Recenzja Coinmama: Bitcoin, handel i opłaty

Wybór giełdy kryptowalut może być trudnym zadaniem. Istnieje kilka czynników, takich jak funkcje platformy, interfejs wykresów, pary handlowe, opłaty, bezpieczeństwo i obsługa klienta.

Jedną z najstarszych i najbardziej renomowanych giełd umożliwiających natychmiastowe zakupy Bitcoin za pomocą karty kredytowej / debetowej i przyjazną dla początkujących jest Coinmama.

Odwiedź Coinmama

Chociaż naszym celem jest dostarczenie dokładnych i najnowszych informacji w tej recenzji Coinmama, zdecydowanie zalecamy odwiedzanie witryny internetowej w celu otrzymywania aktualnych informacji o wszelkich zmianach, które mogą nastąpić później.

Kluczowe cechy:

  • Zaufana giełda z ponad 2,6 milionami użytkowników na całym świecie
  • Obsługiwany w 188 krajach
  • Natychmiastowa dostawa prosto do portfela sprzętowego
  • Opcje płatności, takie jak przelew bankowy, Apply Pay, karta kredytowa, karta debetowa i SWIFT
  • Wysokie limity wydatków
  • Program lojalnościowy oferujący zniżki na opłaty handlowe
  • Hojny program poleceń

ogólny

3.8 / 5 Odwiedź Coinmama

Łatwość użycia

Interfejs użytkownika

Opłaty

Bezpieczeństwo

Zanim zagłębimy się w tę recenzję, tak jest wysoce zalecane jest używanie portfela sprzętowego, takiego jak Ledger Nano X przy zakupie kryptowalut. Własność krypto pozostaje w posiadaniu i kontroli inwestora, a nie giełda. Przeczytaj nasz przewodnik po najlepszych portfelach sprzętowych Bitcoin, aby uzyskać więcej informacji.

Co to jest Coinmama?

Coinmama to giełda kryptowalut z siedzibą w Izraelu, która została założona w 2013 roku w celu zapewnienia domeny prosta, podstawowa i bezpieczna platforma internetowa dla każdego, kto chce kupić waluty cyfrowe, takie jak Bitcoin i Ethereum. Giełda Coinmama to jedna z najbardziej szanowanych nazw w branży kryptowalut, która jest teraz dostępna w ponad 188 krajach i zapewnia obsługę klienta w wielu językach.

strona coinmama

Szybkie podsumowanie

Coinmama w porównaniu


Najnowocześniejsze środki bezpieczeństwa, intuicyjny interfejs użytkownika, możliwość natychmiastowego zakupu Bitcoinów i mobilna aplikacja handlowa to ważne cechy Coinmama. Ta tabela porównawcza zawiera listę alternatywnych giełd handlu kryptowalutami, takich jak Coinmama.

funkcje & Korzyści

Zaprojektowany dla początkujących

Doświadczenie użytkownika na Coinmama zostało starannie przemyślane i zostało zaprojektowane tak, aby odpowiadało wszystkim typom osób o różnym poziomie wiedzy inwestycyjnej. Witryna zapewnia proste opcje zakupu Bitcoinów lub inną kryptowalutę za ustaloną cenę lub wybierz dokładną kwotę do wydania.

coinmama kup kryptowalutę

Metody wpłaty

Coinmama to giełda fid-to-crypto, która umożliwia osobom fizycznym kupowanie kryptowalut za pomocą ich lokalnej waluty fiducjarnej. Platforma jest jedną z najbardziej dostępnych giełd, która obsługuje różne metody wpłat, takie jak przelew bankowy, Apply Pay, karta kredytowa / debetowa i SWIFT.

funkcje coinmama

Obsługiwane kraje

Coinmama to jedna z nielicznych giełd obsługiwane w ponad 100 krajach na całym świecie. Użytkownicy ze 188 krajów, w tym Australii, Singapuru, Europy, Wielkiej Brytanii, Kanady, Nowej Zelandii i USA, mogą szybko i bezpiecznie kupować kryptowaluty za pomocą Coinmama. Istnieje kilka stanów i terytoriów objętych ograniczeniami w Stanach Zjednoczonych, o których należy pamiętać.

Bez nadzoru

Giełdy niezwiązane z powiernictwem i brokerzy, tacy jak Coinmama, są jedno z najbezpieczniejszych miejsc do kupowania kryptowalut ponieważ platformy nie przechowują żadnych środków ani aktywów cyfrowych klientów. Klienci są zobowiązani do podania adresu portfela przed sfinalizowaniem transakcji. Po dokonaniu płatności monety są dostarczane bezpośrednio na adres portfela użytkownika, co eliminuje ryzyko kradzieży środków przez hakerów.

portfel coinmama

Czy Coinmama został zhakowany?

Z naszych badań wynika, że ​​Coinmama nie została wcześniej zhakowana, co spowodowało utratę funkcjonalności systemu. Jednak Coinmama podlegał masowe naruszenie danych e-mail w 2019 r w którym Przejęto 450 000 e-maili i haseł użytkowników.

W ramach dochodzenia w sprawie incydentu oszustwa finansowego nieupoważniona strona uzyskała również dane związane z 1,4 miliona kont Coinmama, które zawierały dane osobowe użytkownika.

Czy Coinmama jest bezpieczna & Legit?

Coinmama to legalna i renomowana firma, która umożliwia osobom fizycznym kupowanie BTC, ETH, XRP, LTC i innych walut cyfrowych na bezpiecznej platformie. Chociaż na całym świecie miały miejsce przypadki naruszenia bezpieczeństwa danych, które dotknęły użytkowników Coinmama, platforma nie przechowuje ani nie rejestruje żadnych informacji o karcie kredytowej ani nie przetrzymuje środków klientów. Zakupione kryptowaluty trafiają bezpośrednio do portfela sprzętowego, co znacznie zmniejsza ryzyko kradzieży.

Pierwsze kroki & Tworzenie konta

Aby utworzyć konto w Coinmama, użytkownicy muszą mieć co najmniej 18 lat i mieszkać w domenie obsługiwany kraj. Proces rejestracji konta jest prosty i zajmuje kilka minut. Tam są żadnych opłat za utworzenie lub prowadzenie konta Coinmama lub portfel.

Nowi użytkownicy będą musieli podać prawidłowy adres e-mail i wybrać kraj zamieszkania. Przed zdeponowaniem środków należy zakończyć etap weryfikacji Coinmama KYC, jak opisano poniżej.

Poziomy weryfikacji

Coinmama to regulowana giełda, która musi spełniać wymagania Poznaj swojego klienta (KYC), aby przyjmować płatności za udostępnienie zasobów cyfrowych. Wymiana korzysta z 3-poziomowego systemu weryfikacji opartego na ilości podanych danych osobowych. Nowe konta, które przejdą weryfikację poziomu 1, mogą kup lub sprzedaj do 15 000 USD.

Aby zakończyć proces weryfikacji Coinmama Level 1, wymagane będą następujące informacje:

  • Pełna nazwa i adres zamieszkania
  • Dokument tożsamości ze zdjęciem (np. Paszport lub prawo jazdy) wydany przez rząd
  • Selfie trzymające w górze kartkę z napisem „Coinmama” i datą

Aby przejść z poziomu weryfikacji 1 do 2, minimalna kwota wydatków wynosi 2400 USD, co również zwiększa dzienne / miesięczne limity dla obsługiwanych typów płatności. Limit konta dla każdego poziomu weryfikacji obejmuje zarówno transakcje kupna, jak i sprzedaży.

Po przesłaniu dokumentacji osobistej do Coinmama, plik szybkość weryfikacji dla poziomu 1 może zająć kilka godzin w normalnych godzinach pracy. W przypadku weryfikacji na poziomie 2 i 3 zatwierdzenie nowych limitów konta może zająć do 48 godzin.

Metody Płatności

Coinmama oferuje 5 różnych opcji wpłat za kryptowaluty za pomocą pieniędzy fiducjarnych. Obsługiwane metody płatności obejmują przelewy bankowe, SWIFT, karty kredytowe, karty debetowe i Apple Pay. W zależności od regionu użytkownika akceptowane metody płatności mogą się różnić. Coinmama to pierwsza giełda, która pozwala swoim użytkownikom na całym świecie, którzy chcą kup Bitcoin za pomocą Apple Pay.

Metody wpłaty coinmama

W przypadku dużych inwestycji korzystanie z konta bankowego lub przelewu bankowego jest najlepszym sposobem na zakup kryptowalut, których przetworzenie może zająć od 1 do 3 dni w zależności od banku. Użytkownicy, którzy chcą dokonać mniejszego i natychmiastowego zakupu i wolą wygodę, mogą skorzystać z karty kredytowej lub debetowej. Średnie prędkości każdej opcji płatności są ważną kwestią i zostały wymienione poniżej.

Interfejs użytkownika

Po utworzeniu konta użytkownicy mogą zalogować się do Coinmama i kupić 7 kryptowalut, które obejmują Bitcoin, Bitcoin Cash, Ethereum, Ethereum Classic, Cardano, Litecoin i Tezos. Monety można szybko wybrać za pomocą menu rozwijanego „Kup” u góry. Interfejs użytkownika do kupowania monet jest taki sam i zawiera proste pole zamówienia dla różnych kwot zakupu w wybranej walucie fiducjarnej.

coinmama kup bitcoiny

Interfejs jest przeznaczony dla początkujących, aby łatwo, szybko i bezpiecznie kupować kryptowaluty. W porównaniu z innymi giełdami fiat-to-crypto jest brak wykresu cenowego do przeglądania cen historycznych lub rzeczywistych lub zaawansowane typy zleceń, takie jak limit lub stop-limit.

Projekt i aranżacja strony internetowej są wyraźnie zorientowane na początkujących, którzy kupują Bitcoin lub inne altcoiny po raz pierwszy. Jest to ograniczenie dla doświadczonych lub zaawansowanych inwestorów i będą musieli korzystać z platformy handlu kryptowalutami, aby korzystać z zaawansowanych funkcji handlowych i narzędzi do zarządzania ryzykiem.

Opłaty Coinmama

Opłaty Coinmama opierają się na indeksie Bitcoin, który zapewnia referencyjną stopę cenową dla każdego obsługiwanego zasobu. Opłaty za zakup obejmują: 2% premii oprócz ceny indeksu Bitcoin i prowizji do 3,9% w zależności od metody płatności. W przypadku płatności kartą kredytową, kartą debetową, przedpłaconą i wirtualną kartą obowiązuje dopłata w wysokości 5% za natychmiastowe zakupy o stałym oprocentowaniu. Nie ma żadnych dodatkowych opłat za przelew bankowy. Ostateczna opłata transakcyjna jest wyświetlana na ekranie przed potwierdzeniem transakcji.

W przypadku transakcji sprzedaży na Coinmama opłata wynosi 0,1% -0,9% oprócz stawki indeksu Bitcoin plus 2% spread. Zarówno w przypadku zleceń kupna, jak i sprzedaży, opłaty transakcyjne mogą zostać obniżone w zależności od poziomu lojalności użytkowników Coinmama.

Ogólny, Opłaty Coinmama za zakup kryptowalut są nieco wysokie w porównaniu z innymi popularnymi platformami handlowymi. Opłata za sprzedaż w wysokości od 0,1% do 0,9% jest konkurencyjna, ale jest ograniczona tylko do bitcoinów, które można sprzedać na giełdzie z powrotem do waluty fiducjarnej.

Poziom lojalności Coinmama

Podobnie jak inne platformy do handlu kryptowalutami, takie jak Binance, Kraken i Kucoin, Coinmama oferuje system lojalnościowy. Program zachęca użytkowników do handlu zwiększonymi ilościami, nagradzając ich obniżonymi opłatami transakcyjnymi. Status lojalnościowy nie jest jednorazowy i musi być utrzymywany przez 90-dniowy okres kroczący.

Bezpieczeństwo

Coinmama została zaprojektowana jako usługa natychmiastowej wymiany kryptowaluty, w której zakupione aktywa cyfrowe można kupować i sprzedawać bezpośrednio za pomocą portfela sprzętowego. To znaczy fundusze nie są przechowywane na platformie co znacznie zmniejsza ryzyko kradzieży funduszy przez hakerów.

Ponadto klienta dane karty kredytowej nie są przechowywane, jednakże dane osobowe jako część danych służących do weryfikacji tożsamości są przechowywane w archiwum. Wobec wcześniejsze naruszenia bezpieczeństwa danych, wymiana zwiększyła świadomość bezpieczeństwa rachunków dzięki regularnemu monitorowaniu wszelkich podejrzanych działań i informowaniu klientów o dobrych praktykach w zakresie bezpieczeństwa.

Często Zadawane Pytania

Gdzie jest regulowany przez Coinmama?

Coinmama to legalna i godna zaufania giełda obsługiwana przez spółkę macierzystą Cmama LTD, która jest regulowaną firmą świadczącą usługi finansowe. Wymiana jest zarejestrowane w Stanach Zjednoczonych przez FinCEN oraz w Kanadzie pod zwierzchnictwem FINTRAC. Zgodnie z tymi przepisami Coinmama zapewnia ścisłe procedury Poznaj swojego klienta (KYC) i przeciwdziałanie praniu pieniędzy (AML) w celu weryfikacji tożsamości i legalności każdego posiadacza konta.

Czy Coinmama wymaga dowodu tożsamości??

Coinmama to regulowana giełda, która spełnia wymagania Poznaj swojego klienta (KYC). Dlatego każdy użytkownik, który tworzy konto w Coinmama musi przedłożyć dokument tożsamości, aby potwierdzić swoją tożsamość przed zakupem cyfrowej waluty.

Czy możesz używać Coinmama w USA?

Coinmama jest dostępna w ponad 188 krajach na całym świecie, w tym w Stanach Zjednoczonych (USA). Jednak istnieje 8 stanów i terytoriów w Stanach Zjednoczonych, w których korzystanie z usług Coinmama jest ograniczone ze względu na lokalne przepisy i zasady, w tym Hawaje, Nowy Jork, Samoa Amerykańskie, Guam, Mariany Północne, Portoryko, Dalekie Wyspy Mniejsze Stanów Zjednoczonych i Wyspy Dziewicze Wyspy.

Niektóre stany w USA nie są bezpośrednio obsługiwane przez Coinmama i użytkownicy będą przekierowywani do zewnętrznego dostawcy Simplex aby dokończyć zakup. Mieszkańcy mieszkający w zakazanych stanach mogą korzystać z lokalnej giełdy kryptowalut w USA, takiej jak Gemini, Kraken lub Coinbase.

Czy Coinmama ma portfel?

Coinmama to wymiana bez powiernictwa co oznacza, że ​​nie ma portfeli online do przechowywania klientów Bitcoin lub innych aktywów kryptowalutowych zakupionych na platformie. Użytkownicy są zobowiązani do podania własnego adresu portfela sprzętowego, aby monety nigdy nie były przechowywane w portfelu przez Coinmama.

Wniosek

Podsumowując tę ​​recenzję na Coinmama, giełda jest odpowiednia dla nowicjuszy i początkujących, którzy chcą kupić swoją pierwszą kryptowalutę. Interfejs użytkownika, dostępność na całym świecie, responsywna obsługa klienta i obsługiwane opcje płatności ułatwiają inwestorom wejście na pokład z walutami fiducjarnymi.

Odwiedź Coinmama

Naszą jedyną krytyką są wysokie opłaty i brak funkcji dla inwestorów pośrednich i handlowców, którzy opierają się na zaawansowanych zleceniach i wykresie cen. Ogólnie rzecz biorąc, Coimama to renomowana i bezpieczna giełda do kupowania kryptowalut za pomocą waluty fiducjarnej.

Ważne jest, aby korzystać z globalnej i godnej zaufania giełdy kryptowalut, aby kupować, handlować i sprzedawać Bitcoiny i kryptowaluty. Kilka giełd zostało zhakowanych lub skradziono środki klientów. Następujące giełdy handlu kryptowalutami – oprócz powyższej giełdy – są dobrze znane i cieszą się zaufaniem, ponieważ zapewniają bezpieczny sposób początkującym i profesjonalnym handlowcom kryptowalut na zdeponowanie waluty fiducjarnej i zakup aktywów cyfrowych.

Odwiedź Coinmama

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
Adblock
detector
map