesu inwestora nie jest inteligencja czy umiejętności, ale temperament”. Jeśli nie masz temperamentu i surowej dyscypliny, handlujesz tak, jakbyś był w kasynie i uprawiał hazard za pomocą kryptowalut. To trudna rzeczywistość, ale jeśli handlujesz jak świnia, nie odniesiesz sukcesu jako handlowiec kryptowalutowy.

Niestety, nie każdy ma odpowiedni temperament i dyscyplinę, aby stać się dochodowym handlarzem kryptowalut. Jeśli po kilku latach masz problemy z osiągnięciem zysku, może to być właściwa decyzja, aby zaakceptować handel, który nie jest dla Ciebie. Istnieją inne sposoby zarabiania kryptowaluty poza handlem, które możesz rozważyć, takie jak zarabianie odsetek od aplikacji cashback na kryptowaluty i Bitcoin.

Wniosek

Handel kryptowalutami to poważna umiejętność, która wymaga wielu umiejętności i cierpliwości. Nie jest dla wszystkich, ale mamy nadzieję, że te wskazówki dotyczące handlu kryptowalutami dla początkujących są przydatne i radykalnie poprawią Twoje P.&L na dłuższą metę.

Jeśli masz jakieś pytania lub komentarze lub chcesz podzielić się innymi typowymi błędami handlowymi, zostaw swoje przemyślenia w komentarzach poniżej.

A jeśli uznasz ten post za przydatny, udostępnij go w swojej sieci!

Może Cię również zainteresować:

 • 8 najlepszych giełd kryptowalut bez opłat (handel bez prowizji)
 • Przestań używać BitMEX teraz – zamiast tego handluj z tymi 3 alternatywami
 • Recenzja Shrimpy: Automatycznie zrównoważyć swój portfel kryptograficzny
 • Przegląd handlu Wunderbit: boty do handlu kryptowalutami & Handel społecznościowy
 • 4 Najlepsze oprogramowanie do tworzenia wykresów kryptograficznych & Narzędzia dla traderów Altcoin
Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
Adblock
detector
map