Blockchain Teknolojisinin İş Yapma Şeklimizi Değiştirmesinin 4 Yolu

İş dünyası için yeniliğin eşiğindeyiz. Blockchain teknolojisi, gerekli değişikliği getirebilir ve işin çalışma şeklini tamamen değiştirebilir. Şimdiye kadar, özellikle dijital para birimleri söz konusu olduğunda, medyanın blok zincirinde karışık tepkisini gördük. Ancak, dijital para birimlerinden çok daha fazlası var.

Blockchain teknolojileri, iş yapma şeklimizi kolayca değiştirebilir. İşletmeyi kişiselleştirmek, güvenceye almak ve ölçeklendirmek için kullanılabilir. Doğrulama da daha kolay hale gelecek ve yalnızca şirketlerin çoğunun çevrimiçi işlem yapmak için onu kullandığı zaman olacaktır..

Bitcoin, son altı ayda dalgalanmalar görmüş olsa da, tek zamandır; ekonomik avantajından ziyade teknolojik avantajına odaklanmalıyız.

Blockchain Teknolojisi Açıklaması

Peki, blockchain tam olarak nedir? Geleneksel bir veritabanına benzer, ancak şeffaflık ve bütünlük gibi ek özelliklere sahiptir. Elektronik olarak dağıtılmış bir defter olarak da tanımlanabilir. Her yerden güvenli bir şekilde de erişilebilir. Bu basit konsept, işletmelerin gelişmesi ve yenilik yapması için yeni yollar açar.

Blockchain Teknolojisinin İş Mantığını Değiştirmesinin 4 Yolu.

Peki işler nasıl değişecek? Aşağıda inceleyelim.

1. Fikri mülkiyet

Mevcut işletmeler fikri mülkiyetlerini korumayı zor buluyor. Tüm zamanların en yüksek seviyesindeki rekabetle, kreasyonlar ve yenilikler söz konusu olduğunda yatırımınızı korumanız gerekir. Blockchain bu konuda işletmenize yardımcı olabilir. Yaratımın veya herhangi bir fikri mülkiyetin sahipliğini korumaya yardımcı olabilir. Blok zincirleri değişmez olduğundan ve yeni veriler depolanmadan önce doğrulama gerektirdiğinden, fikri mülkiyeti kontrol etmek ve doğrulamak için mükemmel bir yer görevi görebilir..

Kısacası, işletmeniz oluşturdukları malzemeler üzerinde daha iyi kontrole sahip olacak ve onları rakiplerden koruyacaktır..

2. Muhasebe

Blockchain, bir işletmenin muhasebe çözümlerini nasıl ele aldığını da değiştirebilir. Şimdilik, muhasebenin üstesinden gelmek ve yürütmek için çok fazla çaba ve kaynak gerekiyor. Bunun da ötesinde, vergi kodunu korumanız ve her şeyin minimum hatayla veya hatasız olarak doğru olmasını sağlamanız gerekir. İşletmeniz coğrafi olarak dağılmışsa, daha fazla karmaşıklığa yol açabilir. Bununla birlikte, blockchain teknolojisi ile onu daha etkili ve verimli bir şekilde yönetebilirsiniz..

Ken Tysiac, hakkındaki makalesinde blockchain muhasebeyi nasıl etkileyebilir, firmanın bundan faydalanabileceği muhasebenin ne kadar kolay olduğunu defalarca dile getirdi. Tanınmış bir hesap firmasının başkan yardımcısı Pawlicki, “Denetçilerimiz halihazırda blok zincirindeki işlemleri denetliyor.” Dedi. Ayrıca, “Yapacak çok işimiz var … Bu, EBM’lerin çok değer katabileceği bir alanda harika bir fırsat” dedi.


Dahası, büyük ölçüde muhasebeye dayanan diğer pazarları da etkileyebilir. Böyle bir örnek piyango piyasasıdır. Şu anda 260 milyar dolar değerindedir ve blockchain, gizlilik ve anonimlik sağlayarak onu tamamen dönüştürebilir..

3. Pazarlama

Tıklama sahtekarlığı, pazarlama ve reklamcılıktaki en önemli sorunlardan biridir. Juniper araştırmasına göre, blockchain ihtiyacı bir zorunluluktur. Tıklama sahtekarlığı gibi sahtekarlık faaliyetleri nedeniyle günde yaklaşık 51 milyon ABD doları kaybedildiğini tahmin ediyorlar..

Her şeyi blok zincirine koyarak, pazarlamacıların yatırımlarını izlemesi ve doğrulaması daha kolay hale gelecektir. Dolandırıcılığı da azaltacaktır. Blok zincirine geçişin tamamı, yatırımlarla ilgili riskleri azaltacağı için iş için büyük değer anlamına gelecektir..

4. Siber Güvenlik ve BT

Siber güvenlik, piyasadaki en sıcak konulardan biridir. Şirketler veri hırsızlığı ve diğer ciddi güvenlik sorunları nedeniyle milyonlarca dolar kaybediyor. Bu, şirketlerin verilerini, programlarını, ağlarını ve çok daha fazlasını korumak için büyük ölçüde yatırım yapmasına neden oldu.

Tıpkı diğer iş süreçleri gibi, blockchain de bir bütün olarak siber güvenlikte devrim yaratabilir. Blockchain, verileri şeffaf, güvenli ve dirençli bir şekilde kaydettiğinden, bilgisayar korsanlarının iz bırakmadan sisteme girmeleri neredeyse imkansız hale gelecektir. Daha önce tartıştığımız gibi, fikri mülkiyet korumasıyla sonuçlanacaktır..

Sonuç

İşletmeler blockchain potansiyelini keşfetmeye yeni başladı. Şirketlerin işlerinde kullanmanın yollarını araştırdıkları internet çağına benzer. Şimdi, blockchain zamanı. Peki, blockchain fikri hakkında ne düşünüyorsunuz? Piyasayı dönüştürecek mi? Aşağıya yorum yapın ve bize bildirin.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
Adblock
detector
map