Najlepsze prace w Blockchain: wszystko, co musisz o nich wiedzieć

Witam w moim przewodniku po tym, co najlepsze praca kryptograficzna, praca w łańcuchu bloków i kariera. Jeśli kiedykolwiek myślałeś o karierze w blockchain lub zastanawiałeś się nad najlepszymi ofertami pracy i karierami w blockchain, o których musisz wiedzieć, to jest to przewodnik dla Ciebie!

Również, jeśli interesuje Cię temat, możesz też bardzo skorzystać na sprawdzeniu niektórych kursów Udacity, edX, lub Coursera oferta!

W tym przewodniku opowiem o jednym z najszybciej rozwijające się rynki pracy na świecie. Rynek kryptowalut to wart około 270 miliardów dolarów i potrzebuje wielu różnych ludzi, którzy ją wspierają.

Powiem ci, jakie są rodzaje pracy w kryptowalutach dostępny, które mają najwyższe pensje, i co najlepsze pozycje dla początkujących są.

Porozmawiam też o rynek pracy w kryptowalutach ogólnie. Zanim skończysz czytać, będziesz wiedział, które obszary branży się rozwijają i które umiejętności są najbardziej potrzebne. Ty też wiesz które firmy zatrudniają i jakiego rodzaju pracownika szukają.

Praca w łańcuchu blokowym: pracownicy biurowi

To bardzo ekscytujący czas na prace związane z kryptowalutą. Tam są setki możliwości dla ludzi takich jak Ty zaangażować się w tworzenie technologii przyszłości. Tak więc, jeśli nie myślałeś o karierze w blockchain, teraz jest czas, aby zacząć!

Zacznijmy od szybkiego przyjrzenia się, jak technologia blockchain zmienia rynek pracy.

Nadejście Blockchain

W 2009 roku programista o imieniu Satoshi Nakamoto stworzył Bitcoin – pierwsza na świecie zdecentralizowana waluta cyfrowa.

Ostatni znaleziony kupon Udacity:

Bitcoin pozwala użytkownikom Przekaż fundusze do siebie nawzajem w ogromnej sieci z dowolnego miejsca na świecie. Informacje o transakcji to bezpiecznie przechowywane na tysiącach różnych komputerów.

To znaczy że użytkownicy mogą zobaczyć każdą transakcję, która kiedykolwiek została dokonana. Oznacza to również, że informacje nie jest ukryty na serwerach w biurach firm takich jak Facebook i Google, gdzie można je sprzedać lub ukraść. Bitcoin jest prawie niemożliwy do zhakowania.

Praca w Blockchain: Facebook, Google i Instagram

Mówiąc najprościej, łańcuchy bloków to bezpieczny sposób na przechowywanie i przesyłanie ogromnych ilości ważnych informacji. Bitcoin ma bardzo prostą funkcję; do przesyłania środków od jednego użytkownika do drugiego. Jednak potencjał technologii stworzonej przez Nakamoto jest nieograniczony i teraz wiele osób ma pracę w Bitcoin.


Rozwój Blockchain może nadal wydawać się nieco tajemniczy, ale jeśli chcesz dowiedzieć się o nim więcej, zdecydowanie powinieneś sprawdź zajęcia na to przez edX, Udacity, lub Coursera.

Uwaga: Chcesz dowiedzieć się więcej o łańcuchach bloków? Sprawdź mój Poradnik dotyczący technologii Blockchain.

Od czasu Bitcoina uruchomiono setki innych kryptowalut i powstały tysiące różnych firm, które oferują usługi blockchain.

Pieniądz cyfrowy był pierwsze udane wykorzystanie technologii blockchain, ale jest teraz wielu innych. Każdy nowy blog, giełda lub kryptowaluta tworzy nowe miejsca pracy w łańcuchu bloków. Każde nowe ulepszenie techniczne tworzy nowe umiejętności, których należy się nauczyć i których należy się nauczyć.

Ethereum, Coinbase i BlockGeeks to nie jedyne miejsca, w których powstają zadania związane z blockchain. Prawie dziesięć lat po wynalezieniu Bitcoin istnieje bardzo niewiele branż, które nie badają ani nie opracowują nowych zastosowań technologii blockchain.

Zadania Blockchain: Blockchain

Rzućmy okiem skąd pochodzą nowe zadania związane z blockchainem.

Kto zatrudnia?

Na rynku pracy kryptowalut jest czterech głównych graczy; startupy, spadkobiercy, firmy technologiczne i rządy. Oto, w jaki sposób każdy zaangażował się w blockchain i co z nim robi;

1. Startupy: Są to niezależne firmy i produkty stworzone od czasu wynalezienia Bitcoina. AngelList posiada rekordy ponad 1500 start-upów kryptowalut, które zebrały ponad 3,7 miliarda USD z pierwszej oferty monet (ICO) w samej Ameryce.

Startupy są prowadzone przez nerdów kryptowalut i biznesmenów blockchain, którzy widzieli, jak ważna jest ta technologia i wcześnie się zaangażowali. Tworzą platformy takie jak EOS, Monero, i Qtum jak również wymiany, takie jak Bittrex, Kraken i Binance.

Startupy też mogą być dostawcy portfeli, serwisy informacyjne, blogi i narzędzia edukacyjne które zostały utworzone w celu wspierania projektów blockchain. Początkowo wiele miejsc pracy tworzonych przez startupy było nieopłacanych, ale teraz zaczęły one bardzo dobrze opłacać!

2. Spuścizna: To są takie duże firmy banki, firmy księgowe i kancelarie prawne które istnieją od wielu lat. Zajęło im dużo czasu, aby zareagować na rozwój technologiczny Bitcoina. one widziałem, jak rośnie na przestrzeni lat a teraz się boją.

Zadania Blockhain: operacja bankowa

Jeśli nie znajdą sposobów na wykorzystanie technologii blockchain, może to doprowadzić ich do bankructwa! Starsze firmy mają dużo władzy i pieniędzy. Ich globalna reputacja pozwala im zatrudniać prawie każdego, kogo chcą. Większość z nich zatrudnia całe zespoły ekspertów ds. Technologii blockchain, aby pomagali im nadążać za technologią.

3. Firmy technologiczne: To firmy, które mają najwięcej do stracenia, jeśli technologia blockchain przejmie świat. Oni są firmy takie jak Microsoft, Apple, Google i Facebook. Wiele z ich sukcesów i władza opiera się na scentralizowanych usługach Oni oferują.

Jeśli popularność zdecentralizowanych platform będzie rosła, użytkownicy nie będą już chcieli korzystać ze scentralizowanych sieci. Firmy technologiczne muszą się dostosować i to szybko! Rozwój Blockchain stał się priorytetem.

Większość jest inwestowanie w projekty, które będą wykorzystywać technologię blockchain, aby przynosić korzyści ich firmom. Jednym z największych tego typu projektów jest Hyperledger. Hyperledger dąży do tego dostarczać firmom narzędzia muszą wdrożyć technologię blockchain.

4. Rządy: potencjał blockchain w zakresie cięcia kosztów jest ogromny, tak wiele rządów krajowych zatrudniali ekspertów kryptograficznych, aby im doradzali. W Wielkiej Brytanii Sir Mark Walport zasugerował, że blockchain może być używany do zarządzania spłatami pożyczek studenckich.

jaW Estonii technologia blockchain jest wykorzystywana do uczynienia agencji rządowych bardziej sprawiedliwymi i wydajniejszymi. Projekty takie jak e-rezydencja są wykorzystywane do uczynienia go pierwszym na świecie „cyfrowym krajem”. Wenezuela poszła jeszcze dalej i stworzyła swoją kryptowalutę o nazwie Petro!

Praca w Blockchain: rząd

Wszystkie te instytucje każdego dnia tworzą nowe miejsca pracy w łańcuchu bloków. Więc czym są zadania w kryptowalutach i kto je wypełnia? Dowiedzmy Się!

Kto jest zatrudniony?

Technologia Blockchain jest nowa nauka i szybko się zmienia. Do wykonywania prac, które zapewnia ta nowa branża, zatrudnia się wielu różnych ludzi. Pracownik blockchain może pochodzić z niemal każdego doświadczenia zawodowego ale można je podzielić na dwie główne grupy:

Techies: To są specjaliści techniczni, tacy jak programiści i inżynierowie. Są dobrze wyszkoleni w językach programowania, takich jak Jawa, Pyton, i do++. Niektórzy będą mieli doświadczenie z technologią kryptograficzną, ale większość nie.

Nawet dla techników, Praca w kryptowalutach to nowe wyzwanie! Programiści i inżynierowie będą musieli to zrobić zapoznaj się z nowymi językami kodowania jak Solidity Ethereum lub protokół Ripple, jeśli chcą najlepszych karier w technologii blockchain.

Zadania programistów Blockchain są różne. one wymagają inżynierów i programistów do wykonywania wielu zadań, których normalnie by nie wykonali. Projekty Blockchain mogą tego wymagać badaj, projektuj i buduj nową platformę a także oferowanie pomysłów biznesowych i planów na przyszłość.

Czytając te wymagania, możesz zacząć myśleć, że nie możesz być zatrudniony w tej dziedzinie, ponieważ brakuje ci tych umiejętności. szczęśliwie, istnieje łatwy sposób, aby to naprawić. Sprawdzić klasy na te tematy, które mogłyby pomóc w rozwoju technologii blockchain i wkrótce będziesz gotowy do pracy.

Osoby niebędące specjalistami: Blockchain potrzebuje czegoś więcej niż tylko wsparcia technicznego. Jak każda firma, projekty blockchain potrzebują księgowych, prawników, public relations (PR), marketerów i wiele więcej. Witryna z ofertami pracy w łańcuchu bloków, Crypto Jobs List, ogłasza oferty pracy w formacie marketingu, społeczności, projektowania, a nawet ma oferty dla specjalistów od memów!

Blockchain Jobs: witryna Cryptojobslist

Niezależnie od tego, czy jesteś technikiem, czy nie, kariera w łańcuchu bloków jest nowa i ekscytująca okazja. Następnie przyjrzyjmy się obszarom, w których może nastąpić znaczny wzrost w ciągu najbliższych kilku lat.

Obszary wzrostu

Blockchain zagraża sposobowi działania wielu branż, ale znajduje nowe role dla osób przeszkolonych w tych dziedzinach. Poniżej są kilka zestawów umiejętności które będą potrzebne w kryptowalutach w przyszłości;

1. Media: Branża blockchain musi dotrzeć do szerszej publiczności. Mogliśmy zobaczyć dedykowany blockchain agencje reklamowe, firmy PR i media w nadchodzących latach. Vlogerzy z YouTube, tacy jak Ameer Rosic, Ivan on Tech i Crypt0, są pierwszymi z nowej rasy dziennikarzy kryptograficznych.

2. Rozwój DApp: Projekty Blockchain odniosą sukces tylko wtedy, gdy zbudują zdecentralizowane aplikacje, z których ludzie chcą korzystać. Duży nacisk zostanie położony na zatrudnianie projektantów oprogramowania, którzy mogą tworzyć aplikacje dApps na rynek masowy. Zdecentralizowany Facebook, każdy?Blockchain Jobs: Środowisko programistyczne Dapp

3. Zgodność z prawem: Na całym świecie, pisze się nowe przepisy o tym, jak można używać kryptowalut. Sama technologia może kierować umowami prawnymi (w postaci inteligentnych kontraktów). Oznacza to, że firmy prawnicze będą potrzebować ekspertów od kryptowalut, a firmy zajmujące się kryptowalutami będą potrzebować doradców prawnych!

4. Logistyka: Zdolność do przechowywać i przesyłać duże ilości informacji może mieć duży wpływ na sposób działania łańcuchów dostaw. Może to oznaczać duże zmiany i nowe miejsca pracy w rolnictwie, przemyśle ciężkim i handlu międzynarodowym.

5. Handel / sprzedaż: Giełda gwałtownie wzrosła w latach 80. i teraz rynek monet rośnie jeszcze szybciej! Giełdy monet obsługują codziennie dziesiątki milionów transakcji kryptowalutowych. Oni potrzebują: zarządzający aktywami, brokerzy kryptowalut, analitycy i doradcy ICO.

Jak widać, przeciętny pracownik blockchain wcale nie jest przeciętny!

Teraz wiesz, jak wygląda rynek pracy w technologii blockchain, jakie oferty pracy są dostępne i gdzie. Następnie chcę przyjrzeć się bliżej stosunek dostępnych ofert pracy w technologii blockchain do liczby osób, które ich szukają.

Blockchain Jobs: podaż i popyt

Blockchain Jobs: ogłoszenia według roku

Zapotrzebowanie na specjalistów zajmujących się blockchainem znacznie wzrosło w ostatnich latach. Od listopada 2015 r. Do kwietnia 2018 r. Oferty pracy w technologii blockchain w serwisie Indeed wzrosły o 63%. LinkedIn podaje 2527 wyników wyszukiwania ofert pracy dla programistów blockchain w samych Stanach Zjednoczonych.

Spośród wymienionych, 483 ma siedzibę w Nowym Jorku, 360 w San Francisco, a 142 wolnych miejsc pracy dla programistów blockchain w Los Angeles.

Tak więc popyt jest wysoki, ale czy jest zaspokajany? Krótka odpowiedź brzmi: nie. Jest poważna niedobór wykwalifikowanych specjalistów w dziedzinie technologii blockchain, zwłaszcza te skupione na bardziej technicznej stronie biznesu.

Specjalistyczni rekruterzy techniczni, tacy jak Toptal, zarejestrowali plik 700% wzrost liczby zleceń blockchain jest ogłaszany od stycznia 2017 r. Inny rekruter technologiczny, Upwork, poinformował, że inżynieria blockchain jest najszybciej rozwijający się zestaw umiejętności wyszukiwane przez pracodawców korzystających z jej strony.

Jednak Computerworld szacuje, że tak tylko około 250 programistów w Wielkiej Brytanii którzy „naprawdę dostają” technologię blockchain. Podobne niedobory można znaleźć na całym świecie.

Te statystyki są szokujące, kiedy myślisz o tym, ile pieniędzy jest warta branża! Na szczęście powoduje to niedobór wykwalifikowanej siły roboczej idealny czas dla początkujących zacząć myśleć o karierze w kryptowalutach. Oznacza to również, że eksperci blockchain mogą nazywać swoje pensje!

Rzućmy okiem na to, co czterej główni gracze, o których mówiłem wcześniej, są gotowi zapłacić deweloperom blockchain.

Ile zarabia programista Blockchain?

Od tego, co zarobi programista blockchain, będzie zależeć poziom ich doświadczenia, a także miejsce, w którym zdecydują się pracować. Oto, kto za co płaci:

 • Startupy przyciągnąć jedne z najlepszych talentów blockchain. Oni oferują dużo odpowiedzialności i wolności. one nie oferują najwyższych zarobków chociaż. Średnia roczna pensja dewelopera blockchain bez doświadczenia wynosi około 50 000 USD.

  Z pięcioletnim lub więcej-letnim doświadczeniem może to minąć do około 70 000 USD na rok. Niektóre startupy oferują kapitał pracowniczy w firmie, co jest bonusem, którego zwykle nie ma gdzie indziej.

 • Dziedzictwo i firmy technologiczne oferta najlepsze pensje w biznesie. Wynagrodzenia na poziomie podstawowym mogą wynosić nawet 70 000-80 000 USD. Po pięciu latach w branży pensje mogą wzrosnąć nawet do 100 000-120 000 USD! Co jest całkiem rozsądne, myślę, że się zgodzisz!

  Wiceprezes IBM ds. Ludzi i kultury Mike Schade tak powiedziany że różnica między wynagrodzeniami start-upów a zarobkami firm o bardziej ugruntowanej pozycji jest tak duża z jednego prostego powodu. Programiści Blockchain nie lubią pracować w dużych, scentralizowanych organizacjach. Dlatego starsze firmy i firmy technologiczne muszą oferować znacznie więcej pieniędzy, aby przyciągnąć odpowiednich pracowników.

 • Rząd wynagrodzenia różnią się w zależności od kraju ale generalnie zarabiają mniej niż start-upy lub firmy o ugruntowanej pozycji. Pracuje dla rządu mają jednak swoje zalety.

  Projekty rządowe mają tendencję do angażowania się ściśle tajne dane i systemy więc technicy blockchain mogą udawać Jamesa Bonda podczas pracy!

Tak więc największe firmy technologiczne płacą najwięcej, ale startupy są bardziej popularne w pracy. Wyobraź sobie, jak potoczyłoby się życie Marka Zuckerberga, gdyby podjął pracę w firmie Microsoft zamiast tworzyć swój startup!

Zanim zostawię cię, pomyśl o swojej przyszłości jako supergwiazdy blockchain, spójrzmy na kroki, które musisz wykonać, aby się tam dostać.

Plan kariery w Blockchain

Idealnie, musisz to mieć doświadczenie w informatyce i tworzeniu oprogramowania. Jeśli tego nie zrobisz, polecam zrobić szkolenie. Twoje opcje są;

1. Stopień skoncentrowany na blockchain: Niektóre z najlepszych uniwersytetów na świecie – w tym Berkeley, MIT i Princeton – zaczęły oferować stopnie naukowe w zakresie rozwoju łańcucha bloków.

2. MOOC: masowe otwarte kursy online (MOOC) są niedrogie i łatwo dostępne. Na przykład, BitDegree oferuje kursy blockchain dla początkujących i bardziej zaawansowanych studentów. Możesz też sprawdzić Udacity i ich kursy!Zadania Blockchain: objaśnienie masowych otwartych kursów online

3. Szkolenie w miejscu pracy: Jeśli masz szczęście pracować w dziedzinie, w której stosowana jest technologia blockchain, to ty może zostać przekwalifikowany za darmo! 75% miejsc pracy związanych z blockchain jest przydzielanych pracownikom, którzy już pracują dla firmy zatrudniającej.

Oto trzy najważniejsze wskazówki dotyczące znalezienia sukcesu w nowej karierze kryptowalutowej;

 • Bądź na bieżąco z trendami branżowymi: Technologia Blockchain jest zmienia się cały czas. Odwiedzić Reddit i GitHub aby regularnie otrzymywać informacje o rozwoju branży.
 • Bądź elastyczny: Kariera w Blockchain może przybierać różne formy. Musisz być po części koder, po części przedsiębiorca i po części celebryta YouTube. Jest wiele umiejętności do opanowania, więc bądź przygotowany!
 • Uwielbiam kryptowalutę: Jeśli protokół Bitcoin nie wywołuje uśmiechu na Twojej twarzy, to prawdopodobnie praca w Bitcoin nie jest dla Ciebie. To jeden z największych przełomów technologicznych w historii, więc ciesz się nim!

I to wszystko, kompletna wycieczka dla początkujących przez najlepsze dzisiejsze zawody i kariery związane z blockchain. Zanim wybierzesz, który z nich najbardziej Ci odpowiada, zostawię Ci kilka ostatnich przemyśleń.

Końcowe przemyślenia

Oferty pracy w Bitcoin i kariery w blockchain są tutaj na dłużej. Ludzie, którzy sześć miesięcy temu nawet nie słyszeli o Bitcoinie, dowiadują się, jak jego technologia wpłynie na ich miejsce pracy.

Technologia Blockchain ma potencjał, aby zmienić każdą branżę na świecie. Stanie się częścią naszego życia zawodowego, czy nam się to podoba, czy nie. Cytując Boba Dylana: „Czasy się zmieniają”.

Obecnie najlepsze miejsca pracy w technologii blockchain to te, które ludzie tworzą dla siebie. Jeśli jesteś prawnikiem, zostań konsultantem ds. Zgodności kryptowalut. Jeśli jesteś maklerem giełdowym, zostań doradcą ICO. Lub, jeśli pracujesz w supermarkecie, zostań ekspertem od łańcucha dostaw! Możliwości są nieskończone…

Jednak może to nie być łatwe, jeśli nie masz wcześniejszej wiedzy w tej dziedzinie. Ale jesteśmy tutaj, aby Ci pomóc. Radzimy zapoznać się z jednymi z najlepszych kursów dotyczących rozwoju technologii blockchain, takich jak Kurs Udacity lub Kurs Edxa.

Czy rozważasz ubieganie się o zadania kryptograficzne? Masz już jeden? Jeśli masz w ogóle coś do dodania do tego tematu, to daj mi znać!

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
Adblock
detector
map