Kripto para birimlerine yatırım yapmayı planlayan biri misiniz? Pekala, şansınız, sizin de popüler dijital para birimi Bitcoin’den etkilenmişsinizdir. Bitcoin, geçen yıl sektörün konuşma noktası olmaya devam etti. Dijital para birimi, ana akım yatırımcılar için kripto para birimlerini haritaya koymaktan bireysel olarak sorumludur. Dahası, dijital para birimlerinin artan popülaritesi göz önünde bulundurulduğunda, giderek daha fazla insanın kripto büyüklüğüne atlamak istediğini görmek şaşırtıcı değil. Kripto para birimleri geleceğin para birimleri olarak selamlanıyor ve bu nedenle iyi bir yatırımı telafi ediyor.

Sektör uzmanlarına göre, Bitcoin gibi para birimleri merkez bankalarındaki para rezervlerinin yerini alabilir ve uluslararası ticaret için baskın para birimleri haline gelebilir. Bu gerçekleştiğinde, Bitcoin’in değeri 15.000 $ işaretini önemli bir farkla aşabilir. O zaman geldiğinde kesinlikle bu para devriminin bir parçası olmak istersiniz ve doğru zamanda kripto para birimlerine yatırım yapmaya başlamanız zorunludur. Tabii ki, kripto para birimlerine yatırım yapmak için en iyi zaman, fiyatların çok daha düşük olduğu ve zengin gelirler getirebileceği bir veya iki yıl önceydi. Ancak kripto para birimlerinin sahip olduğu potansiyele inanıyorsanız, o zaman bugün kripto para birimlerine yatırım yapmak için doğru zaman gibi görünüyor..

Contents

Cryptocurrency’e Yatırım Yapmadan Önce Yapmanız Gereken Şeyler:

Yüksek Riskli Yatırım:

Kripto para birimleri, başlatılmamışlar için borsaya yatırım yapmak gibi görünebilir, ancak işler göründüğünden oldukça farklıdır. Dijital para birimleri son derece değişken ve risklidir. Bir kripto paranın tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaşması ve ardından bir meteor gibi çökmeye başlaması sadece günler alır. Ek olarak, büyük hükümetlerin kripto para konusundaki tutumu şimdilik en iyi ihtimalle ‘belirsiz’ olmaya devam ediyor.


Denize Çıkmayın

Unutulmaması gereken bir diğer şey de denize girmemek. Bununla esasen kastettiğimiz şey, “sıfır” a geri döndüğünü görmek için dayanabileceğiniz bir yatırım miktarıdır. Çevrenizdeki herkes zaten parasını kriptolara yatırırken dışlanmış hissetme korkusu nedeniyle önemli miktarlarda yatırım yapmak doğaldır. Küçükten başlamanızı ve büyümeden önce sektör hakkında kendinizi aydınlatmanızı öneririz..

Cryptocurrency Yatırım Stratejisi

Çoğu zaman, Bitcoin, büyük bir grup insanın kripto para birimlerine yatırım yapmak için madeni para olarak ilk tercihtir. İlk etapta dijital para birimlerini bilmelerinin nedeni bu olduğu için bu mantıklı. Bununla birlikte, bugün size paranızın karşılığını en iyi şekilde verebilecek çok sayıda alternatif para birimi var. Tüm Altcoin’lerin gölgeli borsalarda kuruşluk hisse senetleri olarak işlem gördüğü bir zaman vardı. Bununla birlikte, zaman değişiyor ve bugün, birkaç yıl önceki% 10’a kıyasla, toplam pazar payının neredeyse% 60’ını oluşturuyorlar..

Bugün Bitcoin’den daha mantıklı olan çeşitli seçenekler var. Ethereum ve Ripple gibi para birimleri ana akımın dikkatini çekti ve halihazırda bir kült hayranının izinden hoşlanıyor. Aslında, birçok endüstri uzmanı Ethereum’u Bitcoin’in kendisinden daha iyi bir kripto olarak selamladı. Ve bu üçü buzdağının sadece görünen kısmı. Önümüzdeki beş yıl içinde tercih edilen para birimi olma potansiyelini gösteren onlarca başka kripto para var..

Bu da bizi “Kripto Para Birimlerine Yatırım Yaparken Hangi Coin ile Başlamalı?” Sorusuna getiriyor.

Yukarıda bahsettiğimiz gibi, zor kazandığınız tüm birikimlerinizi kripto para birimlerine yatırmak en parlak fikirler değil. Benzer şekilde, paranızı tek bir para birimine yatırmak da aynı derecede riskli olabilir. Kripto piyasasının oynaklığına güvenilemeyeceğinden, küçük miktarları farklı yerlere koymak iyi bir fikir oluşturuyor. Bu, bir dizi kaynaktan getiri almanızı sağlayabilir ve bu, bahsettiğimiz risk faktörünü önemli ölçüde azaltır..

İnternette kapsamlı bir şekilde araştırma yapın ve madeni paralarınızı seçmeye başlayın. Fiyatlarını araştırın ve grafiklerini inceleyerek istikrarlarını belirleyin. Dürüst olmak gerekirse, çoğu yeni başlayanların gözden kaçırdığı bir husus olan piyasa değerlerine çok dikkat edin. Bunu son derece kafa karıştırıcı bulursanız, en iyi fikir portföyünüze yansıtmak için ilk on kripto parayı seçmektir. Akıllı sözleşme uygulamaları nedeniyle popüler hale gelen Ethereum ve Ethereum Classic gibi para birimleri ve ödeme ölçeklendirmeleri için Dash ile birlikte Litecoin var. Monero ve Zcash, kripto para birimlerine yatırım yapan ilk zamanlayıcılar için de iyi seçimleri telafi ediyor..

Cryptocurrency Haberleri

Gerçekten derine inmek ve bilinçli bir karar vermek isteyen türlerseniz, o zaman kripto para birimi haberlerine dalmanızı öneririz. İstediğiniz kripto para birimini araştırın ve temel teknolojiyi ve kurucuları anlayın. Neye yatırım yaptıklarını ve iş yaptıkları şirketleri öğrenin. Koddaki bir hata veya ana ağlarındaki bir hata, doğrudan fiyatlarda bir değişikliği yansıtabilir ve kesinlikle her gün bir kereden fazla Cryptocurrency ile ilgili haberleri okumak daha iyi bir uygulama oluşturarak daha iyi kararlar alma şansınızı artıracaktır. YouTube veya Twitter’daki bazı blockchain etkileyicilerini takip ederek daha fazla fırsat hakkında bilgi edinebilirsiniz..

Bir Kripto Para Birimi Değişimi Yoluyla Kripto Para Birimi Satın Alma

Portföyünüzü oluşturduktan sonra, yatırım yapmaya başlamak istediğiniz araçlara karar vermelisiniz. Bitcoin gibi kripto para birimlerine yatırım yapmanın daha kolay yolu, XBT izleyici, İkinci Piyasalarda Bitcoin yatırım güveni, Bitcoin ETI ve daha fazlası gibi yatırım araçlarını kullanmaktır. Aslında satın almadan Bitcoin fiyatlarına bahis yapmanızı sağlarlar, bu da aslında endişelenmenize gerek olmadığı anlamına gelir. Bitcoinlerinizi depolamak.

Bununla birlikte, daha geleneksel bir yaklaşımdan hoşlanıyorsanız, doğrudan Bitcoin satın almaya başlamak için bir borsaya kaydolarak başlayın. Kimliğinizi doğrulamanız ve hesabınıza ülkenizdeki geleneksel para birimi ile para yatırmanız gerekecektir. Borsa, daha sonra nominal bir ücret karşılığında Bitcoin satın almanıza veya takas etmenize izin verecektir. Bir borsa seçmeden önce göz önünde bulundurmanız gereken birkaç şey var:

 1. Fiziksel konum:

Fiziksel olarak size yakın olan bir değişim seçin. Takas sizinle aynı yetki alanında ise, bir anlaşmazlık durumunda paranızı geri alma şansınız çok daha yüksektir. Bir borsa size yakın değilse, kripto para ticareti için en güçlü yasalara sahip bir ülkede birini seçin..

 1. Madeni para seçimi:

Tüm borsalar, kripto dünyasında bulunan tüm coin’lerde işlem yapmanıza izin vermez. Kripto para birimlerine yatırım yaparken hangi paralarla başlamak istediğinizi düşünerek bir borsa seçmelisiniz..

Şu Anda Kripto Para Birimlerine Yatırım Yapmalısınız?

Bunun için doğru bir cevap olsaydı, şimdiye kadar hepimiz milyoner olurduk. Gerçek şu ki, kripto para birimlerine ne zaman yatırım yapmaya başlamanız gerektiğine dair belirli bir parmak kuralı yoktur. Pazar son derece değişken ve böyle bir pazarda “öngörü” neredeyse imkansız. Bu nedenle, madeni paranızın günlük grafiğinin kaydını tutmalısınız. Şirketin gelecekte ne yapmayı planladığını ve topluluğun buna nasıl tepki verdiğini bilin.

Yukarıda belirtilen bu noktalar, kripto para birimlerine yatırım yapmak için izlemeniz gereken temel sürecin temelini oluşturur. Yatırım yapmadan önce mümkün olduğunca çok şey öğrenin ve riskleri azaltmak için çeşitli bir portföy geliştirmeye çalışın. Gelecekte büyümeyi planlıyorsanız, küçük başlayın ve kendinizi kripto para biriminin tüm yönleri hakkında eğitin.

İlgili Makaleler Hakkında Kripto para birimleri:

Soruları olabildiğince çok yanıtlamaya çalışıyoruz, işte birkaç tane:

 • 2018’de Bitcoin’e Yatırım Yapmalısınız?

 • NEO neden 2018’in en güçlü kripto para birimi olabilir??

 • Bir ICO’ya Nasıl Katılırım??

 • Airdrop nedir? Airdrop’tan nasıl token kazanılır??

 • Başlangıç ​​Kılavuzu: Ödül Nedir?

 • Ne Kadar Kararlı Bir Madeni Para Fiyatıdır ve Kripto Para Birimlerinin Geleceği mi??

Karşılaştırmalarımıza göz atın:

 • Bitcoin mi Ethereum mu? Fark ne?

 • Ethereum vs Litecoin: LTC Neden İşlemler İçin ve ETH Akıllı Sözleşmeler İçin?

 • EOS vs Ethereum: Potansiyel Bir Ethereum Katili!

 • Stellar Lumens (XLM) – Ripple (XRP) – Hangisi Daha İyi Seçenek?

 • NEO mu Ethereum mu: Hangisi Daha İyi??

 • Ethereum ve Ripple: Derinlemesine Karşılaştırma

En İyi Kripto Para Birimleri Listeleri

 • Bilmeniz Gereken En İyi 10 Kripto Para Birimi

 • 2018’de İzlenecek En İyi 10 Gelecek Vaat Eden Kripto Para Birimi

 • 2018’de Takip Edilecek En İyi 5 Blockchain Protokolü

Herhangi bir sorunuz var mı? aşağıdaki yorum bölümünde duymak isterim.

* Sorumluluk Reddi: Makale, herhangi bir yatırım tavsiyesi sağlama amacı taşımaz ve bu şekilde alınmamalıdır. Bu maddede yapılan iddialar yatırım tavsiyesi oluşturmaz ve bu şekilde alınmamalıdır. Kendi araştırmanızı yapın ve Feragatnamemizin tamamını okuduğunuzdan emin olun.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me