Ana ağlar kısmen önemlidir çünkü gerçek dünya uygulamasında bir kripto para biriminin net bir değerini sağlarlar. Bunun ne olduğunu ve nasıl çalıştığını kontrol edelim.

Kripto para biriminde Mainnet, fiyatların tahmin edilmesi zor olduğunda bir blockchain projesinin başarısını ölçmenin kolay bir yolunu sağlar. Bir İlk Para Teklifine yatırım yapmak isteyen herkesin kullanmak için para harcamadan önce net bir fikre sahip olması gereken önemli bir teknoloji özelliğidir..

Şimdi kayıt:Ücretsiz Blockchain Kursu

Cryptocurrency’da Mainnet Nedir?

Ana ağ, dijital para birimini göndericiden alıcıya aktarma işlevini gerçekleştiren bir blok zinciridir. Mainnet, gerçek işlemlerin dağıtılmış bir defterde gerçekleştiği ana ağdır. Buna karşılık, bir test ağı, Merkezi olmayan uygulamaların ve EDCC’lerin test edildiği ve geliştirildiği bir test ağıdır..

Bir İlk Para Teklifine yatırım yapmadan önce, bir yatırımcının bir blok zinciri projesinin bir ana ağa sahip olduğundan emin olması çok önemlidir. Bir ana ağın veya bir test ağının işareti, iki özellik bir kripto para biriminin fiyatını şu veya bu şekilde etkilediğinden bir projenin ne kadar ciddi olduğunu gösterir..

Kripto para birimlerinde Mainnet, dijital para birimlerinin gönderilmesini ve alınmasını mümkün kılan blockchain projelerinde son üründür. Ana ağlar, proje ekipleri güncelleme veya revizyona ihtiyaç olduğuna karar verdiğinde zaman zaman değişikliklere uğrar. Dahası, kripto tabanlı ana ağ lansmanları bir cüzdan sistemi içermelidir..

Blockchain’in nasıl çalıştığını merak mı ediyorsunuz? Blockchain’in nasıl çalıştığını anlamanıza yardımcı olacak bir makale burada.

Kripto Para Birimlerinde Mainnet Fiyatları Nasıl Etkiler?

Bir kripto para birimi projesinin yükselen fiyatlar açısından geniş bir başarıya sahip olması için ana ağ işlevinin sürekli yükseltilmesi ve revizyonu bir zorunluluktur. Bitcoin, kısmen Mainnet yükseltmeleri nedeniyle sektörde büyük başarı elde eden bir projedir..

Ana ağ güncellemesi, başlangıçta 10.600 $ ‘lık yüksek seviyelerden düştükten sonra, kripto para biriminin fiyatını 7000 $’ ın altından 9.500 $ ‘lık en yüksek seviyelere çekmeye yardımcı oldu..

Mart ayında, piyasa değeri açısından en büyük kripto para birimi, blok zincirine ikinci bir katman ekleyen kripto para birimi özelliğinde bir ana ağ olan Lightning Network’ü başlattı. Zincir dışı çözüm, BTC’yi daha ölçeklenebilir hale getirmeyi amaçlayan önemli bir güncellemeydi, böylece blok zincirinin saniyede daha fazla işlem yapmasını sağladı. Dahası, kripto tabanlı ana ağ lansmanları, ticaret sürecine yardımcı olmak için bir cüzdan sistemi içermelidir..

Blockchain teknolojisinin farklı özellikleri hakkında şimdi daha fazla bilgi edinin!


Dikkat Edilmesi Gereken Kripto Para Birimlerinde Mainnet

EOS Mainnet Lansmanı

Gerçekte EOS, Ethereum’un hızlı, ölçeklenebilir ve verimli bir versiyonu olarak görülen en çok beklenen blok zinciri projelerinden biriydi. EOS, merkezi olmayan uygulamaların geliştirilmesi için bir blok zinciri platformudur. Ethereum katili olarak adlandırılır. Dahası, temeldeki yazılımı hesaplar, kimlik doğrulama, bulut depolamanın yanı sıra veritabanları ve sunucu barındırma sağladığından. Platform ayrıca saniyede milyonlarca işlemi işleyebilir.

Nuls Mainnet

Nuls, uzun süredir uyuyan dev olarak adlandırılan bir blockchain projesidir. Proje, sürtünmesiz bir deneyim yaratmayı hedefliyor. Dahası, müşteriler ve işletmeler birden fazla blok zinciri aracılığıyla etkileşime girebilecek. Ayrıca, programlama dilleri ve akıllı sözleşmelerle etkileşime girebilirler. Projenin kripto para birimindeki ana ağı Nisan ayında test edilmeye başladı.

VeChain Mainnet

VeChain projesi, Nesnelerin İnterneti ve blok zinciri arasında sorunsuz entegrasyon sağlamayı amaçlamaktadır. Şeffaf bilgi akışı için güvensiz ve dağıtılmış bir ekosistem oluşturma yarışında. Kripto para birimindeki VeChain Mainnet’in 30 Haziran 2018’de piyasaya sürülmesi planlanıyor. 1 Mayıs 2018’de bir testnet başlatıldıktan sonra.

Ontology Mainnet

Ontology, blok zincirlerini işletmeler ve tüketiciler için erişilebilir hale getirmeyi amaçlayan iddialı bir blockchain projesidir. Ağ şu anda, müşterilerin ve işletmelerin, Sharding, oracle’lar ve şimşek gibi zorluklarla karşılaşmadan verilerle etkileşime gireceği doğrulanabilir bir sistem inşa ediyor..

Proje, lansmandan ancak üç ay sonra kripto para biriminde bir ana ağ çekmeyi hedefliyor.

Ethereum Mainnet

Ethereum Mainnet, geliştiricilerin merkezi olmayan uygulamalar oluşturmalarına yardımcı olacak platformu sunmak istiyor. Böylece, platformu kullanarak geliştiriciler farklı dApp türleri oluşturabilirler. Gerçekte, blockchain’in benimsenmesini hızlandıracak. Ayrıca Ether adlı bir kripto para birimi de sunarlar. Şu anda, Ethereum’a dayalı birçok merkezi olmayan uygulama var ve bu, piyasadaki üstün ana ağlardan biri..

Daha fazla oku:Kurumsal Ethereum: İşletmeler İçin Özel Blok Zinciri

Sonuç

Kripto para biriminde Mainnet, ortaya çıkan herhangi bir blockchain projesinin başarısını ölçmenin güvenilir ve etkili bir yolunu sağlar. Bu tür özellikler, bir blockchain projesinin uygulandığının ve geliştiricinin ekibinin onu verimli ve daha iyi hale getirmek için çalıştığının kanıtı olarak hareket eder. Mainnet ayrıca hem kısa vadede hem de uzun vadede kripto para birimlerinin fiyatlarını etkiliyor.

Blockchain teknolojisi hakkında daha fazla bilgi edinmek isteyen bir acemiyseniz, ücretsiz blockchain kursumuzla başlamanızı öneririz..

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me